Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345
Zobrazené výsledky: 61 až 62 z 62

Téma: Rozebírání CRT a bezpečnost

Občasný diskutér Avatar uživatele Millisx
    Registrace
    Feb 2007

2logout: svatá pravda, díky. Dle schéma č 1. se veškeré děje v monitoru dějí nezávisle na sepnutém nebo nesepnutém vypínači. Jinými slovy, když vytáhneš monitor ze sítě a sepneš vypínač, NEZAPOJÍŠ žádný další obod na to, aby ovlivnil to, co se v tu chvíli v monitoru děje.
    Naposledy upraveno uživatelem Millisx: 28-08-2008 v 22:54
    Odpovídat lze po přihlášení

Banned Avatar uživatele Pavel Boček
    Registrace
    Apr 2007

Citace Původně odesláno od Millisx Zobrazit příspěvek
    To PB. My si stále nerozumíme. Já nezpochybňuju to, co zde píšeš, jen ty tvrdíš, že zmáčknutím vypínače se vše vybije, já tvrdím, že nikoliv (neberu teď v úvahu onen filtrační kondenzátor, o kterém fakt nevím, jak se na vstupu chová, či jak je zapojen).
    Prostě když vezmu v úvahu stav ihned po vytažení ze sítě a vzápětí po zmáčknutí vyínače, je stejný, nebo téměř stejný. Pochopte to, že i kdyby se náboj různě vybíjel dle toho, co popisujete a byl to nevyvratitelný fakt, tak prostě sepnutím vypínače nesepnete žádný obvod, aby mohlo dojít k vybití náboje či jiným jevům, vždyť celý obvod končí na nespojených vidlicích zástrčky.
    Já ti rozumím. A snažím se říct, že dle mých zkušeností to tak opravdu je - vždycky, když jsem monitor vytrhnutý ze sítě sepnul anebo ho nechal pár minut tak, tak se my nic hrabáním se na PCB nestalo. Když jsem ho jednou nesepnul a hned hrabal na spoj, dostal jsem šlehu.

A pak se snažím říct, že ať se vezme ten náboj kdekoliv, tak ano, on by proud normálně skončil na druhé půlce vidlice, ale když je náboj malý, tak se prostě v obvodu změní na teplo (myslím, že hlavně na vlákně elektronky) nebo třeba transformuje na menší napětí, kde ho vezmou menší kondenzátory a tak nemůžeš dostat pecku, když ta něco spojíš.

Druhá věc je, že možná je stejně tak důležité jako náboj změnit v obvodu na teplo i to, že prostě jen vyrovnáš potenciály na obou vidlicích. Pokud jsou totiž vyrovnané, žádný proud nepoteče, spojíš-li něco rukou. Vycházím z toho, že jsem dostal předvčerejškem pecku, když jsem hrábl na vidlici pájky čerstvě vypojené ze sítě. Pro další takové příklady ze života si vzpomeň na středoškolskou/základoškolskou fyziku - úder blesku do země, spadený vodič vysokého napětí a pak napětí v různé vzádlenosti od něj. Tzn. pokud vyrovnáš na vidlici potenciály a jsi izolován od země, nic se ti nestane sahneš-i na ni (maxcimálně nějakou část náboje pojmeš jako kondenzátor). Mohl bych zkusit udělat experiment, kdy napřed vidlici vyzkratuji šroubovákem a pak na to sahnu Zahlásím se za 30-60 minut

Logout: nikomu neříkám, aby do toho hrabal, někdo, kdo o tom nemá ponětí, nemá v monitoru co dělat. Co by tam dělal, když neví co s tím ? Hrál si na horníka ?

Jinak je rozdíl, když se člověk uzemní - to pak nesahat. Ale jinak mi z toho všeho tady vyplývá, že jestli vyrovnáš potenciály, tak je to OK, protože pak rukou nic nespojíš a nepůjde přes tebe proud. A izolovaný jsi stejně skoro vždycky

Co na to říká opravář
    Citace Původně odesláno od Nefro Zobrazit příspěvek
    Poviem vám narovinu, šete sa mi nestalo, že by ma pokopala elektrika a to som vopchal ruky do strááááááááááááááááááááášne veľa TV a monitorov a to boli aj pod napätím. Ale dávajte si pozor, či je vypnutý sieťový vypínač. Ak nie tak ťa to pokope a poriadne. Ak je tak môžeš šahať ale nie na zdrojovú časť.
    A nakonec, až budu příště (možná zítra) rozdělávat Dell, tka schválně udělám měření napětí v různých režimech a uvidíme, OK ?

Jak jsem slíbil, tak tady jsou výsledky měření bedniček Genius.

Rozdíl potenciálů na jednom spoji spínače oproti zemi je 16 V. Na druhém spoji asi 0,5 V. Když bedničky vytáhnu ze zásuvky a obojí spojím, na druhém spoji je nějakých 0,6 V, zatímco na prvním spoji to poklesne na pouhou desetinu. Nevím, jaká část náboje se změnila na světlo a teplo, ale rozhodně pokles rozdíl potenciálu oproti zemi a to hodně. Stejně tak rozdíl na obou spojích. Takže je to hned mnohem bezpečnější. A u toho monitoru samozřejmě nejde jen o kondenzátory, nějakou kapacitu má i dlouhé vinutí na trafech atd.
    Naposledy upraveno uživatelem Pavel Boček: 29-08-2008 v 00:06
    Odpovídat lze po přihlášení

Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345

Podobná témata

1. Windows XP: Windows XP bezpečnost
    Od Ahasver v sekci OS Windows
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 03-06-2014, 17:30
  2. Víkendová diskuze: Recept na maximální bezpečnost?
    Od Petr S. v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 22-05-2011, 16:42
  3. Sítě: Bezpečnost domácí wifi
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 24-10-2009, 22:24
  4. VirtualPC a druhá LAN - bezpečnost
    Od Aigor v sekci Sítě
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 04-10-2008, 00:30
  5. Bezpečnost WiFi sítě