reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Slot1-maximalni frekvence?

kirby16 (105)|29.5.2008 16:25
Nevíte někdo jaká je mezní frekvence procesoru pro Slot 1 při použití redukce na Socket 370 [http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/43/Slocket_PCB_Slot_1_to_PGA370.jpg/800px-Slocket_PCB_Slot_1_to_PGA370.jpg].Asi bude zalezet na cipove sade [vim ze vetsinou to byvaji 66MHz], ale nwm jestli by mi v te redukci fungovalo Pentium III CuMine @800MHz.Poradí někdo?Předem dík
mech13 (5526)|29.5.2008 17:49
kdyz redukci upravis aby ty 2V neodpalily 1,4V procaky, tak v tom bez problemu rozhoupes i tulene pres GHz
kirby16 (105)|29.5.2008 17:52
takze jestli tomu dobre rozumin a jestli "tulen" znamená "tualatin" tak mi staci zjistit si voltaz toho procesoru a podle toho zvolit [nebo nastavit] redukci?
Pavel Boček (4169)|29.5.2008 20:46
Je to přesně ta redukce na obrázku ? Redukcí byla spousta, některé uměly autodetekci frekvence FSB a napětí, jinde se to nastavovalo jen ručně, většinou ale bylo FSB omezené na 100 MHz, jen mááálo jich umělo 133 MHz a k tomu nízké napětí pro Tualatin...
kirby16 (105)|29.5.2008 20:50
Ne, obrazek je pouze ilustracni.Na me redukci je FSB nastavitelne pomoci jumperu.Voltaz meho pentia III nemohu nikde zjistit, deska tyto informace nesnima.

Redukci jsem ziskal i s Celeronem 500MHz, ktery v ni bezi normalne.
Pavel Boček (4169)|29.5.2008 21:24
[SIZE="1"]Používej EDIT :angry[/SIZE]

Nejlepší bude, když napíšeš název redukce nebo ji nafotíš z obou stran (ale kvalitně !) a fotky sem nahraješ...my se pak podíváme co umí a co ne :)

Záleží to samozřejmě i na desce, pokud nepodporuje Coppermine nebo Tualatin procesory, tak je zbytečné cokoliv řešit ;) Ačkoli podpora se uněkterých dala zařídit :notsure:D Co máš za desku ?
kirby16 (105)|29.5.2008 22:01
Heji radsi se neptejte, je to deska z ktere sem sundal nejaky stary celáš tusím @300MHz:DFotky zkusim zaridit.

Porblem je ze ta redukce je zalita v plastu a nejde ji rozebrat, tak na tech fotkach uvidite jen predek:)

Fotky
za ty odlesky fakt sry, ale myslim ze z toho nic nevykoumate ani kdybych to fotil minoltou za 30K:D
DSC01023.JPG DSC01025.JPG DSC01027.JPG
Wlcek (379)|30.5.2008 00:14
Podle manuálu redukce zvládala těch 1,4V a FSB se tam dá nastavit pevně na 100MHz, nebo na AUTO, což neznamená že půjde i výš, ale mohla by.

Na druhé straně podle zprávy Intelu, reprodukované na SHW zrovna tahle redukce nebyla pro procesory P III vhodná.
ICEBOSS (3435)|30.5.2008 00:22
je to FC-PGA redukce, takze by uprava pro tualatina mela byt jednoducha. mozna by stalo zato vymenit na ni ty kondiky :-D
kirby16 (105)|30.5.2008 07:03
Ale dyt ja o zadnem tualatinu nemluvil:)Mam PIII s jadrem CopperMine.
Pavel Boček (4169)|30.5.2008 15:05
Jak psal Wlcek, mohl by s redukcí být problém...záleží ale na desce a na modelu procesoru, deska může klidně podporovat 100 MHz, ale procesor může klidně mít 66MHz FSB. Takže napiš model desky a co je to za procesor (nejlépe když opíšeš kód, který tam je, např. SL3NL).
kirby16 (105)|2.6.2008 14:02
Byl v ni Celeron 800MHz, jedine co nechapu, proc je na ni napsane Slocket II??Zkusim v ni to pentium a uvidim.
DSC01043.JPG
Pavel Boček (4169)|2.6.2008 17:02
To stále nic nemění na tom, že pokud to dáš do desky, která neumí FCPGA, tak ti může procesor, redukce, deska nebo třeba všechno klidně shořet. Takže si zjisti, co máš za desku, než do toho budeš cokoliv rvát.

