reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zbyšek_casemod01

Zbyšek (17)|5.10.2006 21:10


Zdravím a přidávám svou úpravu. Můj objekt úprav je EuroCase ML 5410 černo/stříbrný, který zná snad každý. Prvotní úpravy spočívaly ve vyřezání originálních perforací v plechu case pro fany pro snížení hlučnosti, a přidání dvou fanů do vrchní části. Pak přišla na řadu bočnice kam se umístilo do obyčejného obdélníku sklo (4mm) kterého mám doma dost a tak jsem neuvažoval o plexi. V tomto stavu jsem měl case na stole asi rok. Potom mi ale přestalo stačit místo na disky a taky mi vadily v prostoru za prosklenou bočnicí, tak jsem se rozhodl svou skříň zvětšit. Následovala tedy výroba spodní části, která bude primárně určena pro disky. Protože jsem je chtěl dobře chladit a zároveň vytvořit efektní čelo case, poohlédl jsem se po 140 mm modrých fanech od AeroCoolu. Od jejich rozměru se taky odvodil rozměr spodní dodělávané části. Když už jsem měl fany doma a prohlížel si co na to vlastně mám nachystáno přemýšlel jsem nad názvem projektu. A právě proto že celý mod obsahuje hodně větráků a je celý laděn do modré barvy byl vybrán „Blue wind“.

Poté jsem tedy začal s prací a jako první odvrtal díru na jeden 140 fan v přední části casu. Potom přišla na řadu zadní část casu, kde jsem chtěl místo původního pro mě nevyhovujícího umístění větráku dát pod zdroj dva větráky pod sebe. Takže přišla na řadu bruska. Vzniklá díra potom přišla zavařit, byly v ní vyvrtány díry podle mých představ a vše bylo přetmeleno. Dále bylo potřeba vytvořit někde místo pro ovládací prvky všech fanů, katod, a vlastně všech přidaných zařízení které tam ve finále mají být, a tak byla vedle PCI pozic na casu vyřezána díra pro deset vypínačů. Potom už přišlo na řadu lakování vnitřku casu modrou metalízou.

Nyní jsem se pustil do výroby spodní nové části casu. Na ohýbačce bylo z plechu vyrobeno dno skříňky včetně její přední a zadní strany. K tomu byl na horní části vzniklého dílu přivařen rámeček z L profilu o který se ve finále ML 5410 opírá. Do přední a zadní plochy skříňky byly opět odvrtány otvory pro 140mm fany. Potom přišly na řadu bočnice pro spodní část, které byly vytvořeny z jedné bočnice 5410 která se mi tu navíc povalovala.

Po sestavení jsem měl před sebou konečně skutečný rozměr mé budoucí skříně. Teď chybělo jen předělat přední masku. Ta byla rozřezána, mezi tyto části byl vložen 1mm hliníkový plech s kterým se skvěle pracovalo, vše bylo slepeno do požadovaných rozměrů a začalo se tmelit. Když byl hotov „rámeček“ masky, bylo potřeba vzniklý prostor něčím vyplnit. Ke slovu tak přišlo čiré plexi, ve kterém byly odvrtány mřížky ve stylu huricane. Následně bylo plexi ohnuto do požadovaných tvarů, aby navazovalo na rádius masky. Pak přišlo vytvarované plexi přilepit k rámečku masky a přetmelit. Tím vznikl celistvý produkt. Pak jsem se dostal k elektrice casu, kdy bylo zhotoveno ovládání větráků a katod pomocí zmíněných deseti vypínačů, a zapojení elektriky a obvodů do krabičky schované za košem pro disky. Dále potom vyjíždění USB portů, které jsem chtěl na přední části skříně mít. Protože jsem nechtěl ničím narušovat hladkou linii nově vzniklé masky, přišly USB porty umístit do traye staré mechaniky, která byla celkově rozřezána a zkrácena na co nejmenší možnou velikost. Tray byl srovnán pomocí plexi, ze kterého vykukují dva USB porty. Na tray byla přidělána jedna ze záslepek 5.25 pozice, která byla upravena pro otevírání traye po pouhém zmáčknutí záslepky. Stejným způsobem, tedy záslepkami, jsou skryty i dvě mechaniky které v PC jsou. Dále potom byly vyřezány a odvrtány tvary v bočnicích casu. Nejprve na nově vzniklé spodní části casu, kde byly odvrtány a vybroušeny po obou stranách nápisy Blue Wind, a následně levá bočnice casu, do které byl vyřezán tvar huricane mřížky. Veškeré tvarování v bočnicích pak bylo podlepeno černým plexi. Potom přišel na řadu úklid vnitřku skříně, kdy byly koše na mechaniky a disky společně s invertory a některými dalšími prvky schovány do boxu vzniklého z tmavého plexi.

