reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Pridelovani RB

hl.hl (1387)|4.6.2008 00:31
Mam dotaz za co vsechno je mozne obdrzet RB zde na foru. Nasel jsem v pravidlech, ze jen od ostatnich diskutujicich. Je tomu opravdu tak? Napriklad uzivatel Michal Učeň ma uz 10 RB navic a napsal vsehovsudy 6 prispevku v diskuzi. Prosim o vyjasneni.
husky14 (4214)|4.6.2008 00:37
Jj je to opravdu jenom od ostatních uživatelů. Michal Učeň asi pár lidem dobře poradil a proto od nich dostal už 10 reputačních bodů ;)
Logout (4018)|4.6.2008 01:29
Když už jsme u toho, nešlo by zakázat přidělování nula reputačních bodů? Nebo aspoň
dát jako default 1? Zrovna mi jedna nul přišla a nemyslím si, že by to bylo záměrem
autora :-) (ten muj příspěvek byl tak hroznej, že bych čekal nejmň -4.5 :-D)
Petr S. (1220)|4.6.2008 09:02
No, tak třebá já nulu dát nikomu nemůžu. Nemám ji ani v nabídce.
hl.hl (1387)|4.6.2008 10:24
Tak dalsi nahodny vyber uzivatelu fora:
- $Danda - 10 prispevku, vsechno dotazy - +10 RB (celkem 20)
- Jirka - 20 prispevku - +25 RB
- 61094125 - 3 prispevky (vsechno tlachy k expertiade) - +9 RB
- .blahorodje. - 5 prispevku (same kecy) - +8 RB
- *sergej* - 3 prispevky (zadne informace) - +6 RB
- goldring - 3 prispevky (zadne informace) - +9 RB
- LibiSek - 2 prispevky (vsechno tlachy k expertiade) - +8 RB
- dup - 2 prispevky - +6 RB
- AoJ.HgTS - 2 prispevky - +6 RB
- Pajka - 2 prispevky (zadna informace) - +6 RB
- JJM1 - 1 prispevek (zadna informace) - +10 RB !!!
...
- Lukáš Petříček (Redaktor SHW) - 4 prispevky - +21 RB !!!!!!!!!
...
- SpEcTaToR - 12 prispevku - +21 RB

Dale je zajimave, ze i Michal Učeň je veden jako Redaktor SHW. Redakce prosim o vysvetleni.
Muj nazor na RB je takovy, ze pokud komentare k udeleni RB nebudou verejne a s podpisem kdo je dal, tak to ztraci uplne na hodnote.
cool.user (2822)|4.6.2008 10:53
2 hl.hl.A neni to jedno? Stejnak nemaj vetsi vliv na udelovane RB. Me spis prijde mnohem vic zarazejici vliv poctu postu na pocet udelovanych RB.
hl.hl (1387)|4.6.2008 11:07
No kdyz uz tady ta hodnota reputace je, tak by mela o necem vypovidat. Jinak at to teda zrusi. Dale bych pak rad vedel, jak je to s tema dvouma redaktorama.
Logout (4018)|4.6.2008 11:57
No, poslední moje získaná reputace je:
Smysl nákupu 9800GTX na... 04-06-2008 01:16 pomoc 0čili dát nula bodů nějak jít musí... A mam dojem že mě se povedlo taky někldy dát nulu. Ale v nabídce teď mám jedničku, tak nevim.
Jinak taky bych se přiděloval za neanonymní reputaci - i když je pravda, že to pak svádí k já na bráchu brácha na mě.
Naopak omezování možnosti udělovat reputaci se mi líbí, je pak věrohodnější a trotlové to nemůžou pokazit. Naopak by se mi jako dobrej nápad připadla buď vážená reputace (dle reputace udělovačů), nebo věřejná souhrnná statistika, od koho ten člověk
reputaci dostal. (např. by se objevilo: 67 RB od uživatelů s průměrem 35 RB).
hl.hl (1387)|4.6.2008 12:10
Ja taky dostal jednou 0 bodu ale nepodepsal se. Nemuze to byt od nekoho, kdo jeste nema na udelovani reputace narok?
elpsycho (1602)|4.6.2008 12:14
[QUOTE=Logout;129238]nebo věřejná souhrnná statistika, od koho ten člověk
reputaci dostal. (např. by se objevilo: 67 RB od uživatelů s průměrem 35 RB).[/QUOTE]

