reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Procesor jede na 100%

paulmk (1)|31.5.2008 19:34
Zdravím všechny,
mám legální Visty HP 32 bit už asi půl roku a nikdy jsem s nimi neměl problém. Ale v poslední době mi najednou začal procesor (obě jádra) pracovat na 100% i když jsem nic nedělal. Po chvíli to přestane a pak zase. Opakuj se to asi 4x. Mimo to se mi v účtech objeví tuším, že 5 nových účtů Internet Access Account . Pokud je odstraním, objeví se tam znova po tom, co procesor jede na 100%. Když jsem si toho všiml poprvé tak jsem se díval do spuštěných procesů, ale není tam nic, co by tolik ten procesor využívalo. Testoval jsem celé PC přes aktualizovaný antivir a antispyware, ale nic to nenašlo. Snad mi někdo poradí, kde je problém. Předem díky za odpovědi.
hl.hl (1387)|31.5.2008 19:57
Pouzij process monitor ze sysinternals a zjisti jaky proces ti skutecne vytezuje procesor.
Nefro (222)|1.6.2008 13:34
[QUOTE=hl.hl;128094]Pouzij process monitor ze sysinternals a zjisti jaky proces ti skutecne vytezuje procesor.[/QUOTE]

Potom by si mohol odstrániť proces cez CCleaner a odstrániť ho aj v nástrojoch/pri spustení aby sa to neopakovalo.
daemon64 (86)|1.6.2008 14:29
To bych viděl na nějaký vir/trojského koně/rootkit. Máš antivirový program? Pokud ne, doufám, že používáš funkci řízení uživatelských účtů, což je velmi přínosná věc a jen tak se ti tam nějaký vir nevleze (pokud mu to nedovolíš :-)).
Doporučiji preskenovat počítač antivirovým programem, antirootkitem a antispywarem. Můžeš použít i online scan: http://www.kaspersky.com/virusscanner
astec (1823)|8.6.2008 18:24
Náhodně jsem narazil na programecek SUPERAntispyware. Strašnej název jak z televize NOVA.Ale funguje a moooc dobře. je free. Odstranil takove sračky jako přesměrování na suspenzorpc a další. Ale každopádně je potřeba zjistit jaký proces to vytěžuje. Pak si jej, ten proces, zkus najít třeba v googlu a uvidíš.
hl.hl (1387)|8.6.2008 18:50
Dobrej programek je taky Hijackthis. Udelas textak se seznamem procesu a sw a nechas udelat on-line analizu tohoto souboru pre sjejich web.