reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GOTHIC III a nepříjemná chyba

Sikil79 (429)|4.6.2008 18:13
Zdravím
Hraju Gothic 3 s community patchem 1.6 a narazil jsem na nepříjemnou chybu. Definuju to jen stručně. Po splnění úkolu OSVOBODIT POUŠŤ OD HAŠAŠINŮ mi vlastně všichni hašašinové zmizli, což je logické, ale zmizl i jejich vůdce Zuben, kterého teď potřebuji k dokončení asi už finálního úkolu. Potřebuji od něho Hůl věčného poutníka, nebo ho zabít nebo obojí. Dá se ho nějak vyvolat přes konzoli, a proč do konzole nelze psát?
adolfik (236)|5.6.2008 10:44
Hraješ to s češtinou nebo bez?
Sikil79 (429)|5.6.2008 19:06
S češtinou. No vlastně je to česká verze a instalátor community patche mi ji také rozpoznal.
adolfik (236)|6.6.2008 18:50
víš teda, že existujou přímo na verze community patchů ty cz Fix módy? Co jsem naposled někde čet, tak na gothicz.)net fóru s tím taky mě li problémy. Já tedy ještě hraju s community patchem 1.5, který je už nějakou tu dobu ověřenej . Ten novější Fix mod je možná ješte beta nebo co. Zkrátka ti doporučuji hrát oveřenou 1.5 (a s CZ fixemú, protože ono 1.6 nepřináší asi nic převratného
Sikil79 (429)|6.6.2008 20:34
No poprvé jsem ho hrál s původním patchem 1.2 a když vyšel na DVD v jednom nejmenovaném časopise CP1.6 (bohužel jsem ještě neměl připojení na net) , tak jsem ho zkusil a rozjel po přeinstalování hru znova. Každopádně potřetí už Gothic 3 rozehrávat nebudu a musím říct, že mě docela fest zklamal. Samožřejmě dík za dobrý tip, doufám že ho aspoň využijou ostatní hráči.
adolfik (236)|6.6.2008 21:02
Gothic 3 není špatnej. Jediné zklámání je zjednodušenej styl boje, takže zezačátku to je jen tupé klikání myší a bouchání do klávesnice, ale pak to je ohodně zajímavější. Rozhodně to zkus znovu a třeba za jinou postavu. Nejsem si jistý, ale myslím že se hra každým začátkem nějak vygeneruje, takže můžeš narazit na questy, které si předtím neviděl. Zkus to ;) Stojí to za to
Sikil79 (429)|6.6.2008 21:06
Abych ti pravdu řek, Gothic 3 jsem prolezl celkem skrz na skrz, ale není vyloučeno, že se k němu třeba za rok nevrátím.
Sikil79 (429)|14.10.2008 10:46
Po dohrání TES4: Oblivion, jsem dostal chuť na nějaké Evropské RPG, tak jsem se rozhodl to jěště jednou risknout. Tentokrát jsem si stáhnul Community Patch 1.6 Full Version (download), která má oproti té minulé (30MB) celých 70MB a dále pak CZ FIX MOD v1.41 (download). Musím říct, že jsem nezaznamenal žádné výrazné bugy, krom pár grafických, které lze ale přehlédnout. Sem tam to taky spadlo, ale u G3 mě už nemůže nic překvapit.:) Nevím jestli byl bug v úkolu o kterém jsem psal opraven, protože jsem ho tentokrát neplnil, ale budeme tomu věrit. Jinak jsem se skvěle bavil a G3 mě tentokrát už nezklamal.:D

Pokud má někdo zájem jak postupovat při instalaci, tak link je stejný jak mám download cz fix modu. Postup ale doplním: CP1.6 se instaluje na čistou instalaci G3 (v1.12) s tím, že pokud již máte hru rozehranou, tak musíte smazat i složku Gothic3 z dokumentů a hrát znova. Nejsem si ale jistý, jestli tento postup je nutný, pokud máte G3 opravený třeba CP1.5.:notsure Jo a po instalaci CP1.6 restartujte počítač (aspoň je to tak psáno v CP_Readme_en.txt).

A ještě jeden postřeh: Engine G3 pravděpodobně přímo nepodporuje V-Sync a pokud ho vynutíte přes ovladač, výrazně to zpomalí loadování hry!
Sikil79 (429)|27.3.2009 20:11
No když už jsem tady vzpoměl CP 1.6, tak před nedávnem vyšel CP 1.7, který kromě nových textur, zvuků, grafických efektů a konečně možnosti zapnutí V-Sync v menu hry bez zpomalení loadu mapy nabízí zcela nový systém Alternativního vyvážení a novou umělou inteligenci nepřátel při boji na blízko. Stáhnout si ho můžete tady na některém z nabízeným linků, ale nelekněte se jeho velikosti.:)

doporučený postup při instalaci:
- odinstalovat Gothic 3
- smazat instalační složku (autoři sice nepíšou o složce gothic3 z dokumentů, která obsahuje nastavení hry a savy, ale já jsem jí smazal taky)
- nainstalovat hru znova
- můžete defragmentovat disk
- restartovat počítač

CZ FIX MOD jsem tentokráte neinstaloval. Příjemnou zábavu (teda pokud se necháte zlákat).
HEAD (235)|28.3.2009 15:59
Existuje CZ fix MOD na ten CP 1.7?
KunNy (410)|28.3.2009 17:34
[QUOTE=HEAD;234095]Existuje CZ fix MOD na ten CP 1.7?[/QUOTE]
Zatím ne, alespoň do doby než bude vydaný CZ fix mod 1.50. Kdyžtak sleduj fórum stránek gothicz.net, tam se objeví jako první.