reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výběr Lcd monitoru

kacany (13)|5.6.2008 15:49
Potřeboval bych poradit s výběrem Lcd monitoru chtěl bych 19" a převážně na hry a cena do 6500,- . Předem děkuju za rady.
Logout (4018)|5.6.2008 16:32
Určitě chceš 19"? Ta se dneska cenově nevyplatí - stojí +- autobus co 22", která se za tydle peníze dá sehnat. Rozdíl není jen ve velikosti plochy, ale taky v rozlišení (1280x1024 ku 1680x1050). V podstatě máš "zadarmo" plochu o jednu třetinu širší.

Z těch 22" je obrovskej výběr - pokud vezmeš monitor s pozorovacíma úhlama 170/160-170, 5ms odezva, tak to bude novej panel, pak jen aby to mělo DVI vstup, jinak IMHO je to plus mínus autobus, záleží dost jak se u konkrétního modelu povede podsvícení atd...

Dobře hodnocený jsou třeba samsungy:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39545
hezky vypadá tendle LG
http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-PD26D2C1BEB405559C125740800574ACF.html?&all=1
Pokud nemáš rád moc světlý monitory (dnešní LCD jsou často přesvícený), tak by byl zajímavej tendle
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40830
(má o něco slabší podsvícení).
kacany (13)|5.6.2008 17:33
Ok dík moc
kane.shw (1231)|7.6.2008 22:41
...ehm, 22" je bezpochyby supr, ale jakou na to máš sestavu? Zejména grafiku...
Logout (4018)|7.6.2008 23:59
kane: No, i kdyby měl problém s grafikou, tak na tý 22 může jet v náročnějších hrách nějaký nižší rozlišení (1:1 nebo roztáhnout, jak bude chtít) a pořád to bude velký jako ta devatenáctka - a přitom pro winy či v případě upgrade bude k dispozici 22".
crasher.km (919)|8.6.2008 00:07
LG neee ...
19" na hry do 6500 je určitě best Samsung 940BW ;) Měl sem ho rok a naprostá spokojenost :) 2ms odezva, hromada profilů a nastavení , výšková regulace,DVI,VGA :)
Logout (4018)|8.6.2008 01:16
to crasher: podle mě jsou teď kupovat 19" vyhozený peníze.Např. filmy v tom budou dvakrát menší než na 22", která stojí +- stejně.
Proč ne LG, máš zkušenosti? Jasně že samsung je lepší (pokud teda neni kacany jako ja uchylnej na tmavy monitory, dost sem byl u 204b v noci prekvapenej, ze nejde stahnout) - ale taky o tisicovku drazsi a nebo zase menší.
crasher.km (919)|8.6.2008 09:38
[QUOTE=Logout;130299]to crasher: podle mě jsou teď kupovat 19" vyhozený peníze.Např. filmy v tom budou dvakrát menší než na 22", která stojí +- stejně.
Proč ne LG, máš zkušenosti? Jasně že samsung je lepší (pokud teda neni kacany jako ja uchylnej na tmavy monitory, dost sem byl u 204b v noci prekvapenej, ze nejde stahnout) - ale taky o tisicovku drazsi a nebo zase menší.[/QUOTE]

SORRY , sem hledal monitory tak před měsícem a ty ceny byli úplně někde jinde :D
Proč ne LG ? protože jsou nekvalitní,špatný lampy, špatný skušenosti s reklamací.
Proč Samsung ? která firma ,by dala záruku na subpixely a záruku na pixely na 3 roky,kdyby nevěřila, že to monitor přežije ? ( reklamace jsou pro firmu vždycky OBROVSKÝ ztráty)

22" Samsung za 6500 - jedině Samsung SyncMaster 2232BW - test na něj
kane.shw (1231)|8.6.2008 09:51
[QUOTE=Logout;130278]kane: No, i kdyby měl problém s grafikou, tak na tý 22 může jet v náročnějších hrách nějaký nižší rozlišení (1:1 nebo roztáhnout, jak bude chtít) a pořád to bude velký jako ta devatenáctka - a přitom pro winy či v případě upgrade bude k dispozici 22".[/QUOTE]

ee, dovolím si nesouhlasit... my totiž vůbec nevíme, co má za sestavu, o tom člověku nevíme také vůbec nic :(

Může mít nějaké IGP ještě z roku raz-dva a aby se nám sem pak nepsalo, že mu to jede nějak divně roztaženě, hry si skoro nezahraje a o nativním rozlišení si může nechat jen zdát.

Vím o čem mluvím, sám jsem několik měsíců jel na IGP i810 na 20" úhloširokém Samsungu na rozlišení 1280x1024 (mám dojem :notsure), sice to na 2D stačilo, ale o 3D jsem si mohl nechat jen zdát.
Rozdíl je v tom, že já s tím tak nějak počítal a byl jsem na to připraven ;)

Ale on chce LCD na hraní. Takže tam je grafika základ.

