Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 22 z 22

Téma: Jakým teplotám byste veřili???

Obyvatel SHW
    Registrace
    Apr 2008

Citace Původně odesláno od Commanderwar Zobrazit příspěvek
    no ja to hlavne řeším proto že normalne ve studenejších mesicich me to ukazovalo...41°...a ted mam v mistnosti 26°; a procak mi ukazuje 47 až 48°...sem zvedavej kolik bude davat až bude venku 35°...to me snad vyleti z patice)..a to jsou toto všechno teploty jen v idle...
    A RealTemp ti ukazuje co ? Mas E8x00, to znamena mas v nom teplotne cidla ktore vacsina programov cita zle.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    May 2006

Intel má aktuálně problémy s teplotními čidly CPU vyrobených 45nm technologií. Můj první C2D-8400 bez OC ukazoval těsně po startu na jádrech 35 a 57°C. Putoval na reklamaci, byla úspěšná, nový ukazuje 44-46°C.
    Teploty jader ukazuje dobře Everest a OCCT, Intel TAT je s nimi nefunkční a nová veerze zatím není. Pročpak asi?! OCCT je vynikající program, který dokáže prověřit stabilitu PC (bez grafiky) a rovnou zaznamenává teploty a napětí do velice přehledných logů. Doporučuji vyzkoušet.

Erb Erb je offline
    Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Intel má aktuálně problémy s teplotními čidly CPU vyrobených 45nm technologií.

Už u starého Celeronu 2,0 GHz mi bios udával vysokou teplotu cca 60°až 65°. Po výměně procesoru za Pentium 4 2,4 GHz cca 45°. Takže na udávané teploty není moc spolehnutí.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Pridam pro pobaveni, v tatikove notebooku ASUS jisty procesor AMD Turion ukazoval 95 stupnu v idle, zprvu jsem tomu neveril ale nedalo mi to a rozebral jsem to, k memu prekvapeni jsem na nem nasel obrovsky na 2 casti rozdeleny medeny chladic se 2 heat pipe a dokonale zacpany prachem.

No po vycisteni ukazuje 35-40 stupnu v idle :-)) a je opet tichy. Jeste stesti ze to prezil, neb to podle huceni vetracku trvalo uz peknejch par mesicu.

Z toho mi plyne ze cidlo ma fungovat jako varovani pri podezrelych hodnotach, jestli neni presne o par stupnu neni tak podstatne.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Erb Zobrazit příspěvek
    Už u starého Celeronu 2,0 GHz mi bios udával vysokou teplotu cca 60°až 65°. Po výměně procesoru za Pentium 4 2,4 GHz cca 45°. Takže na udávané teploty není moc spolehnutí.
    teplota z biosu = vzdy nesmyslny neduveryhodny udaj

Starousedlík SHW
    Registrace
    Jun 2007

Nesouhlas, udaje v BIOSU jsou ze stejneho zdroje jako ty v jakemkoli programu.

Takze nemohou byt o nic horsi.

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

jo, protoze vsechny mozne programy tahaji prave to co meri bios jiny cidlo proste u procesoru neni. tim jsem nechtel rict ze jediny biso meri spatne a programy ten udaj interpretuji lip, ale ze ty cidla byvaji vselijake a tolerance je nahodna +-20 stupnu

jedina alternativa jsou diody v jadre, a kdyz u 45nm blbnou, tak proste neni cemu verit...

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Notebook/netbook s jakým procesorem byste volil pro svou potřebu?
    Od Hana Konečná v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 02-10-2011, 22:05
  2. Jakým způsobem státy blokují VOIP ?
    Od michal.kolesa v sekci Sítě
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 29-03-2010, 21:03
  3. Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 26-09-2009, 00:13
  4. Jakým způsobem přetaktováváte počítače?
    Od husky14 v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 22-07-2009, 17:35
  5. Mobilní sockety: Na jakym taktu běhá?
    Od Liqid v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 03-01-2009, 10:56