[SIZE="1"]Na druhou stranu, člověk se tím naučí a odstartuje mu to třeba novou etapu hraní s s PC :notsure jako u mě :D[/SIZE]
kirby16 (105)|2.6.2008 17:12
[QUOTE=Pavel Boček;128680]To stále nic nemění na tom, že pokud to dáš do desky, která neumí FCPGA, tak ti může procesor, redukce, deska nebo třeba všechno klidně shořet. Takže si zjisti, co máš za desku, než do toho budeš cokoliv rvát.

[SIZE="1"]Na druhou stranu, člověk se tím naučí a odstartuje mu to třeba novou etapu hraní s s PC :notsure jako u mě :D[/SIZE][/QUOTE]
Oki a co kdyz k tomu mam i desku, v ktere to slapalo:P:D
Pavel Boček (4169)|2.6.2008 20:21
Tak pokud to bylo v desce, kde fungoval Celer, tak tam půjde i Pentium III...

Ale stejně by sis měl napřed o HW, se kterým děláš, všechno zjistit, ono přístup "toto tam fungovalo"...co kdyby to byly třeba paměti ?
Wlcek (379)|3.6.2008 00:13
Jen tak na okraj, v postu 12 maš jinou redukci než v postu 7.

Tahle druha značka Iwill pro Pentium III v FC-PGA je (dle linku co sem uvedl vyše) vhodna až od Slocketu III ( Slocket II, III... je jen modelove označeni). Slocket II nedoporučují až do revize 1.0. Revize 1.2 kterou máš na fotkách by mohla být ok. Dle SHW to fungovalo skvěle :-) (škoda že nenapsali i ktera revize)

@ Pavel Boček: To že tam fungoval Celeron neznamena že pujde i Pentium III. Pravě naopak, dočteš se to v članku na ktery tu odkazuju. Zmněnil se tam formát patice, Celeron s jadrem Mendocino ma PPGA a s jadrem Coppermine se použivala FCPGA, fyzicky sou shodne ale nejsou kompatibilni.
kirby16 (105)|3.6.2008 06:52
[QUOTE=Pavel Boček;128711]Tak pokud to bylo v desce, kde fungoval Celer, tak tam půjde i Pentium III...

Ale stejně by sis měl napřed o HW, se kterým děláš, všechno zjistit, ono přístup "toto tam fungovalo"...co kdyby to byly třeba paměti ?[/QUOTE]

Nemluvime o Athlonu 64 X2, je to jen stare pentium, kdyz to shori tak se nic nestane, ten navod co na nej byly ty linky výše jsem četl, ale lamat nozicky u procesoru a EL-4kou vyvadet a spojovat nejake cesty, nwm ale asiq vubec:)
kirby16 (105)|3.6.2008 06:54
[QUOTE=Wlcek;128819]Jen tak na okraj, v postu 12 maš jinou redukci než v postu 7.

Tahle druha značka Iwill pro Pentium III v FC-PGA je (dle linku co sem uvedl vyše) vhodna až od Slocketu III ( Slocket II, III... je jen modelove označeni). Slocket II nedoporučují až do revize 1.0. Revize 1.2 kterou máš na fotkách by mohla být ok. Dle SHW to fungovalo skvěle :-) (škoda že nenapsali i ktera revize)

@ Pavel Boček: To že tam fungoval Celeron neznamena že pujde i Pentium III. Pravě naopak, dočteš se to v članku na ktery tu odkazuju. Zmněnil se tam formát patice, Celeron s jadrem Mendocino ma PPGA a s jadrem Coppermine se použivala FCPGA, fyzicky sou shodne ale nejsou kompatibilni.[/QUOTE]

v te redukci IWill nebylo medoncino, ale CuMine
kirby16 (105)|3.6.2008 07:00
[QUOTE=Wlcek;128819]Jen tak na okraj, v postu 12 maš jinou redukci než v postu 7.

