reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

EIZO SX2461W - problem s podsvetlenim?

aqualung (1)|30.5.2008 11:10
Zdravim vsechny uzivatele tohoto fora,

Zoufalost z noveho monitoru EIZO SX2461W me dovedla az sem s nadeji, ze mi zkusenejsi uzivatele sdeli svuj nazor. Minuly tyden jsem s privezk krasny suvenyr z Japonska. Bohuzel jsem perfekcionista a od tak draheho monitoru (a znacky EIZO vubec) bych ocekaval dost nekompromisni kvalitu...

Pominu-li jeden vadny subpixel (cert ho vem:)), tak me nejvice znepokojuje jaksi tmavsi dolni tretina obrazovky. Problem je zretelny v podstate jen na bile plose, u ostatnich barev nebo dokonce fotek bych si toho sotva vsiml. Zdrojem signalu to take neni - zkousel jsem dva pocitace (potazmo grafiky). Navic je problem zretelny i kdyz "prepalim" cerne okraje pritomne pri nizsich rozlisenich nez je nativnich 1920x1200. Z toho lze logicky usozovat, ze problem je v samotnem monitoru.

Aby to bylo jeste horsi, tak jsem jednou zpozoroval, ze v dolni polovine monitoru jaksi blika (s radove sekundovou a nepravidelno periodou) podsvetlovaci trubice, coz se projevilo lokalnim ztmavovanim a zesvetlovanim obrazu v danne oblasti. Tento problem trval asi hodinu, pricemz se projevoval jen pri skokove zmene jasu (treba pri zmene rezimu). Bohuzel nejsem schopen posoudit souvislost mezi timto jevem, ktery asi po hodine presel a vyse popsanym problemem.

Byl bych tedy vdecny za jakykoliv nazor nebo zkusenost. Jelikoz predpokladam, ze v Cechach mi na monitor neplati zaruka (jeste jsem nezjistoval), tak se jedna opravdu o palcivi problem. Idealni by byla moznost nejako otestovat jednotlive trubice, ale to je asi problem, ze?

Dekuji za reakce

P.S.Abych jen neotravoval, tak samozrejme rad zodpovim libovolny dotaz ohledne tohoto monitoru
pas!k (3765)|30.5.2008 11:44
ZÁRUČNÍ PODMÍNKY Pisi tam ale ze se to vztahuje pouze na zbozi s distribuci do cz/sk ale take tam pisou ze predem je potreba kontaktovat technika a probrat problem s nim .. to bych asi udelal jako prvni vec protoze tam asi dostanes nejvic informaci ..

viz Před zasláním monitoru do opravy servisnímu středisku nebo svému prodejci je nutné VŽDY závadu konzultovat s odpovědným pracovníkem autorizovaného servisu, který posoudí, zda se jedná o oprávněnou reklamaci a vyloučí chyby způsobené nesprávným nastavením monitoru nebo závady ležící v povoleném tolerančním pásmu.
Choakinek (49)|13.6.2008 08:27
[QUOTE=aqualung;127654]Zdravim vsechny uzivatele tohoto fora,

Zoufalost z noveho monitoru EIZO SX2461W me dovedla az sem s nadeji, ze mi zkusenejsi uzivatele sdeli svuj nazor. Minuly tyden jsem s privezk krasny suvenyr z Japonska. Bohuzel jsem perfekcionista a od tak draheho monitoru (a znacky EIZO vubec) bych ocekaval dost nekompromisni kvalitu...

Pominu-li jeden vadny subpixel (cert ho vem:)), tak me nejvice znepokojuje jaksi tmavsi dolni tretina obrazovky. Problem je zretelny v podstate jen na bile plose, u ostatnich barev nebo dokonce fotek bych si toho sotva vsiml. Zdrojem signalu to take neni - zkousel jsem dva pocitace (potazmo grafiky). Navic je problem zretelny i kdyz "prepalim" cerne okraje pritomne pri nizsich rozlisenich nez je nativnich 1920x1200. Z toho lze logicky usozovat, ze problem je v samotnem monitoru.

Aby to bylo jeste horsi, tak jsem jednou zpozoroval, ze v dolni polovine monitoru jaksi blika (s radove sekundovou a nepravidelno periodou) podsvetlovaci trubice, coz se projevilo lokalnim ztmavovanim a zesvetlovanim obrazu v danne oblasti. Tento problem trval asi hodinu, pricemz se projevoval jen pri skokove zmene jasu (treba pri zmene rezimu). Bohuzel nejsem schopen posoudit souvislost mezi timto jevem, ktery asi po hodine presel a vyse popsanym problemem.

Byl bych tedy vdecny za jakykoliv nazor nebo zkusenost. Jelikoz predpokladam, ze v Cechach mi na monitor neplati zaruka (jeste jsem nezjistoval), tak se jedna opravdu o palcivi problem. Idealni by byla moznost nejako otestovat jednotlive trubice, ale to je asi problem, ze?

Dekuji za reakce

P.S.Abych jen neotravoval, tak samozrejme rad zodpovim libovolny dotaz ohledne tohoto monitoru[/QUOTE]

To dělat nemá, to je určitě vada. Ale snad by to mělo jít spravit.

Že to nebude zdarma (tj. v rámci záruky) se dočteš zde:

http://www.eizo.cz/podpora/zarucni-podminky.html

A jinak monitor zanes sem:

http://www.eizo-servis.cz/index.php?id=2
Withman (1337)|14.6.2008 20:44
Nemělo by mít EIZO mezinárodní záruku.? Pokud ano, a máš doklad o koupi, tak by ti jej měli opravit zdarma (pokud se bude očividně jednat o chybu výborku).
Choakinek (49)|14.6.2008 21:33
[QUOTE=Withman;132236]Nemělo by mít EIZO mezinárodní záruku.? Pokud ano, a máš doklad o koupi, tak by ti jej měli opravit zdarma (pokud se bude očividně jednat o chybu výborku).[/QUOTE]

No ale tu těžko uplatní u AVNETu, takže zadarmo mu to v Eizo Galerii neopravěj. A o jiným servisu Eizo v ČR nevím. Samozřejmě pokud má Eizo mezinárodní záruku (což nevím), je možné, že na tuhle záruku to opravují v nějakém servisu pro LCD (nebo obecně pro IT věci) nebo někde v cizině, třeba hned u sousedů, takže by to nemusel posílat zpátky do Japonska. Nevím o této možnosti, možné je všechno.
alliens_labs (214)|14.6.2008 21:57
Treba Ti pomuze neco odsud s techto stranek: http://forum.grafika.cz/read.php?91,2567623
Withman (1337)|14.6.2008 23:57
[QUOTE=Choakinek;132244]No ale tu těžko uplatní u AVNETu, takže zadarmo mu to v Eizo Galerii neopravěj. A o jiným servisu Eizo v ČR nevím. Samozřejmě pokud má Eizo mezinárodní záruku (což nevím), je možné, že na tuhle záruku to opravují v nějakém servisu pro LCD (nebo obecně pro IT věci) nebo někde v cizině, třeba hned u sousedů, takže by to nemusel posílat zpátky do Japonska. Nevím o této možnosti, možné je všechno.[/QUOTE]

Pokud má EIZO opravdu mezinárodní záruku a AVNET je autorizovaný servis pro EIZO, tak při předložení záručáku (dodací list, originální záručák, nevím co požadují) a samozřejmě pokud je monitor v záruce, tak by měl být monitor opraven bezplatně. :thumb