Společně s použitím zdroje s odnímatelnými kabely, vedením veškerých kabelů za základní deskou nebo v prostoru u pravé bočnice byl tak vnitřní prostor skříně vyčištěn od zbytečných drátů. Potom přišlo na řadu vyfrézování duralového madla pro přenos skříně s tvarováním pro prsty s inspirací z jednoho zahraničního webu. Pak byly z černého plexi vyrobeny huricane mřížky pro zbývající fany, které jsou umístěny ve vyřezaných otvorech pro fany v horní a zadní části. Potom také tvarovaná mřížka pro fan v pravé bočnici case. Dále byl vyroben koš na disky do spodní nové části case, kam bude umístěno šest disků. Každý disk je umístěn na pružném uložení, takže jsou vyloučeny přenosy vibrací. Následovala příprava celé skříně na lak.

Veškeré části byly tedy případně dotmeleny, potom nastříkány plničem, několikrát přebroušeny pod vodou, a přišla na řadu první vrstva černé metalízy (magická perleť). Poté následovalo opět přebroušení pod vodou a tímto způsobem ještě další dvě vrstvy barvy. Nakonec přišel ke slovu lak a finální vyleštění všech částí. Větráky běhají na 6V, takže jsou tiché, ale dodávají při své vhodné pozici a vzájemném rozmístění dostatek vzduchu pro skvělé ochlazení komponent. To je zhruba vše. Pokud se chce někdo dovědět víc, najde to zde: http://blue-wind.ic.cz/ . Jde o můj první pokus v oblasti casemoddingu na kterém jsem se chtěl aspoň něco naučit a tak snad další projekty budou lepší. Nejvíc toho asi řeknou fotky, i když jsem case zapomněl před focením otřít a naleštit.

HW:
CPU: Celeron D 3,2GHz @ 4GHz
MB: Asus P4P800-E Deluxe
DDR: 2 x 512 MB Kingston 400MHz CL2 Dual Chanel
VGA: Radeon 9600XT 128MB
HDD:Seagate Barracuda 120GB SATA,
Hitachi Deskstar T7K250 250GB SATA II,
WD CAVIAR 320GB SATAII 16MBcache
TV: TV karta: Genius Video Wonder Pro III
WiFi: Z-Com XI-626
RMT: ATI Remote Wonder, ,
DVD-RW 2 x DVD-RW LG GSA 4166,
CASE: EuroCase ML5410 modified + Enermax Liberty 500W
MONITOR: 19“ HYUNDAI ImageQest Q910
KB: Logitech Media Keyboard
MS: Logitech MX1000


Zbyšek (17)|5.10.2006 21:16
Protože můžu dávat do postu jen 10 fotek, tak hned přidáván další:


Zbyšek (17)|5.10.2006 21:17
A poslední post s fotkama:


P@pi (1519)|5.10.2006 21:28
Pěkný (mooc pěkný ;) ), ale nejde mi poslední obrázek (ten s těma komponentama)
Pida2 (6)|5.10.2006 22:02
To nemá chybu
k.a.n.a (27)|5.10.2006 22:03
výtečná práce,moc pěkný......
Zeli (397)|5.10.2006 22:37
Blahopreju k 2. mistu na pretaktovani (cz) a doufam (v mem zajmu) ze ti to tady dopadne stejne :-)

