reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak na Kopii (zálohu) DVD HRY BF2142 ? - orig.již dosluhuje

noegoncz (319)|2.6.2008 15:51
Mám na stole docela problém. Potřeboval bych vytvořit kopii orig.DVD Battlefield 2142. Nemám s kopírováním vůbec žádné zkušenosti, tak jsem zkusil jen nero, které mi samozřejmně kopii 1:1 neudělalo. Problém je v tom, že zmiňované DVD Battlefield 2142 používám dosti často a pokládám pouze na case (jasně, vím ...že to není nejideálnější způsob starání se o DVD,ale co už :) ) BOhužel DVD opravdu dosluhuje a mám jej již naprasklé (o škrábancích nemluvě) a už teď mi občaš nenaběhne hra, protože DVD nepřečte. Tudíž se ptám, zda-li vůbec něaká možnost toto DVD zkopírovat tak,abych mohl hru spustit. Jinak řečeno, hra (bohužel) vyžaduje DVD v mechanice při každém spuštění ... a bojím se,že bych si třeba zítra už zahrát nemoh....
Ještě jednou říkám, ze DVD mám orig. včetně faktury... (je potřeba jedinečný CD-key pro ONLINE multiplayer, na čemž je BF2142 založen).

ps: snad jsem to založil ve správném threadu, nevím kam jinam s tím... jestli je,tak se předem omlouvám..
disruptor (110)|2.6.2008 16:10
No Batlefield 2142 na tusim ochranu Safedisk 4.7 takze to pujde tezko.

muzes zkusit kouknout sem.
[code]http://club.cdfreaks.com/f81/backup-securom-7-2-safedisc-4-7-cds-dvds-203972/[/code]
Je tu popis jak je obejit.

Ale pokud nechces mit DVD stale v mechanice bude nejlepsi stahnout NO-CD patch a to treba odsud
[code]http://www.gameburnworld.com[/code]
a tam pohledat Battlefield
noegoncz (319)|2.6.2008 16:59
[QUOTE=disruptor;128661]No Batlefield 2142 na tusim ochranu Safedisk 4.7 takze to pujde tezko.

muzes zkusit kouknout sem.
[code]http://club.cdfreaks.com/f81/backup-securom-7-2-safedisc-4-7-cds-dvds-203972/[/code]
Je tu popis jak je obejit.

Ale pokud nechces mit DVD stale v mechanice bude nejlepsi stahnout NO-CD patch a to treba odsud
[code]http://www.gameburnworld.com[/code]
a tam pohledat Battlefield[/QUOTE]

díky za tip. no-cd patch bohužel není, protože nedávno vyšel nový patch a původní (1.4)no-CD údajně nefunguje. Jeden z mých spoluhráču právě na toto sázel, protože si zakoupil BF2142 přímo přes EA STORE. Což teď vytváří základní otázku co má dělat třeba on. Protože to po nim chce buď vložit CD,které samozřejmně nemá nebo druhá možnost, mít spuštěný EA downloader a být přihlášený, nicméně to mu nefunguje... samozřejmně jak říkám, má také orginál KEY... každopádně podle linku, co jsi mi dal udajne opravdu hra má safedisc 4.7.. Tak zkouším image podle návodu... dám vědět...snad to bude funkční nebo půjdu někomu v DICE naliskat :)


EDIT: tak nemůžu temu sice sám uvěřit, ale nejnovjší verze BlindWrite dokáže udělat ISO, které lze přes DAEMON TOOLS použit jakožto funkční. Díky za help. VYŘEŠENO !
hl.hl (1387)|2.6.2008 21:37
Kdybych chtel byt hodne jedovatej (neni mysleno samo na tebe) tak bych pozadoval kopii po organizaci OSA nebo BSA (ted sam ani nevim ktera je ktera). Jinak dobra informace do budoucna to ze to jde jak jsi napsal.
Styryx (351)|3.6.2008 14:18
No jinak OSA ani BSA za to nemůže, za ochranu na CD/DVD je zodpovědný jen a pouze výrobce (distributor). A s takovýmito problémy očividně nepočítají, proto já osobně považuji zakoupení originálního média za současné ceny za vyhozené peníze.

