reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

XP

:o) (102)|6.6.2008 19:10
Zdravim,
mam nove XP[h. ed.,32]a ctu rady,ale jen jsem se chtel zeptat co bych mel udelat v nastaveni v BIOSu[mam ho od AWARDu].
moc dik
hl.hl (1387)|6.6.2008 19:36
S tim BIOSem chces vlastne co? Musis prvne rici co vlastne chces. Zaprve ho nastavit na default.
:o) (102)|6.6.2008 19:46
koukal jsem na to pac uz jsem tam pred tim mel winy ... vypada to vcelku v ,cajku' jen si nejsem jist s first,second ... boot sektorama[jestli ma bejt prvni HDD 2.mechanika a treti zase HDD bo jak to je]
kane.shw (1231)|6.6.2008 19:49
...ehm... také pořád nějak nechápu o co ti vlastně jde... :notsure, zkus to kapku upřesnit a hlavně začít od začátku ;)
:o) (102)|6.6.2008 20:00
[QUOTE=kane.shw;129910]...ehm... také pořád nějak nechápu o co ti vlastně jde... :notsure, zkus to kapku upřesnit a hlavně začít od začátku ;)[/QUOTE]

jestli je to spravne nastavene pro instalaci windowsu
https://www.svethardware.cz/forum/vbimghost.php?do=myimages&pp=6&page=1
kane.shw (1231)|6.6.2008 20:08
Tak nevím, kde je chyba, ale když kliknu na ten tvůj poslední odkaz, tak se mi otevřou mé obrázky :notsure

No, ale pokud to dobře chápu, tak se snažíš instalnout widle, že...

Takže, "first-boot" musíš mít nastaveno CD/DVD aby se instalačka "chytla". Zřejmě ti to bude psát, abys instalaci systému spustil stisknutím libovolné klávesy, tak to udělej, ale POZOR - JENOM JEDNOU! Pak už to nech projet! Bude to jen pokračovat v instalaci.

Pokud máš novější desku... tak můžeš pomocí klávesy F12 při startu PC nastavit "dočasný" boot, tzn. že se to bude z tohoto umístění bootovat jen jednou ;) (co si uvědomuju, tak to měly čipsety 965P a teď samo i P35)
hl.hl (1387)|6.6.2008 20:09
No dal jsi odkaz na obrazky aktualne prihlaseneho usera. Takze kdyz kliknu na odkaz, tak se mi ukazou moje obrazky. Vloz obrazek primo do prispevku.
:o) (102)|6.6.2008 20:09
[QUOTE=kane.shw;129917]Tak nevím, kde je chyba, ale když kliknu na ten tvůj poslední odkaz, tak se mi otevřou mé obrázky :nosture

No, ale pokud to dobře chápu, tak se snažíš instalnout widle, že...

Takže, "first-boot" musíš mít nastaveno CD/DVD aby se instalačka "chytla". Zřejmě ti to bude psát, abys instalaci systému spustil stisknutím libovolné klávesy, tak to udělej, ale POZOR - JENOM JEDNOU! Pak už to nech projet! Bude to jen pokračovat v instalaci.

Pokud máš novější desku... tak můžeš pomocí klávesy F12 při startu PC nastavit "dočasný" boot, tzn. že se to bude z tohoto umístění bootovat jen jednou ;) (co si uvědomuju, tak to měly čipsety 965P a teď samo i P35)[/QUOTE]

a 2. a 3.?
robky (3195)|6.6.2008 20:11
Pre inštaláciu OS nastav v BIOS-e bootovanie 1.CD/DVD 2. HDD
Po prvom reštarte to môžeš vrátiť na 1.HDD 2.CD/DVD a ostatné(floppy,usb,lan ...)podľa tvojho uváženia, ja osobne ich dávam na Disabled.
:o) (102)|6.6.2008 20:11
[QUOTE=hl.hl;129918]No dal jsi odkaz na obrazky aktualne prihlaseneho usera. Takze kdyz kliknu na odkaz, tak se mi ukazou moje obrazky. Vloz obrazek primo do prispevku.[/QUOTE]

sry,ale jak se to dela?
kane.shw (1231)|6.6.2008 20:14
To už záleží na tobě...

Osobně to mám jako first - HD, second CD/DVD a zbytek neřeším. Flopynu nemám, takže tak ;)

Po instalaci si to přepni na HD jako first boot a systém bude prostě prve bútovat z hadru...

...ale defacto je to i jedno, pokud máš v pořádku nainstalovaný OS, tak to prostě jen zkusí na těch jinýc "bútech" a pak si to stejně najde na hadru. Záleží, jak moc velký chceš být perfekcionysta ;)

[QUOTE=:o);129921]sry,ale jak se to dela?[/QUOTE]
...dělá se to tak, že před odesláním příspěvku použiješ jeho náhled (tlačítko hned vedle) a tam si to pěkně odzkoušíš, jestli to funguje, či ne... :runaway
:o) (102)|6.6.2008 20:20
OK tak vam zatim DIK :)
hl.hl (1387)|6.6.2008 20:22
[QUOTE=:o);129921]sry,ale jak se to dela?[/QUOTE]

Dole pod oknem kde pisi ted zpravu mam modre MOJE OBRAZKY. Dam VYBER nebo RYCHLY UPLOAD a je to. Nebo jeste lepsi je pres tlacitko se sponkou to pridat k prispevku jako prilohu. To se pak ukaze nahled a kdo chce, tak si to rozklikne v plne velikosti.
Screen02.jpg
:o) (102)|6.6.2008 20:43
[QUOTE=hl.hl;129926]Dole pod oknem kde pisi ted zpravu mam modre MOJE OBRAZKY. Dam VYBER nebo RYCHLY UPLOAD a je to. Nebo jeste lepsi je pres tlacitko se sponkou to pridat k prispevku jako prilohu. To se pak ukaze nahled a kdo chce, tak si to rozklikne v plne velikosti.[/QUOTE]

uz to snad mam v poho ...
btw nic taky tu nemam[ani ty smajly] asi to bude nastavenim
hl.hl (1387)|6.6.2008 21:02
[QUOTE=:o);129932]uz to snad mam v poho ...
btw nic taky tu nemam[ani ty smajly] asi to bude nastavenim[/QUOTE]

Dej si upravit nastaveni a nekde dole je rozhrani editoru zprav tak si to nastav na STANDARTNI EDITOR.
:o) (102)|6.6.2008 21:14
jj diky :idea