reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Co si myslíte o casemoddingu?

Karel Polívka (1485)|30.5.2008 09:50
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Co si myslíte o casemoddingu?

Zatoužili jste někdy po tom si nějak upravit počítač, aby se z něj stal unikát a nikoli pouze seskládaná stavebnice univerzálních dílů? Pustili jste se někdy do vlastních úprav (ať už vizuálních nebo funkčních)? Obdivujete casemody ostatních nebo Vám to nic neříká? Ať už jsou Vaše názory jakékoli - vyjádřete je, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
meeee (1110)|30.5.2008 10:03
Rád zkouknu pěkný (pokud možno něco decentního) casemod, ale sám se zásadně do něčeho takového nepouštím. Za prvé na to nemám šikovnost, za druhé vybavení
a takový casemod dělaný levýma rukama, nůžkama na plech, pilníkem a vteřinovým lepidlem...:runaway

Ale, žel, i takových se na netu najde spousta. Přihodit do toho pár světýlek a hurá, mám casemod. Tyhle lidi nechápu. Jak se tím mohou ještě chlubit? Hanbou bych se propadl kdybych něco takového stvořil a nějak to uniklo na net.:stupid
Zoidik (1405)|30.5.2008 10:16
Osobně si s tím trochu pohrávám, ale nic vážnýho. Sem tam něco málo. Jinak ostatní casemodů, tak se velice rád podívám, hodně se mi líbí počítač v modelu popelnice 1:10 nebo nějaký mod ve stylu hry. Jeden hodně povedej je ve stylu HF. Viděl jsem taky PC ve dřevě, hodně zajimavé
Maximus12 (763)|30.5.2008 10:25
Občas se mrknu co kdo vymyslí, ale sám se do toho nepouštim, mě to stačí tak jak to je a docela se mě to líbí a pak trochu moje šikovnost v takovejhle věcech .. no nebudu dál komentovat :D. Jinak mám rád takové decentní bedny, takže mě by to spíš vadilo asi mit ho nějak upravenej nebo ne přímo vadilo ale dráždilo oči:D
B!OH@zArd (58)|30.5.2008 10:44
tak nedavno jsem si koupil bednu Compaq a uz se pomalu neco klube :) az z toho neco udelam pak hodim fotky na forum :) uvazoval jsem o casemode uz davno ale nemel jsem nak cas ale ted mam casu kolik chci a strojnicou dilnu vedle moji elektro dilny v praci :) takze se muzu pustit do rezani prstu :D
skawagon (104)|30.5.2008 10:48
Mám mírně upravený počítač, no žádný Casemod to určitě není. Rád bych někdy v budoucnosti chtěl něco spáchat, ale rozhodně ne takový ten pouťový kolotoč co má kdejaký pubescent. Ale když má člověk křivé ruky...
pas!k (3765)|30.5.2008 10:52
Uznavam casemod pouze v pripade ze to napriklad ma nejaky vliv na chlazeni a celkove zlepseni chodu pc .. ale jinak je mi to sumak .. kdybych vedel ze mi me pc bude fungovat lepe v bedne od okurek klidne bych ho tam nechal .. navic mam rad tiche nenapadne veci ... a nesnasim kriklave diody vsech barev (viz levnejsi modely thermaltake ktere se daji pouzit jako poulicni osvetleni) a nechapu ze si nekdo muze vedome udleat z pc svitici obludu :) Proste idealni stav je kdyz je pc schovane nekde pod stolem a nejde ani videt ani slyset ..
Vezir (120)|30.5.2008 10:59
Pro mě osobně je casemod možnost jak se odlišit, tedy mít něco trošku jiného než mají ostatní, nadruhou stranu jsem však také zastáncem moddingu spíše funkčního nežli "pouťového", tedy úpravy takového charakteru, které vylepší vlastnosti skříně, sníží produkovaný hluk, a celkově zapříčiní že se bude PC v daném interiéru (místnosti) vnímat jako doplněk a ne jako nějaká rušivá nevzhledná krabice :).
james008 (47)|30.5.2008 11:10
Líbí se mi na to koukat ale sám převážně kupuju značkové
a velmi účinn= a praktické díly různych firem z kterých skládám
case a komponenty. Jediné v čem si hraju je chlazení..ale zde
vždy jen v rámci prostorových možností a nikdy nemodifikuji..
spíš rozmisťuji a připevňuji tam kde už něco má bát nebo to tam drží :-)))

