reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Apple Mac

Ganador (10)|31.5.2008 10:17
Při prohlížení všech témat tady na foru sem nenasel ani jeden thread s tematem na Mac a jeho hardware. V posledni dobe se tady "jablicko" rozmaha gigantickymi kroky, tak si myslím že by bylo dobré aby tu nějaké diskuze byla. Ja sam sem si nedavno jeden poridil a sem nadmiru spokojeny OS X je proste bozi a stroj je to nadhernej
ICEBOSS (3435)|1.6.2008 21:22
no... typicky mackar... je to "bozi" stroj je "nahrernej"... ne-li primo "zuzuvouckej". apply jsou predrazeny, nevidim zadny duvod proc si je kupovat, kdyztak si koupim za ty prachy znackovy pecko (dell) a natahnu si na nej za OS co chci, mac os me mrzet nebude.

[http://myego.cz/item/apple-os-x-10-5-3-zase-nici-ukladane-soubory
Richmond (8084)|2.6.2008 04:31
moje rec ;-) ale zas tak predrazeny zrovna nejsou, rek bych ze jsou o neco lepsi i nez ten dell takze si za to taky nechaj radne zaplatit. na druhou stranu nevidim duvod proc bych si mel porizovat neco, na co je temer miziva podpora (az se budete chtit pripojit na net pres mobila tak si na my slova vzpomente ;-)). kamarad ma v praci G5 (ano, je to pekny, zadnej klasik pc case na to proste nema, ani lian-li) ale taky ho to nadseni pustilo - ted je to vicemene jen "konvertor" mezi mac > pc...
Maxtor (321)|2.6.2008 16:40
Zas tady uslysime to, jak je kazda chyba MacOS kriticka a jak je spatny..? samozrejme o tom, ze na XP polovina veci nefunguje jak ma, se nedozvime nic..
Zas tady uslysime jak je cely MAC spatny a jak je PC lepcejsi..?

Stale dokola no..
MAC je platforma s perfektnim navrhem HW.. jedinym problemem je cena v Evrope.. v USA proste stoji polovinu, tj. stejne, jako neznackove PC.. taky proto si vsichni mi znami objednavaji jabka ze statu.. vyjde to na stejne prachy jako bezne shit PC u nas..
Za ty penize uz potom konkurenci MAC nema.. uzivatelsky promakany do detailu.. proste pocitac pro zabavu.. v nekterych ohledech i jedina moznost pro praci..
crasher.km (919)|2.6.2008 17:02
Apple má kvalitní věci ,to bezpochyby... třeba v americe sou apply na prvním místě v prodeji ,ale taky tam je jiná podpora než tady. Taky je blbost srovnávat pc a mac. Najdi mi jedinej notebook kvalitou a zpracováním Mcbook AIR a můžeš porovnat. Apple hraje především na design a kvalitu- co výrobek ,to skvost.
K chybám na OS - a XP a visty je nemají ? U applu máš větší garanci ,že ti to pc nespadne nikdy ;)
Je to jenom nezvykl podle mě ,lidi se bojí applovskýho OS ,protože umí s winama,ale to se překoná. Je to imho proto,že před pár lety neměl každej net a tak support byl mizernej,proto nikdo neměl Apple OS. Teď máš wifi za každým rohem ,takže bych neviděl žádný problém a myslím že příští PC do kterýho půjdu bude tato krása
Richmond (8084)|3.6.2008 09:26
s tou kvalitou zpracovanim jednoznacne souhlasim - na jabkobooky ma jeste tak vaio, ale to je cenove jinde. macosx je sice "zuzovouckej" ale taky rychlej coz se treba o viste neda rict, navic mel ty efektiky driv nez byly visty a tu dolni listu pred xp (imac)... na macos se da zvyknout behem tydne takze zadny drama. me osobne se nejvic libi G5 a nebo takovej ten toustovac (i to plexi lcd), je hold videt ze kdyz nekdo premejsli tak to jde a muze to vypadat libove. THINK DIFFERENT
crasher.km (919)|3.6.2008 09:58
když sme u těch OS , existuje nějaká emulace MacOS pod visty ?:)
dkas (193)|3.6.2008 15:17
Myslim, že Apple pšenka v Čechách asi nepokvete nikdy :) Stroje jsou to zajímavý, ale je to imho něco jako válka Intel - AMD, ATI - nVidia, Persil - Ariel (sakra, to už jsem něde jinde :D ). Ještě by mě zajímalo, k čemu je potřeba Apple na práci? Na grafiku? Na zvuk? Tyhle věci už jsou dávno překonaný a dneska neni až tak důležitá platforma, jako příslušný SW...
Maxtor (321)|3.6.2008 17:54
No dyt o to jde.. cela platforma ProTools pocita hlavne s MAC a nema smysl to ani nejak jinak resit.. proste je to tak od zakladu navrzeny.. To, ze jde pak o majoritni podil v digitalnim zpracovnani hudby snad netreba mluvit.. vsechno tedy jeste prekonano neni..
Je ale zase fakt, ze to neni ani tak o platforme (ktera uz je dnes stejne identicka), jako spise o samotnem systemu no..
MAC sazi na design a hromadu uzivatelskych kravinek.. to, ze se to nevyplaci je nesmysl.. je to hold jen stejny pripad jako situace s desktopy VAIO od Sony (ted nemyslim notebooky prodavane u nas, ale jejich desktop PC zamerene na design - google napovi).. proste v Asii je to levny a popularni, stejne tak, jako je MAC levny a hodne popularni v USA..
Richmond (8084)|3.6.2008 18:11
jj, desktop od sony jsem jednou videl nazivo - nasavani vzduchu to melo uprstred kejsu (zhora nasaval) a ani po pul roce v nem nebyl prach, to ze to nemelo vykon uz bylo vedlejsi, ale vyreseny to bylo gut. mac udelal diru do sveta svym barevnym imacem (ja bych to teda nekoupil) a s tema plexi a hlinikem nasadil latku hodne vysoko. macosx mel efekty mnohem drive nez vista (a to srovnatelne navic prizpusobitelne a rychle), ale ted ho micro$oft valcuje (vzpominate kdo prisel s myslenkou GUI?). je to podobny jako pred casem konzole vs pc - konzolisti chteli internet, vypalovacky, mysi, hdd a pckari zase joypady a jednoduchy ovladani apod. no a dneska mame media center a oni zase blue-rayky a internet...