A ještě by se podle toho mohla rankovat reputace - třeba 95 bodů od uživatelů s průměrem 12 bude Modla BFU :)
husky14 (4214)|4.6.2008 12:15
[QUOTE=Logout;129238]No, poslední moje získaná reputace je: Smysl nákupu 9800GTX na... 04-06-2008 01:16 pomoc 0čili dát nula bodů nějak jít musí... [/QUOTE]A co tak napřed projít pravidla.... :rolleyes: máš to popsaný v bodě 4.2


[QUOTE=Logout;129238]Jinak taky bych se přiděloval za neanonymní reputaci - i když je pravda, že to pak svádí k já na bráchu brácha na mě.[/QUOTE]Anonymita se řešila i tady, imho nemá smysl to řešit i tady ;)
odb (505)|4.6.2008 12:43
[QUOTE]
4.2 - Počet reputačních bodů mohou ovlivňovat pouze uživatelé, kteří v rámci diskuzního fóra napsali minimálně 15 příspěvků a mají minimálně 10 reputačních bodů (což je výchozí počet, který obdrží každý uživatel při zaregistrování).

4.3 - Každý má také určitou úroveň reputačního vlivu, která ovlivňuje, kolik nejvíce může někomu jinému jedním kliknutím přidat/odebrat reputačních bodů. Úroveň vlivu má hned po zaregistrování hodnotu 1 (jedním klinutím se přidá/odebere pouze 1 reputační bod). Úroveň vlivu se však postupem času po dosažení následujících kritérií zvyšuje: [/QUOTE]

V bode 4.2 to je napísané, že je možné dať nulu ale hneď v ďalšom bode 4.3 sa ruší pravidlo z bodu 4.2 - Úroveň vlivu má hned po zaregistrování hodnotu 1

ale v praxi to platí z bodu 4.2 (hoci by mal platiť bod 4.3 a nie 4.2), takže ak niekto, kto ešte nenapísal 15 príspevkov ti môže dať reputáciu 0 bodov
V pravidlách pre udeľovanie RB je chyba, body 4.2 a 4.3 sa navzájom vylučujú a tak podľa bodu 4.3 by nemalo byť možné udeliť 0 RB. Poprosil by som aby boli upravené pravidlá pre udeľovanie reputačných bodov

Už som na to pozeral, kedže aj ja som dostal 2x nula reputačných bodov a nevedel som ako je to možné. Ak by som to pritiahol za vlasy, tak by som mohol požadovať pridelenie 2 reputačných bodov, lebo mi boli neprávom 2x pridelené nuly a prišiel som tak o 2 reputačné body a tým pádom aj o 30 kreditov :)
husky14 (4214)|4.6.2008 12:54
Ono se to úplně nevylučuje. Nejsem si úplně jistej, ale myslím, že ihned po zaregistrování jsem měl v kolonce k dispozici jeden bod, kterej sem moh udělit (bod 4.3). Ale když sem to chtěl udělat, zafungoval bod 4.2 a já přidělil pouze 0, protože sem ještě neměl 15 příspěvků....

[QUOTE=odb;129248]....lebo mi boli neprávom 2x pridelené nuly a prišiel som tak o 2 reputačné body a tým pádom aj o 30 kreditov :)[/QUOTE]A to ještě nevíš, že v kódu fóra je (nebo byla) chyba a když od někoho obdržíš 0, protože ten dotyčnej ještě nemá právo přidělovat reputaci, těch 15 kreditů se ti naopak odečte :p mě osobně se to stalo už mockrát ;)
crasher.km (919)|4.6.2008 13:04
řešíte s prominutím blbosti .. to jde opravdu o počet bodů ? já že si pmáhat :) 0 se může dát ,pokud uživatel nenapasal 15 příspěvků ...
elpsycho (1602)|4.6.2008 13:12
[QUOTE=hl.hl;129210]Dale je zajimave, ze i Michal Učeň je veden jako Redaktor SHW. Redakce prosim o vysvetleni.[/QUOTE]
Co je na tom potřeba vysvětlovat? :turtle :
https://www.svethardware.cz/michal-ucen/autor/
hl.hl (1387)|4.6.2008 13:28
Me samo nejdo o to, jak to ze je vedeny jako redaktor SHW ale to, ze dva redaktori SHW (mimi jinych uzivatelu) maji podezrely pocet RB.