Pouze jedna vyjímka.....nedávno jsem rozřezal video a vpravil do něj
staré mini atx amd pro potřeby schování pc "pouze" na internet v interiéru
pokoje aby nepůsobilo rušivě :-))

Globálně casemoding považuju primárně jako hobby......
ale pokud se zaměřuje hlavně na praktické věci jako chlazení
či zmenšování rozměrů tak jej považuji také za určitý
vhodný servis, který by se měly poskytovat lepší prodejci
pc sestav a měl by být jako položka v eshopech s speciálními
sestavami. (i na te nejlepší skříni či chladiči jde udělat něco pro lepší
funkčnost či účinost ...resp. také odhlučnění)
DRZG (13)|30.5.2008 11:11
pas!k to vystihl uplne presne... nemam rad kdyz na me porad neco blika a sviti krome monitoru. A tez nemam rad hluk ventilatoru takze pokud se mezi casemod pocita uprava bezneho case dle svyh potreb tak pak neco takoveho mam ale vystavovat to nikdy nebudu jde mi o funkcnost ne vizualni stranku. PC mam rad takove, ze o nem v podstate ani nevim tak proc z toho delat poutovou atrakci....
crasher.km (919)|30.5.2008 11:30
tak v 15 sem to úplně žral a měl sem v pc kotel "vymožeností" a z pokoje kolotoč,postupem času sem pochopil,že chci tichý a nerušící case,tak sem všechno vyměnil a teď je ticho a tma :) určitě si ale ještě někdy skusím zařezat :) česy jsou vůbec dobří v tomto odvětví :)
Zbycho (28)|30.5.2008 12:17
Nijak jsem to nikdy nežral, ovšem většina prodáváných skříní mi neseděla, ať kvalitou provedení, vnitřní situací pro rozmístění komponent nebo cenou. Proto, když jsem si kupoval novou case, vybral jsem takovou, kterou z malými náklady dotvořím obrazu svému. A tak si i stalo, barevné sladění, zpevnění, úprava a odstranění určitých komponent udělalo své. Jsem rád, že to není obyčejná tuctovka, že to nestálo kopu peněz a case se líbí. Nejenom mně, ale i jiným. Nic tak nepotěší, když se na lance u Vašeho case někdo zastaví a ptá se co je to zač atd. Přitom vypadá jako lepší sériovka. Je to jako s tuningem a modingem u aut. Když je to uděláno kvalitně, funkčně a všechno je doladěno, tak se člověk nad tím pozastavuje, proč je daný objekt tak nějak na pohled lepší. Ale i kvalitní extravagantní modding mi dokáže učarovat. Ovšem k přeplácanosti a následně k tuzingu je velmi krátká cesta. Na to je třeba stále myslet.

- - - - - - - - - - -
Jen tak pod čárou, jeden známy se o casemodding dost aktivně zajímá, tak mu pomáhám z organizací již 2. srazu modderů, Modding sraz 2008, zde je odkaz na upoutávku na zdejším fóru. Kdo se chce poznat se špičkou českého casemoddingu, případně si ošahat špičkové casemody na vlastní oči je zván.

