reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Readyboost ?

crasher.km (919)|29.5.2008 16:53
Chtěl bych si udělat takovou statistiku (pro ty,co mají visty) .

Používáte flashdisk jako readyboost ? Pokud ano , pište jak moc to jde pocítit při zapojení ,jestli se vám to vyplatilo ,popř. jakou hodnotu jste vyhradily pro tuto funkci a jak jste s spokojeni ;)
Withman (1337)|30.5.2008 00:37
Já jsem RB párkrát zkusil, testoval jsem to s Corsair Voyager GT 4GB (takže velký rychlý flešdisk), ale žádné zrychlení jsem nezaznamenal, pravděpodobně to bude tím, že mám 4GB RAM. :D :notsure :shut

Osobně se to chystám zkusit u NTB s 1GB RAM, ale to až přijedu z dovolené. :thumb
crasher.km (919)|30.5.2008 06:24
budu se těšit ... mám totiž ntb a 2gb ram ,tak sem přemýšlel,že bych koupil 8bg flashku a aspoň 1 gb bych vyčlenil na rdbst
Frog (510)|31.5.2008 10:09
rozdiel tam snad bude poznatelný len pri starte OS, ale velky vyznam tejto technologii nedavam
r34ktor (7477)|31.5.2008 10:25
Myslím, že u kompů s 2GB+ RAM je přínos této technologie velmi diskutabilní. Snad jedině u notebooků s malou pamětí. Ale tam bude levnější a efektivnější ji přikoupit...
Richmond (8084)|31.5.2008 16:21
pouzival jsem ho na cvrckovi (768mb ram) z sd karty (133x), ale zadny rozdil ve vykonu jsem nezpozoroval
crasher.km (919)|31.5.2008 16:33
[QUOTE=r34ktor;127968]Myslím, že u kompů s 2GB+ RAM je přínos této technologie velmi diskutabilní. Snad jedině u notebooků s malou pamětí. Ale tam bude levnější a efektivnější ji přikoupit...[/QUOTE]

jenže třeba já mám 2 sloty a v každým 1Gb,takže kupovat 2 gb a tu 1 gb prodat by bylo nahouby ;) proto se ptám na ten readyboost,protože 4gb dneska stojí pár korun
r34ktor (7477)|31.5.2008 16:45
[QUOTE=crasher.km;128044]jenže třeba já mám 2 sloty a v každým 1Gb,takže kupovat 2 gb a tu 1 gb prodat by bylo nahouby ;)[/QUOTE]
2GB jsou na většinu běžných činností ve Vistě OK. Myslím, že by jsi stejně žádný zásadní přínos nezaznamenal. Navíc, trčící flashka není zrovna ideální na manipulaci. ;)
[QUOTE=crasher.km;128044]proto se ptám na ten readyboost,protože 4gb dneska stojí pár korun[/QUOTE]
S těma pár korunama bych byl opatrnej. Kvalitní rychlý flash disk úplně levná záležitost není. A se šunkou bude přínos nula-nula-nic.
crasher.km (919)|31.5.2008 16:48
tak pár korun myslím 400 :) Corsair je jediná značka,které věřím :) jinak bych ji strčil domů do hubů a valil přez hub ;)
r34ktor (7477)|31.5.2008 16:52
Však vyzkoušej a uvidíš. Zakázat to jde vždycky. :p
daemon64 (86)|31.5.2008 19:12
Já myslím, že je to naprosto zbytečná věc, která snižuje životnost flashdisku.
kikloop (140)|4.6.2008 08:23
[QUOTE=crasher.km;128044]jenže třeba já mám 2 sloty a v každým 1Gb,takže kupovat 2 gb a tu 1 gb prodat by bylo nahouby ;)[/QUOTE]

no ja myslim, ze by sa to oplatilo :) dnes kupis 2x2GB kit pod 2tis Kc, stare predas spolu mozno za 700Kc. :)

Vo vseobecnosti vitam tuto technologiu pre pocitace, ktore neni mozne nejakym rozumnym sposobom rozsirit, ale priestor pre nejake masove vyuzitie tu neni.. Pri potrebe zvysenia vykonu by som dnes uz skor uvazoval o SSD disku, nez o ReadyBoost-e :)