Až bude buď a) možné si snadno udělat záložní kopii a hrát z ní, anebo nejlépe b) dostat za cenu média novou originálku po předložení poškozené a dokladu o koupi; a zároveň až se mi současně se hrou nenainstaluje do PC bordel typu StarForce, pak si možná nějakou originálku koupím. Zatím sorry, ale takto na mě výrobce nevydělá ani korunu. (no pravdou je, že stejně nemám moc čas hrát, naposled jsem hrál něco asi před čtvrt rokem, a taky dělám výjimky, asi 6 her, který jsem hrál nejvíc a fakt se mi líbily, typu Diablo II, Generals, Max Payne apod., jsem si koupil, když byly ve výprodeji za ceny okolo 150-300 Kč).

Stáhnout z internetu a no-CD patch, a je to bez problému. Smutné, že si to výrobci stále neuvědomují, že zvýšit prodej lze jedině snížením ceny a nikoliv zaváděním ochran zabraňujících legálním uživatelům v použití (což je v podstatě krádeží, protože si např. koupíte audio CD a pak si ho nepřehrajete v PC a dokonce ani v autorádiu, což jsou jediné 2 přehrávače, který vlastním, již se mi bohužel stalo, a vráceny peníze jsem dostal jen díky tomu, že známej se zná s prodejcem - pak to opět šlo "postaru" stažením MP3 z Rapidu, což je zatím zcela legální).
hl.hl (1387)|3.6.2008 15:36
Styryx: Mas samo sebou pravdu s tema cenama. Uz nekolik projektu ukazalo, ze pokud se snizi cena na polovinu, tak se proda vice nez 2x tolik. To znamena, ze se v konecnem dusledku vydela vice.

Ale za to, ze si nemuzes udelat legalne zalohu vlastniho koupeneho dila muze presne ta OSA a BSA a jeji lobbing u zakonodarcu.
Pavel Boček (4169)|9.6.2008 18:56
Je sice nevyhnutelné, že s další narůstající složitostí her a dobou jejich psaní her to s cenou bude horší, ale jak bylo řečeno, pořád tu možnost kam snížit cenu je a pokud zlevní, tak se prodá víc a vydělají víc...ona cena postupně klesá, ale když tos tojí 300 kč tak už i nikdo nechce. Kdyby zburusu nová hitovka stála místo 2000 kč třebas 1000 kč a pak to šlo ještě o pár set korun dolů, tak to všichni nakoupí do půl roku a je to. Takhle to koupí pár lidí, někdo z nostalgie za rok za pár korun a zbytek si to stáhne :thumbdown