Zbycho.
TomTAS (6)|30.5.2008 12:32
Jsem rovněž zastáncem funkčních úprav, než znetvoření case na blikající kolotoč. Asi má jediná úprava case, byla výměna zadního ventilatoru z 9,2 cm na 12 cm a odmontování airtunelu (moc velký chladič procesoru), ale na nějaké lepení nebo broušení nemám čas ani náladu.
Jsem zastánce toho názoru, že by si měl člověk kupovat na PC kvalitní věci, case nevyjímaje, a když už se do nějaké úpravy pustí, tak ať to stojí za to.
Encore1106 (424)|30.5.2008 12:36
Já a casemodding jsme na tom tak, že na netu něco objevim, prohlídnu si to, řeknu si "To by se mi líbilo, kdybych si to mohl taky vyrobit" a to je vše... Nemam nástroje, nemam čas, kdybych se přesto do něčeho pustil, dopadlo by to asi katastrofálně... Takže sedim doma a tiše závidim těm, co udělali opravdu povedené mody...

Na druhou stranu mam poslední dobou taky radši ticho a nepotřebuju, aby moje PC v pokoji nějak extra vynikalo, takže v tuto chvíli jsem spokojenej s klasickou EC ML5410...
pegy (757)|30.5.2008 13:07
Ak je pekne spraveny, je to nadhera pre oci, osbne mi je jedno, aku bednu mam, skor mi ide o to, co je v nej :) Caseemody vedia byt velmi pekne, ale casto sa najdu aj take, ktore za vela nestoja (viem dako sa zacat musi :)) Sam by som sa do toho nepustil, ale ak by ma niekto zaujal nejakym vyzorom a bol by to ochotny spravit aj mne nebol by som proti, koniec koncou PC-cka su nasi milacikovia a travime s nimi dost casu, tak mozu aj pekne vyzerat no nie? :)
Milan Šurkala (160)|30.5.2008 13:54
Když to někdo umí, má na to čas, tak proč ne. Osobně i když rád výtvarně tvořím, tak počítač nechávám na pokoji. Teď jsem potřeboval bílou bednu kvůli mechanikám, no to už nejde ani sehnat. Takže mám stříbrnou case s bílými mechaniky, to je můj "casemod". Kupodivu to nevypadá špatně, což se opravdu divím :-)
Mr-Paul (45)|30.5.2008 14:09
aaaa uz je tu zase vikend!!!!! :) mno jinak casemodding je zajmava vec..samozrejme se to musi umet a ne jen pridavat svetylka a vetracky s barvickama :) ja osobne jsem se jeste do niceho nepustil ale pomalu ale jiste sbiram odvahu k necemu..a hodne se mi libi Stoobiho casemoddy...
dkas (193)|30.5.2008 14:53
Taky jsem už pár pěkných casemodů viděl... Je to o tom, když mám čas, prostředky a šikovnost, tak proč ne. Já nemám nic z toho :D A PC už mám téměř výlučně na práci (i když i koníček je někdy práce), takže mi stačí několik let starý PC, hlavně že to neni moc slyšet a moc no netopí :)

A přidám sem jeden odkaz, jak si někteří taky představují casemodding... Pozor, jen pro silné povahy :D
http://www.czechcomputer.cz/art_doc-0ABD8A5B229EEFD0C1257426004734B9.html
Mimochodem, do téhle skříně jsem teď montoval PC a skříň je docela dobrá, hlavně působí decentně. Ale tohle???
Woyta (284)|30.5.2008 14:55
Ze by bylo toto tema inspirovano srazem ktery bude za mesic?
http://sraz.modding.cz/plagat/ms_plakat_v1-web.jpg

Ano ja tam budu.
Mam rad decentni upravy. PC mam na stole tak proc se nepochlubit HW, vodnikem a neobvyklou skrini.
A ano obcas sviti. Mam uvnitr bile katody a nemusim hledat baterku kdyz potrebuju uvnitr neco najit ci zkontrolovat.
Vybaveni dilny postupne rozsiruji. Akorat si jeste nekde nechat vymenit leve ruce. :)
Ale bavi me to. Nekdo lepi letadilka a my stavime skrine. Vzdyt jde vlastne svym zpusobem o umeni.
Pokud je moznost tak se podivam i do zahranici. Na Youtube muzete najit me reporty z Targi Tuningu Computerow.
Jako jeden z mala mohu rict, ze jsem navstivil Stoobiho dilnu.