Ja bezim na WV ultimate s 1.5GB Ram, uptime 2 tyzdne a system bezi vcelku svizne, takze dokonca neuvazujem ani o dokupeni RAM, o ReadyBoost uz vobec nie :)
mimochodom, chyba mi moznost - Readyboost poznam, ale neuvazujem o nom :D
Lagus (17)|6.6.2008 20:39
Zdravím ve spolek, řeknu jenom svůj názor na Readyboost. Mám 2 GB RAM a když jsem přidal USB Flash Kingston 4 GB a povolil funkci Readyboost pro celý disk, tak asi po druhém zapnutí se znatelně zrychlilo načítání složek a přístup do nich. Nedávno jsem tento disc nahradil USB Patriot 2 GB v domění, že to bude stačit, ale není to pravda. Bud'to je Patriot pomalý (i když Readyboost podporuje), nebo je 2 GB málo. Ale funguje to. Budu to dál zkoušet...

Ještě poznámka, nefunguje to hned! Až při dalším a dalším zapnutí PC! Ale je to jen můj subjektivní názor...
crasher.km (919)|7.6.2008 17:20
[QUOTE=Lagus;129931]Zdravím ve spolek, řeknu jenom svůj názor na Readyboost. Mám 2 GB RAM a když jsem přidal USB Flash Kingston 4 GB a povolil funkci Readyboost pro celý disk, tak asi po druhém zapnutí se znatelně zrychlilo načítání složek a přístup do nich. Nedávno jsem tento disc nahradil USB Patriot 2 GB v domění, že to bude stačit, ale není to pravda. Bud'to je Patriot pomalý (i když Readyboost podporuje), nebo je 2 GB málo. Ale funguje to. Budu to dál zkoušet...

Ještě poznámka, nefunguje to hned! Až při dalším a dalším zapnutí PC! Ale je to jen můj subjektivní názor...[/QUOTE]

Mohl bys uvést typ té flashky ?:)
Logout (4018)|7.6.2008 18:30
Teda tomu že to funguje až časem moc nevěřim - neni důvod. Jediný vysvětlení co mě napadá že při prvním použítí RB Visty si ještě nepozbíraly statistiky uživatele a nedělaly (účinnej) prefetch, zatímco pozdějc jo.
Lagus (17)|15.6.2008 15:01
[QUOTE=crasher.km;130159]Mohl bys uvést typ té flashky ?:)[/QUOTE]

Zdravím, je to normální Corsair Flash Voyager 4 Gb, stál necelou pětistovku. Co jsem tak koukal do různých testů, tak je za ty peníze dost rychlý.

Doplňuji: čtení 19 MB/s, zápis 13 MB/s, v přiložené dokumentaci není o podpoře readyboost ani slovo, ale chodí lépe než flashky, které to oficiálně podporují. A za polovinu peněz.
Lagus (17)|15.6.2008 15:14
[QUOTE=Logout;130188]Teda tomu že to funguje až časem moc nevěřim - neni důvod. Jediný vysvětlení co mě napadá že při prvním použítí RB Visty si ještě nepozbíraly statistiky uživatele a nedělaly (účinnej) prefetch, zatímco pozdějc jo.[/QUOTE]

...o tom to asi je, když se přepnu do Windows XP a potom zpátky do Visty, tak začínám zase od "nuly", je to pomalé...
Maxtor (321)|16.6.2008 15:43
ReadyBoost je nesmysl ktery nebunguje.. resp. co se tyce vyvoje, v drazsich pocitacich se s nim pocitalo v podobe velmi rychlych pameti, pripadne vubec.. obecne se tyhle pokusy o Flash Cache, stejne tak i hybridni HDD, vyvijely pouze pro trh tech nejvetsich shitu a pocitacu za ty nejnizsi ceny..
Jakozto technologie je ReadyBoost ve vykonnejsich strojich naprosto nesmyslna investice..
HiLow (1000)|16.6.2008 16:46
[quote=Maxtor;132708]ReadyBoost je nesmysl ktery nebunguje.. resp. co se tyce vyvoje, v drazsich pocitacich se s nim pocitalo v podobe velmi rychlych pameti, pripadne vubec.. obecne se tyhle pokusy o Flash Cache, stejne tak i hybridni HDD, vyvijely pouze pro trh tech nejvetsich shitu a pocitacu za ty nejnizsi ceny..
Jakozto technologie je ReadyBoost ve vykonnejsich strojich naprosto nesmyslna investice..[/quote]

A co treba vyuziti v ntb, kde proste nenacpes vis RAMky, nez 2 GB? To je taky nesmysl?
Maxtor (321)|16.6.2008 16:53
Nevim o cem ted mluvis.. co ma upgrade RAM spolecneho s ReadyBoost..?

