reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zvuk WD 1600JS SATA

Intelinside (4)|6.10.2006 22:37
Docela ma prekvapuje ze tento disk akusticky reaguje skoro na kazdu cinnost s PC,spustanie programov tu nebudem rozpisovat ale co je zaujimave ze aj pohyb mysou hocikde alebo scrollovanie internetovych stranok vyvolava take akoby sustanie,ktore je pocut ked je case otvorena. Prepinanie medzi oknami alebo programami zase spôsoboje take akoby mierne piskanie,to iste pisanie textu hocikde.
Moze to byt zdrojom alebo je to len zalezitost HDD?
Dik za odpoved
eraser (0)|6.10.2006 23:59
Si si istý, že je to HDD? Ja som si to pri svojom worsktation-e všimol tiež, no mal som ucho 20 cm od otvorenej bedne.

Môžeš v BIOSe vyskúšať zapnúť voľbu [FONT=Verdana]Spread Spectrum, ktorú je však z hľadiska stability a výkonu lepšie vypnúť.
[/FONT]
Martin Šejnoha (255)|7.10.2006 00:28
tohle zcela jistě dělá DC/DC měnič procesoru, jeho odběr se totiž prudce mění se zátěží a když se zatížení/odlehčení dost rychlůe opakuje může docházet k šustění a pískání akumulačních indukčností v tom měniči
tgfh (2985)|7.10.2006 14:23
Bratr měl taky přesně ten stejný problém, neřešili jsme to, ale jsme rádi, že už víme čím to je...
boboco (1987)|7.10.2006 20:07
Já bych řekl, že to dělá nejspíš oscilátor na grafice. Je to slyšet při rolování textu (internetových stránek), při práci s grafikou. Když spustíš třeba 3DMark a budeš poslouchat, ten zvuk se bude měnit podle aktuální scény která se vykresluje. Nejsem si samozřejmě úplně jistej, ale několikát jsem se s tím už setkal a když má člověk hodně tichý PC, může to dost vadit. Vždycky to dělala grafika.
eraser (0)|7.10.2006 20:08
Ten jav, ktorému sa napr. na stránkach HP hovorí High Pitched or Buzzing Sound môžu spôsobovať i kondenzátory v zdroji, či na doske. Paradoxom je, že HP túto skutočnosť považuje za normálnu vlastnosť. :)
eraser (0)|7.10.2006 20:12
boboco: Keď hovoríš o grafike, dávnejšie, keď som ešte vlastnil S3 Virge kartu, tak po aplikovaní ovládačov, ktoré boli priamo súčasťou OS Windows 98, som takéto rušenie a pískanie počul vychádzať z reproduktorov. Tiež sa to dialo napr. pri skrolovaní, či manipulácii s oknom.
boboco (1987)|7.10.2006 20:23
JJ, to jsem taky zažil.
Tady mám ale na mysli tohle:


Tyhle dvě obludy (nejsem si jistej, jestli se tomu nadává oscilátor) vydávaj ty zvuky. Někdy jich je na grafce víc, jindy jen jedna. Někdy jsou neslyšitelný, jindy o nich člověk ví. Měl jsem doma včera 7900GT s 512MB DDRIII od Gainwardu, kartu o které jsem uvažoval i pro sebe a ta zrovna "bzučela" fakt hodně. Tu bych v PC mít nemohl. Ale je to kus od kusu...
eraser (0)|7.10.2006 23:08
Jasné, je mi zrejmé o čom hovoríš, no chcel som naznačiť, že niekdy môže problém spôsobovať i ovládač.
boboco (1987)|7.10.2006 23:30
jj, rozumím, pamatuju na většinu starší integrovaých zvukovek. Stačilo připojit repro, zesílit a člověk v repro slyšel "chroustaní" disku, pohyb myši a spoustu dalších věcí:D. To je taky něco podobnýho.
wizaard (913)|8.10.2006 00:22
[QUOTE="boboco"]Já bych řekl, že to dělá nejspíš oscilátor na grafice. Je to slyšet při rolování textu (internetových stránek), při práci s grafikou. Když spustíš třeba 3DMark a budeš poslouchat, ten zvuk se bude měnit podle aktuální scény která se vykresluje. Nejsem si samozřejmě úplně jistej, ale několikát jsem se s tím už setkal a když má člověk hodně tichý PC, může to dost vadit. Vždycky to dělala grafika.[/QUOTE]

Pánové, tenhle problém mám s grafikou taky (bzučí jí pravděpodobně cívka, už jsem se o tom tady ve fóru zmiňoval), už jsem si na to zvykl, ale je to hrozný :). Zvlášť u grafiky chlazené pasivně s heat-pipe :D.

