Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 40

Téma: Mini notebooky (netbooky) - informace, parametry, srovnání, jak koupit

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

no me prave ani nenapadlo mivvy srovnavat s novejma eeeckama s atomem (hp via vs asus atom) - ten by mel mi hlavne mensi spotrebu a tim padem i vydrz. taky by nebylo od veci rozsirit vyber o starsi booky s core solo (asus tusim ze r2 s 1024x768? - ten jsem uz na alze nenasel) a nebo rovnou core duo, popr. lifebook a ne sazet na novinky. mnoho umpc je v koncepci bez klavesnice (mensi prehled je treba zde) a mnohdy maji velmi slusne parametry. mozna namitnes ze problem bude v dostupnosti ale kdo chce tak se k nim dostane... navic kdyz si do kapsy vezmes nahradni baterky (a ze na ne misto je stejne tak jako na prenosny disk) tak jsme s vydrzi taky jinde a porad nedostanes takovou vahu jako samotny eeecko. sice jsem moc s unix/gnu nepracoval takze nechapu co by nemelo bezet na mivvy (nebo cokoliv jinyho) + vista (btw v nabidce je i linux) a s jak dlouhym textem se budes muset "trapit" na ty klavesnicce ale budiz, ja to nikomu nevnucuju... taky no flame...
    edit: jeste prikladam odkaz na tabulku parametru
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 04-06-2008 v 00:51 Důvod: odkaz na tabulku parametru
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Mivvy UM400 (Gigabyte U60) je zcela jiná kategorie než než Wind/Eee.

Jak tak koukám na umpcportal.com, tak UM400/U60 bude mít nástupce, Gigabyte M704 a recenzent ho hodnotí lépe, než předchůdce, hlavně bude mít rozumnější displej 1024x600.

Také zajímavý je Gigabyte M912, 9" tablet s klávesnicí, má všechny výhody netbooků a k tomu spoustu z možností UMPC s dotykáčem, na něj si ale asi ještě chvíli počkáme.

Ze zařízení, která budou reálně dostupná v brzké době se mi nejvíce líbí MSI Wind, 10" formát přináší již velmi slušný komfort a hmotnost přitom zůstává stále ještě velmi příjemná.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Když už to tu někdo oživil, tak přihodím informace o "mini Insipirionu" od Dellu. Nebude se jmenovat takhle, ale základní 8,9" verze Dell E a jeho tenká (0,8mm) 12,1" verze Dell E Slim. Bližší info zde http://www.engadget.com/2008/06/12/d...n-one-fell-sw/. Jediné podezření co mám je to, že ten Dell E Slim, který vypadá fakt parádně bude mít lesklou obrazovku, ostatně kvůli tomu jsem založil požadavek na ideastorm.com http://www.ideastorm.com/article/sho...ONglossy_panel , takže pokud by měl někdo zájem, tak může přidat hlas.

Oba tyhle Delly by měly vyjít v druhé polovině prázdnin a Eee PC 901 taky. Wind je sice pěkná hračka, ale když se podíváte na ten Dell E slim, tak vám srdce zaplesá .
    Naposledy upraveno uživatelem happymaster23: 22-06-2008 v 13:25

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

No já bych se hlavně obával, že Dell E Slim bude zmiňovanému Macbooku Air a také Toshibě R500 konkurovat i cenově.

Registrace
    May 2008

ja bych se asi u "netbooku" priklonil k tomu dellu - vypada dost slibne, ale msi to asi nebude prehanet s cenou takze bych si to jeste nechal projit hlavou az budou oba na trhu.... ja osobne ocekavam um700i (gb, mivvy, pioneer, medion a kdovi co jeste) s atomem

edit: mezi netbooky se hodne chvali flybooky (jeden z prvnich malickatych booku vubec), otazkou bude zda se v nasich koncinach sezenou
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 23-06-2008 v 12:18

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Hlavně flybooky stojí 2500 Euro.

