Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 63

Téma: Opera vs FireFox

Starousedlík SHW Avatar uživatele wizaard
    Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od Abel
    všechno jde, když se chce. ať už ukazatel, nebo přechod...
    No, pomalilinku jsem už skoro dneska přešel, protože jak mě znáte, jsem na ty grafické serepetičky a těch je Opera fakt plná, ale nějak mě to furt táhne k FF, ale už jsem si Operu nastavil a chvíli s ní i internetil a rychlost je dobrá (možná lepší než FF), ale furt si nějak nemůžu zvyknout... Každopádně bar už je tam, kde má být
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér Avatar uživatele Abel
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od wizaard
    No, pomalilinku jsem už skoro dneska přešel, protože jak mě znáte, jsem na ty grafické serepetičky a těch je Opera fakt plná
    pokud ulítáváš na grafických serepetičkách, tak doporučuju zkusit nějaké widgets... z nejednoho by se epileptik válel na zemi... třeba ten rotující "3d" tetris...

já mám jen ty analogové hodiny, to jediné mi přijde fakt užitečné...

Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od Abel
    pokud ulítáváš na grafických serepetičkách, tak doporučuju zkusit nějaké widgets... z nejednoho by se epileptik válel na zemi... třeba ten rotující "3d" tetris...

já mám jen ty analogové hodiny, to jediné mi přijde fakt užitečné...
    [OT]Zas až tak moc neulítávám, já jsem spíš na ty skiny (teď mám nový a používám Operu stabilně), líbí se mi moc taky všechny ty efekty, kdy se položka po najetí myši rozsvítí, to je právě to, co mám rád. Zjišťuju, že je Opera fajn, ale pořád jsou některé weby malinko rozházené.[/OT]

Registrace
    May 2006

Opera fajn, ale pořád jsou některé weby malinko rozházené
    jj, to je jedna z nevýhod opery, nekteré weby pořád nejsou košer, zatímco u firefoxu je to mizivé procento...

rs rs je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

V poslední době jsem začal v Opeře používat gesta myší a je to opravdu dost návykové. Občas totiž dělám gesta na počítačích bez Opery. Co se týče polohy záložek, nakonec jsem je nechal nahoře. Zdá se mi, že s myší tak najezdím menší vzdálenost. Jedinou výtku co k Opeře mám je její nestabilita. Na druhou stranu, při novém spuštění se načtou stránky z okamžiku kdy spadla, a proto se to padání dá přežít.

Takže gesta myší rozhodně beru jako další plus oproti Firefoxu ;-) .

Starousedlík SHW Avatar uživatele tequilla
    Registrace
    Aug 2006

Citace Původně odesláno od rs
    V poslední době jsem začal v Opeře používat gesta myší a je to opravdu dost návykové. Občas totiž dělám gesta na počítačích bez Opery. Co se týče polohy záložek, nakonec jsem je nechal nahoře. Zdá se mi, že s myší tak najezdím menší vzdálenost. Jedinou výtku co k Opeře mám je její nestabilita. Na druhou stranu, při novém spuštění se načtou stránky z okamžiku kdy spadla, a proto se to padání dá přežít.

Si pamatuju prvni verzi Opery s mouse gestures, par jsem se jich naucil a vsichni doma koukali, co to delam za kouzla... (taky to byl dobrej trenink na Black&White). Bohuzel zlobila v internet bankingu a musela prepustit sve misto FF.

wex wex je offline
    Občasný diskutér Avatar uživatele wex
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od rs
    Pro FF existuje nějaké rozšíření, které umožňuje gesta miší...
    Jinak si myslím, že přechod z FF na Operu nebo naopak je hlavně o trpělivosti a o zvyku. Mně osobně se moc nechce učit se klávesové zkratky ve FF, když to umím v Opeře, ale budu si muset zvyknou...
    Ještě jsem si všiml jedné věci. Čím je prohlížeč oblíbenější, tím se u něho najde víc chyb. Takže nech si všichni zůstanou u svých oblíbených prohlížečů. Aspoň nebudu muset každou chvíli instalovat aktualizaci

Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od wex
    Jinak si myslím, že přechod z FF na Operu nebo naopak je hlavně o trpělivosti a o zvyku.
    Já jsem na Operu nepřešel, protože weby, které navštěvuju, nebyly vždy správně zobrazeny.

Registrace
    May 2006

Já jsem na Operu nepřešel, protože weby, které navštěvuju, nebyly vždy správně zobrazeny.
    jj, to je obcas velky problem kdyz prosazuju Operu nekomu novemu, a on zrovna chodi na tyhlety weby... to mu pak holt musim doporucit FF. ale ted sem "ulovil" dalsi dusi, sefa v praci, ktery si ted Operu nemuze vynachvalit .

Občasný diskutér Avatar uživatele Matajon
    Registrace
    May 2006

To ovšem není chyba Opery, ale autora stránek

Registrace
    Jun 2006

Citace Původně odesláno od Matajon
    To ovšem není chyba Opery, ale autora stránek
    Mám s ní určité zkušenosti a Opera je v tomhle dost jakože na... prostě není ideální. Samozřejmě ale web jde napsat tak, aby pod ní jel, taky jsem to dělal, ale není to prostě ideální. Jinak ale weby, které jsem dělal, pod Operou jedou OK.

Nováček Avatar uživatele FanATIk
    Registrace
    Aug 2006

načo písať, POROVNAJTE SI ICH SAMI :
    Ako sa zobrazi ľubovolna stranka v roznych prehliadačoch je napr. tu:
    http://v03.browsershots.org/
    Treba byť však trpezlivý.
    skušam konkretne svethardware.cz
    Iny test je napr. známy acid test zamerany na CSS (Opera nema problemy):
    http://webstandards.org/files/acid2/test.html#top

P.S: Osobne som za Operu

Nováček Avatar uživatele FanATIk
    Registrace
    Aug 2006

ešte som zabudol, nie tak davno som v nemenovanom časopise čítal test rýchlosti webových prehliadačov, výsledok bol jasny, Opera (nórsky rýchlik) vykreslovala web stránky najrýchlejšie, medzi účastníkmi bol aj FireFox.
    A pokial by tvorcovia webu dodržiavali aspon vo väčšej miere štadardy, neboli by s korektným zobrazenim stranok problemy v žiadnom prehliadači.

Občasný diskutér Avatar uživatele Matajon
    Registrace
    May 2006

Tady je jeden zajimavej testik - http://www.extremetech.com/article2/...1990855,00.asp

BTW: Pro autora threadu - ten prohlizec se jmenuje Firefox, ne FireFox nebo nedejboze Fire Fox

Obyvatel SHW Avatar uživatele BlackFrog
    Registrace
    Aug 2006

ja jsem pro Firefox, jsem na nej zvykly a jak uz tady spousta lidi psalo-novy prohlizec je hlavne o zvyku, a ja si na operu proste nedokazal zvyknout... a kdyz se pak nasla prvni zaminka-spatne zobrazena stranka, tak jsem se okamzite vratil k FF

Strana 3 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Webové prohlížeče: Opera 10
    Od Belbas v sekci Internet
    Reakcí: 29
    Poslední příspěvek: 08-09-2009, 23:10
  2. Webové prohlížeče: Opera 9.50
    Od Pavel Boček v sekci Internet
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 01-10-2008, 22:45
  3. Webové prohlížeče: Opera vs SHW