reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problem s připojením CRT (D-Sub) na graf. kartu (DVI)

MaoCeTung (72)|11.6.2008 17:07
sestava PC: AMD 4800+, MB - Asus nVidia 570 Sli, zdroj - Xilence 600 W Game Edition, RAm 2 GB - 800 Mhz A-Data Viesta, GK - MSI 8600 GT, 256 RAM - vystup 2x DVI, monitor CRT 17" D-Sub.
Pri spusteni hry např. Beovulf vse OK, ale jakmile se zacne hrat tak po 10 - 30 sec. zcerna monitor, kontrolka na monitoru jen zeleně blika. S PC nejde nic delat, na nic nereaguje, pouze jej na tvrdo restartovat!!
porizen 11/2007 a 3 mesice bezel v poho na 17" LCD D-sub, pak odeslo trafo na LCD a tak se dal CRT, vse slo tak 10 dni a pak se to zaclo vypinat!! Ale je to jen u narocnejsích her, treba Gothik 3 nebo Pan prstenu 2 jdou zcela v pohode i cely den. Teplota u zadneho HW nepresahne dle Everestu 50 st. C.
Nevedel by nekdo cim to je a jak to vyresit??? Diky

PS: Resetoval jsem i bios na MB přes switch a při nové instalaci Win XP, to udělalo také a občas se vypne monitor i bez jakékoliv zátěže, třeba jen při prohlížení internet stránek. Na monitoru se žádná hláška neobjeví a při tvrdém restartu po naběhnutí, ani tak to nenapíše žádnou chybu nebo hlášku, že došlo k nějaké chybě!!!!

Už to řeším asi 3 měsíce a stále jsem na nic nepřišel. Bohužel nemám možnost jinde vyzkoučet, jestli třeba není špatná GK, zdroj či jiná komponenta
Dojigiri (1629)|11.6.2008 17:44
Já bych tipnul, že se přehřívá grafická karta. Není nějak přetaktovaná? Případně jí zkusit podtaktovat např. přes ATI Tray Tools a zkusit jestli se to zlepší...
hl.hl (1387)|11.6.2008 17:47
No podle me to nemo co delat s monitorem. Je to spis problem PC, mozna grafika. A zkousel jsi druhy DVI konektor pouzivat?
MaoCeTung (72)|11.6.2008 20:50
[QUOTE=hl.hl;131274]No podle me to nemo co delat s monitorem. Je to spis problem PC, mozna grafika. A zkousel jsi druhy DVI konektor pouzivat?[/QUOTE]

zkoušel jsem oba výstupy DVI z GK a je to stejný, teplotou to taky nebude, GK se ohřeje max na 48 st. C, dle Everestu(má aktivní chladič) Monitor CRT je připojen přes přechodku D-sub/DVI, co byla dodána ke GK. Zkoušel jsem i různé nVidia ovladače , ty co dodali s kartou, a několik různých ze serveru nVidia i ten poslední. Prostě najednou monitor 3x slabě pípne, obraz zčerná, kontrolka na monitoru zeleně bliká!:-( (když běží CRT - svítí zeleně, ve stand-by svítí žlutě). A mám dva 17" CRT (Philips Flat, Lite-on) a dělají to oba dva

Ještě bych dodal, měl jsem půjčený LCD Acer 1751 As a hrál jsem na tom v kuse Ghotik3 myslím asi 6 hodin a bylo to v pohodě, jen zhruba každých 30 minut, se obraz na asi 2 vteřiny zasekl, ale to mohlo být i kvůli RAM, či načítání z HDD, nevím ale nic náročnějšího v PC nebylo
- tyto sestavy byly celkem 3 stavěny najednou, stejný komponenty, jen u jednoho nebyl nový monitor a ten zlobí, ale když se dá CRT na jiný PC, tak to nedělá, NEN9 potřeba nějaké speciální nastavení pro tuto GK - DVI přechodka D-Sub - CRT ??
hl.hl (1387)|11.6.2008 21:30
[QUOTE=MaoCeTung;131298]zkoušel jsem oba výstupy DVI z GK a je to stejný, teplotou to taky nebude, GK se ohřeje max na 48 st. C, dle Everestu(má aktivní chladič) Monitor CRT je připojen přes přechodku D-sub/DVI, co byla dodána ke GK. Zkoušel jsem i různé nVidia ovladače , ty co dodali s kartou, a několik různých ze serveru nVidia i ten poslední. Prostě najednou monitor 3x slabě pípne, obraz zčerná, kontrolka na monitoru zeleně bliká!:-( (když běží CRT - svítí zeleně, ve stand-by svítí žlutě). A mám dva 17" CRT (Philips Flat, Lite-on) a dělají to oba dva