Mimochodem, zkusil bych se alespoň poptat u distributora, jestli by třebas za 100 Kč s dokladem o koupi neposlali náhradu. Pokud bude distributor solidní, tak by to snad mohlo jít...
Richmond (8084)|9.6.2008 19:25
me se tenkrat rozmlatilo originalni cd na windows 98 a svete div se - po odevzdani stripku (prodejci) a prokazani o koupi a licenci jsem dostal nove cd! mozna by nebylo od veci napsat/odnest dvd na support, treba se na tebe usmeje stesti. btw kdyz jsme u tech ochran a cen: pc ma vyhodu v tom ze neni problem si stahnout soft z netu, ale na druhou kdyz je titul kvalitni tak nevidim duvod proc si treba nekoupit napr. hru z platinum edition nebo z nejake jine akce, vzdyt tim podporite vyvojare (sice minimalne ale prece) a neodradite je od prechodu treba na konzole. ja osobne tu mam orig dooma3 za smesnou cenu 99,- (nerozbaleno), warhammer 40k, richard burns rallye apod...
Jiziii (796)|10.6.2008 20:20
No co já vím tak by ti mělo stačit si to stáhnou někde z netu a cracknout to a když máš origoš klíč tok by to nijak vadit nemělo. -dyt přece hry na netu sou podle pravidel všech trackerů a serverů pro stažení zálohy :-D
(ale pochybuju že někdy někdo čet licenční ujednání :-D )
gobly (153)|10.6.2008 20:37
Licencni ujednani... :-D. JInak souhlasim s tim ze si koupit nejakou hru kdyz je kvalitni neni vubec od veci ;-). Ja si treba koupil naky hry z kolekce extra klasiky a nelituju.
noegoncz (319)|11.6.2008 21:11
nj. Na BF2142 lze standartně použít no-cd fix, který se váže vždy na verzi hry. Nicméně nedávno vyšel nový patch 1.5 na který zatím žádný no-cd fix není. Mnoho lidí tento (samozřejmně neoffic.) no-cd fix standartně používá...nicméně je to tak,že po vydání se během dne až dvou upgraduje 99% serveru a bez nového patche se člověk nehne...
stáhnout a instalovat cracklou hru jsem nezkoušel,hlavně bych se bál, že bych mohl o cd-key přijít.Zkušenosti s tím nemám,ale čet jsem o tom. No a cena je buď přes ea store za 29,95dolarů nebo za 1699kč v tescu :stupid:D
Pavel Boček (4169)|13.6.2008 20:07
Schválně jsem se ptal distributora (CDProjekt) jedné hry, kde mám také postížená média, jestli se to dá nahradit...zatím nikdo neodpověděl. Asi je budu muset zbomardovat e-maily :D
noegoncz (319)|4.8.2008 08:59
Heh. Tak tedy docela zajímavé zjištění.
O víkendu jsem přešel zpět z Win Vista na WIN XP MCE. Rozhodl jsem se z důvodu, že mi začal BF padat ve hře a ještě jsem na nové sestavě neměl XP. Nicméně hned po čerstvé instalaci a driverech a následné instalaci BF jsem zjistil, že hru sice nainstaluji z předešlé kopie (funkční), ale již ji nespustím - vložte orig.DVD ..... Tj pokud jsem to pochopil správně, tak pod OS Vista mi image z tého hry funguje bez problému (fungovala na dvou instalacích OS Vista po sobě), ale na OS XP MCE nefunguje :(
takže sice malé (ale pro mě nemilé) plus pro VISTA :)
No a po práci budu muset nainstalovat zpět Visty ....
btw včera jsem brouzdal a údajně si lze za manipulační poplatek 13euro poslat kopii DVD bez CD-key....:runaway
noegoncz (319)|6.8.2008 09:21
[QUOTE=noegoncz;148187]Heh. Tak tedy docela zajímavé zjištění.
O víkendu jsem přešel zpět z Win Vista na WIN XP MCE. Rozhodl jsem se z důvodu, že mi začal BF padat ve hře a ještě jsem na nové sestavě neměl XP. Nicméně hned po čerstvé instalaci a driverech a následné instalaci BF jsem zjistil, že hru sice nainstaluji z předešlé kopie (funkční), ale již ji nespustím - vložte orig.DVD ..... Tj pokud jsem to pochopil správně, tak pod OS Vista mi image z tého hry funguje bez problému (fungovala na dvou instalacích OS Vista po sobě), ale na OS XP MCE nefunguje :(
takže sice malé (ale pro mě nemilé) plus pro VISTA :)
No a po práci budu muset nainstalovat zpět Visty ....
btw včera jsem brouzdal a údajně si lze za manipulační poplatek 13euro poslat kopii DVD bez CD-key....:runaway[/QUOTE]

Tak jsem musel nutně přejít zpět na OS Vista Home Premium. Ve chvíli, kdy jsem zahlédl jen jedno táhlo ovládání hlasitosti, bylo rozhodnuto... (+ možnost, že mi BF opět bude fungovat)..
A kdo by se divil, po instalaci OS VISTA mi opět ISO pro BF2142 funguje !!!!
Takže v budoucnu, až se v nějakém threadu budeme hádat, proč ano či ne VISTA, mám další + :)