Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 56

Téma: nejhledanější jazyk

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2008

Zajímalo by mě po jákých programovacích jazycích je na trhu práce největší poptávka. Nyní programuji v pythonu jenže s tím se asi nikdy nikde neuplatním protože nikdy jsem neviděl po programátorech v tomto jazyce poptávku. Má cenu se učit python nebo by to chtělo zvolit něco jiného (myslím z pracovního hlediska)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Oct 2006

Obecne nejpouzivanejsi jazyk je Delphi. Ale nejvetsi umeni je sehnat poradneho ceckare ktery navic jeste rozumu takovemu tomu low-level programovani.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Ja bych se toho nebal, python neni sice asi tolik zadanej jako treba Java nebo C++, ale uplatneni najdes podle me bez problemu. Ale nejlepsi je samozrejme umet co nejvic
    Naopak, znam lidi, co se ucili C a Javu a kdyz prisli do zamestnani, doucovali se python

Starousedlík SHW Avatar uživatele crasher.km
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od hl.hl Zobrazit příspěvek
    Obecne nejpouzivanejsi jazyk je Delphi. Ale nejvetsi umeni je sehnat poradneho ceckare ktery navic jeste rozumu takovemu tomu low-level programovani.
    Delphi je vývojové prostředí , jazyk v delphi je Object Pascal

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jul 2006

Na to mám trochu nekonvenční názor ...
    IMHO po programátorech informačních systémů jako SAP, Axapta, Navision, protože tyto jazyky se lidé nemají příležistost naučit a programátory je třeba vychovat nebo přeplatit jiné firmě.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od crasher.km Zobrazit příspěvek
    Delphi je vývojové prostředí , jazyk v delphi je Object Pascal
    No dobra, dobra. Ale kdyz se rekne Delphi tak je to vicemene jasne. Ale kdyz se rekne VisualStudio tak v tom je tech jazyku podstatne vice.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2008

No klidně mužu pokračovat v pythonu. No ale taky jsem slyšel že když se člověk naučí jeden jazyk třeba ten python tak pak není tak velký problém přejít na něco jiného. No ja si totiž vybral python hlavně kvuli jeho lehkosti a taky že jsem měl dobrý návod který mě hodně věcí naučil.

Jinak bych ještě potřeboval nějaký tip na knížku nebo nejlepe stránku která se zabývá o programování teoreticky protože moc nevím co znamenají ruzné pojmy jako interpretovaný,interaktivní a objektově orientovaný programovací jazyk atd. prostě ruzné takové pojmy a základy atd.

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Jestli umíš anglicky, tak skvělý je javovský tutoriál.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2008

No právě že anglicky neumím (zatím ale jelikož bych se tím možná chtěl živit tak angličtina asi bude třeba tak se ji začnu učit)

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

programovat bez anglictiny je jak behat maraton bez nohy a plyce...

v pythonu jsem ted nedavno delal jeden projekt (spocitat klicovy slova, operatory a identifikatory ve vsech .java zdrojacich v aktualnim adresari + podadresarich, plus delka komentaru, pocet vyskytu zadaneho retezce) a musim rict, ze se mi docela zalibil. proste mi sedl

ted nedavno jsem na skole slysel: "programovat umi kazde, to se nauci kde kdo. ale je malo tech, co rozumi i HW a umi to zkombinovat" - tj tech low-level (assembler, hardwarove optimalizovany kod, programovani pro ruzne platformy...)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2008

"programovat bez anglictiny je jak behat maraton bez nohy a plyce..."

dobré přirovnání
    nj...právě se ji doučuji ale angličtina je tak těžká že to ani není možné se naučit.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Jelikož pracuji jako Java Developer tak Vám na to můžu odpovědět. Mezi jazyky z největší perspektivou se řadí Java a to JEE tj. Enterprise (jedná se o poměrně rozsáhlou oblast která zahrnuje i frameworky dalších stran). Potom je to .NET, jelikož se jedná o framework tak v něm se uplatní znalost, C, C++, C#, VB apod. Znalost Databází se považuje za nutnost. Mezi nima dominuje MS SQL a samozřejmě vede Oracle. Uplatní se znalost SQL, PL-SQL (procedurální jazyk podobný Pascalu).
    Nicméně příznivce jazyku Delphi asi zklamu: Jazyky jako Delphi a VB jsou na ústupu i jejich vývoj je už pomalu ukončen.

Nezmiňuji platformy určené pro vývoj webových aplikací, kde dominují jiné jazyky. I když i pro webové stránky se v podnikovém nasazení uplaťnuje Java, ASP .NET a jim přidružené technologie.

Hodně firem si buduje vlastní strategie firemních frameworků postavených např. na Javě. Jejich pracovníci jsou zaškoleni pro konkrétní platformu. Někdy je to podobné např. JavaSriptu apod. Do toho bych se na vašem místě nepouštěl, protože se opravdu jedná o úzkou specializaci vázanou na daný produkt. Uplatnění těchto znalostí na trhu práce je velmi rozporuplné.

Doporučuji Vám určit si oblast, která Vám nejvíc vyhovuje a na ní soustředit svou pozornost. Stát se dobrým programátorem je běh na dlouhou trať. Je toho poměrně hodně co se musíte naučit pokud se chcete touto cestou vydat.

Pro představu Vám řeknu strukturu např. našich pracovníků: Java, .NET, Databáze (např. Oracle, MS SQL apod.), Testeři, Analytici.

Pokud máte nějaký konkretní dotaz rád Vám na něj odpovím, nebo se zeptám kolegů, kteří se daleko více orientují na MS platformu.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2008

No měl bych ještě jeden dotaz sice je to o trochu mimo ale.
    Jak by se to dalo porovnat na trhu práce s tvorbou webu tj:
    Kodování stranek (html,css,javascript)
    Programování webových aplikací (php a další věci kolem toho)

Zajímalo by mě jestli je v kodování nebo v php taky uplatnění.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Na to Vám nedokážu odpovědět. To je dotaz na lidi co dělají čistě webové stránky pro firmy a menší organizace. Naši lidé dělají pro banky, mobilní operátory a velké organizace, kde se plně využívají databáze a vzhled stránek je podřízen potřebám konkrétního zákazníka. Např. javascript dokážou technologie jako JSF generovat např. pro potřebu validace. Dopl.: znalost html, css, javascript uplaťnuji v práci i já.
    Jediné co Vám mohu zodpovědně říci, že databáze se využívají i v PHP.

Pozn. Bez angličtiny to nejde, 90 použitelných publikací je in English.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2008

No mi jde o to jestli je možnost se uplatnit jako kodér. Protože teď se učím kodovat stranky a baví mě to (tím neříkam že mě programování nebaví) jen nevím jestli se to dá pracovně pak využít a jestli je i po tomto poptávka.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Windows XP: Anglický jazyk
    Od Zvire v sekci OS Windows
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 03-02-2010, 21:35
  2. Jaký jazyk
    Od Keyzio v sekci Programování
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 06-09-2009, 13:18
  3. D - programovací jazyk