reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přídavný sériový port Com1

lukypav (47)|7.6.2008 12:44
Na mém novém PC není vyveden sériový port Com1.Na MB Asus P5K-E je připraven konektor pro Com1.Po zapojení kabelu přídavného Com1 do MB a vyzkoušení všech nabízených přerušení v biosu PC naběhnul pouze do úvodní obrazovky Win.XP a zatuhnul.Po vytažení konektoru ze základní desky je to stejné.PC naběhne pouze k úvodnímu obrazu XP a zatuhne.Je možné, aby toto způsobilo pouhé zasunutí konektoru přídavného portu Com1 do MB ? Děkuji
Petr S. (1220)|7.6.2008 13:12
Jaké změny jste prováděl v Biosu PC?

Možné by to být nemělo, ale ve světě počítačů mě už teď neudiví vůbec nic :-(
daemon64 (86)|7.6.2008 13:12
Já bych řekl, že je to jen náhoda a že to tím nebude ... každopádně kdyby ano, dělají se i USB to RS232 adaptéry.
daemon64 (86)|7.6.2008 13:13
Aha, teď vidím, že jsi měnil přerušení. Doufám, že jen toho sériového portu ... doporučuji vrátit původní.
lukypav (47)|7.6.2008 13:21
Měnil jsem pouze přerušení v biosu z "vypnuto".Nakonec jsem to zase vrátil do "vypnuto".Ale nic.
lukypav (47)|7.6.2008 13:25
Nevím, zda jsem se dobře vyjádřil.PC nenaběhne.I po vytažení konektoru z desky a vrácení biosu do původního stavu.Ještě že mám starý PC.
Logout (4018)|7.6.2008 13:32
A při tom laborování, nehnul jsi s nějakou komponentou? Zkontroluj celej PC, jestli všechno sedí a tak...
Zkus taky naběhnout XP v nouzovym režimu (F8 při startu)
lukypav (47)|7.6.2008 13:37
Před naběhnutím úvodního loga W XP jsem z nabídky vybral "spustit v nouzovém režimu" a taky nic. F8 jsem nezkoušel.Není to stejné?
kane.shw (1231)|7.6.2008 13:41
Na desce CLEAR CMOS, Load Default Settings v BIOSu, případně zkus pak v BIOSu samotný COM port vypnout. Pak budem vědět, jestli je to opravdu tím serialem...

Samo toto všechno s tím vytaženým COM kabelem ;)
lukypav (47)|7.6.2008 19:05
V PC se moc nevyznám a nevím co znamená "na desce CLEAR CMOS". Load Default Settings v BIOSu jsem provedl, žádný výsledek.Budu PC reklamovat.
crasher.km (919)|7.6.2008 20:15
skus ještě resetovat CMOSKu jak říkal kane.shw ..... jestli nevíš jak se to dělá ,tak hledej v manuálu pod názvem clear CMOS ;) Mělo by to pomoci ...
lukypav (47)|8.6.2008 10:12
Našel jsem Clear RTC RAM(CLRTC).This jumper allows you to clear the Real Time Clock(RTC)RAM in COMS.Vymažu tím všechno, budu umět to zase vše nastavit?
Petr S. (1220)|8.6.2008 12:39
Mrkni sem, je to hned druhý příspěvek. Vymažeš tím všechno - většinou vše ale šlape už v této základní konfiguraci, dnes se téměř o vše již stará operační systém a nenechá si do toho žádným Biosem kecat :-)

Pokud toto nepomůže, bude asi třeba přeinstalovat operační systém. Stačí provést pouhou inovaci, kdy ti vše zůstane tak, jak má. O žádná data bys neměl přijít.
lukypav (47)|8.6.2008 17:04
Tak jsem provedl reset COMSky.V nabídce stiskl F2 pro základní nastavení a opět nic.Vložil dodané CD s Win. XP znovu spustil PC a nic se nedělo.
Petr S. (1220)|8.6.2008 17:54
Kde v nabídce? Myslíš v Biosu?

Pokud chceš přistoupit k inovaci operačního systému, musíš to provést tak, že nejdřív nastavíš bootování z CD v Biosu. Máš toto nastavené? Bývá to v Advanced Bios Features, kde jako First Boot Device musí být nastaveno CD.
crasher.km (919)|8.6.2008 18:31
zdřejmě jsi jenom F2 vjel do biosu ... musíš se dostat do záložky boot a nastavit boot device priority ;) dáš CD jako první a pak jenom dáš save@exit ,strčíš cd do mechaniky a jedeš ;)
Petr S. (1220)|8.6.2008 18:35
Nebo tak :-)

Existují totiž v zásadě dva typy Biosů - normální a svislý. Já popsal cestu u toho normálního. Kolega u svislého, ve kterém si vybíráš z horního menu.
lukypav (47)|8.6.2008 18:42
Tak se mně podařilo zahájit opravu Windows, ale skončil jsem na hesle Administrator.
Petr S. (1220)|8.6.2008 18:51
Aha, tam jsi chybně. To jsi spustil konzoli, která ti v tomto případě asi příliš nepomůže.