Dale pak nechapu, proc pri udeleni 0 RB od nekoho se strhava kredit. To tomu nejde technicky zabranit?
mech13 (5526)|4.6.2008 13:30
presne tak, proste nekdo chtel i zde dat najevo, ze clanky v magazinu povazuje za velmi kvalitni a autora si vazi

jinak k tem nulam - me v nich zahucelo uz cca 1000 kreditu... tak jen budte radi, ze vam diky nim nechybi nejvic:D

[QUOTE]Dale pak nechapu, proc pri udeleni 0 RB od nekoho se strhava kredit. To tomu nejde technicky zabranit?[/QUOTE]
o tom vime uz dost dlouho, KP o tom taky vi, ma to napsane v todo notysku, ale jeste porad nemel cas to vyresit
imho se pak stejne spusti prepocet a ztracene kredity naskoci zpet
odb (505)|4.6.2008 13:35
[QUOTE=husky14;129252]Ono se to úplně nevylučuje. Nejsem si úplně jistej, ale myslím, že ihned po zaregistrování jsem měl v kolonce k dispozici jeden bod, kterej sem moh udělit (bod 4.3). Ale když sem to chtěl udělat, zafungoval bod 4.2 a já přidělil pouze 0, protože sem ještě neměl 15 příspěvků....

A to ještě nevíš, že v kódu fóra je (nebo byla) chyba a když od někoho obdržíš 0, protože ten dotyčnej ještě nemá právo přidělovat reputaci, těch 15 kreditů se ti naopak odečte :p mě osobně se to stalo už mockrát ;)[/QUOTE]

to, že mi odpočítalo tých 15 kreditov za 0 RB som si všimol ale keďže na fórum neprispievam kvôli RB alebo kreditom, tak mi to bolo jedno. Ozval som sa len kvôli tomu, že sa to tu začalo rozoberať. Bod 4.2 by nemal zaúčinkovať po bode 4.3, normálne (zákony,vyhlášky...) platí vždy posledný bod. Z právneho pohľadu by to neobstálo, som tak trošku pedant, vadí mi aké zákony tý naši (možno aj vaši) politici príjmajú a aké nezmysly sú v nich a toto mi tiež padlo do oka, prepáčte mi moju úchylku :) . Keďže tu o nič vážne nejde...

p.s. vymeniť navzájom body 4.2 a 4.3 v pravidlách a všetko by bolo ok
hl.hl (1387)|4.6.2008 13:56
[QUOTE=mech13;129269]presne tak, proste nekdo chtel i zde dat najevo, ze clanky v magazinu povazuje za velmi kvalitni a autora si vazi

jinak k tem nulam - me v nich zahucelo uz cca 1000 kreditu... tak jen budte radi, ze vam diky nim nechybi nejvic:D
[/QUOTE]

No a prave proto by mel byt popis k pridani RB verejny a navic s podpisem. Pak bych si jako uzivatel klikl na nekoho konkretniho, procetl popisy k RB a vedel bych, jestli to je opravdu takovy kadr, ze dava opravdu odborne rady a nebo je to nejaky trotl a body mu tam sypaji jeho kamaradi (samo i ten popis muzou napsat tak aby to nevypadalo). Ale urcite by to byly uzitecne informace navic.

Nenapada me jedinny duvod, proc by mely byt popisy k udeleni RB skryte.
husky14 (4214)|4.6.2008 14:16
[QUOTE=hl.hl;129275]Nenapada me jedinny duvod, proc by mely byt popisy k udeleni RB skryte.[/QUOTE]Zbytečně to komplikuješ, mě je třeba úplně volný, za co si dostal reputační body, máš je a tak sis je nejspíš za nějakou dobrou radu zaloužil.... proč bys měl mít možnost to kontrolovat a prolejzat ostatním profily?