Co za CM nepovazuju? Kdyz si nekdo na svou case koupi bocnici s oknem, vymeni par vetracku, prida svetla, nalepky a hotovo.
B!OH@zArd (58)|30.5.2008 15:09
[QUOTE=dkas;127744]Taky jsem už pár pěkných casemodů viděl... Je to o tom, když mám čas, prostředky a šikovnost, tak proč ne. Já nemám nic z toho :D A PC už mám téměř výlučně na práci (i když i koníček je někdy práce), takže mi stačí několik let starý PC, hlavně že to neni moc slyšet a moc no netopí :)

A přidám sem jeden odkaz, jak si někteří taky představují casemodding... Pozor, jen pro silné povahy :D
http://www.czechcomputer.cz/art_doc-0ABD8A5B229EEFD0C1257426004734B9.html
Mimochodem, do téhle skříně jsem teď montoval PC a skříň je docela dobrá, hlavně působí decentně. Ale tohle???[/QUOTE]

jo tak na tom case na CZC sem se taky nasmal jak ji chudak sridil :) byt nim tak si pracky useknu :D ja vim ze kazdy na to nema pracky ale tohle me dostalo a jeste to uverejnit a kdyz uz neco "kazit" tak si na to koupim starou case v bazaru za kilo a ne krasnou skrin za litr a vic a takhle ji zohavit, novy case jsou uz docela vychytany jak s chlazenim tak vyzorem tak proc nekoupit starou obouchanou skrin ktera ani nezna pojem chlazeni a trosku se s tim pohrat, pak trosku prestrikat udelat predni panel a pouzivat?
Kachna69 (110)|30.5.2008 16:31
CM mam velmi rad sam mam skrin upravenou a proste me bavi to delat uz je to treti skrin kterou jsem si upravil a rad se podivam na nektere hezke case,uz originalni CM se me uz tak moc nelibi hlavni vec kterou u toho obdivuji je prace ona prace se skrini...muj nazor na CM je tedy urcite kladny:)
Pavel Boček (4169)|30.5.2008 16:57
Plánuji jeden parádní casemod, už mám na to doma i část potřebného materiálu...více prozradit nemohu :)
n3fr0n (4)|30.5.2008 17:30
Osobně bych se do ničeho takového nepouštěl – moje bedna se mi líbí tak, jak jsem ji vybalil z krabice. Decentní, nepřeplácaná, funkční. Nemám na casemodding vybavení, moc mě to neláká a navíc mám mozek počítače pod stolem a stejně na něj nevidím. :)
odb (505)|30.5.2008 21:21
casemodding je u mňa z núdze cnosť, mám rád jednoduché a účelné skrinky a také je dnes ťažko zohnať, tak si to-čo upravím. Minulé leto som si kúpil skrinku Lian Li PC-A05B. Dizajn úplne jednoduchý, ktorý sa mi veľmi páčil, len tá cena ma odrádzala . Škoda, že takéto skrinky nevyrába aj niekto iný (zaobišiel by som sa aj bez hliníku), napr aj EC ale dnes takéto skrinky niesu masovka asi ani nikdy nebudú. Veľmi sa mi páči dizajn f. EIZO,notebookov ThinkPad a Lian Li - jednoduchý, účelný a pritom aj pekný (pre mňa).
crasher.km (919)|30.5.2008 22:09
jooo jako casemodding je krásná věc,ale jak tady párkrát padlo ... nejsou peníze a vybavení ... ono se to nezdá ,ale každá blbost něco stojí a v součtu to pak stojí většinou víc než celý vybavení toho pc :D
Marty363 (115)|30.5.2008 23:20
Ja sem taky pro modding zatim mam sice jen case s pruhlednym bokem dvěma větrakama a neonama takže bych to uplně nenazval modding, ale o prazdninách se chci pustit do předělání známé CoolerMaster Elite 330 podle motivu nVidia takže stříbrná nebo černá case, zelené větraky a neony, samozdřejmě abych mohl ty blbůstky vypnout ono je to v noci opravdu otravné ale hlavně to chci udělat tak abych měl co nejlepši airflow a co nejmíň hluku.

