Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 63

Téma: Opera vs FireFox

Občasný diskutér Avatar uživatele Abel
    Registrace
    May 2006

v tomhle threadu bych chtel, aby se rozebrali jednotlive vyhody a nevyhody opery a ff. rozhodne bych nechtel, aby se tu zacalo flamovat hned po par prvnich prispevcich, proto flameri sem radsi ani nechodte. pricemz tenhle thread by mohl slouzit jako dobre voditko pro ty, kteri se rozhoduji ktery z techto dvou prohlizecu pouzivat...

jednoduse teda: PROC pouzivate Operu, nebo FireFox? co se vam na nich libi/nelibi? jejich vyhody a nevyhody pro vas...
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    May 2006

odkazy primo na zdroj:

featury Opery: http://opera.com/features/

featury FireFoxu: http://www.mozilla.com/firefox/

Čestný člen Avatar uživatele Smeli
    Registrace
    May 2006

Jelikož jsem zarytý Operář tak si ji nemůžu vynachválit. M2, IRC, Widgets ap. FF když jsem napoprvé naistaloval tak nefungoval korektně (využití CPU na 100% při načítání stránek ap), pomohl reinstal win. Dále mě od FF odrazuje skutečnost, že bez pluginů se Opeře těžko vyrovná nehledě na jeho rozežranost co se spotřeby ram týče. Tudíž, Opera rulezzz

BTW. zkoušel jsem i jiné prohlížeče, např. Netscape, Mozzilu či Maxthon...

eraser

Používam Firefox a Thunderbird, resp. Portable Firefox a Portable Thunderbird.

Firefox som začal používať preto, lebo som nemohol v práci rozchodiť Operu, kvôli archaickému MS proxy. Momentálne som skúšal niektoré beta verzie, no stále má problémy s NTLM implementáciou a všimol som si, že nezvláda niektoré stránky, ktoré navštevujem, takže nemám inú možnosť, pretože autor svoj kód neoptimalizuje.

Čo sa týka extenzií, mne osobne vyhovujú, dokonca by som do čistého Firefox-a nedal takmer nič... Mám rád SW, ktorý si môžem prispôsobiť, a ktorý neobsahuje zbytočný kód pre funkcie, ktoré nepotrebujem, resp. nevyužívam.

Kto sa s Firefox-om, resp. Thunderbird-om nejaký ten čas pohrá ,ten si ich dokáže nastaviť k svojej potrebe. Pamätám si, ako som nadával, keď som bol predtým zvyknutý na Maxthon. Trpezlivosť ruže prináša.

Žiadny väčší SW nie je bez chýb. Firefox je skutočne pamäťový žrút, no má určité skryté nastavenia, ktoré dokážu zabrať. Osobne sa mi nestalo, aby som sa dostal nad 100 MB RAM a to som ho používal na systémoch s 512 MB a 1 GB RAM.

Nakoniec by som podotkol, že je absolútne nemiestne posudzovať, resp. osočovať človeka podľa toho, ktorý prehliadač používa. Niekto si dokáže zabezpečiť a prispôsobiť deravý Internet Explorer tak, že sa na neho bežný užívateľ s Operou, pripadne Firefox-om ani nechytá.

Takže nie je dôležité, čo používam, ale ako tomu rozumiem, ako som si to prispôsobil, zabezpečil a čo s tým všetko dokážem ku svojej spokojnosti.

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Honny
    Registrace
    May 2006

Opera. Proč? To je otázka... Používám ji už přes rok, ještě v době kdy byla placená (a já ji jako jeden z mála neukradl a měl tam textový reklamy Googlu). Občas chybí easy pluginovej systém na ňáký kraviny a pro posty do Wordpressu 'musim' použít FF, ale jinak jenom Opera jasnou odpověď proč nemám, snad jen - sedí mi. Chce to zkusit to.