Nehlede na to, ze prave pro NTB byla tahle technologie vyvijena, takze ne, co treba u NTB.. ale o nicem jinem se v podstate nebavime..
Hybridy a flash cache je proste vyvinuta pro ty nejvetsi sunky.. v prodeji vykonnejsich stroju se s podobnymi technologiemi prakticky nikdo nikdy nezabyval.. puvodne melo jit o technologie napomahajicim tem nejpomalejsim PC..
HiLow (1000)|16.6.2008 16:58
ReadyBoost prave urychluje spousteni programu atd. Cili celkove je system sviznejsi, cehoz treba dosahnes i bez RB pridanim dalsi RAM. Ale kdyz ji nemuzes pridat ? To je to spolecne.
Maxtor (321)|16.6.2008 17:03
Co je spolecne..? nic neni spolecne..

Pokud rozsiris RAM, samozrejme si ji nalezite uzijes.. pokud pridas misto RAM flash pameti s naprosto smesnou prenosovou rychlosti (v porovnani s RAM) nedosahnes niceho.. jen odlehceni penezenky..

Proste ReadyBoost nefunguje.. kaslete na to.. az budou na trhu flash disky s prenosovymi rychlostmi merene v Gb, muzeme se o podobne technologiii zacit bavit.. jiste bohuzel je, ze v takove dobe uz podobnych nesmyslu na oblbovani lidi nebude potreba..
HiLow (1000)|16.6.2008 17:23
Kdyz rozsiris RAM...
Ale kdyz ji nemuzes rozsirit, jak jsem psal? Nicmene, nevim jak tobe, ale me se doma par flashek vali bez vyuziti. Tak aspon pracuji.
BTW nevyuzivam RB, ale eBoostr, coz je RB pro XP a je to citelne znat.
Maxtor (321)|16.6.2008 18:52
[quote=HiLow;132744]..je to citelne znat.[/quote]
To znamena co.. stovky testu na netu totiz dokazuji, ze tohle "citelne", pro vsechny ostatni znamena v podstate chybu mereni..

Ono taky pocitat s nejaky vyraznym zrychlenim je docela nesmysl.. Robson a podobne SW technologie totiz nebyly vyvijeny ani tak za ucelem zrychleni PC, jako spise z duvodu moznosti vypinat HDD a setrit tak u NTB energii.. bezna prace v textovych editorech apod se tak bez potreby roztacet plotny stala beznou..
HiLow (1000)|16.6.2008 19:47
Nemuzu primo odpovedet na RB, ale pouzivam eBoostr.
Co to znamena citelne?
To znamena, ze system mam po rebootu v pohotovosti asi za 1 min. oproti 3-4 min. Firefox mi startuje asi za 1 s oproti 5s bez, Atd. A to je pro me celkem znatelne A VYUZITELNE. Mas jiny nazor?
Maxtor (321)|16.6.2008 22:43
Google mi rika, ze ta flashka co mas v podpise zvlada 3MB/s.. nediv se, ze mam pochybnosti..

Co se tyce testu a obecne praci primo s nejrychlejsim z techto reseni, tedy Robson platformou, neprineslo to prakticky nic.. rozdily byly videt na sestavach s 512MB RAM apod.. jinde ne.. i tak ale zadny zazrak..
Co se potom tyce napr Hybrid HDD, zde je smerovani na nejnizsi segment trhu jasny.. jiz v prumernem notebooku trhu clovek nic nepozna.. (tim mam namysli dnesi bezna C2D s 2GB RAM apod..)
HiLow (1000)|17.6.2008 06:26
Krasne 3 MB/s. Priste lepe hledej.

Maxtor (321)|17.6.2008 16:11
No ja nevim.. jen jsem na Transcend webu zadal do vyhledavani part number, ktere tady uvadis.. sam vyrobce mi potom jasne rika..
"Transfer Speed: Read: 10 MB/sec, Write: 3 MB/sec"
..lepe nez, podle vyyrobniho cisla uz fakt hledat neslo.. proto pisu, co pisu..
B3legost (11)|28.6.2008 21:00
Mno, Readyboost používám pouze na kompu, kde mam vyšší takt procesoru, protože jak jsem zjistil, Readyboost pomáhá při menší RAMce, ale při slabém procesou (např na notebooku) spíš škodí...