Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 63

Téma: Opera vs FireFox

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Zkoušel jsem teď novou Operu, nějak si nemohu zvyknout. Dlooouho jsem používal MyIE2, teď Maxthon a jsem s ním spokojený. Věci, které potřebuji zastane, na ostatní jsou jiné prográmky. I když je pravda, že Opera si sebere méně paměti (při otevření několika záložek tak je to cca 70 MB pro Maxthon 40 MB pro Operu - součet fyzické a virtuální).

Prostě každé má své pro a proti. Navíc, i když je Maxthon jenom nástavba IE, tak některé exploity na tom nefungují, jelikož Maxthon má oproti IE právě tolik oblíbené Tabbed browsing (nebo jak se to píše )
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od Wlcheck
    I když je pravda, že Opera si sebere méně paměti (při otevření několika záložek tak je to cca 70 MB pro Maxthon 40 MB pro Operu - součet fyzické a virtuální).
    No 40 MB v souctu to se mi zda tedy hodne malo. Kolik mi zabira pameti moc neresim, ale vetsinou je to vyrazne pres 100/100 (Opera 8.54)

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od ctrl_j
    No 40 MB v souctu to se mi zda tedy hodne malo. Kolik mi zabira pameti moc neresim, ale vetsinou je to vyrazne pres 100/100 (Opera 8.54)
    možná že to je tím, že to byla Opera 9.00 ... nevím, jestli ta nakládá lépe s pamětí...

Občasný diskutér Avatar uživatele Abel
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Wlcheck
    možná že to je tím, že to byla Opera 9.00 ... nevím, jestli ta nakládá lépe s pamětí...
    no kdyz sem mel operu (9) pustenou pres noc a neco sem stahoval, tak si nikdy nevzala vic nez sedesat mega. ale kdyz ji mam pustenou dlouho a je tam vic oken, tak si to porad bere vic a vic a vic a pak se to trosku uvolni (aniz bych nejaky tab zavrel) a pak to zase naroste, pak se to zase uvolni... to je hezka feature

rs rs je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Já používám Operu kvůli úplným prkotinám. Tak třeba, když mám na nějaké dlouhé stránce odrolováno hodně dolů a kliknu tam na odkaz, tak se chci při stisknutí tlačítka zpět vrátit na to odrolované místo a ne na začátek stránky jak to dělá FF (dokonce i IE6 to umí). Když v Opeře kliknu na odkaz otevře se nová stránka v záložce a ne v novém okně. Stahování mi přijde v Opeře také lepší (vše opět v záložce). A taky se mi víc líbí její design, což je jistě zcela zásadní výhoda ;-).

Nováček Avatar uživatele Honza Kulíšek
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od rs
    Tak třeba, když mám na nějaké dlouhé stránce odrolováno hodně dolů a kliknu tam na odkaz, tak se chci při stisknutí tlačítka zpět vrátit na to odrolované místo a ne na začátek stránky jak to dělá FF (dokonce i IE6 to umí).
    Nepamatuju si, ze bych tohle prenastovaval, takze to povazuju za defaultni. Funguje to i ve FF tak jak rikas.

Když v Opeře kliknu na odkaz otevře se nová stránka v záložce a ne v novém okně.
    To je vec nastaveni, FF s tim problem nema.
    Stahování mi přijde v Opeře také lepší (vše opět v záložce).
    I tohle neni problem ve FF rozjet.

Kazdemu vyhovuje neco jineho, tezko muze byt v defaultu vsechno nastavene tak aby to vyhovovalo vsem...

Me se taky treba na Opere ale i na FF nelibilo, ze lista s tabama je nahore a ne dole, jak mi to prijde prirozenejsi a pohodlnejsi. Ale prenastaveni je zalezitost pul minuty ...

rs rs je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

To vrácení na odrolované místo ve FF určitě defaultně není (jestli to jde nastavit nevím, asi jo). Ale je to dost k vzteku, třeba v emailové schránce se stovkami položek. Mně je jasné, že většinu z toho co jsem popsal jde ve FF nastavit, ale nápovědu k takovým programům nečtu a čas na experimentování taky nemám. Vyhovující defaultní nastavení je také výhoda programu, ne?

Záložky jdou v Opeře nastavit dolů? Tak to budu muset hned zkusit najít.

