reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

USB klávesnice Slimstar Pro na desce MSI nejede

feryn (14)|4.6.2008 12:45
Dobrý den,
mám klávesnici Genius Slimstar Pro.
Mám chipset AMD Athlon 64 4200+ X2, základní desku MSI K9N4 Ultra.
V BIOSu mám povolené USB controller a USB legacy.
Klávesnice po startu chvíli jede a pak přestane. Po vypojení a zapojení jede normálně. Např. podaří se mi přepnout do BIOSu, ale pak zatuhne. Po startu systému to samé.

Zkoušel jsem různé návody, co jsem našel, nějaké resetování CMOSu apod. a nic. Zkoušel jsem redukci USB na PS2, ale to nejelo vůbec. Klávesnice na jiných PC funguje normálně.

Předem dík za případnou radu,
F.
crasher.km (919)|4.6.2008 13:06
a ostatní klávesnice ? dělají to samé ,nebo jedou normálně ?
feryn (14)|4.6.2008 13:19
Stará PS2 klávesnice jede v pořádku. Jiné nemám.
daemon64 (86)|4.6.2008 17:07
Ostatní USB zařízení fungují normálně?
crasher.km (919)|4.6.2008 17:19
mno problém bude v tom ,že když se zapne PC ,tak USB naskočí ,ale při kontrole biosu nebo některé její periferie se usb odpojí , při zavádění Winů by měli naskočit a v tvém případě to tak prostě není ... chtělo by to sehnat jinou klávu a skusit to ;) nebo něco na usb u čeho by jsi jakýmkoliv způsobem poznal jestli to jede nebo ne
feryn (14)|4.6.2008 18:07
Zkusil jsem teď usb myš (zapojil ji před spuštěním pc) a ta jede.
Marty363 (115)|4.6.2008 18:16
No co teď řeknu se uplně netýka tohoto problému ale Periferii a desek MSI, teměř pokaždé když dojedu na LANku nebo když něco přepojuju mi to nechce vzít ani myš ani klavesnici prostě žádne pereferie ale vždycky když to vrazím do jineho USB tak to jede a všechno allright, nevim jestli mam blbou desku ale mobil přes kabl,flash disk nebo MP3u to vezme pokaždé.
Richmond (8084)|4.6.2008 18:56
jj, neco podobnyho se mi stalo na msi nf570, pri postu se to zaseklo s tim ze neni kb zapojena. prepojil jsem tu samou klavesnici pres ps2 redukci, nechal nabehnout win, vyndal a prepojil do usb a po restartu bezela ok. kdyz vypnou elektriku tak se to musi udelat znovu... ze by nejakej bug msi?
edit: mozna ze je to tim ze ta klavesnice ma v sobe hub, ale to by chtelo odskouset ostatni kb ikdyz na druhou stranu to muze byt i tim ze je to genius
daemon64 (86)|4.6.2008 20:19
Ty klávesnice z jiných PC jsou také USB?
Zkoušel jsi do desky nahrát novější BIOS (pokud takový je)?

Zkus schválně spustit nějaké LiveCD linuxu (nějaké novější, třeba Ubuntu 8.04) a jestli ti USB klávesnice také nebude fungovat, bude to asi něco špatného s deskou.
feryn (14)|4.6.2008 20:31
[QUOTE=daemon64;129378]Ty klávesnice z jiných PC jsou také USB?
Zkoušel jsi do desky nahrát novější BIOS (pokud takový je)?