Jinak samo souhlas s ostatními - 19" je nanic, ber minimálně 20" s rozlišením 1680x1050 (nebo 22" se stejným rozlišením)!

Ale napiš nám sem tu svou sestavu, ať přestanem spekulovat a pohnem se z místa!
kacany (13)|8.6.2008 10:02
Nemusíte mít strach grafiku mam 8800GTX vod Asusu paměť Aeneon 2x1Gb a procesor Intel Core 2 Duo E6850 takže s tim nebude žádnej problém a každopádně děkuju za ohlasy.
kane.shw (1231)|8.6.2008 10:23
...no a je to vyřešeno :), jen takové info hlaš hned.

Pak už vůbec nechápu proč chceš nějakou 19" :rolleyes:

Ber 22" palců, značka Samsung, ať to má DVI a neuděláš špatně :thumb
Logout (4018)|8.6.2008 11:34
to crasher: Jo, samsungy jsou asi nejlepší (sám jeden mám :-D) - ale předpokládal jsem, že když chce 19", tak že šetří - a v tom případě by pro něj mohla bejt tisícovka důležitá. A IMHO bych 22" s blbym podsvětlenim za dobrou 19" nevyměnil. Ale vzhledem k tý GTX tu tisícovku asi sežene.
Jinak LG moc častý nejsou, ale taky jsem na ně na zahraničních fórech slyšel chválu. Ale podsvětlení mívá rezervy, to jo - je to prostě levnější značka, která by méně náročnýmu člověku vyhověla.

kacany: Pokud to budeš kupovat v kamenym obchodě, tak si monitor pořádně prohlídni, jestli tam nejsou vadný (sub)pixely (body, který furt svítěj či naopak nesvítěj - a to i v rámci jednotlivejch R,G,B barev - stačí celá bílá a černá obrazovka. Pokud To budeš kupovat v e-shopu, připiš jim tam poznámku, ať ťi vyberou monitor bez vadnejch subpixelů, jinak monitor vrátíš.
kacany (13)|8.6.2008 21:00
Ta 19" to měl bejt jen požadavek, ale né nutnost, když mi všichni napsali že jednoznačně 22" tak holt jo no tu tisícovku to nebude problém.

Logout: Dík za radu při nákupu.
crasher.km (919)|8.6.2008 22:23
[QUOTE=Logout;130360]to crasher: Jo, samsungy jsou asi nejlepší (sám jeden mám :-D) - ale předpokládal jsem, že když chce 19", tak že šetří - a v tom případě by pro něj mohla bejt tisícovka důležitá. A IMHO bych 22" s blbym podsvětlenim za dobrou 19" nevyměnil. Ale vzhledem k tý GTX tu tisícovku asi sežene.
Jinak LG moc častý nejsou, ale taky jsem na ně na zahraničních fórech slyšel chválu. Ale podsvětlení mívá rezervy, to jo - je to prostě levnější značka, která by méně náročnýmu člověku vyhověla.

kacany: Pokud to budeš kupovat v kamenym obchodě, tak si monitor pořádně prohlídni, jestli tam nejsou vadný (sub)pixely (body, který furt svítěj či naopak nesvítěj - a to i v rámci jednotlivejch R,G,B barev - stačí celá bílá a černá obrazovka. Pokud To budeš kupovat v e-shopu, připiš jim tam poznámku, ať ťi vyberou monitor bez vadnejch subpixelů, jinak monitor vrátíš.[/QUOTE]

S tím eshopem bych to nehrotil,jakmile otevřou krabici ,tak nikdy nevíš,jestli to byl vrácenej kus ,nebo jestli s ním naopak něco nebylo , nebo jestli třeba nebyl na výstavce ....
přez eshop máš možnost zboží do 14 dnů vrátit,toho bych radši využil víc ;) Jinak - dej vedle sebe LG a Samsunga a rozdíl poznáš ;)
Logout (4018)|8.6.2008 22:53
Crasher: nechci se hádat, teď tu zrovna srovnání nemám, ale v čísle ExtraPC 2/2008 (neodebírám, nekde jsem ho dostal) je test 24". Byl v něm Samsung i LG, LG se umístil (v obrazový kvalitě) na druhym místě za Samsungem o jednu desetinu bodu (z deseti bodů), další monitory skončily nejméně o bod až dva dál. Metodika sice nebyla tak vymakaná jako tady na SWH, ale např. podsvícení měřily sondou. Takže asi to LG na tom nebude tak špatně... Anebo to bylo podmázlý, ale to by si myslím právě začínající a o přízeň bojující web nedovolil.