reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Chybové hlášení Lite-ON SHM-165P6S

heerroo (3)|6.6.2008 06:26
Dobrý den.
V chybovém hlášení se mi oběvuje "Zařízení \Device\CdRom0 má chybný blok", a mechanika mi nečte nekteré DVD vypalovaná prímo na ní (po vložení ho vidí jako prázdný disk a nabízí zápis). Můžete někdo poradit? díky
Maximus12 (763)|6.6.2008 08:37
Napadá mě přehrát firmware zkusit !!
r34ktor (7477)|6.6.2008 10:27
[QUOTE=heerroo;129760]V chybovém hlášení se mi oběvuje "Zařízení \Device\CdRom0 má chybný blok"[/QUOTE]
Tato informace se do systémového logu zapíše v případě, že mechanika má problémy s přečtením disku (ať už je důvod jakýkoli).

[QUOTE=heerroo;129760]a mechanika mi nečte nekteré DVD vypalovaná prímo na ní (po vložení ho vidí jako prázdný disk a nabízí zápis).[/QUOTE]
Lisovaná čte v pohodě?
Zkoušel jsi ji vyčistit?
Jak je stará?
Signum (8)|6.6.2008 18:01
Buď jak říká Maximus zkusit přehrát firmware.

Anebo to můžou bejt špatný média (to, že na ně vypálí, ještě neznamená, že to bude vypálený dobře a půjde to pak přečíst) - co je to za média? Já po určitých zkušenostech už nepoužívám nic jinýho než Verbatim nebo TDK.
heerroo (3)|6.6.2008 18:55
[QUOTE=Signum;129881]Buď jak říká Maximus zkusit přehrát firmware.

Anebo to můžou bejt špatný média (to, že na ně vypálí, ještě neznamená, že to bude vypálený dobře a půjde to pak přečíst) - co je to za média? Já po určitých zkušenostech už nepoužívám nic jinýho než Verbatim nebo TDK.[/QUOTE]
Lisovaná čte dobře, i některá vypalovaná, používám jenom verbatim, a stará je asi rok a půl. Taky mě napadlo, že by mohla potřebovat vyčistit, jenže se mi jí nepovedlo otevřít. Není někde na netu návod jak se čistí mechaniky? Zatím totiž čte aspoň něco.
r34ktor (7477)|6.6.2008 19:10
[QUOTE=heerroo;129893]Lisovaná čte dobře, i některá vypalovaná, používám jenom verbatim, a stará je asi rok a půl.[/QUOTE]
Vzhledem k chabé životnosti dnešních mechanik je docela dobře možné, že už se blíží ke konci své cesty...

[QUOTE=heerroo;129893]Taky mě napadlo, že by mohla potřebovat vyčistit, jenže se mi jí nepovedlo otevřít.[/QUOTE]
Pro začátek si zkus koupit čistící médium.

[QUOTE=heerroo;129893]Není někde na netu návod jak se čistí mechaniky?[/QUOTE]
Obávám se, že univerzální návod neexistuje, protože výrobci používají mírně odlišné skelety. Ale s trochou šikovnosti se to zvládnout dá. Nesmí se na to jít hrubou silou, nýbrž hlavou. ;)
heerroo (3)|6.6.2008 19:29
[QUOTE=r34ktor;129899]Vzhledem k chabé životnosti dnešních mechanik je docela dobře možné, že už se blíží ke konci své cesty...


Pro začátek si zkus koupit čistící médium.


Obávám se, že univerzální návod neexistuje, protože výrobci používají mírně odlišné skelety. Ale s trochou šikovnosti se to zvládnout dá. Nesmí se na to jít hrubou silou, nýbrž hlavou. ;)[/QUOTE]


D-clean Čistící disk pro CD ROM mechaniku s 2ma kartáčky jsem zkoušel, a když jsem slyšel uvnitř ten rachot, tak mi jí bylo líto a stejně to nepomohlo. No a sílu jsem právě použít nechtěl, tak jsem jí zase vrátil do pc a jenom jsem jí vysál vysavačem přes dvířka.
r34ktor (7477)|6.6.2008 19:44
Ještě zkus použít jinou značku médií. Oni už také všechny Verbatimy nejsou, co bývali. :hmm

Pokud to nezabere, tak budeš asi muset koupit novou. Při dnešní ceně okolo 600Kč to ale není žádná tragédie.