reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sound Blaster Audigy SE

pepos01 (518)|31.5.2008 21:12
Zdravím a přeji dobrý večer.Mám následující, spíše než problém, dotaz.Mám výše uvedenou zvukovou kartu.Moje otázka vězí v tom, že v ovládacích panelech mám volbu u Device Control k této zvukové kartě: ,,sampling rate,,v rozmezí 44, 48 a 96kHz a ,,bit depth,, v rozmezí 16 nebo 24 Bits.Jelikož se v tomto naprosto neorientuji, nevím, co bych si měl zvolit.Děkuji předem za rady a postřehy.
daemon64 (86)|31.5.2008 22:56
Zvol to, co umějí tvé reproduktory - já mám nějaké obyč neznačkové 5.1 a ty umí "pouze" 48kHz/24bit.
xmarek (1676)|31.5.2008 22:56
Vše závisí na zdroji zvuku. Většina CD jsou samplována na 44,100 Hz. Problém je, že kernel mixer ve Windows přesampluje zvuk na 48 kbit. Způsob jak to obejít je použít tzv. ASIO. Pokud to karta podporuje, samozřejmě v této vzorkovací frekvenci. ASIO je způsob jak dostat z karty maximum. V podstatě výsledný zvuk je daný D/A převodníky a zesilovači na výstupu. Nevím jestli tato karta ASIO podporuje.
Audigy ZS podporu ASIO zahrnovala, ale výsledný zvuk této karty nedosahoval valné kvality. (Samozřejmě v porovnání z Profi zvuk. kartama).

Takže odpovědí je 44.1 kHz.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sampling_rate
daemon64 (86)|1.6.2008 10:56
[QUOTE=xmarek;128153]Vše závisí na zdroji zvuku. Většina CD jsou samplována na 44,100 Hz. Problém je, že kernel mixer ve Windows přesampluje zvuk na 48 kbit. Způsob jak to obejít je použít tzv. ASIO. Pokud to karta podporuje, samozřejmě v této vzorkovací frekvenci. ASIO je způsob jak dostat z karty maximum. V podstatě výsledný zvuk je daný D/A převodníky a zesilovači na výstupu. Nevím jestli tato karta ASIO podporuje.
Audigy ZS podporu ASIO zahrnovala, ale výsledný zvuk této karty nedosahoval valné kvality. (Samozřejmě v porovnání z Profi zvuk. kartama).

Takže odpovědí je 44.1 kHz.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sampling_rate[/QUOTE]

Asi to nějak nechápu, nevadí. Já tam mám už roky (mám Audigy 2 ZS) nastaveno 48kHz/24bit a když tam dám 44,1 či 96, tak rozdíl nepociťuji. Těch 48 jsem tam nechal, protože tak jsou nahraná DVD (alespoň myslím) a ty sleduji poměrně často.
xmarek (1676)|1.6.2008 14:07
Tyhle věci zajímají spíš lidi kteří se snaží dostat ze zvukové karty zvuk na úrovni Hi-fi. Pro potřeby obyčejného posluchače je to v podstatě jedno. Přesně jak jste uvedl ten rozdíl jste nepocítil. Tyto karty které produkuje firma Creative jsou zaměřeny spíš pro nenáročný poslech hudby a hry.
Záměrně zde nezmiňuji karty EMU, jejíchž vlastníkem firma Creative je. To jsou karty naprosto k jinému účelu.
pepos01 (518)|1.6.2008 15:16
Díky za Vaše postřehy.Takže je více méně jedno, co tedy nastavím??!!Občas poslouchám mp3, občas hraji hry....