[SIZE="1"]Btw. co takhle rovnou zveřejnit i SZ? :mistake[/SIZE]
P@pi (1519)|4.6.2008 14:17
Veřejná reputace je blbost, budu hlasovat zásadně proti. Více se k tomu vyjadřovat nebudu, je to prostě hovadina.

Nechápu co je s Michalem Učněm a Lukášem Petříčkem za problémy. Jsou to redaktoři? Jsou... a jestli jim dal někdo nějakej bod za to, že jsou redaktoři, tak budiž. Mám pocit, že si pleteš status redaktora a moderátora nebo jinak fakt nechápu...

To že si tu kámoši rozdávaji body nebo je tu někdo rozdává za kraviny (viz. tgfh) je věc normální. Resp. není způsob jak jí eliminovat až na ten uhozenej nápad s veřejnou reputací a to je prostě hovadina na n-tou. Jinak další způsob je a ten je zavadenej, je to nemožnost dávat stejným uživatelům reputaci nějak častějš a že tedy někdo dostane +6 a má 16 bodů, tak co? Na nízkých úrovních to stejně nehraje žádnou roli a na vyšších se to neděje nebo se to v počtu bodů ztratí.
SamecP (1751)|4.6.2008 15:01
[QUOTE=mech13;129269]
o tom vime uz dost dlouho, KP o tom taky vi, ma to napsane v todo notysku, ale jeste porad nemel cas to vyresit
imho se pak stejne spusti prepocet a ztracene kredity naskoci zpet[/QUOTE]
Už,aby to bylo...:mad:
hl.hl (1387)|4.6.2008 15:27
Koukam, ze nekterym (i kdyz redaktorum) je jedno, kdyz se nekdo snazi o zvyseni urovne zdejsiho fora. Nevim co je spatneho na zverejneni proc byla reputace zvednuta, ale budis. Sam bych spise veril rade od nekoho u koho by se opakovalo udeleni RB za dobrou radu treba ohledne HW nez od toho kdo by mi radil opak ohledne HW a pritom by mel RB za rady ohledne SW.

No a k tem redaktorum a jejich RB, kdybych si u nich precetl, ze to dostali za jejich clanky na SHW a vubec se to tedy netyka jejich cinnosti na foru tak by to byla dulezita informace a vubec bych se v tom nerypal. Takhle vim, ze asi umeji davat dobre rady, ale asi nekde mimo tohoto fora.

Nashledanou, koncim se snahou jakoliv vymyslet neco na zlepseni tohoto fora.
Pabler (425)|4.6.2008 16:17
hl.hl :
Myslim ze priklad s radou v niektorej oblasti nieje prave najstastnejsi
----
Pokial niekto dosiahne vysoku reputaciu, tak asi si ju dacim zasluzil a da sa sudit, ze ma dost rozumu na to aby neradil nieco co je uplne z cesty
Navyse sa tu jedna o diskusne forum, pokial by teda napisal radu ktora by nebola dobra, nasiel by sa niekto v danej oblasti zbehlejsi kto by napisal "tak to nepojde, pretoze... spravne by si na to mal ist takto..."

Obecne platí kazda rada dobra, aspon pokial ti neradi vyskusat komp rozbehnut bez chladica
dkas (193)|4.6.2008 16:42
A není to jedno, kolik kdo má bodů? Čistě hypoteticky. Budu zde mít x kamarádů a se všemi se domluvíme, že si navzájem udělíme x bodů. No, neni to nádhera? Podle mého počtu reputačních bodů lehce zjistíte, že já zde moc kamarádů nemám :D
P@pi (1519)|4.6.2008 16:52
[QUOTE=hl.hl;129302]Koukam, ze nekterym (i kdyz redaktorum) je jedno, kdyz se nekdo snazi o zvyseni urovne zdejsiho fora. Nevim co je spatneho na zverejneni proc byla reputace zvednuta, ale budis. Sam bych spise veril rade od nekoho u koho by se opakovalo udeleni RB za dobrou radu treba ohledne HW nez od toho kdo by mi radil opak ohledne HW a pritom by mel RB za rady ohledne SW.