Nováček Avatar uživatele igor654
    Registrace
    May 2006

jak říká Radek Hulán - opera je pro profesionály a FF pro ty druhé ) ne teď vážně používám oba prohlížeče, ale FF jen když musím kvůli jednomu rozšíření, které bohužel do opery nedostanu, ale je to utrpení když musím použít FF :/ jelikož pokud si zvyknete na gesta myši v opeře a geniální systém záložek nebo další věci jako třeba oproti FF skvěle zmáknuté zoomování stránky, tak už prostě nebudete chtít používat nic jiného nehledě na známou skutečnost ohledně paměťové náročnosti FF a spoustu dalších detailů na které přijde člověk až při delším používání podle mě prostě nelze popřít skutečnost, že FF je primárně vyvíjen pro přechod uživatelů (BFU) z MS IE naproti tomu opera je tu od samého počátku komerčního internetu a vždy si šla vlastní cestou, avšak věřím tomu že jsou i zkušení uživatelé jako třeba webový vývojáři, kteří mají svůj FF obalený tunou vylepšení a jen těžko by se bez nich při své práci obešli, ovšem až příliš často se rozšiřitelnost FF objevuje jako argument v ústech těch, kteří nemají ve FF doinstalovány pluginy ani na úroveň toho co poskytuje opera v základu

Občasný diskutér Avatar uživatele Kerry
    Registrace
    May 2006

FF bez pluginů je horší jak Opera v základní verzi ale kdo by ve FF nepoužíval pluginy? Pokud bych si měl vybrat FF v základní verzi nebo Operu tak bych si vybral Operu ale jelikož mám FF s několika pluginama bez kterejch bych se asi neobešel tak budu používat FF jako primární prohlížeč a Operu a IE na testování zobrazení stránek který udělám.

Nováček Avatar uživatele Gabelhirsch
    Registrace
    May 2006

vezmu to stručně:

OPERA, protože:

je malá, rychlá perfektně vybavená (tedy odpovídá mým požadavkům). používám testovací buildy a nějaké ty vychytávky (úpravy gui, atd) z http://operawiki.info/Opera (kdo nezná, doporučuji), maximální spokojenost.

FF mi přijde obludně pomalý nic neumí, extension sice mraky, ale 90 % jsou jen hovadinky bez praktického využití. FF mi osobně nesedí, opera se ovládá daleko inteligentněji a hlavně se opravdu svižně hýbe, což o FF nejde prohlásit na jakémkoli pc co jsem měl možnost vidět... tragédie, zkrátka jsem si operu zamiloval, ikdyž jsem byl dříve velkým fandou FF, ale ukazuje se, že z funkčního a bezpečnostního hlediska to zase taková bomba není.

Registrace
    May 2006

ted, po vyjiti devate verze Opery ztraci uzivatele Firefoxu nekolik dalsich argumentu proc nechteji prejit . jako treba blokovani reklam, rozsireni (vim ze zatim nic moc, ale ono to pribude...), dost komplexni nastaveni jak opery tak stranek... plus BitTorrent, create search...
    pozn. tohle neni rypnuti do rad firefoxistu, to je jen konstatovani...

Nováček Avatar uživatele Peca-on-line
    Registrace
    May 2006

Souhlasím s tím že poslední dobou je opera rychlejší, ale i tak mě pořád víc vyhovuje FF protože mě přijde tak nějak logičtější jeho chování. Navíc když si člověk pohraje s configem FF tak se dá dosáhnout praktisky stejný rychlosti jako u opery.

Občasný diskutér Avatar uživatele Matajon
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Peca-on-line
    FF protože mě přijde tak nějak logičtější jeho chování.
    Muzes mi vysvetlit, co je na chovani FF logictejsiho ?

Citace Původně odesláno od Peca-on-line
    Navíc když si člověk pohraje s configem FF tak se dá dosáhnout praktisky stejný rychlosti jako u opery.
    No, ale za jakou cenu? Zabirani vic pameti, ubrani funkci, nebo co ?

Registrace
    May 2006

no jo, presne tak. taky sem nejak moc nepochopil ze firefox je v ovladani logictejsi... praveze me osobne prijde logictejsi opera nez firefox... mozna tim chtel basnik rici to, ze v opere ma clovek dost funkci ze zacatku a pokud treba udela (omylem) gesto mysi, tak se ho to zepta jestli je chce zapnout...

wot wot je offline
    Nováček
    Registrace
    Jun 2006

Používám Firefox ale spokojenej nejsem, hlavně v poslední době. Nedávno se my nějakým záhadným způsobem ztratily všechny záložky a nemluvě o tom, že mi firefox asi tak jednou do tejdne spadne a to znamená že všechny nastavení musím provést znovu. Takže zkusím přejít na Operu a uvidíme