PS: Mas to holt pekny....
wizaard (913)|5.10.2006 22:43
Tady asi není o čem diskutovat... jestli má k tomuhle někdo nějaké výtky, ať je veřejně popraven! Moc dobrá práce.
Smeli (2302)|6.10.2006 01:17
Krásná práce;)
tequilla (1015)|6.10.2006 13:22
Velmi pekne!!! Je videt, ze sis s tim fakt maknul...mnohym snad konecne pri pohledu na fotky tvyho projektu dojde, o co v modingu a tuningu skrini jde :D
Obumbrata (57)|6.10.2006 14:13
velmi pekne fakt nice work len by ta rucka sa mi moc nepaci ale to je len moj pocit takze ma neberte vazne :) btw nemas k tomu este dake fotoz z montaze ako dokumentacia bo by som sa rad daco priucil
Zbyšek (17)|6.10.2006 14:34
Díky všem za kladné ohlasy. Jinak informace o projektu jsou na webu http://www.blue-wind.ic.cz , takže tam snad najdete to co hledáte.
Martin Šejnoha (255)|6.10.2006 23:55
konečně, první casemod v této sekci:)
Zeli (397)|7.10.2006 10:04
Promin, mozna sem nevsimavej, ale . . . . gde se ten stroj vubec zapina?
tgfh (2985)|7.10.2006 14:50
No, dobrí, nevypadá to vůbec špatně!
Zbyšek (17)|7.10.2006 15:05
[QUOTE=Zeli]Promin, mozna sem nevsimavej, ale . . . . gde se ten stroj vubec zapina?[/QUOTE]


Zapíná se navrchu. Je to ze zadní strany toho prohnutí masky nahoře. Kdo zná EC ví že je tam normálně několikamilimetrová díra mezi plechem a maskou. Do těchto míst přišlo černé plexi které je ve středů odděleno a je přiděláno pouze od krajů masky a u středu je asi 10mm vždycky volně, takže jde lehce zmáčknout (jakoby se mačká směrem dopředu case). Pod tímto plexi jsou mikrospínače pro PWR a RST (nalevo PWR, napravo RST). Bohužel jsem nenašel žádnou dobrou fotku, ale pouze tuhle škaredou která je focená někdy v průběhu prací, kdy ještě byly vidět přechody mezi plexi a maskou a plexi prosvítalo. Později všechny tyto nedostatky skryla barva.
tgfh (2985)|7.10.2006 18:40
Hmm tak to je fakt dobré, to vidím poprvé! Toto je fakt casemod....
Athlon4000 (1)|27.3.2007 10:58
je to super práce taky bych si ho chtěl vylepšit už kvůli chlazení,ale není čas
BlackFrog (563)|6.6.2007 12:33
dnes jsem si konečně udělal čas a podíval se jakou práci tenhle case dal, zvlášť ten "windtunnel" pro HDD se mi moc líbí :)
Klingacikx (1545)|10.8.2007 21:12
Čistá práca, poklona. To chladenie si tam vymyslel geniálne aj mne by sa také šiklo.
Encore1106 (424)|15.8.2007 09:45
Můžeme vědět, jaké je tvé povolání? Protože ne každý by použil takové postupy, jako ty. Třeba mě polovina vecí z tvé práce nic neřikala. O přebrušování pod vodou, způsobech lakování, tmelení tmelem se skelnými vlákny a dalších věcech jsem doteď neměl ani páru.
Jinak perfektní práce, i ten kontejner, který je nápaditý.
Zbyšek (17)|16.8.2007 21:56
Mé povolání není zatím žádné. Jsem stále ještě studentem. Mám za sebou automobilní průmyslovku a strojírenství na výšce. Takže oba obory technické. Nějakou dobu jsem dělával auta a tam jsem si zvykl dělat s tmely a podobnými srandičkami, takže mi takové věci nějak přirostly k srdci a když jsem se potom začal věnovat počítačům jako mému největšímu koníčku a předvším pak casemoddingu, šlo už to lehce.
Jsem rád, že se mé první výtvory líbí a snad to tak bude i s dalšími.