Jinak sem taky težce proti Tuzingu(něco jako tuning/modding ale naopak) a nevkusným PC ala vanoční stromeček po Americku ktere nejspíš udělal nějaky traged ktery plácá různé barvy přes sebe hlavně aby to svitilo.Ja preferuju takovy na 40% decentni 60%Extravagant vzhled zvytečně neplacat barvy ale hlavně aby to vylo funkční
SamecP (1751)|30.5.2008 23:55
Osobně se mi nejvíc líbí hodně decentní skříně.Asi bych doma neunes nějakou výraznou skříň.Soustřeďuju se teda jenom na chlazení....
xstreetfighter (453)|31.5.2008 09:00
CM je fajn, ale osobne davam prednost OC a dosazeni nejlepsich a nejvyssich moznosti jakekoli komponenty a PC jako celku. Jde mi predevsim o funkcnost, maximalni tichost a dosazeni co mozna nejnizsich teplot. Kdyz sem asi pred 3/4 rokem zacal chodit na forum vedel sem o PC minimum, byl jsem z informaci jak v jirikovem videni a za tu dobu sem si obrovskym zpusobem rozsiril obzor-diky za rady vsem, jen tak dal!!!Ted o prazdninach budu mit snad uz čas tak se chystam na dokonceni OC a i na casemodding, ale spis windtunely, odhlucneni apod. Moc si nepotrpim na ty svetylka a diody apod. staci kdyz me otravuje vysokosvitiva dioda z repro...a zaverem? Casemod se mi libi a rad se na nej podivam, je ovsem potreba nemit leve ruce a hlavne mit vkus, vse pekne promyslene a byt sebekriticky...Kdyz neco vypada jak jedouci cirkus tak hruza...osobne za casemode nepovazuju, kdyz si tam nekdo prida "neon" a jeden vetracek co mu sviti...taky se mi nelibi, kdyz se nekdo povysuje nad ostatni, ze maj stary komponenty a tak, to uz sem taky dostkrat cetl na ruznych CM forech...ale spis na slovenskych...
Frog (510)|31.5.2008 10:08
rad sa pozeram na vytvory casemoddingu, hoci vacsinu hodnotim ako krok vzad oproti povodnemu stavu skrinky :) Ale su ludia co to fakt vedia, a rozdiel po upravach potom stoji za to :)
r34ktor (7477)|31.5.2008 10:44
Já to beru jako umělecký směr a seberealizaci. Některá díla jsou opravdu fascinující. Namátkou z těch, které mě zaujali: popelnice, rádio Tesla a HalfLife2.

Jinak osobně mám rád relativně tiché a nenápadné PC. Žádný lunapark. ;)
mech13 (5526)|31.5.2008 11:52
nejakymu velkymu moddingu neholduju (ani nemam moc sikovny pracky), spis se jen koupi case co se komu libi a ta se funkcne upravi - vystrihani mrizek na ventilatory apod...

taky nemam rad, kdyz si nekdo z PC dela kolotoce, to vazne nemusim

ale kdyz to nekdo umi, a bavi ho to, tak z toho vznikaji krasny dila:thumb viz treba zbysek a jeho kontejner
kane.shw (1231)|31.5.2008 12:48
....konkrétně tohle dělat buď pořádně, nebo to raději nedělat vůbec!

