reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sestavy, notebooky a PDA: Duální procesor a grafickákarta

Neregistrovaný (0)|31.5.2008 18:10
Jméno tazatele: Basten

Znění dotazu:
Dobrý den, chystám se na koupi notebooku a zajímá mě o co výkonější jsou dvoujádrové procesory na hry v napž když má hra požadavky na procesor
3GHz a já budu mít procesor Intel Core 2 Duo T8100 s frekvencí 2,1 GHz
3 MB L2 cache FSB 800 MHz jestli hru rozchodím také by mě zajímalo jestli jdou porovnat dvoujádrovoé procesory s jednojádrovími v čem jsou vlastně lepší.
děkují za odpověď

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Procesor:
Intel Core 2 Duo T8100 s frekvencí 2,1 GHz
3 MB L2 cache
FSB 800 MHz

Operační paměť:
3 (2+1) GB DDR2 667 MHz
2 sloty pro max. 4 GB

Displej:
15,4" TFT WXGA BrightView
Rozlišení 1280 x 800 bodů

Grafická karta:
NVIDIA GeForce 8400M GS s 256 MB diskrétní paměti až 1535 MB sdílené paměti

Pevný disk:
250 GB, 5400 RPM
Rozhraní Serial ATA

Mechanika:
Blu-Ray s dvouvrstvým zápisem SuperMulti DVD±R/RW
SamecP (1751)|31.5.2008 18:47
Dvoujádrový procesor je na hry určitě lepší.Na jednom jádru může jít třeba systém a na druhém hra.Jednojádrovej procesor se se dnešním dvoujádrovým procesorům nemůže vyrovnat.Pkud chceš NB na hry tak neber grafiku NVIDIA GeForce 8400M!!Minimálně GeForce 8600M GT!!Tady Mobile Graphics Cards máš srovnání mobilních grafik.Napiš kolik máš peněz a něco slušného vyberem.Záleží taky na kvalitě spracování....Počítej s u herního notebooku s krátkou výdží baterie....
r34ktor (7477)|31.5.2008 18:55
Procesor tě nijak zvlášť omezovat nebude. Zato grafika ano. NVIDIA GeForce 8400M GS není kdovíjaký zázrak. Pokud to s hraním myslíš vážně, tak bych šel do něčeho výkonnějšího.

Přehled mobilních grafik najdeš zde: http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

Jaké typy her přesně hraješ?

EDIT: Pomalej. Nemohl jsem najít ten link na testy. ;)
Basten (68)|31.5.2008 22:06
Díky kluci rád bych vás kladně ohodnotil ale nejde mi to, to: SamecP do nb se chystám vrazit tak +/-30 000 věřím že se vyznáš já se díval jen na alze jinak co se týká počítačů bych se dal nazvat jako poučený BFU:-)
to: r34ktor v současné době nejvíce hraji fotbalové simulátory nedavno jsem dohrál morrowind a chystám se na obliviona možná je to bláznovství ale také bych si rád zahrál Fallout 3 což prý bude zatím nejnáročnější hra a nb za 30 000 nevím.
Kdyby jste mohly ocenil bych odpověď na mail jelikož se tady na těch stránkách moc neorientuji ale slibuju že jestli zjistim jak tak vás bodově ocenim teda jestli vám to pomůže díkes můj mail je [email]pepa.jelinek@gmail.com[/email] zatim
r34ktor (7477)|31.5.2008 22:21
[QUOTE=Basten;128142]Díky kluci rád bych vás kladně ohodnotil ale nejde mi to, to: SamecP do nb se chystám vrazit tak +/-30 000 věřím že se vyznáš já se díval jen na alze jinak co se týká počítačů bych se dal nazvat jako poučený BFU:-)[/QUOTE]
To není na herní stroj nijak zázračná suma.

[QUOTE=Basten;128142]v současné době nejvíce hraji fotbalové simulátory nedavno jsem dohrál morrowind a chystám se na obliviona možná je to bláznovství ale také bych si rád zahrál Fallout 3 což prý bude zatím nejnáročnější hra a nb za 30 000 nevím.[/QUOTE]
Pojede to, ale s nějakejma extra detailama nepočítej.

[QUOTE=Basten;128142]Kdyby jste mohly ocenil bych odpověď na mail jelikož se tady na těch stránkách moc neorientuji[/QUOTE]
Nevím, jestli s tebou bude někdo komunikovat po e-mailu. Od toho je tu fórum. ;)
Ta dezorientace za chvíli pomine.

[QUOTE=Basten;128142]ale slibuju že jestli zjistim jak tak vás bodově ocenim[/QUOTE]
Mrkni na můj podpis a pochopíš, proč ti to nejde.
SamecP (1751)|31.5.2008 23:06
Tak jsem koukal do Alzy a na tomhle Notebook ASUS by sis mohl docela slušně zahrát...Je to sice Asus,ale nebál bych se ho..Nebo tenhle Notebook TOSHIBA vypadá dost slušně,ale je to 17",nevim jak ho budeš často převážet...Na hry by,ale větší obrazovka byla fajn.Musíš napsat minimálně 15 příspěvků,aby jsi mohl udělovat jsi mohl udělovat reputační body..

EDIT:K NB bych dopuročoval přikoupit 2GB paměti.Nestojí moc a můžeš nahradit v 2GB ve slotu kde je jen 1GB,a tim budeš mít 4GB,který se při Vin Vista hodí.Tady 2GB SO-DIMM DDR2 667MHz CL5 sem ti na ty paměti hodil link..

EDIT2:Nezapomeň jsi schovat pokud by jsi doplňoval ty paměti ty co jsi nahradil,aby jsi neměl případně prblémy se zárukou..
Basten (68)|1.6.2008 10:57
Koukal jsem na ty nb a nevypadaj špatně jestli budeš mýt ještě čas tak my pls hoď link ještě na nějakej kolem 35 000, myslel jsem že Asus dělá nejkvalitněší a a nejdražší nb jinak ostatní značky jsou prý poruchové co je na to pravdy. Jinak nb převáží 2x týdně přes celou rep a každý den ho nosím ještě do školy místo sešitu ale 17 by mi nevadila naopak byl bych za ní radši ale myslel jsem že zbytečně zvyšují cenu. Také pro mě bylo důležité info že na procesoru c2d 2GHz rozchodim i hru s většími požadavkami na procesor.
SamecP (1751)|1.6.2008 11:33
Koukal jsem na to a nic lepšího jsem nenašel..Jsou to pak stejný parametry atd...Já osobně bych bral za tu cenu tu Toshibu.Jinak někdo značku asus chválí,někdo ne.Obecně jsou za nejlepší značky považování asi Lenovo a Dell.Ja bych bral jak jsem psal tu toshibu a kní slušný příslušenství..Procesoru se bát nemusíš.Ta Toshiba má 2.4Ghz a překoná jakkíkoliv jednojádro i třeba na 3,5Ghz...Požadavků na hry se bát nemusíš..
Basten (68)|6.6.2008 21:05
Ahoj dlouho jsem nic nenapsal ale nedostal jsem se k pc, objevil jsem nové nb http://www.alza.cz/notebook-acer-aspire-8920g-834g32bn-d92282.htm a mám dotaz ohledně grafických karet nVidia Quadro coj jsou zač a jestli stojí za hřích. A taky jaké radeonky už jsou kvalitní u g-force už mám celkem jasno ale u ATI nepoznám která je dobrá a která ne.