reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Opera - ztrácí se kurzor

noegoncz (319)|11.6.2008 14:14
Před pár dny se mi začlo u Opery stávat, že se mi při prohlížení stránek ztrácí kurzor a jen občas problíkne a opět se ztratí... jediné řešení je zavření záložky a znovuotevření... Není to pravidelné. Stane se to třeba 5x za den pak den nic,pak opět... Myslel jsem si,že to může být i nějaký vir, tak jsem lehce projel PC podle návodů na viry.cz pro větší jistotu (navíc jsem již déle nic takového nedělal,tak pro jistotu proč ne :) ), ale nic jsem nenašel. Ale dnes mi to začlo v Opeře dělat také v práci používám v 9.27 . Doma tuším v 9.2 (asi).
Stane se to i zde na fóru SWH,na seznamu,prostě kdekoliv. Tj otázkou je, jestli to není nějaký nový bug Opery. Operu používám cca 3 roky (asi) a doteď se mi nic takového nestávalo. Nemáte někdo podobné zkušenosti/tip jak to vyřešit ? je to dost otravné :runaway
Dojigiri (1629)|11.6.2008 14:38
Mně se stává občas to samý ve Firefoxu (FF 2.0.0.12), až teda taky v poslední době a zmizí to taky při uzavření některých záložek. A mám taky takovej pocit, že to nějak souvisí se stránkama SHW, protože myslím, že to taky přestalo blikat když jsem zavřel záložku s SHW. Když pak SHW otevřu znova tak to už nebliká, tak nevím, čím to může být.
Zoidik (1405)|12.6.2008 07:01
Já používám Operu 9.27 a Operu USB 9.27 a nikde takovéto porblémy nemáma. Ani na SHW, ani centrum, prostě nikde. Zkuste AdAdware. Jaky Antivir jsi použil? A system je jak stary? Neškodilo by možná stáhnout softik na čištění registrů a pročistit je
noegoncz (319)|12.6.2008 07:21
[QUOTE=Zoidik;131356]Já používám Operu 9.27 a Operu USB 9.27 a nikde takovéto porblémy nemáma. Ani na SHW, ani centrum, prostě nikde. Zkuste AdAdware. Jaky Antivir jsi použil? A system je jak stary? Neškodilo by možná stáhnout softik na čištění registrů a pročistit je[/QUOTE]

Doma používám Avast a problémy jinak žádné nemám. Mám OS Win Vista 32bit.Starý je cca dva měsíce..
V práci používáme NOD32 a běžím na OS Win Vista 64bit a nainstalované jsou čerstvě 4tý den...
Doma jsem to projel vším možným a nic. Nicméně včera i dnes mi zatím Opera nic takového neudělala. Třeba pomohl thread na SWH :) tak je budu psát častěji a třeba to vymyzí :D
Zoidik (1405)|12.6.2008 09:47
hmm tak mě tak napadá, jestli náhodou nebude problém s těma vistama. Stáhni si Operu 9.50 ta by už měla být s vistama podle mě kompletně kompatibilní, ta starší verze muže mít asi problemy
noegoncz (319)|12.6.2008 10:45
[QUOTE=Zoidik;131385]hmm tak mě tak napadá, jestli náhodou nebude problém s těma vistama. Stáhni si Operu 9.50 ta by už měla být s vistama podle mě kompletně kompatibilní, ta starší verze muže mít asi problemy[/QUOTE]

jj.právě jsem to udělal. Mj vypadá trochu jinak. Uvidíme :thumb
Zoidik (1405)|12.6.2008 11:04
Tak ji vyzkoušej a dej vědět jestli dělá problemy co jsi měl nebo ne.
noegoncz (319)|13.6.2008 07:43
[QUOTE=Zoidik;131403]Tak ji vyzkoušej a dej vědět jestli dělá problemy co jsi měl nebo ne.[/QUOTE]

