reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tak a jsem za Lamera...rozpoznani AGP

rhinos (2)|9.10.2006 07:59
Vzdycky sem si stavel pc sam ale ted uz par let do neho jen obcas vrazim nejakou novou periferii a vic uz moc neresim:)Ted me zaskocil znamej...z firmy si odkoupil starsi pc.Bezi v nem celeron asi na 633 Mhz a imitace graficke karty S3:)pametnici urcite znaji:)a protoze by chtel neco aspon drobet rychlejsiho dostal sem za ukol nejakou kartu vybrat.Nicmene kdyz sem se zacal zajimat jestli to uz ma agp nebo to bezi jeste na pci nejak sem narazil pac uz si nejak nemuzu vzpomenout jak to mam poznat...rekl bych ze to agp ma,ale v biosu po agp 2x,4x ani zminka jen aperiture size nebo jak se tomu nadava a OS tam je W98 a z toho sem se taky moc nedozvedel...takze mam otazku jak poznam ze deska ma agp kdyz uz si nepamatuju jak vypada pci?:)jinak port v desce ma jinou barvu a jinou orientaci nez ostatni pci sloty...vypliva z toho ze to tedy je agp?:)
tequilla (1015)|9.10.2006 08:54
Uplne nejjednodussi je nainstalovat treba Everest nebo SiSoft Sandru. Take muzes porovnat slot vizualne s: http://en.wikipedia.org/wiki/Accelerated_Graphics_Port anebo s: http://en.wikipedia.org/wiki/PCI-E, tam najdes vsechny druhy PCI slotu...
66 (29)|9.10.2006 10:48
AGP slot byva zvycajne inej farby (hnedy, PCI je zycajne biele alebo sede). A byva posunuty viac do stredu dosky oproti PCI, ktorych byva zvycajne viac 2-5.

Pri kupe grafiky si treba dat pozor na typ zbernice - AGP malo viacero standardov. Starsie mali vyvedene zo zakladnej dosky nejake signaly, novsie tam mali napajacie napatie. Nova karta by v starej AGP nemusela chodit. Najlepsie je asi ist do obchodu a nechat si to vyskusat...
pegy (757)|9.10.2006 22:19
[QUOTE=66]AGP slot byva zvycajne inej farby (hnedy, PCI je zycajne biele alebo sede). A byva posunuty viac do stredu dosky oproti PCI, ktorych byva zvycajne viac 2-5.

Pri kupe grafiky si treba dat pozor na typ zbernice - AGP malo viacero standardov. Starsie mali vyvedene zo zakladnej dosky nejake signaly, novsie tam mali napajacie napatie. Nova karta by v starej AGP nemusela chodit. Najlepsie je asi ist do obchodu a nechat si to vyskusat...[/QUOTE]
Pravda, ak to podporuje AGP 1x a AGP 2x tak tam uz novu VGA nedas, lebo tie podporuju AGP 4x a AGP 8x... Takze min. AGP 4x, k tomu slotu moze byt aj zlty alebo zeleny, pci su zauzivane biele alebo sede, PS AGP byvala na vrchu ako prva s rozsirujucich slotov, ale nemusi to byt pravidlo :)
rhinos (2)|12.10.2006 11:51
tak sem to vyfotil:)je to teda agp 3.3V a predpokladam prvni verze tzn. nejaka AGP 1x?
pegy (757)|15.10.2006 11:10
[QUOTE=rhinos]tak sem to vyfotil:)je to teda agp 3.3V a predpokladam prvni verze tzn. nejaka AGP 1x?[/QUOTE]
Vyzera to ze hej... Nuz mozno este pokukat po nejakej z bazara alebo na PCI ...ale tie stoja nekrestanske peniaze....
boboco (1987)|15.10.2006 11:21
Ještě taky přispěju užitečným obrázkem. Možné kombinace grafických AGP karet:
Grafika s AGP 8x - lze použít pro desky s AGP 8x nebo s AGP 4x, nelze použít pro AGP 2x!!!
Grafika s AGP 4x - lze použít pro desky s AGP 2x, AGP 4x i AGP 8x.
Grafika s AGP 2x - lze použít pro desky a AGP 2x a AGP 4x, nelze použít na desce s AGP 8x!!!
(Jedná se o fyzickou montáž, karta nemusí být podporována biosem desky nebo se může narazit na jiný problém!)

mech13 (5526)|15.10.2006 11:50
[QUOTE=boboco]Ještě taky přispěju užitečným obrázkem. Možné kombinace grafických AGP karet:
Grafika s AGP 8x - lze použít pro desky s AGP 8x nebo s AGP 4x, nelze použít pro AGP 2x!!!
Grafika s AGP 4x - lze použít pro desky s AGP 2x, AGP 4x i AGP 8x.
Grafika s AGP 2x - lze použít pro desky a AGP 2x a AGP 4x, nelze použít na desce s AGP 8x!!!
(Jedná se o fyzickou montáž, karta nemusí být podporována biosem desky nebo se může narazit na jiný problém!)

