reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook indikuje pouze poloviční paměť

dedeky (21)|8.6.2008 12:11
Darovaný notebook Sony Vaio PCG-FX340, zakoupený v USA a při koupi osazený dvěmi pamětmi SDRAM Infineon 256MB PC 133MHz CL3 ukazuje pouze 256MB (i v posledním biosu z r.2004). Obě paměti jsou v pořádku, neboť každá obstála solo v obou slotech. Podpora Sony je pro mne nedostupná, neboť kód a seriové číslo notebooku zřejmě nemají v databázi. Pomůže někdo?
mech13 (5526)|8.6.2008 12:32
zacalo to delat az nekdy nebo to tak delalo porad?

co ten notebook ma za chipset?
kane.shw (1231)|8.6.2008 13:22
Čoveče, tak jsem to gůgluln (od slova "Google.cz" :D, teda to jsou zas dnes perly :D, Palacký se musí obracet v hrobě) a tady píšou, že by měl zvládat 512MB RAM :notsure

Pokud ten typ souhlasí... že by měl čipset bebí? :runaway

Zkus ty paměti prohodit (i když to už jsi zřejmě udělal, a možná i nevědomě ;)), zkus LOAD DEFAULT SETTINGS v BIOSu.
Případě samozřejěmě CLEAR CMOS, či RESET, jestli to ten nb vůbec umožňuje :notsure
KEOSAN (958)|8.6.2008 14:04
Nieco taketo dokaze sposobovat prach.
-------------------------------------------------

Pripadne nekompatibilita, keby to boli nove RAMky je mozna aj s pouzitim roznych RAMiek, alebo ak su osadene vacsimi cipmi /napr. potom byvaju cipy iba na jednej strane/
Trippax (154)|8.6.2008 14:12
niečo podobné som riešil aj ja, ramky som prehodil a bolo po probléme...
KEOSAN (958)|8.6.2008 14:20
[QUOTE=Trippax;130427]niečo podobné som riešil aj ja, ramky som prehodil a bolo po probléme...[/QUOTE]

Ano, tiez sa mi stalo nieco podobne.

Pocitac nefungoval. Ukazovalo vadne RAMky. Precistil som pamatove sloty na doske, akosi sa to rozbehlo, ale potom problem. Otestoval som jeden modul, bol OK, druhy modul tiez bol OK. Spolu nesli aj ked predtym chodili. Prehodenie modulov zafungovalo, ale iba docasne.

Takze potom po dokladnom povysavani prachu zo slotov a vysatia prachu, ocisteni RAMiek, som este pouzil aj tvrdu gumu na kontakty ramiek. Pregumoval som ich a precistil tak kontakty. Ocistil od gumy. A slapalo to zase OK.
dedeky (21)|9.6.2008 12:03
Když něco nefunguje, je to určitě v drátech (slogan jednoho mého kolegy). Znovu jsem přehazoval obě ramky jednotlivě (xkrát) a zjistil jsem, že jeden slot se chová nespolehlivě. Jednou tam ramka byla, podruhé ne. Při bližším pohledu lupou se mně zdály některé kontakty poněkud zapadlé. Chtěl jsem je napružit jehlou, ale to je práce leda pro očního chirurga s mikroskopem. Po mnoha pokusech jsem při zapnutí ramku trochu přitlačil a ejhle, 512MB jako vyšitá. Přilepil jsem na víčko dovnitř kousek porézního pružného materiálu aby na ramku tlačil a je vymalováno. "Zlobivej" slot je evidentní zmetek a takové firmě jako je Sony by se to stát nemělo. Děkuju všem, kteří mi chtěli pomoct.