Tahle druha značka Iwill pro Pentium III v FC-PGA je (dle linku co sem uvedl vyše) vhodna až od Slocketu III ( Slocket II, III... je jen modelove označeni). Slocket II nedoporučují až do revize 1.0. Revize 1.2 kterou máš na fotkách by mohla být ok. Dle SHW to fungovalo skvěle :-) (škoda že nenapsali i ktera revize)

@ Pavel Boček: To že tam fungoval Celeron neznamena že pujde i Pentium III. Pravě naopak, dočteš se to v članku na ktery tu odkazuju. Zmněnil se tam formát patice, Celeron s jadrem Mendocino ma PPGA a s jadrem Coppermine se použivala FCPGA, fyzicky sou shodne ale nejsou kompatibilni.[/QUOTE]

Jinak jj, po tom co jsem na dotaz na tu prvni [AOpeňáckou] redukci dostal odpovědi typu, změň voltáž, přepájej kondenzátory, linky na navody s vylamovani pinu, jsem si radsi sehnal jinou:) [Iwill]
Pavel Boček (4169)|3.6.2008 10:18
[quote=Wlcek;128819]Pavel Boček: To že tam fungoval Celeron neznamena že pujde i Pentium III. Pravě naopak, dočteš se to v članku na ktery tu odkazuju. Zmněnil se tam formát patice, Celeron s jadrem Mendocino ma PPGA a s jadrem Coppermine se použivala FCPGA, fyzicky sou shodne ale nejsou kompatibilni.[/quote]

Ano, oprava...myslel jsem, že má Celeron 800 MHz :mistake Ten je už FCPGA...

kirby16: jestli k tomu přistupuješ takhle, tak mi to raději dej :D

Btw, co je vlastně tvým cílem ? Máš Celeron 500 MHz a Pentium III, sháníš redukce a bůhvíco...není lepší rovnou pořídit desku Socket 370 :eek: Celer stejně můžeš přetaktovat a rozdíl už moc nepoznáš...
Wlcek (379)|3.6.2008 11:29
@ kirby16: Přiště pls použivej tlačitko "EDIT" (je v pravem dolnim rohu u tvych přispěvku ještě par hodin po jejich postnuti), podivej se jak to tu vypada. Za chvili se tu objevi nektery z modu a ještě dostaneš kartu.
Už by bylo ale vážně na čase, kdyby si nám prozradil něco víc o sestavě o které se tu dohadujem. Protože tímto zppůsobem to asi nijak nevyřešíme.

@ Pavel Boček: Musim se ti omluvit, měl tam Coppermine Celerona. Takže o moje upozorněni na změnu patice bylo neopodstatněne.

V FC-PGA byly celerony už od 533MHz s jadrem Coppermine-128. Ale běžely na FSB 66MHz, kdežto Pentia III na jadře Coppermine až na 133MHz FSB, takže problem by mohl byt přece jen v desce. Ale jelikož nemá nikdo z nás křišťálovou kouli, tak se to asi nedozvíme :-)
kirby16 (105)|3.6.2008 14:53
[QUOTE=Pavel Boček;128902]Ano, oprava...myslel jsem, že má Celeron 800 MHz :mistake Ten je už FCPGA...

kirby16: jestli k tomu přistupuješ takhle, tak mi to raději dej :D

Btw, co je vlastně tvým cílem ? Máš Celeron 500 MHz a Pentium III, sháníš redukce a bůhvíco...není lepší rovnou pořídit desku Socket 370 :eek: Celer stejně můžeš přetaktovat a rozdíl už moc nepoznáš...[/QUOTE]

bych rekl ze je to dost citelny skok, v tom c800 je 128kb cache a v pIII800 je ji 2x tolik a jinak mým cílem je rozjet to pentium v redukci z duvodu nemoznosti instalovat chladic do desky se s 370 [potrebuju pasiv only]
kirby16 (105)|3.6.2008 14:55
[QUOTE=Wlcek;128915]@ kirby16: Přiště pls použivej tlačitko "EDIT" (je v pravem dolnim rohu u tvych přispěvku ještě par hodin po jejich postnuti), podivej se jak to tu vypada. Za chvili se tu objevi nektery z modu a ještě dostaneš kartu.
Už by bylo ale vážně na čase, kdyby si nám prozradil něco víc o sestavě o které se tu dohadujem. Protože tímto zppůsobem to asi nijak nevyřešíme.

