reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

radeon x1950pro problém s teplotou

ant4 (12)|7.6.2008 01:01
Zdravím, chci se zeptat, jestli má někdo stejný probléma jestli ne jak ho řešit. mám výše uvedenou kartu a teplota bez zátěže je vysoká, od 68-72 stupňů. Teplota v zátěži šplhá až k 95 a dál raději vypínám, zjistli jsem to náhodou když se mi již dvakrát při zátěži kousnul pc a přestal se točit větrák na grafice, čímž začala teplota strašně stoupat a musel jsem vypnout okamžitě pc. Může to být vada karty, nebo jen nestíhá orig chladič a nutno koupit nějaký jiný, např. Accelero S1?
xstreetfighter (453)|7.6.2008 09:38
no ja mel podobny problem s x1650 pro a jejim prehrivanim, teplotni "maximum" je nejakych 90°C a teploty pri zatezi se teto teplote priblizovaly, vetrak jel porad na 100% podotykam ze pri hre pouzivam pretaktovani (viz. podpis). To bylo pro me neprijatelne. Proto sem se rozhodl zebrackej origo chladic s zebrackym vetrackem a pasivama poslat do vecnych lovist a koupil sem Accelero S1 rev.2, na kartu by stacil i S2 ale cenovy rozdil 80 Kč mluvil za vse, Teploty z nejakych 75/85°C (idle/burn) klesli na 40/45°C a diky snizeni teplot jsem si mohl dovolit pretaktovat jeste vic...samozrejme zalezi na tom, jak vetranou mas skrin, ale obecne tento upgread ti urcite pomuze, ja sem cumel jako krava!!!Doporucuju!!! Akorat vim, ze accelero ma nejaky "problemy" pri montazi na 1950, ale to uz si precti tady foru, to se uz resilo, jestli teda nekecam, na vadu karty bych to nevidel, kdyz ti to funguje pri nizsich teplotach, ale treba ti poradi nekdo IT vzdelanejsi...zdar
Klingacikx (1545)|7.6.2008 10:07
Ten vetráčik sa ti pri nižších teplotách točí? nemáš ho náhodou zle regulovaný? chladič dosadá dobre?
ako už bolo spomenuté S1 je jasná voľba, inštalácia samotného pasívu na x1950 je bezproblémová, jediné čo treba je poriadne vyčistiť povrch pamätí aby tam tie pasívky poriadne držali.
Jeden problém je pri inštalácii na kartu X1950Pro AGP, karta má totiž prídavná napájanie ktoré pozostáva z dvoch molex konektorov, tie prekážajú pri nasadzovaní pasívu na regulátory napätia.
K S1 by nebolo od veci keby si tam pridal aj 12cm pomalobežný ventilátor
ant4 (12)|7.6.2008 10:22
jj ventilátor na to přijde určitě, a teď hleďte co se nestalo:-) Řekl jsem si, že kartu vyčistím a vysaju a pak mě napadlo sundat ten spodní modrej kryt. Měl jsem předtím na kartu namířenej volnej větrák prozatímnež koupím to accelero ale teplota byla pořád na těch 70. Ale po sundání krytu jsem najednou na 54. tak že se nebojím, že by to pak nekleslo ještě víc:-)
ant4 (12)|7.6.2008 10:25
[QUOTE=Klingacikx;130008]Ten vetráčik sa ti pri nižších teplotách točí? nemáš ho náhodou zle regulovaný? chladič dosadá dobre?


Jo jo normálně se točí,ale nevěděl jsem tenkrát, že je tam nad 90 stupňů při zátěži a pak se zastavil, karta má nějakou hranici a ta byla zřejmě dosáhnuta a kousla se a přestal se točit....ale teď jsem srazil tu teplotu jen odděláním krytu a z boku na ni jede ventilátor a jsem na 54,tak že supéer:)přítí týden až dodělám bakalářku bude celé nové chlazení ve skříni:)
xstreetfighter (453)|7.6.2008 12:19
jestli se rozhodnes pro S1 rev.2 a prectes si o tom nejake clanky nebo diskuzi, tak bych se nebal uz "teplovodiveho" lepidla znacky 3M o kterem mnozi uzivatele pisi ze nelepi, ja rikam, ze uz se asi AC polepsil a lepi dobre, strach sem mel z predaplikovane pasty o ktere jsem se docetl ze ma byt MX2, ale prej neni, takze sem si koupil MX2 zvlast, predaplikovanou pastu odstranil, vse i pameti, kde se lepi pasivni minichladicky odmastil 60% lekarskym lihem, protoze nam v laborce dosel isopropanol a kyselym et-oh sem to delat nechtel a drzi vse jako pribite, strach sem mel jen pri sroubovani chladice na desku, kde opravdu nejde poznat ten moment, ikdyz jsou tam takovy umelohmotny podlozky, takze sem to nedotahoval domrtva, ale je tam jakasi vule...vysledek je ovsem impozantni...vse sem kupoval v bohemce, kde maji OPRAVDU ty nejnizsi ceny (nedelam reklamu, jen mluvim ze zkusenosti) [HTML]http://interlink.tsbohemia.cz/?cls=stoitem&stiid=63453[/HTML]

ty jeste nemas bakalarku? ja uz 2 mesice :-) pristi tyden sou uz statnice :-( pak budu taky delat nove chlazeni :-) takze zpriznena studentska duše!!!:p
ant4 (12)|7.6.2008 15:16
jj právě jsem fóra pročítal a všichni si to pochvalujou tak do toho taky půjdu. Jinak bakalářku ještě nemám, mám ji odevzdat do pátku a státnice až 30. června. Kamoš už taky dělal tento týdena závist jak prase:-)
Pavel Boček (4169)|9.6.2008 19:48
AC Accelero S1 je za ty peníze nejlepší chladič, doporučuji dát na všechno (řada lidí se pod to určitě podepíše).

V revizi 2 jsou všechny problémy s S1 vyřešeny, padne takřka na všechny karty:

[QUOTE="Arctic Cooling"]Application:
ATI:
Radeon HD 38xx series, 36xx series, 2600, 2400, X1950, X1900, X1800, X1650, X1600, X1550, X1300 series
nVIDIA:
eForce 9600 GT, 8800GTS(G92), 8800GT, 8600, 8500, 8400, 7950GT, 7900, 7800, 7600, 7300, 6800, 6600 series (except 7X00 GS AGP)[/QUOTE]

[QUOTE="Arctic Cooling"]Thermal Compound
We ship our coolers with our latest ARCTIC MX-2 thermal compound pre-applied. MX-2 is a high thermal conductivity and low thermal resistance compound that optimizes thermal dissipation. It is ideally suited for use in CPU and GPU cooling where thermal conductivity is a major factor.[/QUOTE]

Doporučuji místo spekulací a dohadů podívat se občas na stránky výrobce, třeba to tam bude :idea
http://www.arctic-cooling.com/vga2.php?idx=147&data=1&disc=