Když to někdo fakt umí, má prostředky, baví ho to a má pro to jakýsi "cit", tak má můj obdiv :thumb
hippouss (246)|31.5.2008 13:27
imho trochu zbytecny, nebo aspon ja osobne to moc nezeru... kdyz uz rvat nekam prachy, tak do vykonu ;)

ale na druhou stranu je to hezky no, nekde na vystave se na to podivat :D ...ale PC nemam na to abych se na nej koukal ;)
Woyta (284)|31.5.2008 15:12
Vodni chlazeni za 10k patri taky do slozky vykon? :)
hippouss (246)|31.5.2008 15:48
to je low-end chlazeni :D
nejsem troskar, kdyz uz chladit tak poradne, tyhle nadoby s tekutym dusikem mam ve vedlejsi mistnosti:D
Hromas (14)|31.5.2008 16:33
Každý člověk je osobnost a vzhled nebo úprava jeho počítače o té osobnosti vypovídá.Každý si koupí nebo upraví co mu vyhovuje.
daemon64 (86)|31.5.2008 16:37
Vždycky jsem si chtěl udělat nějaký casemod, jenže k tomu nebyly prostředky ani čas.

Nakonec jsem překecal otce, aby mi koupil novou case - CoolerMaster Centurion 590. Akorát mi v noci překáží ty světýlka, když se dívám na film (protože se odsunu dál od PC a tak vidím ty extra svítivé modré diody (power, hdd)). Power a Hdd led asi vyměním za méně svítivé. Ten osvětlený ventilátor tak hrozně nesvítí, lopatky to světlo tlumí. Až bude čas, tak asi koupím nějaký kus hliníku a nahradím jím tu přední perforaci.
tomra (25)|31.5.2008 17:43
Mě se to hrozně libí ... Co je hlavní, že to není na úkor výkonu nebo chlazení - spíš za tím účelem a zbytečně to nesvítí. Já si ,,postavil" vodníka a v budoucnu se chystám ještě na nějaký lepší case, zdroj a nějaký ty vychytávky ohledně odhlučnění (pasivně chlazený box na disk,nějaký folie,...) Ale vše nakupuju a neupravuju, jen s montuju podle návodu ...

jsem Pat a Mat v jednom :)
Zbyšek (17)|31.5.2008 18:02
Pro mě je casemodding každopádně skvělým koníčkem u kterého se člověk může nejen vyjádřit, ale chce se tomu věnovat. Nejde ani tak o nějaké zdlouhavé pracování na modu, ale hlavně promyšlení a vytrvalost. A v tom je právě u většiny dnešní mládeže problém, že když už case začnou dělat a dojde jim že se na tom přece jen musí máknout, ta počáteční euforie je přejde a když už vůbec case dodělají, tak to většinou není nic moc, protože to prostě jen chtějí mít za sebou. A právě proto je v naší republice jen několik málo modů, které jsou na úrovni. Osobně tohle moc nechápu, protože třeba pro mě je modding skvělým odreagováním od každodenních povinností a skvělým koníčkem.
