reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Špatné rozlišení

razraz (3)|31.5.2008 23:36
Prosím o pomoc.
Mám počítač, kde byl uvedený administrátor, samozřejmě jsem neznal heslo, a proto jsem přeinstaloval celé windousy xp sp2, po instalaci mi ovšem nenaběhla buď grafická karta, nebo ovladač na monitor, nevím co s tím. Základová deska je p4bgl-mx/533/lan, procesor intel4-2 g, monitor compaq.

Vše funguje naprosto bez chyb až na rozlišení, které nejde nastavit na více než 640-480 ve 4 bitech barvy.
Zkoušel jsem nastavení ,adaptér atd. aktualizovat, ale zobrazuje se jako neznámý. Jak na monitor - kde se mi napíše zařízení nepodporuje PLUG AND PLAY. Grafická karta opět neznámá. Directy jsem instalovat znovu, ale nic.

Co mi chybí? Není něco špatně nastaveného v BIOSU? Co a kde? Víte to někdo? Doplňující informace rád dodám.

Machři, volám o pomoc! Díky Razraz
hippouss (246)|31.5.2008 23:39
vypada to, ze nemas nainstalovany ovladace na grafickou kartu, tak je tam doinstaluj podle toho co mas za grafiku...
matyyy (2527)|31.5.2008 23:42
tohle http://downloadcenter.intel.com/Product_Filter.aspx?ProductID=865
ovladac pro grafiku (pokud pouzivas tu na desce)
pak zjisti co mas presne za monitor k nemu budes potrebovat nejspis taky ovladace
daemon64 (86)|1.6.2008 11:55
[QUOTE=matyyy;128169]tohle http://downloadcenter.intel.com/Product_Filter.aspx?ProductID=865
ovladac pro grafiku (pokud pouzivas tu na desce)
pak zjisti co mas presne za monitor k nemu budes potrebovat nejspis taky ovladace[/QUOTE]

K monitoru ovladače potřeba z 99% nejsou, maximálně kdyby tam byly nějaké profily barev ... Grafická karta je schopna vyčíst možná rozlišení monitoru přímo z něj.
Nefro (222)|1.6.2008 13:28
Nenapísal si či máš tam aj nejakú inú grafiku okrem tej integrovanej. Ak áno napíš tip.
razraz (3)|10.6.2008 21:18
Tedy děkuji za odpověd na tu grafiky,byla přesná a ty ovladače naprosto presně fungovaly.Po právu ti naleží bodik matyyy.
Ted prosím ještě jednou o pomoc na té samé zakladové desce mi ted po naistalovaní nefunguje integrovaná zvuková karty nevim kde sehnat ovladače,nebot netušín jak zjistit jaká tam je zvukovka.Ukazuje mi to zařízení není k dispozici.Mohu poprosit opět o pomoc. Díky.
Razraz
hl.hl (1387)|10.6.2008 22:11
[QUOTE=razraz;131081]Tedy děkuji za odpověd na tu grafiky,byla přesná a ty ovladače naprosto presně fungovaly.Po právu ti naleží bodik matyyy.
Ted prosím ještě jednou o pomoc na té samé zakladové desce mi ted po naistalovaní nefunguje integrovaná zvuková karty nevim kde sehnat ovladače,nebot netušín jak zjistit jaká tam je zvukovka.Ukazuje mi to zařízení není k dispozici.Mohu poprosit opět o pomoc. Díky.
Razraz[/QUOTE]

Zkus tento odkaz: http://support.asus.com/download/download_item.aspx?model=P4BGL-MX/533&product=1&type=Map&SLanguage=en-us#

Ale pokud me budes chtit podekovat pridelenim nejakeho reputacniho bodu tak prosim ne. Protoze bys me ubral kreditu. Precti si prvne pravidla o pridelovani reputacnich bodu (RB) abys to pochopil.
razraz (3)|10.6.2008 22:24
Díky Ti,za pomoc ,vyzkouším a přečtu.