Uvidíme, podle recenzí je docela velký rozdíl v komfortu klávesnice u 9" modelů (Eee 900/901, Dell E), kde je šířka zařízení cca 23cm a 10" (Eee 1000, Wind), kde je to cca 26cm.

Dell E ještě nemá přesnou specifikaci ani jsem zatím neviděl recenzi, uvidíme co se vyklube. Osobně trvám na Bluetooth a nemám moc sympatií k zařízením 10" s pouze 9" displejem (HP 2133, Acer Aspire One), když už to má tu velikost, tak ať jí ten displej zcela využije, ne jako Eee 700.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Jinak Gigabyte M704 (nástupce U60 alias Mivvy UM400) se už dá objednat na www.expansys.com, i s poštovným do ČR to vyjde na nějakých 15 200 Kč.

Registrace
    May 2008

...bych rek ze spis 18.5k bez posty ;-) Docela mi prekvapuje ze je jen o par liber levnejsi nez U60 (tam mi zas zarazi 40GB disk ;-) btw WIND uz je tam taky, takze cekam na U700i s atomem a asi do nej pujdu jestli nebude vyrazne drazsi nez ten s C7

edit: oprava vypoctu ceny
    • U704 s XP = €505.52
    • doprava UPS = 51.90€
    • VAT 19.6% = 109.25€
      TOTAL = €666.67
    pri kurzu 21.165 Kc za € je to 16.110,- ceskych, nicmene stejne budu jeste cekat na U700i nez pujde mivvy do sveta
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 23-06-2008 v 23:18

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Když to hodím do košíku, tak levnější verze M704 s XP Home i poštovným po EU a britskou DPH je za 490 liber, což při kursu 31 Kč za libru dává 15 200 Kč, nemůžu si pomoct. U60 je jen o 50 liber levnější, bez pošty to vyjde na 13 000, u nás je Mivvy UM400 za 12 400, ale bez systému.

Registrace
    May 2008

...zato s ceskou klavesnici

Obyvatel SHW Avatar uživatele Liqid
    Registrace
    Feb 2008

Neméte někdo informace o World's Cheapest Laptop ???
    v tomto článku se mi dost dostal pod kůži. http://technet.idnes.cz/uplynuly-tyd..._tec_denik_jza

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Liqid Zobrazit příspěvek
    Neméte někdo informace o World's Cheapest Laptop ???
    Vždyť přímo v tom článku je odkaz, specifikace:

1) 400 MHz MIPS CPU
    2) 7" Analog Screen
    3) 128 MB SDRAM
    4) 1 GB Flash Memory
    5) 80 Key English Keyboard & Touch Pad
    6) Linux O.S.
    7) Connectors: SD Card Slot, VGA Port, USB x 3, Mini USB, Microphone and Earphone Jack
    8) AC Adaptor and Accessories
    9) External USB LAN or 802.11g WiFi dongle (optional)

Podle mě dost na nic, hardwarová výbava odpovídá spíš PDAčku než notebooku

Obyvatel SHW Avatar uživatele Liqid
    Registrace
    Feb 2008

Ale za 2 000 mi to připada jako dobra vec, na textovej editor a net mi to staci a k tomu jsou netbooky urceny navic ceny ostatních kolem 8 000 je dost prehnana kdyz za 10 000 se da sehnat plnohodnotnej notebook.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

No počkej, za 130 USD je to pokud si jich vezmeš stovku a převezmeš to v nějakým čínským přístavu. Nedokážu si představit, kolik by byla malobochodní cena. 2000 je přepočet kursem, + DPH je 2400, pokud by přirážka distribučního řetězce byla 50% seš na 3600. Asus EEE 1. generace se dá koupit u nás hned za něco málo přes 5000.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Tady [url]http://www.cdr.cz/a/24954[/url] píšou o dalším takovém IMHO nesmyslu.

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Sestavy, notebooky a PDA: Jaké parametry má mít PC
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 21-01-2009, 21:33
  2. Sestavy, notebooky a PDA: mini PC
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 19-12-2007, 17:26