Zkus schválně spustit nějaké LiveCD linuxu (nějaké novější, třeba Ubuntu 8.04) a jestli ti USB klávesnice také nebude fungovat, bude to asi něco špatného s deskou.[/QUOTE]

Jak jsem už psal, kromě této mám jen starou PS2 klávesnici. Nemám žádné "klávesnice z jiných PC".
BIOS na nejnovější verzi jsem zkoušel.
Ostatní USB zařízení (jako foťák, paměť...) jedou dobře. Ale ty stejně většinou zapínám až ve Win.
daemon64 (86)|4.6.2008 23:49
[QUOTE=feryn;129382]Nemám žádné "klávesnice z jiných PC".[/QUOTE]

Promiň, špatně jsem si to přečetl. Co udělá jedna předložka :-)
Maxtor (321)|5.6.2008 04:05
Netvrdim, ze to je urcite tim, ale me zkusenosti se SlimStary jsou vesmes spatne.. 3 znami ji meli a vsem trem jela az po prvni reklamaci.. slo sice ve vsech pripadech o to, ze se proste po tydnu zblaznila a zacala vynechavat znaky, pripadne psat si co chtela, ale jak rikam.. SlimStar je hold nejaka divna rada.. :(
Ja teda doporucuju dohodnout se s nejakym znamym a na zkousku ji ne chvilku s nekym vymenit za jinou USB keyb..
crasher.km (919)|5.6.2008 06:02
uživatel psal ,že na jiných PC se chová klávesnice normálně ... imho to bude deskou či biosem ... jediný co mě napadá ,aby si nemusel reklamovat desku a měsíc čekat,tak si koupit nějakej levnej USB řadič do PCI ...
Marty363 (115)|5.6.2008 09:14
Mě to nebere periferie už v BIOSu (takže ani v Linuxu) a došel sem na něco divneho když zapojim jen KB tak se chytne na 100% to same myš ale když je zapojim obě tak se někdy nechitnou :( nevim jestli mam blbou klavesnici (taky je to takovi šunt za 200 ani na tom neni napsany vyrobce je tam jen napsane made in China a nějaka spotřeba nebo cosi takoveho)nebo je něco s ddeskou, blbe je že moje stara Geniuska odešla a našel sem jen pár KB ale přes PS/2 tak nwm možna ty MSI jsou fakt Bugle :D
Richmond (8084)|5.6.2008 17:00
tak jsem si pujcil Genius LuxeMate Scroll USB a vysledek na Asusu? v postu ok, pri prvnim nabehnuti os vse v poradku, ale pri dalsim nabehnuti me obcas(!) reaguje az na druhe stisknuti klavesy > z toho usuzuju ze to nemusi bejt bug u msi ale spis u geniusu. o vikendu muzu odskouset i tu s tim hubem a uvidime (asus nf570 ultra m2n-e)
daemon64 (86)|5.6.2008 18:52
[QUOTE=Marty363;129470]Mě to nebere periferie už v BIOSu (takže ani v Linuxu) a došel sem na něco divneho když zapojim jen KB tak se chytne na 100% to same myš ale když je zapojim obě tak se někdy nechitnou :( nevim jestli mam blbou klavesnici (taky je to takovi šunt za 200 ani na tom neni napsany vyrobce je tam jen napsane made in China a nějaka spotřeba nebo cosi takoveho)nebo je něco s ddeskou, blbe je že moje stara Geniuska odešla a našel sem jen pár KB ale přes PS/2 tak nwm možna ty MSI jsou fakt Bugle :D[/QUOTE]

Co třeba malý proud na USB? Jestli je to přes nějaký hub, tak je to klidně možné. Na každém USB z desky je většinou +- 500mA, když tam dáte hub např. 1 to 2, bude na každém 250mA bez připojení externího napájení.

Jelikož Linux nebude používat BIOS pro přístup k USB klávesnici, problém BIOSu to asi nebude - buď deska (USB řadič) nebo klávesnice :-)
Marty363 (115)|5.6.2008 20:06
Hej fakt, maš pravdu ale děla to jen když to zapojím vedle sebe v prostředních USB, skusím ho resetovat a pak to skusim jinak ale asi to nebude tim že mam BUGlou Desku ale že ty 2 prostřední USBčka nedostavaji dost šťavy.no nicemeně nejsem si jistý ale někdy to děla i při nějake kombinaci.