@ Pavel Boček: Musim se ti omluvit, měl tam Coppermine Celerona. Takže o moje upozorněni na změnu patice bylo neopodstatněne.

V FC-PGA byly celerony už od 533MHz s jadrem Coppermine-128. Ale běžely na FSB 66MHz, kdežto Pentia III na jadře Coppermine až na 133MHz FSB, takže problem by mohl byt přece jen v desce. Ale jelikož nemá nikdo z nás křišťálovou kouli, tak se to asi nedozvíme :-)[/QUOTE]

kartu uz mam:(ale stejne nechapu co po me ICEBOSS chce:)kazdy napomina ale nikdo nevysvetli me neni 50 roku, ja mam pomalejsi myslenkove pochody a v pravidlech sem to fakt nikde nenasel...

Zkusim to nejak shrnout:

Me komponenty:
Celeron 500MHz Mendocino s370
Celeron 800MHz Coppermine s370
Pentium III 800MHz Coppermine s370
SD-RAM modul 128MB 100MHz
SD-RAM modul 128MB 133MHz kingston
Deska Matsonic s370 chipset VIA Apollo 133A
Deska Gigabyte slot I
Redukce AOpen slot I -> Socket 370
Redukce IWill slot I -> Socket 370

Muj cil:
Penitum III 800MHz coppermine v desce se slotem I "zredukovany" do socketu 370 chlazeny pasivne, 2x 128MB SD-RAM
crasher.km (919)|3.6.2008 15:02
Já měl ve slotu 1 celeronka 1Ghz s 133mhz sběrnicí ;) tehdá to bylo myslím max ;) bohuže víc info nevím,protože tehdá sem nevěděl co je to jumper :)
kirby16 (105)|3.6.2008 15:08
[QUOTE=crasher.km;128960]Já měl ve slotu 1 celeronka 1Ghz s 133mhz sběrnicí ;) tehdá to bylo myslím max ;) bohuže víc info nevím,protože tehdá sem nevěděl co je to jumper :)[/QUOTE]

vsak tak je to nejlepsi a dycky to funguje:D
Wlcek (379)|5.6.2008 00:23
Gigabyte má desek pro slot 1 jen pár (co se mi povedlo najit), a jen jedna umi FSB 133MHz (to vyžaduje Pentium III), tak je asi problem pravě tu.
Ještě mě napadlo, že by si mohl na redukci prostě nastavit stejně parametry jako u toho Celeronu (popřipadě nejvykonnějši konfiguraci kterou umožňuje BIOS), a buď se PIII chyti, nebo ne. Ale po vykonnostni strance už by ten skok nebyl až tak velky.
kirby16 (105)|1.8.2008 01:01
fotky:
DSC01520.JPG DSC01505.JPG DSC01509.JPG
kirby16 (105)|1.8.2008 01:03
další
DSC01217.JPG DSC01506.JPG DSC01521.JPG
Jiziii (796)|1.8.2008 09:00
Fakt by to chtělo sehnat přesnej název desky podle toho bys moh sehnat na netu manual a tam bys ses dočet který procesory máš podporovaný
Moje deska ASUS P2EM podpoporuje maximálně pentium II 333mhz, takže záleží dost na desce a hlavně čipsetu
kirby16 (105)|3.8.2008 22:51
[QUOTE=Jiziii;147444]Fakt by to chtělo sehnat přesnej název desky podle toho bys moh sehnat na netu manual a tam bys ses dočet který procesory máš podporovaný
Moje deska ASUS P2EM podpoporuje maximálně pentium II 333mhz, takže záleží dost na desce a hlavně čipsetu[/QUOTE]