Správně je to až na další obrazovce. Ze začátku normálně odklepni instalaci systému (asi tam taky bude souhlas s licenčními podmínkami) a pak se systém pokusí nalézt sám sebe na disku. Až tak učiní, tak nabídne možnost po stisku klávesy R (tuším) systém opravit - inovovat...

EDIT: Je tu ještě možnost opětovně vše nainstalovat od píky - tu nepoužij.
crasher.km (919)|8.6.2008 18:54
[QUOTE=Petr S.;130519]Aha, tam jsi chybně. To jsi spustil konzoli, která ti v tomto případě asi příliš nepomůže.

Správně je to až na další obrazovce. Ze začátku normálně odklepni instalaci systému (asi tam taky bude souhlas s licenčními podmínkami) a pak se systém pokusí nalézt sám sebe na disku. Až tak učiní, tak nabídne možnost po stisku klávesy R (tuším) systém opravit - inovovat...[/QUOTE]

přesně jak to říká petr S. :cool:
dáš instalaci ,odsouhlasíš licenční ujednání (F8) ,zobrazí se ti oddíly disku ,tak vybereš ten se systémem a dáš R ( vždycky nahoře jsou popsány všechny možnosti jak co udělat ;) )
Petr S. (1220)|8.6.2008 19:02
Tak je to dobré - paměť mi ještě slouží. I když musím přiznat, že nad tím R jsem hodnou chvíli laboroval :)

Jen dodám, že ač tohle řešení dost často zabírá, bývá vždy nejlepší provést čas od času kompletní reinstalaci systému. Dojde tak i k určitému zrychlení, protože Windows mají tendenci zaplácávat se a tím zbržďovat svůj běh. Prostě jim to už tak neběhá, jako za mlada :)

Takže pokud by tohle byl i Tvůj případ, doporučuji Windows nejprve opravit, poté zálohovat data a provést kompletní reinstalaci systému.
lukypav (47)|8.6.2008 19:03
Ano, dal jsem instalaci.Pak jsem z nabídky istalace, nebo oprava systému potvrdil opravu.Pak to nabidlo co chci opravit, ale napsalo to jen 1. C: Windows a tak jsem zadal 1.No a pak to chce heslo.Vyzkoušel jsem různé varianty Administrátora. ale nic
lukypav (47)|8.6.2008 19:07
Ještě, mám W Home
Petr S. (1220)|8.6.2008 19:20
[quote=lukypav;130528]Ano, dal jsem instalaci.Pak jsem z nabídky istalace, nebo oprava systému potvrdil opravu.Pak to nabidlo co chci opravit, ale napsalo to jen 1. C: Windows a tak jsem zadal 1.No a pak to chce heslo.Vyzkoušel jsem různé varianty Administrátora. ale nic[/quote]

Chtělo to po tobě souhlas s licenčními podmínkami? Pokud ne, dal jsi opravu moc brzy. Heslo na administrátora to chce jedině pokud použiješ to první R.

BTW: Nechápu proč to MS takhle blbě vymyslel :-(
lukypav (47)|8.6.2008 19:48
Žádný souhlas to nechtělo.A s tím heslem: nezadal jsem žádné a pak se objevilo c: Windows .Když jsem něco napsat, nabídlo to Help .Vysypalo to spoustu zkratek.Dal jsem CHKDSK a napsalo to , že to není třeba.Nic jiného s tím neumím udělat
Petr S. (1220)|8.6.2008 20:09
Pokud to žádný souhlas nechtělo, pak musíš dát instalovat a poté dát až R, jak píše crasher.

Jinak to heslo: máš ho prázdné. Až se to celé pořeší, doporučuji jej nastavit. Takhle je to celkem nebezpečné...
lukypav (47)|8.6.2008 20:58
Tak jsem se dostal k F8, instalace došla po restartu až na to stejné problémové místo, jako na samém začátku mého problému a taky se to kouslo.No nic, děkuji za trpělivost oběma a zkusím vám připsat nějaké body.PC odvezu zpět do prodejny. Zdravím, Pavel
Petr S. (1220)|8.6.2008 21:42
To je podivné. To vypadá buď na nějaký HW problém s tím COMem (neměl jsi ho připojen při instalaci, že? ) a nebo je systém tak vyřízen, že pomůže až čistý reinstal.

Kdyby Tě ještě něco napadlo, klidně napiš. Od toho jsme tu, abysme si pomáhali :) Přesně tak mi to před pár dny říkal i zrovna ten samý crasher.km, který má nahoře také pár příspěvků :)