No a k tem redaktorum a jejich RB, kdybych si u nich precetl, ze to dostali za jejich clanky na SHW a vubec se to tedy netyka jejich cinnosti na foru tak by to byla dulezita informace a vubec bych se v tom nerypal. Takhle vim, ze asi umeji davat dobre rady, ale asi nekde mimo tohoto fora.

Nashledanou, koncim se snahou jakoliv vymyslet neco na zlepseni tohoto fora.[/QUOTE]

Takže ještě jednou, redaktoři nemají s forem téměř nic společného. Jsou ze stejné firmy, ale většina redaktorů na forum vůbec nechodí. Víceméně jsou zde pouze ti, kteří z fora přišli, to jest bobo a já a teď nově i husky a Petr S. Ještě se zde občas vyskytnou i ostatní, ale spíše výjimenčně. Ti co se starají o chod fora jsou moderátoři.

Zveřejnění za co byla reputace udělena, je naprosto, ale naprosto zbytečné a vedlo by to pouze ke zvýšení hádek (tady jsem mu poradil já a on dostal R ten druhej, co toho řekl půlku apod.). Další věc je, že reputaci si občas lidi přihodí ze známosti a ačkoliv se to mně příčí, tak je to tak, ale to je tak minoritní procento celkové reputace, že to nestojí za to řešit. Aneb jestli někdo má 16 místo 10 je jedno. Jestli má někdo z "nejvyšších" členů fóra celkově 40 bodů ze známosti, tak to něco mění?

Kolik redaktorů, která nejsou zároveň mody si už vybralo něco z odměn? NIKDO. Ani jeden. Je úplně jedno, zda má ten redaktor 10 nebo 30 bodů. Resp. ukaž mi jediný důvod, kdy dochází k nějakému problému.

Ano, chápu tvůj problém. Máš 50 bodů a říkáš si, jak je možný, že má někdo 40 bodů a má 300x míň příspěvků než já? Nehraje to žádnou roli, popravdě řečeno pokud chceš ostatním pomáhat, tak si tě ty RB najdou a vyhoupneš se nahoru a nebudeš to muset řešit.

Prostě to zakončímě tím, že pokud budeš chtít, tak se RB najdou. Jméno tu už máš, narozdíl od těch co mají stejně reputačních bodů jak ty, ale podstatně méně příspěvků.

Snaha na zlepšení se cení, ale sakra lidi.... naučtě se přijímat cizí názor a respektovat ho.
crasher.km (919)|4.6.2008 17:06
myslím že toto je zbytečná hádka ... jediný co by se mělo řešit je ten odečet bodů kvůli nule a to ještě pokud na to bude čas,protože to je minoritní problém :)


Sakra lidi to sem chodíte jenom proto,aby jste zadarmo dostali něco z odměn ? Je jasný ,že na odměny dosáhli zatím většinou moderátoři,ale to proto ,že jsou na foru nejdéle a starají se o to ... a myslíte si snad,že si to nezaslouží? Maj to poctivě a pokud někdo uděluje reputaci jenom proto,že je to známej redaktor ze SHW ,tak co ? nečetli jste na SHW recenze ? nepomoholi vám při výběru ?
Mě fakt jenom zaráží , že něktěří lidi jsou schopní psát zde každej den a honit se za každým kreditem ,aby dostali třeba desku ... to radši běžte na brigádu ,kde si na tu desku za 1 den vyděláte :)
hl.hl (1387)|4.6.2008 17:47
Tak jeste napisu posledni prispevek a potom at to tu zamcou. Pokud nekdo narazi na me, ze se honim za kredity a ze zavidim nekomu tech par RB, tak to je absolutni nesmysl. Od zacatku jsem to delal jako snahu o zlepseni tohoto fora (porad budu tvrdit, ze cim vice informaci uzivatel ma, tim lepe, hlavne pokud uz ty informace jednou jsou).
A uplne stejne jako jsem chtel pomoci neco vylepsit, pisu pripominky nekterym zde diskutujicim, jak prispet lepe na toto forum (u nekterych je to ale jako hazet hrach na zed).
Na toto forum prispivam jen a jen kvuli pomoci jinym lidem. Za cas ztraveny zde pro nasbirani kreditu na nejakou vec bych si ji mohl koupit odhadem tak 1000x.
Deee-aN (3834)|4.6.2008 18:18
[quote=crasher.km;129254]řešíte s prominutím blbosti .. to jde opravdu o počet bodů ? já že si pomáhat :) [/quote]

