reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypina se mi PC :( E6300

gofy (4)|8.10.2006 21:36
zdravim,treba mi poradite co s tim,zapojil jsem si PC komponenty,mam cpu e6300, kdyz mam zapnuty pc treba hodku,nebo 5 hodin,tak se mi pak vypne pc,nekdy restartuje,pak jeste jednou a konec,vypne se mi a nejde zapnout,chlazeni mam cpu mam original co se dodava s E6300,nesetkal se s tim nekdo _ nevim co s tim mam delat..dik za napady
wizaard (913)|8.10.2006 21:54
[QUOTE=gofy]zdravim,treba mi poradite co s tim,zapojil jsem si PC komponenty,mam cpu e6300, kdyz mam zapnuty pc treba hodku,nebo 5 hodin,tak se mi pak vypne pc,nekdy restartuje,pak jeste jednou a konec,vypne se mi a nejde zapnout,chlazeni mam cpu mam original co se dodava s E6300,nesetkal se s tim nekdo _ nevim co s tim mam delat..dik za napady[/QUOTE]
1) Chlazení je v pořádku? Tzn. - správně přidělané, funkční větrák, teplovodivá pasta?
2) Zdroj je dostačující? (tzn. dnes asi 350W a více)
3) Nějaké přetaktování? (zruš ho)
4) Jaké máš paměti? Rozumí si? (projeď je nějakým memtestem)
5) Vůbec by bylo lepší napsat celou sestavu. (CPU, MB, RAM, VGA, HDD, DVD, ...)
boboco (1987)|8.10.2006 21:55
[quote=gofy]zdravim,treba mi poradite co s tim,zapojil jsem si PC komponenty,mam cpu e6300, kdyz mam zapnuty pc treba hodku,nebo 5 hodin,tak se mi pak vypne pc,nekdy restartuje,pak jeste jednou a konec,vypne se mi a nejde zapnout,chlazeni mam cpu mam original co se dodava s E6300,nesetkal se s tim nekdo _ nevim co s tim mam delat..dik za napady[/quote]

Musíš napsat konfiguraci Tvého PC. Hlavně desku a zdroj, ale nejlépe úplně vše. Snad to nějak vyřešíme;)
gofy (4)|9.10.2006 21:43
jak budu doma,tak to pisnu,jinak mi nekdo rikal a i to je mozne,ze je v biosu poddimenzovana teplota - defaul nastaveni,,tak se ptam : kolik ma mit v poradku procesor e6300 teplotu ? jak budu doma,tak to vypisu tu sestavu,ale vybiral jsem to s prodavacem a ten by mi snad,rikam snad nic spatneho neporadil,cose tyce kompatibility.tak dik,ze jste alespon napsali nejake reseni
ICEBOSS (3435)|15.10.2006 00:29
teplotu bych drzel do 60°C
Vladimir Kremsa (20)|19.10.2006 09:00
gofy:

1. ja to vidim na starej BIOS desky...

napis konfiguraci PC a uvidis, ze nekdo sem hodi link na nejnovejsi BIOS od vyrobce desky, upgradnes ho a potom pujde vsechno v pohode...

2. muze to byt ale i hardwarova chyba...
to uz neni treba specifikovat...

dodej konfiguraci hlavne...