Tak bohužel problém úplně stejný. Dnes ráno po otevření spoluzaci.cz .Chyba se pak ,,přenesla,, i na ostatní záložky (tedy spíše druhou - SWH). Vyloženě po načtení určité stránky to nejspíš nebude..
Mj nová Opera vypadá před upravením trochu jinak, což by tak nevadilo jako to,že se mi ztratili všechny ikonky záložek a teď,aby se v tom ..... vyznalo :) viz nicneřikající screen včetně žádného kurzoru :)
Jestli to bude prudit dál, přejdu na Firefox...
screen.jpg
Dojigiri (1629)|13.6.2008 09:11
Jak se mi to občas stává ve Firefoxu, tak Spoluzaci otevírám taky... takže možná to nějak způsobuje tahle stránka (od tý doby co jsem psal předchozí příspěvel se mi to nestalo, takže jsem nemoh vyzkoušet, která přesně stránka to dělá).
Zoidik (1405)|13.6.2008 11:40
Jak jsem psal výše, na spolužáky chodím jak z normální opery, tak USB obě verze 9.27 a na spolužácích ani na SHW ani nikde jinde ( jestli kecám at mě sežere krokodýl ) tak nidke problémy nemám. používám ji už asi dva roky a naprosto v pohodě. Řekněme čistě teroeticky, že starší opery 9.X si nemusely zrovna moc dobře sednout s Vistama, ale aby dělala tu samou chybu i 9.5 se mi fakt nezdá. Ja v práci i doma běžím na WXP, visty zatím nemám šanci odzkoušet abych mohl být objektivní, ale podle mě to dělají Visty tyhle problémy.
Dojigiri (1629)|13.6.2008 11:46
No mně se to stává (resp. stávalo) ve FF a to ve Windows XP (anglická verze, SP2), takže s verzí OS to možná nesouvisí.

Osobně bych to tipnul na nějakou reklamu (která se pořád mění takže konkrétní reklamní banner kterej to třeba způsobuje se objevuje jenom občas), přičemž jsem pak v tý době taky nějak měnil filtry AdBlocku a už se mi to nějakých 14 dní nestalo, takže je možný, že jsem reklamu, která to případně způsobuje, zablokoval AdBlockem a tím pádem problém vyřešil.
Magnatt (145)|14.6.2008 23:29
Dnes jsem nainstaloval též Operu 9.5, ano také se mi ztratily ikonky, ale stačí na ně kliknout, poté co se načte stránka, tak se i načte ikonka. Myška mi též občas problikává, ale právě až od této verze, dělalo mi to třeba na iGoogle, jestli to nemá náhodou spojitost s tím, že se v určitých interval stránka refrešuje, zrovna teď mi to už nedělá, ale osobně mi stačilo kliknout na kraj prohlížeče a vzpamatovalo se to. Spojuji to s bugy týkající se nové verze, ale proč vám to dělá i ve starší...
Zoidik (1405)|16.6.2008 08:31
Lidi vy mě děsíte. Jsme si doma taktéž hodil Operu 9.50 a zatim jsem měl vše v naprostém pořádku. Před chvili jsem dokončil i instalaci tady v práci, tak uvidim
a8nr (176)|16.6.2008 17:32
[QUOTE=Zoidik;132615]Lidi vy mě děsíte. Jsme si doma taktéž hodil Operu 9.50 a zatim jsem měl vše v naprostém pořádku. Před chvili jsem dokončil i instalaci tady v práci, tak uvidim[/QUOTE]

Doufám že jsi zálohoval profil. :) Já už jsem zpátky na 9.27, 9.50 by na to kolik v ní je chyb měla mít označení sotva beta.
alkaba (47)|16.6.2008 17:59
Taky mi to dělalo...teď už v pohodě. Já bych řekl, že to dělá flash (reklamy na stránkách)
...No...Name... (586)|16.6.2008 19:42
Tak jen doplním,že jsem na tom úplně stejně...Dělala mi to verze 9,27 a po včerejším formátu to dělá i nově nainstalovaná 9,5...Děje se mi tak asi poslední 2 verze...předtím vše ok...A co se týče toho důvodu,proč se tak děje...nevím...dělá se mi to jak kdy a jak kde...i tady na fóru...takže ty reklami za to nemůžou,podle mě...
Setik (23)|3.8.2008 15:39
starsi verze (9.27) mi to taky delala ale myslim, ze jen v win xp. ve vistach to slo normalne bez mizeni kurzoru. ted mam kombinaci vista 64bit sp1 a opera 9,51 a kurzor memizi