Nováček Avatar uživatele Honza Kulíšek
    Registrace
    Jun 2006

Záložky jdou v Opeře nastavit dolů? Tak to budu muset hned zkusit najít.
    jestli ne, tak to muzu pricist jako hlavni duvod proc jsem ji hned zahodil

nerikam ze vyvazenej default neni pul vitezstvi, hlavne pro lamy, ale kde je to spravny nastaveni ?

ad scrolling - na druhym compu mam FF v zakladu, s jednim nebo dvema rozsirenima a zadnejma zasahama v about:config a ten scrolling se chova tak jak rikas a zadas

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Perfect
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Abel
    jednoduse teda: PROC pouzivate Operu, nebo FireFox? co se vam na nich libi/nelibi? jejich vyhody a nevyhody pro vas...
    Osobně používám FF hlavné kvůli jednoduchosti. Kdyby nebyl FF, bez problému bych si vystačil s Operou nebo i IE. Možná kdybych jako první zkusil Operu místo FF, tak by to bylo u mě teďka naopak.

Čestný člen Avatar uživatele P@pi
    Registrace
    May 2006

Dlouho jsem používal FireFox, ale teď jsem přešel na Operu. Víc pluginů (třeba currency converter apod.), mnohem lepší skiny, jinak je mi vcelku jedno kolik to žere paměti, ale na FireFoxu mě občas štvalo, že se najednou zbláznil a dal pěkně zabrat CPU.

BTW fungujou vám multimediální tlačítka v Opeře (9.01)? Můj logitech ne a ne reagovat (play/pause) , ostatní fungujou, grrrr.

Starousedlík SHW Avatar uživatele wizaard
    Registrace
    Jun 2006

Používám už nějaký čas Firefox a jsem s ním prakticky spokojený. Jednu dobu jsem kvůli webovým stránkám používal kombinaci MSIE, Mozilla/Firefox, Opera a bylo to celkem zajímavé. Jediné, co mě ale zaráželo a proč jsem taky nikdy k Opeře nenašel cestu (i přesto, že vypadala a chovala se velmi dobře) byl fakt, že web mi jel správně vždy pod MSIE i Mozillou/Firefoxem, ale pod Operou byly prakticky vždycky problémy, což jsem nikdy nějak nedokázal pochopit. Samozřejmě, že to bylo nejspíš tím, že ten web byl špatně napsaný, ale přesto mě to dost iritovalo...

BTW - jak tu psal wot, taky se mi ve FF stalo, že mi z ničeho nic najednou zmizel celý profil, tedy záložky, nastavení a k tomu ani nešly použít pluginy pro vyhledávání (Google, Seznam, ...) a jsem si jistý, že to moje chyba nebyla.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Honny
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od wizaard
    ...
    Můj blog měl s Operou drobný problémy (vyhledávací okno při erroru 404 mělo nesmyslný a špatný rozměry), verze 9 to vyřešila.
    BTW - jak tu psal wot, taky se mi ve FF stalo, že mi z ničeho nic najednou zmizel celý profil, tedy záložky, nastavení a k tomu ani nešly použít pluginy pro vyhledávání (Google, Seznam, ...) a jsem si jistý, že to moje chyba nebyla.
    jojo, a když si na to stěřuješ, tak tě militatní Firefoxisti zjebou za to, že si měl použít nějakej profile backuper... jeden z důvodů proč sem před rokem a půl přešel na (tehdy ještě zabanerovanou) Operu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele wizaard
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od Honny
    jojo, a když si na to stěřuješ, tak tě militatní Firefoxisti zjebou za to, že si měl použít nějakej profile backuper... jeden z důvodů proč sem před rokem a půl přešel na (tehdy ještě zabanerovanou) Operu.
    No, ale o tom potichu, všude tu jsou... Oni nikdy nespí!

Jinak, Operáci, tak jsem si teď stáhl novou Operu 9, abych vám udělal radost a po čase ji vyzkoušel a musím říct, že vzhled je pořád pěkný včetně efektů (na tom ulítávám ), možná ji začnu používat, ale musím se s ní sžít (rozdílné umístění baru načítání, zato jsem uvítal ukazatel toho, co se načítá a kolik toho zbývá), ale možná to půjde, ale zatím zůstanu pořád u FF.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Honny
    Registrace
    May 2006

(rozdílné umístění baru načítání
    si nastav:)

Občasný diskutér Avatar uživatele Abel
    Registrace
    May 2006

(rozdílné umístění baru načítání, zato jsem uvítal ukazatel toho, co se načítá a kolik toho zbývá), ale možná to půjde, ale zatím zůstanu pořád u FF.
    všechno jde, když se chce. ať už ukazatel, nebo přechod...

Strana 2 z 5 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Webové prohlížeče: Opera 10
    Od Belbas v sekci Internet
    Reakcí: 29
    Poslední příspěvek: 08-09-2009, 23:10
  2. Webové prohlížeče: Opera 9.50
    Od Pavel Boček v sekci Internet
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 01-10-2008, 22:45
  3. Webové prohlížeče: Opera vs SHW