[/QUOTE]
ten obrazek je spatne. AGP se znaci podle voltu. spravne to ma byt: AGP 3,3V - AGP universal - AGP 1,5V
jinak kdyz se to prohodi i v tom komentari tak ten je spravne:
Grafika s AGP 1,5V - lze použít pro...
boboco (1987)|15.10.2006 12:27
[quote=mech13]ten obrazek je spatne. AGP se znaci podle voltu. spravne to ma byt: AGP 3,3V - AGP universal - AGP 1,5V
jinak kdyz se to prohodi i v tom komentari tak ten je spravne:
Grafika s AGP 1,5V - lze použít pro...[/quote]

Nechtěl jsem sem montovat napětí, aby to pochopil opravdu každej, tohle pravidlo ale platí. Podle toho obrázku poznáš o jakou sběrnici se jedná (AGP 2x, 4x nebo 8x). Pozná se to podle zářezů ve slotu. Já se tím řídím už pár let, tak doufám, že se nemýlím:confused:
mech13 (5526)|15.10.2006 14:51
[QUOTE=boboco]Nechtěl jsem sem montovat napětí, aby to pochopil opravdu každej, tohle pravidlo ale platí. Podle toho obrázku poznáš o jakou sběrnici se jedná (AGP 2x, 4x nebo 8x). Pozná se to podle zářezů ve slotu. Já se tím řídím už pár let, tak doufám, že se nemýlím:confused:[/QUOTE]
jo fungovat to tak funguje. podle toho jak je popsane obrazek, a jak jsou ty popisky okomentovany to je spravne.
boboco (1987)|15.10.2006 15:02
[quote=mech13]jo fungovat to tak funguje. podle toho jak je popsane obrazek, a jak jsou ty popisky okomentovany to je spravne.[/quote]

Tak hlavně že jsme se nakonec shodli:D. Je to primitivní pomůcka, jednou mi jeden člověk vynadal, že jsem mu prodal grafiku, která má špatně udělanej zářez, že kdyby ji dal takhle do svýho PC, měl by konektor na moniror někde uvnitř case... dlouho jsem nechápal, dokud jsem nezjistil, že má desku s AGP 2x a objednal si x1600pro s AGP 8x:D
eraser (0)|15.10.2006 16:52
Si pamätám na dobu, kedy bolo na 4x AGP (1.5V only) doskách žltým štítkom nalepené upozornenie, ktoré zakazovalo používanie AGP 1x a 2x kariet v takýchto MB. Dokonca môj Asus má diódu, ktorá by sa pri takejto situácii rozsvietila a neumožnila zapnúť PC, resp. nepustí prúd do AGP slotu.

Inak výborná stránka o AGP kompatibilite je táto:
http://www.ertyu.org/steven_nikkel/agpcompatibility.html

a tiež:
http://en.wikipedia.org/wiki/Accelerated_Graphics_Port
boboco (1987)|15.10.2006 17:24
[quote=eraser]Si pamätám na dobu, kedy bolo na 4x AGP (1.5V only) doskách žltým štítkom nalepené upozornenie, ktoré zakazovalo používanie AGP 1x a 2x kariet v takýchto MB. Dokonca môj Asus má diódu, ktorá by sa pri takejto situácii rozsvietila a neumožnila zapnúť PC, resp. nepustí prúd do AGP slotu.

Inak výborná stránka o AGP kompatibilite je táto:
http://www.ertyu.org/steven_nikkel/agpcompatibility.html

a tiež:
http://en.wikipedia.org/wiki/Accelerated_Graphics_Port[/quote]

Mám pocit že jedna taková deska mi kdysi taky prošla rukama, ale to už si fakt moc nepamatuju;)
SpeedFilip (213)|5.11.2006 14:31
Mozna ma otazka je trochu mimo ale chci se zeptat
ci na mu desku by sem mohl zapojit graficku kartu do PCI portu;
PCI a PCI expres su to iste?Ted mam graficku kartu Saphire Radeon 9600.

Epox EP-4PLAI-A (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)
mech13 (5526)|5.11.2006 14:40
[QUOTE=SpeedFilip]Mozna ma otazka je trochu mimo ale chci se zeptat
ci na mu desku by sem mohl zapojit graficku kartu do PCI portu;
PCI a PCI expres su to iste?Ted mam graficku kartu Saphire Radeon 9600.

Epox EP-4PLAI-A (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)[/QUOTE]
ne, PCI a PCI-E ma spolecny jenom to PCI v nazvu a nic jineho. grafika do PCI se sehnat da, ale max tak X1300. ale muzes sehnat X16xx do AGP (v par tematech se tu grafika do AGP resila)
pegy (757)|5.11.2006 20:47
[QUOTE=SpeedFilip]Mozna ma otazka je trochu mimo ale chci se zeptat
ci na mu desku by sem mohl zapojit graficku kartu do PCI portu;
PCI a PCI expres su to iste?Ted mam graficku kartu Saphire Radeon 9600.

Epox EP-4PLAI-A (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)[/QUOTE]
PCIe je vetcsia a rychlejsia od PCI, su to dva rozne sloty a teda nie su medzi sebou kompatibilne v tvoje MB mozes pouzit iba VGA do PCI (co je velmi pomala zbernica) a AGP co je slot pre vykonejsie grafiky.
wolf007 (653)|14.11.2006 22:38
existuje agp univerzal u nekterych vga konkretne jsem provozoval na i440zx ati 9200 a ted provozuji na chate v s i440bx ati 9250 a funguji bez problemu ....