edit: [ame="http://www.youtube.com/watch?v=MDNuq94Zg_8"]YouTube - NYT: Did Microsoft rip-off Apple Mac OS X in Windows Vista?[/ame] ;-)
BlackFrog (563)|3.6.2008 18:13
Jablka nebudu hodnotit, do styku jsem s tim nikdy neprisel a ani se na to nijak nechystam, jen me zarazila jedna hlaska: Maxtor: samozrejme o tom, ze na XP polovina veci nefunguje jak ma, se nedozvime nic..
ja si opravdu nepamatuju kdy mi na Microsoftech neco nefungovalo... hlaska podle me nepodlozena nicim.
Richmond (8084)|3.6.2008 18:27
me teda od ms vyhovoval dos + norton, pak lidem dal wokynka a ikonky a slo to pekne z kopce, od w2000 to slo zas nahoru. maxtor asi myslel to ze na winech se da lehce neco slozit a vyhodi ti to hlasku coz je na macu jednoduse osetreno chybejici hlaskou, ale na maca neni tolik moznosti kombinace hw jako je to u pc takze je to dost problem postavit "univerzalni" windows - treba linux je na tom podobne. to je jako kdyz reknu ze nejvic boura cervenejch aut, ale ono se jich taky nejvic kupuje...
Maxtor (321)|3.6.2008 19:17
jj.. jak bylo receno.. treba WNT, potom W2000 byly na hodne dobre urovni.. co se tyce klasickych home oken, nedam dopustit na stare W98, pac pak uz to je jen horsi a horsi..
Samozrejme nemyslim to v rovine, ze okna jsou shit a MAC OS ne, ale spise v rovine, ze vzdy slysime jen to, ze shit je prave MAC OS a nic vic.. podle me si nemaj co vycitat ani jeden ze systemu..

Jako priklad uvedme uz jen to, ze okna (casto napr. az po procisteni od bordelu, ktery nastesti MAC OS zredukoval na minimum) nedrzi nic moc..
Novy Installer.. chybi ti tamhleto DLL a tamhleto DLL.. nemas kodek!!! nemas tohle a tohle..!! porad dokola..
Jabka maj aplikace zalozene na jejich jednom souboru.. user se s nicim nemusi parat.. tohle je pro takove ty lama usery ucineny zazrak..
Kdyz jsem poprve zapl iMACa a on si me vyfotil (zasveceni vi), malem jsem se pocural prekvapenim a stestim.. :) ..ten pocitac je proste s timhle systemem radost pouzivat.. vsechno je udelano "user friendly" a ne jako u PC "user, admin too, un-friendly"..
crasher.km (919)|3.6.2008 19:26
kluci vy ale nechápete jednu věc :D né každej je na takový úrovni a jde mu fakt jenom o design a aby to mělo "gůgl":D popř. aby kdy tam dají mp3,kameru nebo televizi,tak to "jelo" :)
Richmond (8084)|3.6.2008 19:41
...me osobne je jedno jak to vypada (DOS teda podle me nebyl zadnej krasavec) ale hlavne at to funguje (opet DOS - v jednoduchosti je sila - ne teda kupni), na druhou stranu musel clovek vedet co vlastne chce (ale zas to nechtelo x giga ram na pouhy spusteni "operaku")