Teď začíám ovšem uvažovat nad tím, že to tedy asi není uvolněnou cívkou, nebo ano?
boboco (1987)|8.10.2006 10:50
[quote=wizaard]Pánové, tenhle problém mám s grafikou taky (bzučí jí pravděpodobně cívka, už jsem se o tom tady ve fóru zmiňoval), už jsem si na to zvykl, ale je to hrozný :). Zvlášť u grafiky chlazené pasivně s heat-pipe :D.

Teď začíám ovšem uvažovat nad tím, že to tedy asi není uvolněnou cívkou, nebo ano?[/quote]

No tys tam psal, že Ti bzučí jen ve Windows a když pustíš hru, tak ne... tohle se chová přesně opačně, tak nevím... každopádně, je to věc, která mě hodně štve a trochu se bojím zakoupení nový grafiky:( . Mně teď bohatě stačí, že když zapnu svůj PC, jakmile najede Windows (objeví se plocha), PC vydává ošklivej vysokofrekvenční tón. Asi tak po 2-3minutách zcela zaniká (přikládám to zahřátí) a je to v poho, ale když je prostě studenej, tak píská:-(. Nevím jestli to dělá zdroj, grafika nebo deska... Ale jedno z toho určitě.
tgfh (2985)|8.10.2006 16:55
Bracha měl integrovanou grafiku a bzučelo to celkem dost, tak grafikou to taky možná nemusí být...
boboco (1987)|8.10.2006 17:26
Věřím, já netvrdím, že to může dělat jen grafika. Klidně to může být i den AC/DC měnič, nějaké trafíčko ve zdroji, cívka nebo cokoliv jiného. Jen jsem se během poslední doby setkal s docela dost grafikami, které byly příčinou rušivých zvuků uvnitř PC, proto jsem se o tom zmiňoval:)
tgfh (2985)|8.10.2006 17:32
Jo jo, však v pohodě!
jen se taky zapojuju do diskuze.... :)
boboco (1987)|8.10.2006 17:34
Však v poho, tak to má být:D Každej názor má svou hodnotu a přínos:)
Martin Šejnoha (255)|8.10.2006 20:38
[QUOTE=boboco]Já bych řekl, že to dělá nejspíš oscilátor na grafice. Je to slyšet při rolování textu (internetových stránek), při práci s grafikou. Když spustíš třeba 3DMark a budeš poslouchat, ten zvuk se bude měnit podle aktuální scény která se vykresluje. Nejsem si samozřejmě úplně jistej, ale několikát jsem se s tím už setkal a když má člověk hodně tichý PC, může to dost vadit. Vždycky to dělala grafika.[/QUOTE] Oscilátor na grafice... :)), pozor oscilátor na ní opravdu je ale ten kmitá řádově v MHz(což člověk pochopitelně neslyší), jinak ty udajné "obludy" jsou právě tlumivky!
boboco (1987)|8.10.2006 20:57
[quote=Martin Šejnoha]Oscilátor na grafice... :)), pozor oscilátor na ní opravdu je ale ten kmitá řádově v MHz(což člověk pochopitelně neslyší), jinak ty udajné "obludy" jsou právě tlumivky![/quote]

Jasně, díky, -tlumivky, to si budu pamatovat:D . Každopádně ten zvuk vzniká v nich:) . Je fajn, že tu někdo umí nazývat věci pravými jmény. Ještě jednou díky.
Frog (510)|9.10.2006 12:01
no super, včera som si objednal tento disk presne Western Digital 1600JS SATA II (160 GB, 8MB cache), dufam že to neni take hrozne ! Inak aj mne pri scrollovani okna pocut sustanie (teraz mam Maxtor 160 GB SATA) ale pokial je to velmi tichy zvuk tak je to v pohode, a dosť to u teba pri tomto WD počuť ?
boboco (1987)|9.10.2006 20:13
Neboj, s největší pravděpodobností ten zvuk nevydává HDD. Používám zásadně WD, řady JS, KS a nyní YS a s hlučností na tom nikdy nebyly špatně. Jen po nějakém čase se zesiluje "chroustání" ale točení ploten je u WD, alespoň soudě dle mých zkušeností, velice tiché.