Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 21 z 21

Téma: Redukce na HDD

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

No když je ten drát na jedný straně, tak ho přeci nebudou táhnout přes celej konektor na stranu druhou, ne? Nicméně Tě chápu, radši se třikrát zeptat, než dělat machra a něco odpálit :-). Já jsem občas línej se podívat/zeptat a pak to dopadá.... :-)
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od astroman Zobrazit příspěvek
    Sem to ale mamlas!!! Stašilo trochu oskrábnout neznámého lepidla na konektoru a hle, označení pinů i napájecích je tam! Všem se omlouvám za zbytečné a možná i hloupé dotazi.
    Hloupy dotaz to urcite nebyl. Ted alespon vime, ze nektere 1.8" disky pouzivaji tento 2.5" konektor a maji ho na delsi strane disku. Kazdopadne to mas dobre, ja mam vyrazeno oznaceni pinu 1 a R,B (red, black) na te gumove prechodce mezi malym a velkym konektorem. Jinak data uz mas venku?

Citace Původně odesláno od Logout Zobrazit příspěvek
    No když je ten drát na jedný straně, tak ho přeci nebudou táhnout přes celej konektor na stranu druhou, ne? Nicméně Tě chápu, radši se třikrát zeptat, než dělat machra a něco odpálit :-). Já jsem občas línej se podívat/zeptat a pak to dopadá.... :-)
    No on se ptal dobre. Pokud by otocil treba uz tu ksandu (nektere ksandy nemaji zamek na jednom pinu uprostred) tak by pak nasledne i otocil maly konektor primo do disku a napajeni by pustil do pinu 1 a 2 misto 43 a 44. A kdo vi, jestli to maji ohlidane.
    Naposledy upraveno uživatelem hl.hl: 10-06-2008 v 17:27

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

to hl.hl: No právě - že je vidět, že jestli má jít drát PIN1 z kabelu do pinu jedna na disku, tak to jinak zapojit nejde - jde to otočit, ale pak nespojíš pin1 s pinem jedna. Nicméně to je jedno, rozhodně sem nechtěl nikoho shazovat - jestli to tak působí, tak se omlouvám, dotaz to byl opravdu na místě a dokonce i já :-D jsem o něco chytřejší -tu redukci jsem ještě na živo neviděl.

Nováček Avatar uživatele astroman
    Registrace
    Apr 2007

Tak posílám sví první dojmy z redukce. Po prvotním trochu chaotickém zápasení s pinama :-) sem disk úspěšně připojil. Nejdřív jsem myslel že disk neběží, ale přecijenom tenhle prcek na 4200 otáčkách moc hluku nenadělá a byl slyšet až tesně u ucha. XP ho našli jako nový hardware, ve správci zařízení byl taky, ale bohužel má jinej formát tabulky takže přístup k němu není. Everest dokáže přečíst SMART bez problémů, vše je OK. Takže chyba je ve firware přehrávače, ne v disku.

Jinak redukce se hodí, nebylo by to poprvé co bych potřeboval zálohovat disk z notebooku a musel to tahat přes sít. Ted ho stačí vyndat a připojit........... za těch 88Kč, co jsem ji v OK computers koupil je to dobrý pomocník a určitě se doma neztratí.

Logout: Nikoho jsi neshazoval, v pohodě. Radši se vždycky zeptám, než abych pak větral pokoj od dýmu.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od astroman Zobrazit příspěvek
    Tak posílám sví první dojmy z redukce. Po prvotním trochu chaotickém zápasení s pinama :-) sem disk úspěšně připojil. Nejdřív jsem myslel že disk neběží, ale přecijenom tenhle prcek na 4200 otáčkách moc hluku nenadělá a byl slyšet až tesně u ucha. XP ho našli jako nový hardware, ve správci zařízení byl taky, ale bohužel má jinej formát tabulky takže přístup k němu není. Everest dokáže přečíst SMART bez problémů, vše je OK. Takže chyba je ve firware přehrávače, ne v disku.

Jinak redukce se hodí, nebylo by to poprvé co bych potřeboval zálohovat disk z notebooku a musel to tahat přes sít. Ted ho stačí vyndat a připojit........... za těch 88Kč, co jsem ji v OK computers koupil je to dobrý pomocník a určitě se doma neztratí.

Logout: Nikoho jsi neshazoval, v pohodě. Radši se vždycky zeptám, než abych pak větral pokoj od dýmu.
    No a zjistil jsi z nejakeho programu souborovy format na tom disku? A potrebujes jeste ty data vytahnout?

Jinak ja delam zalohu NB disku (takovou vetsi 1x za 2 mesice) vzdy tak, ze ho vyndam, nasadim redukci a udelam clone do souboru na nejaky velky 3.5" disk. Podle me idealni.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Jestlis to ještě neudělal, zkus to připojit k linuxu - co se týče formátu, umí toho o dost víc než Windowsy.
    Naposledy upraveno uživatelem Logout: 11-06-2008 v 00:59

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Redukce USB - RS232
    Od bastlir v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-08-2014, 22:44
  2. Rozhraní USB, BT...: Redukce USB - PS2
    Od computerboy v sekci Periferie
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 22-04-2013, 17:28