No a na závěr bych řekl, že casemodding opravdu není jen o nějakém vzhledovém upgradu, ale u správných modů hlavně s ohledem na funkci počítače a samozřejmě na zlepšení jeho funkce. No a s výkonem bych to také neviděl vůbec bledě, protože modding není nějak moc nákladná záležitost a především když to děláte kvalitně, máte možnost uspět v soutěžích a hardware vyhrávat. Mě už mody svými výhrami několikrát mnohonásobně překročily hranici ceny kterou jsem do nich dal a abych pravdu řekl, komponenty díky soutěžím měním nyní mnohokrát do roka. Tedy výkon automaticky také zvedám i když už to stejně vůbec není potřeba. Tedy casemodding jde ruku v ruce i s hardwarem a když už si někdo udělá pěknou case, většinou do ní dá také pořádný hw, jelikož díky úpravě case také může konečně pořádný hw do ní osadit. Samozřejmě se stále bavím o casemodech a ne některých pokusech o zprznění case, které někteří publikují a kazí tak moddingu jméno.
HiLow (1000)|31.5.2008 23:21
Pro me casemoding nema zadny smysl. Od skrine pozaduji aby byla funkcni a na pohled libiva, avsak bez zbytecnych prvku navic. Jsem asi konzervativni.
Urcite se mi libi ukazky casemodingu, kde je treba cely PC v akvariu a podsviceny, ale doma bych ho nechtel.
Co povazuji za dobry CM, je opravdu unikatni skrin, ale urcite bez podsviceni a ruznych blikatek.
Sveho casu jsem videl skrin AT MidiTower, ktera byla nastrikana profesionalnim "sprejerem" a to byl opravdu unikat.
itexpert. (0)|1.6.2008 00:06
Zasadne nakupuji skrine, ktere jsou vytunene uz od vyroby, napr. muj nejoblibenejsi Chieftec WH-02B
haCR (149)|1.6.2008 08:43
Já jsem zastáncem casemoddingu, když to někdo umí tak proč ne?!! Jenže nejhorší jsou moddingy když je tam tuna světílek. Já bych se do toho nepustil protože mám olšový ruky.
Tak sem si koupil case která se mi hodně líbí :Eurocase ML550-f25 :
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43763
Jo a sem vlastně taky takovej modder otocil jsem bočnice aby se mi tam vlezl thermalright Ultra 120-eXtreme o voddělal jsem velkej větrák.
Vim že o Eurocase mají všichni špatně mínění ale tahle skříň je bomba!
daemon64 (86)|1.6.2008 12:11
[QUOTE=haCR;128191]Já jsem zastáncem casemoddingu, když to někdo umí tak proč ne?!! Jenže nejhorší jsou moddingy když je tam tuna světílek. Já bych se do toho nepustil protože mám olšový ruky.
Tak sem si koupil case která se mi hodně líbí :Eurocase ML550-f25 :
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43763
Jo a sem vlastně taky takovej modder otocil jsem bočnice aby se mi tam vlezl thermalright Ultra 120-eXtreme o voddělal jsem velkej větrák.
Vim že o Eurocase mají všichni špatně mínění ale tahle skříň je bomba![/QUOTE]