Nováček Avatar uživatele Honza Kulíšek
    Registrace
    Jun 2006

Kdyz jsem odchazel z IE (respektive jeho nadstavby NetCaptoru) tak jsem zkousel jak Operu tak FF. Oba meli co rict, ale proste Opera delala takovy cavyky, ktery jsem nebyl schopen zkousnout (taby se nedali nakonfigurovat na chovani na jaky jsem byl zvyklej z NC), ze jsem nakonec zakotvil u FF. Nevim kdo tu porad ohani argumentama s rychlosti nebo zranim pameti. Mam na tom comp, mam dost pameti, tak at si to ten program zere. Beztak je pro me posledni dobou browser tim nejpouzivanejsim nastrojem, tak proc by nemel vyuzivat systemovy prostredky ?
    Rozhodne tu mam programy, ktery me se svoji rozezranosti se** daleko vic (ne tolik kvuli mnozstvi ale spis pomer na to co konaji nebo ze jsou to treba jenom na pozadi bezici procesy, vyuzivany jednou za den).

Libi se mi rozrsiritelnost pomoci extension, vyborna podpora ze strany Czilla tymu a to ze si do browseru dam to co chci, potrebuju nebo se mi to jenom libi. Nekdy mam extensions tricet, ted jsem to procistil a mam jenom cca patnact, ale vyuzivam denne skoro vsechny.
    Nebudu proti Opere brojit mnozstvim v zakladu integrovanych funkci, ale treba ten BT klient, to uz je moc. Do FF je taky klient, ale protoze BT pouzivam docela fest, tak jedu v Azureovi a nebudu na to pouzivat nejaky siditko. Proste mi prijde, ze ta implementace vseho moznyho mela mit nejaky hranice.

Napr. jsem zkousel Wengophone (alternativa Skypu) - prvni na co jsem narazil byl extension do FF, tak jsem si rekl proc ne. Ne a ne to spravne rozchodit a jeste ke vsemu to negativne ovlivnilo a zpomalilo celej browser. Takze jsem nakonec radsi nahodil klasickyho Wengo klienta a browser dela jenom veci okolo browseni.
    Sem radim treba RSS ctecku - ale i u ty plati, ze plno lidi radsi sahne po profesionalnim nastroji a nebude mi stacit Sage. Me se RSS libi, ale popravde ho moc nepouzivam, nejak si nemuzu zvyknout. Me Sage na jedno spusteni za mesic bohate staci.

Samozrejme me obcas napadaj ruzny silenosti, na ktery bych rad sehnal extension, protoze by to mohlo usnadnit praci, nekdy uspeju, nekdy ne.
    Ale asi prave tuhle volnost bych u FF vzal jako nejvetsi vyhodu.
    A pak, i kdyz se budu opakovat, urcite praci ceskyho mozilla tymu - delaj hodne pro osvetu, technickou podporu apod.
    Operari prominou, ale jejich komunitu znam hlavne jako flejmare z for a diskusi (bez urazky, nerikam ze mezi FFkarema nejsou, ale prijde mi ze casteji jsou to Operari, komu rychle dochazeji rozumny argumenty a pak zacnou obhajovat svuj zamilovanej browser urazkama a nadavkama...)

eraser

Citace Původně odesláno od wot
    Používám Firefox ale spokojenej nejsem, hlavně v poslední době. Nedávno se my nějakým záhadným způsobem ztratily všechny záložky a nemluvě o tom, že mi firefox asi tak jednou do tejdne spadne a to znamená že všechny nastavení musím provést znovu. Takže zkusím přejít na Operu a uvidíme
    Tak to nechápem, čo s tým robíš, no poznám dosť ľudí, čo nadáva napr. na Windows XP a pritom je to ich chyba.

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Webové prohlížeče: Opera 10
    Od Belbas v sekci Internet
    Reakcí: 29
    Poslední příspěvek: 08-09-2009, 23:10
  2. Webové prohlížeče: Opera 9.50
    Od Pavel Boček v sekci Internet
    Reakcí: 27
    Poslední příspěvek: 01-10-2008, 22:45
  3. Webové prohlížeče: Opera vs SHW