reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Drobný problém s hlasitostí

Sikil79 (429)|2.6.2008 01:53
Zdravím
Mám takový malý problém. Pokaždé když se přihlásím do windows, tak se mi nastaví jezdec hlasitosti zvuku Wave na nulu. Mám v počítači ještě jeden uživatelský účet, ale s omezeným přístupem a tam to je ok. Zkoušel jsem přeinstalovat ovladač od zvukovky, ale je to to samé. Začlo to tak blbnout poslední dobou, ale nevím proč.

zvukovka: integrovaná SOUND MAX DIGITAL HD AUDIO
Richmond (8084)|2.6.2008 04:06
zkus komplet odinstalovat (i z registru), vypojit repro, nainstalovat ovladace pod uctem s komplet pristupem a pak po vterine zapojit repro (pokud mas 4 a vic repro). nektery zvukovky maji tzv. jack sensing - ten doporucuju vypnout pokud problem pretrvava. taky nekdy pomuze nastavit si repro v ovladacich panelech > zvuk... napis co mas za windows a jakou zvukovku (napr. ADI 19xx)... TADY je rozcestnik na sosnuti ovladacu
Sikil79 (429)|2.6.2008 13:15
Zkusil jsem celý tvůj postup, ale nepomohlo to. Pak jsem si všimnul, že když spustím windows a hned otevřu ovládací panel hlasitosti tak je to ok, ale když ho zavřu a otevřu znova, tak už je jezdec dole. Mezitím vlastně startoval antivirák a utilitka od ASUSu PC PROBE 2 (hlídání napětí, teplot, otáček větráků..). Zkusil jsem ji zakázat při startu a světe div se. Jezdec hlasitosti zůstal hezky na svém místě. Přeinstaloval jsem ji a teď je to všechno v pořádku i když mi nábíhá při spuštění windows. Každopádně díky.
Richmond (8084)|3.6.2008 09:11
pc probe mam taky, nicmene prvni co zakazuju je prave Enable sounds a Start with windows, ale dobrej postreh - to se mi bude hodit (a snad i ostatnim) :thumb
Richmond (8084)|24.6.2008 02:56
takze jsem trochu zaexperimentoval s ovladacema a s PC Probe II (1.04.51) a muzu potvrdit ze se opravdu nemaji radi - sice mi nehrabe do hlasitosti, ale naskace mi asi 10x oken do listy (jednotlivy moduly s teplotama apod.) a nasledne PC Probe cely zatuhne!
Sikil79 (429)|25.6.2008 12:29
Já už jsem si PC Probe II dal do panelu quick launch a spouštím si ho manuálně, neboť po předchozím vyřešení problému se mi to stejně za nedlouho začlo při přihlášení "mlátit".:confused:
Nebo ještě zkusit utilitku Startup Delayer nebo něco podobného, ale já ji asi instalovat nebudu. Zatím mi to tak vyhovuje.
Richmond (8084)|25.6.2008 19:14
ja bych spis prestal pouzivat pc probe uplne, nebo bych pouzivani omezil jen na dobu nutnou, protoze driv nebo pozdeji se ti stane to co me s tema oknama. alternativ pc probe je spousta a lepsich, se zvukem to uz tak ruzove nevidim
Dojigiri (1629)|26.6.2008 11:10
PC Probe jsem používal chvíli, přišel mi jako hroznej otesánej, sice graficky je pěknej, ale spousta věcí tam blbne a nefunguje jak má, jakmile jsem našel SpeedFan tak už na monitoring používám výhradně ten a PC Probe šel z počítače pryč. Speedfan umí např. monitorovat i teplotu pevnýho disku a grafiky, což myslím PC Probe neumí. Nebo třeba teplotu jednotlivých jader. A lze hlavně všechno logovat, takže když se ti resetne počítač, můžeš se kouknout do logu na poslední teploty, jestli to nebylo kvůli přehřátí, lze nastavovat různý upozornění na různý věci, zobrazovat graf teplot atd.
Ale graficky je takovej "míň pohlednej", takže to třeba nemusí vyhovovat úplně každýmu.

// EDIT: jo a mimochodem pokud chce člověk graficky pěkný zobrazení i ze SpeedFanu, osobně používám Desktop Sidebar, kterej má i plugin pro SpeedFan, takže si lze Sidebar nastavit, aby ukazoval společně se zatížením procesoru, spotřebou paměti apod. i jakejkoliv údaj ze Speedfanu (teplotu CPU atd., otáčky větráku) a člověk pak má tyhle údaje pěkně pohromadě na obrazovce ;)
Sikil79 (429)|28.6.2008 11:15
[QUOTE=Dojigiri;135844]PC Probe jsem používal chvíli, přišel mi jako hroznej otesánej, sice graficky je pěknej, ale spousta věcí tam blbne a nefunguje jak má, jakmile jsem našel SpeedFan tak už na monitoring používám výhradně ten a PC Probe šel z počítače pryč.[/QUOTE]

PC Probe II mi akorát fušuje při tom přihlášení, ale jinak mi jede bez chyb a vše tam funguje tak jak má.

Docela sranda až kam jsme se dostali kvůli jednoho blbého jezdce hlasitosti.:)