Doufám, že jsi alespoň vyměnil ten EC zdroj za něco lepšího :-)
theror (11)|1.6.2008 12:41
Casemodding se mi líbí,ale musí být kvalitně proveden.Jak už bylo řečeno,takzvané kolotoče to není pro mě.Dneska je už poměrně těžký sehnat větrák bez světýlek.Když světlo,tak decent s možností uplného vypnutí.Mod by měl být proveden nejen po vzhledové stránce,ale i funkční.Líbí se mi mody od Stoobiho,Gigiho a pár dalších.
Teď se taky o něco pokouším - hliníková homemade case.Zatim to vypadá docela dobře,nadruhou stranu toho není moc hotovýho :).Jde o to aby to člověk měl pořádně promyšlený,trochu šikovnosti a trpělivost.Na netu jsem narazil na hodně nedodělanejch modů.
nepřihlášený (0)|5.6.2008 19:29
no osobne mam aPlus case EL diablo -cize hovadooo ,mal som vyhliadnuty pekny cpu chladic ,pekne vykonny-
Zerotherm Nirvana NV 120 Premium ,bal som sa ze tam nesadne ,lebo zboku ma ta skrina 360mm vetrak! a vsade som sa pytal a pozeral aky je hruby ,ci sa bue bit vyska cpu nirvana chladica a toho vetraka,, mal som uz vsetko pokupene a prisiel okamzik pravdy..SADLO TO TAM!!!! tesne ,ale predsa..., inac predtym som mal AeroCool AeroEngine Jr. silver a pacili sa my tieto veci..predny panel sa otvara, bocnica priehladna-plexisklo-take daco, modre podsvietenie, predna turbina, celkovy dizajn...asi to su hlavne rysi, no po case sa zacalo plexisklo doskriabavat ,a tak som skusil kupit si dirkovany plech z hliniku ,-tntrade.sk/cz
potom som ho isiel rezat ,ale ako !,ked som nemal ani h*vno ,brat mal zahrdne noznice a ako tak sme to odstrihli a boky kde sme strihali som oklepkal kladivkom/vyovnal ,este vyvrtal dierky na ventilator -zboku a vysledok nebol najhorsi, pripevnil som mesto plexiskla a bolo ,ibaze ked som isiel zatvarat bolo to na ..!:/ˇ)%ˇ" a tak som sa na to vys*al a kupil si uz vyssie spominanu bednu..a k nej aj novu dosku ,stara bola asus comando ..odpalil sa mi neviem ako port ps2 na klavesnicu anesiel nainstalovat windows ,skusili sme u kamarata ,mal podobnu dosku asus nahodit na disk ,a predtym nez sa spustil windows som vypal a dal do mojho -na podiv to slo ,ale hovorim presiel som na staronovu zostavu....Inac sa momentalne chystam vymenit cpu ,mam e6600 intel core 2duo ,roby proste blb*sti ,ebo som cital ze aj inde testovali ,nejde donho tolko energie ako ma a potom my hadze znamu modru obrazovku-modra smrt,hmm, najprv som si myslel ze to je grafikou ,ramkami doskou,-tu som vymenil ,sak ste citali, a potom som to cital,takze asi tam bude problem.... No takze moja zostava: El diablo a plus case ,e6600core2duoIntel, ASUS maximus formula x38intel, 2giga ram corsair, 8800asus ULTRA, zdroj fortronEPSYLON 700wat.,zerotherm Nirvana NV 120 Premium, LG L1982U-BF - LCD 19" monitor, 250 giga disk-staci -westernDigital, lepsiu zvukovku od creative,okolo 1300-sk, nejake neony blue lava liquid, aj 2x bublinkovy efekt, svietiaci kablik.asi 1m..,repro+bass od creative -lacne okolo1500sk ,myska-logitech mx 518 ,podlozka -corepad victory, klavsnica -nejaka od chicony..taka akurat..,dvdRom lg-samozrejmost, inac na prdnej maske tam kde su otvori na mechniky mam urobenu lebku s plamenmi... sklove farby. urobyl som si nacrt na papier ,potom dal na to euroobal-ten priesvitny ,naniesol tu pastu a nechal uschnut ,nalepil...,mozno este daco pridam ,momentalne sporim na projektor ,asi za okolo 50 ,000,- sk lebo myslim ze by to mohla byt zabava hrat na tak velkom obraze ,a myslim si ze za tie peniaze su uz celkom slusne projektory...VYhody--- velky obraz .,rychla odozva .,pozitok pozerat sa na to, nebolia oci! nevyhody- dokupovat ziarovky, ale priemerne asi raz za 2-3 roky-zalezi od pouzivania a od typu...,no a samozrejme musite mat aku-taku tmu, ale to so aj spatne pozera na tv,lcd ked je svetlo ,nie?! ak mate niekto skusenosti s hranim na projektore ,a ake maju farby pri roznych cenach, typoch-znackach nech pise a pise ,lebo toto bol moj osobny nazor ,lebo kamaraT HOVORIL ze filmy-dobre ,ale hry...ze onicom,no neviem....ufff to asi vsetko...
petnek (115)|5.11.2008 19:54
Mít stolní počítač určitě se do něj pustím. Bohužel mám jen notebook, zatím ;). Jsem dost velký kutil na to, abych se do toho pustil. Určitě obdivuju lidi, kterým se to povede podle jejich představ. Je to docela makačka a mnohdy to stojí dost nervů. Výsledek ale stojí za to.
B!OH@zArd (58)|5.11.2008 20:36
ja uz mam project biohazard rozdelany v plny parade :) tenhle tyden uz snad budu finishovat :) zitra jestli bude v praci cas tak budu strikat plnic a za tyden po vytvrdnuti vybrousim a dam se do strikani :) spreje uz mam taky nakoupeny ale potrebuji jeste lak protoze sem nesehnal neonovou zelenou - lesk tak sem kouipl matnou kterou pak jeste prelakuji :) uvidime jak to zvoram :D pak sem kdyz tak nahraju naky obrazky :)