reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Silentmaxx HDD Silencer

Zeus(CZ) (318)|4.6.2008 20:49
Zdravím!
Rád bych si na svůj pevný disk koupil chladič Silentmaxx HDD Silencer <tady> nebo <tady>

Překvapilo mne nejen to, že modrá verze je levnější, ale i logo na přední straně a z toho plynoucí 'nebezpečí'.

NEBUDE VIDĚT??? Myslel jsem, že ho osadím normálně do 5,25'' pozice (doufám, že jsem to číslo napsal správně) a zakryju záslepkou (doufám, že se tomu tak říká :) ). Ale proč by se rozlišovaly barvy a dávala se tam loga, kdyby to nemělo být vidět?

V případě, že by to opravdu hrozilo, dá se ten chladič nějak 'posunout' dál do skříně, aby se mi tam ta záslepka vlezla? Já myslím, že je to super chladič, a budu hrdý na to, že ho mám, ale koukat na něj fakt nechci ... :)

Děkuju moc,
Janyk1 (997)|4.6.2008 20:52
Záslepkou se to zakryje:) barva se odlišuje podle mě hlavně kvůli průhlednejm bočnicím aby si to modeři apod. sladili do jedné barvy:notsure.
Zeus(CZ) (318)|4.6.2008 21:02
Uff, to se mi ulevilo, díky moc ...

Mimochodem, mluvím se štastným majitelem SHDDS? Je skutečně skvělý jak vypadá, a jak všichni říkají? Už se nemůžu dočkat nového PC :-)
Janyk1 (997)|4.6.2008 21:42
Majitelem nejsem, ale na netu se povaluje spousta recenzí, testů a fotek, takže se to dá vyvodit. Jestli chcete mít úplnou jistotu, můžeš/te počkat na další reakce, ale myslím si, že to potvrdí.
Zeus(CZ) (318)|4.6.2008 21:50
Nene, já tomu věřím, já chtěl jen vědět, jestli osobně mluvím s majitelem, abych mohl případně položit spoustu dalších "zajímavých" otázek, kdyby nebyl večer a já byl ještě schopen myslet ... ;)
arvelius (23)|5.6.2008 08:22
Já majitelem jsem :rolleyes: a musím říct, že je opravdu tak dobrej, jak o něm všichni říkaj ...
Akorát až to budeš sestavovat, tak si dej pozor, protože ta teplovodivá guma se tam lepí fakt blbě a navíc až se do toho budeš pokoušet nacpat disk, tak má tendenci se se trochu kroutit...
A že dostat tam mýho Maxtora nebylo jednoduchý - vyžaduje to trochu síly a nešetrného zacházení :mistake
arvelius (23)|5.6.2008 08:27
Jo a to logo je i na černý variantě. A není vystouplý ven, ale vylisovaný, takže ničemu vadit nebude.
noegoncz (319)|5.6.2008 09:21
jj,já jej taky mám a nemůžu si jej vynachválit !! disk ztichl z veliké části... SPOKOJENOST !
Zeus(CZ) (318)|5.6.2008 21:49
Děkuju za Vaše reakce, už se nemůžu dočkat, až si Silentka koupím ...

Máte to u mě,
Japanfromlondon (15)|18.2.2009 20:59
Ja mam doma ten modrej a jen muzu doporucit, az na to ze mi dalo zabrat ho tam dostat, case : Yeomg Yang Cetus 5601.
Zeus(CZ) (318)|18.2.2009 22:10
Jojo, já už půl roku využívám černý (totožný) a taky si ho chválím. Ale ten Samsung je teda dost hlučnej disk - s takovým chlazením a je pořád místy DOST slyšet (v jinak velice tichém stroji).

Popravdě, venku mimo skříň (takříkajíc 'na stole') mám WD (64000AAKS) a ten je v zátěži slyšet ne o moc víc a to tu jen tak leží.

Takže díky bohu za Silentmaxx, činí se a dělá řvouna snesitelným ...
VLAN (656)|20.8.2009 10:41
On je konstrukcí totožná s Acutake dark disc 2, jen je Acutake tém,ěř o 50% levnější!! osobně mám v pc Acutake a rozdíl je celkem znát. Teploty neklesly, ale to je kvůli jinému umístění, ale hluk rapidně klesnul takže doporučuji. Jen pozor, u mé skříně Thermaltaake Armor Jr. Zabral dvě 5,25 pozice, kvůli výše umístěným dírám na přidělání.
Jiziii (796)|20.8.2009 11:21
[quote=VLAN;283814]On je konstrukcí totožná s Acutake dark disc 2, jen je Acutake tém,ěř o 50% levnější!! osobně mám v pc Acutake a rozdíl je celkem znát. Teploty neklesly, ale to je kvůli jinému umístění, ale hluk rapidně klesnul takže doporučuji. Jen pozor, u mé skříně Thermaltaake Armor Jr. Zabral dvě 5,25 pozice, kvůli výše umístěným dírám na přidělání.[/quote]

no když koukneš na http://www.tntrade.cz tak tam obě verze od acutake a od silent max sou za cenu kolem 500 Kč
takže poloviční cena než u většiny prodejců :D
martin155 (154)|8.2.2011 22:13
Ahoj, potřeboval bych vědět jestli i ten Acutake ACU-Darkdisc2 půjde použít spolu se záslepkou. dík