[quote=crasher.km;129314]myslím že toto je zbytečná hádka ... jediný co by se mělo řešit je ten odečet bodů kvůli nule a to ještě pokud na to bude čas,protože to je minoritní problém :)


Sakra lidi to sem chodíte jenom proto,aby jste zadarmo dostali něco z odměn ? Je jasný ,že na odměny dosáhli zatím většinou moderátoři,ale to proto ,že jsou na foru nejdéle a starají se o to ... a myslíte si snad,že si to nezaslouží? Maj to poctivě a pokud někdo uděluje reputaci jenom proto,že je to známej redaktor ze SHW ,tak co ? nečetli jste na SHW recenze ? nepomoholi vám při výběru ?
Mě fakt jenom zaráží , že něktěří lidi jsou schopní psát zde každej den a honit se za každým kreditem ,aby dostali třeba desku ... to radši běžte na brigádu ,kde si na tu desku za 1 den vyděláte :)[/quote]

Máš recht!:thumb
Já sem chodím kvůli radám a pomoci. Ne kvůli RB a kreditům.

P.S.: Pokud je někdo nutně potřebuje, klidně si těch mých pár RB vemte. Mě stačí, že mi šlape komp.
mech13 (5526)|4.6.2008 19:45
jeste dodam: koho by bavilo cist mojich 14 stranek?:D a myslim ze tu nejsu sam kdo ma v archivu roman od viktora huga
Logout (4018)|4.6.2008 20:42
[quote]jeste dodam: koho by bavilo cist mojich 14 stranek?:D a myslim ze tu nejsu sam kdo ma v archivu roman od viktora huga[/quote]
No tvoje fanynky přece :-)
aumirek (166)|4.6.2008 22:19
Opravvdu mám také za to že kolik bodu kdo má je blbost sám jsem ani nevěděl že nějaké mám tak jsem se hned podíval a dodatečně dík těm co mi je dali.Jinak sám je nějak nedávám ne že bych nechtěl ale prostě mne to nenapadlo že to je tak duležité.Zrovna nedávno jsem tu byl pro radu dost z vás se mi snažilo poradit takže se omlouvám že jsem jen poděkoval a nedal žádné body asi to zpětně pročtu a něco dám i když zase kolik a komu bylo vás dost co se snažilo.Jinak jak jsem již jednou psal netušil jsem že i podpis je duležitej ten bych samozřejmě dal jen u negativního hodnocení
husky14 (4214)|5.6.2008 10:55
[QUOTE=hl.hl;129302]Nashledanou, koncim se snahou jakoliv vymyslet neco na zlepseni tohoto fora.[/QUOTE]No tvý první příspěvky spíš řešily jednotlivý usery včetně hodnocení úrovně jejich příspěvků (samé kecy atd.) :rolleyes:

Takže se teď nedělej, že ti od začátku šlo jen o zlepšení 4a.... ;)
cool.user (2822)|5.6.2008 11:27
Kdyz uz jsme u zlepseni, mohl bych mit navrh aby se omezil vliv reputace na zaklade poctu prispevku [SIZE="1"]a naopak klidne zvysit vliv na zaklade toho kolik ma clovek RB[/SIZE]? Respektive by me zajimal nazor ostatnich clenu fora :D
Deee-aN (3834)|5.6.2008 12:10
[quote=cool.user;129518]Kdyz uz jsme u zlepseni, mohl bych mit navrh aby se omezil vliv reputace na zaklade poctu prispevku a naopak klidne zvysit vliv na zaklade toho kolik ma clovek RB? Respektive by me zajimal nazor ostatnich clenu fora :D[/quote]