Deska je cely jmenem BXcel MS726 s ChipSetem Ali Alladin 2 a podporou FSB 66/100/133 [pomoci jumperů] je to deska hodně dobrá podle informací z fór jde na ní orzjet i coppermine 800MHz.Takže uz zadam jen jedinou pomoc a to NEMA NEKDO MANUAL K TETO DESCE: BXcel MS726 treba i scan?
kirby16 (105)|3.8.2008 22:52
[QUOTE=kirby16;148130]Deska je cely jmenem BXcel MS726 s ChipSetem Ali Alladin 2 a podporou FSB 66/100/133 [pomoci jumperů] je to deska hodně dobrá podle informací z fór jde na ní orzjet i coppermine 800MHz.Takže uz zadam jen jedinou pomoc a to NEMA NEKDO MANUAL K TETO DESCE: BXcel MS726 treba i scan?[/QUOTE]

Pokud jej někdo opravdu vlastni tak mi staci jen treba opsat/naskenovat stránku s nastavenim jumperů hlavně pro CPU Vcore a PS2/DIN

Bez nastaveni voltáže deska sice nabehne ale mosfety nedaleko slotu se do 30s zahrejou asi tak na 300 stupnu:D a deska se pak vypne
Pavel Boček (4169)|4.8.2008 12:13
Kde jsi zjistil, že podporuje 133 MHz ? Podle http://www.orlicko.cz/trifid/textIN.htm ne. Navíc už podle vzhledu těžko, má ještě DIN konektor, ISA apod. Je to takovy ten poslední výkřik AT architektury...133 MHz z toho ale IMHO nevytáhneš a to rozpálení MOSFETů jasně značí, že máš buď špatně nastavené napětí nebo toto CPU vůbec nejde. Manuál k tomuto neseženeš, tihle výrobci to dělali licenčně nebo to vyráběl někdo další pro ně. Informace už dávno neexistují. Zkoušel jsem k pár podobným deskám něco najít, bezúspěšně.

Pokud chceš tak moc Slot 1, mrkni se po čipsetu BX 440, nejlépe třeba desky jako ABIT BE6/-II, ty mají sakra možnosti a běží na nich i 1 GHz CPU...(myšleny originální CPU pro Slot 1, v redukci by mělo jít všechno).

ADD// johny__g: čekal jsem to, většinou tohle dělal pro ostatní PCCHIPS :) Ale právě jak přešli pod ECS smazali databázi :thumbdown
johny__g (6387)|4.8.2008 12:44
Ta deska je PC Chips M726, je to ten největší odpad co se pro slot 1 dělal. Dávalo se to do kancl PC s Celeronem 333 apod. Sice nastavení FSB vypadá impozantně, ale těch 133 MHz stabilně je utopie. Čipset to oficiálně nepodporuje. Měl by tam jet i ten Coppermine s FSB 66 nebo 100 MHz, musíš ale na redukci nastavit ručně napětí na cca 1,8 V, jinak tam deska pustí přes dva volty a pokud to náhodou ustojí procesor tak mosfety se pěkně rozžhaví. Takže manuál k desce ti je naprd, jen nastav napětí přímo na redukci, pokud to jde.

Popis tady, podle mě na ní ani nejsou jumpery pro nastavení napětí - v té době to byl luxus.
kirby16 (105)|4.8.2008 13:28
mě vážně nezbývá než se smát:D:D protože si to upe presne vystihl...celou moji aktualni i drivejsi situaci.Ta deska byla v PC s Celeronem 300MHz:D a ja se snazim to povysit aspon na tech 500:) s tema mosfetama je to taky presne...maj asi tak milion stupnu:D a ted uz sou i kolem dokola opalene ae deska jeste porad nabiha:D zajimavy odpad je to kazdopadne:D

manuál už mám a je mi vážně k ničemu jumperama je ta deska doslova poseta ae ty veci co se jima nastavuji...lepsi nezminovat:D akorat nasobic, napeti pameti a FSB ae nato sou tabulky primo na PCB

Nastaveni voltaze na redukci je korektni ae mosfety se hrejou porad stejne a nakonec shori zdroj:D