To mi příjde rozumný.:thumb
Pokud seš pro lidi tak užitečnej, že ti dávaj často body, tak seš ten nejpovolanější k tomu, abys sám uděloval více bodů.
husky14 (4214)|5.6.2008 12:23
[QUOTE=cool.user;129518]Kdyz uz jsme u zlepseni, mohl bych mit navrh aby se omezil vliv reputace na zaklade poctu prispevku [SIZE="1"]a naopak klidne zvysit vliv na zaklade toho kolik ma clovek RB[/SIZE]? Respektive by me zajimal nazor ostatnich clenu fora :D[/QUOTE]Můj názor je, že zvýšení o 1 bod po každých 500 příspěvcích je tak akorát....

Navíc nikdo, kdo má vyšší vliv (třeba já 8 RB), tak je stejně neužívá všechny. Naposled jsem dal plný počet a to hlavně proto, že mi dotyční tři uživatelé opravdu hodně pomohli.

Jinak běžně používám (a určitě nejen já) v průměru 2 RB ;)

Kdybysme to tu běžně rozdávali v plných palbách, tak za chvíli celej tenhle systém ztratí smysl....

Toť můj názor :)
-HoNY- (557)|15.6.2008 01:25
A nebylo by lepší udávat poměr mezi RB a počtem příspěvků?

Například uživatel XY má karmu 180 a 5600 přispěvků -> poměr 31
zatímco ABC RB 120 zato postů "jen" 500 -> poměr 4.1

A co z toho plyne? To, že první uživatel je posthunter, zatímco druhý se radši dvakrát zamyslí, než něco mnapíše. Tato hodnota, by se měla mít vypovídající hodnotu o kvalitách uživatele, ale třeba až od 250 příspěvků.
cool.user (2822)|15.6.2008 01:32
[QUOTE=-HoNY-;132292]...[/QUOTE]

No ale na tohle by uplne stacilo jen omezit vliv poctu postu na vliv reputace. Treba ty ses jeden z lidi kteri maj nejlepsi pomer mezi postama/rb, ale sou tady taci, kteri maj treba skoro desetkrat vic postu a pritom ani ne dvakrat vic rb...
-HoNY- (557)|15.6.2008 01:37
[quote=cool.user;132294]No ale na tohle by uplne stacilo jen omezit vliv poctu postu na vliv reputace. Treba ty ses jeden z lidi kteri maj nejlepsi pomer mezi postama/rb, ale sou tady taci, kteri maj treba skoro desetkrat vic postu a pritom ani ne dvakrat vic rb...[/quote]
Tak a teď se podívejte za, co jí mám. Třetina je jí za nic... většina jednobodové karmy je za hodnotné příspěvky, 5 a více za nesmysly. Přesto by asi omezení vlivu mělo sloužit na oddělení zrn od pleve. :stupid
cool.user (2822)|15.6.2008 01:43
[QUOTE=-HoNY-;132295]...[/QUOTE]

Lol, sedmicka za vtiparnu :D To je fakt moc :D (ale kdyz si spocitam ze tghf mel v tu dobu ban, a prihlednu k poctu lidi kteri tolik karmy muzou davat, tusim ze vim kterej blazen to byl :mistake)
crasher.km (919)|15.6.2008 02:37
ježiši řešíte blbosti ... o co vám jde ??? sám sem tady skoro rok , udělal sem tak 30 RP,dostal sem 80 a nic neřeším . Body neuděluju za posty,ale za prospěch foru. Když prostě vidím ,že člověk tady píše každej den a je to jenom posthunter( typicky pro mě třeba KEOSAN) ,tak bych mu dal -1. Jenže takovej wlcek,sieben,mech,ice_d,bococo,pavel boček,eraser a jim podobní ( sorry,sem moc opilej,abych si vzpomněl na nicky :D ) ,kteří denně postují třeba 5 zpráv,ale snaží se poradit,tak těm dám i ty 2body co můžu ,proto ONI jsou prospěšní foru....Je mi jedno jestli má poměr 545 nebo 2... jde o to ,co postují ...