Ještě bych dodal, měl jsem půjčený LCD Acer 1751 As a hrál jsem na tom v kuse Ghotik3 myslím asi 6 hodin a bylo to v pohodě, jen zhruba každých 30 minut, se obraz na asi 2 vteřiny zasekl, ale to mohlo být i kvůli RAM, či načítání z HDD, nevím ale nic náročnějšího v PC nebylo
- tyto sestavy byly celkem 3 stavěny najednou, stejný komponenty, jen u jednoho nebyl nový monitor a ten zlobí, ale když se dá CRT na jiný PC, tak to nedělá, NEN9 potřeba nějaké speciální nastavení pro tuto GK - DVI přechodka D-Sub - CRT ??[/QUOTE]

K tem ledkam. Co to udela, kdyz za chodu odpojis VGA kabel. Je to stejne jako pri tom vypnuti nebo ne?
Podle mne se proste ztrati signal z VGA karty. Nejspis po nejakem jejim vytuhnuti.

Ten LCD Acer byl pripojeny pres DVI? Pokud ano, tak bych jeste zkusil jinou redukci proti CRT.

To ze to CRT na jinem PC bezi je znovu znamka toho, ze problem je v PC.

Specialni nastaveni kvuli redukci potreba neni.

Ty dalsi 2 sestavy byly prodane nebo je ma nejaky znamy? Pokud znamy, tak vyzkousejte ty grafiky prohodit.
MaoCeTung (72)|11.6.2008 23:58
[QUOTE=hl.hl;131314]K tem ledkam. Co to udela, kdyz za chodu odpojis VGA kabel. Je to stejne jako pri tom vypnuti nebo ne?
Podle mne se proste ztrati signal z VGA karty. Nejspis po nejakem jejim vytuhnuti.

Ten LCD Acer byl pripojeny pres DVI? Pokud ano, tak bych jeste zkusil jinou redukci proti CRT.

To ze to CRT na jinem PC bezi je znovu znamka toho, ze problem je v PC.

Specialni nastaveni kvuli redukci potreba neni.

Ty dalsi 2 sestavy byly prodane nebo je ma nejaky znamy? Pokud znamy, tak vyzkousejte ty grafiky prohodit.[/QUOTE]

diky za rady, k CRT na jinem PC běžel ale primo na výstupu s GK D-Sub.
ten monitor zkusím za chodu odpojit. Ale tomu moc neverím. Pokud by po odpojení a znova zapojení šel, co by to znamenalo???
Taky si myslím, že z nějakého důvodu dojde k vypnutí signal do monitoru třeba z důvodu aby nedošlo k poškození, ale netuším proč.
A v neposlední řadě, já jsem zhruba uprostřed, ty 3 PC stejný, z toho jeden problémovy jsou zhruba každý ode mne tak 25 km, ale každý na jinou stranu. Já jsem je jen sestavoval a řeším jejich problémy(majitelů):-) a s tímhle si nevím rady. Sám mám ještě P4 2.8 Ghz HT a GK AGP 8x MSI NX 6600 VTD, tak nemohu ani zkoušet výměnu komponent:-(
hl.hl (1387)|12.6.2008 03:45
[QUOTE=MaoCeTung;131345]diky za rady, k CRT na jinem PC běžel ale primo na výstupu s GK D-Sub.
ten monitor zkusím za chodu odpojit. Ale tomu moc neverím. Pokud by po odpojení a znova zapojení šel, co by to znamenalo???
Taky si myslím, že z nějakého důvodu dojde k vypnutí signal do monitoru třeba z důvodu aby nedošlo k poškození, ale netuším proč.
A v neposlední řadě, já jsem zhruba uprostřed, ty 3 PC stejný, z toho jeden problémovy jsou zhruba každý ode mne tak 25 km, ale každý na jinou stranu. Já jsem je jen sestavoval a řeším jejich problémy(majitelů):-) a s tímhle si nevím rady. Sám mám ještě P4 2.8 Ghz HT a GK AGP 8x MSI NX 6600 VTD, tak nemohu ani zkoušet výměnu komponent:-([/QUOTE]

To s tim odpojenim jsem myslel jen aby se poznalo, jestli je to stejne a jestli tedy skutecne dojde k preruseni signalu od GK.

Jeste by stalo za to zjistit, zda je v tu chvili jen vypnuty signal z GK a PC jede dal nebo jestli je vytuhnute PC komplet. Nastav si PC tak, ze po kratkem zmacknuti vypinace na bedne se sam vypne (melo by to tak byt defaultne). A az se ti pak vypne monitor, tak zkus kratce zmacknout to tlacitko, jestli se PC vypne nebo ne.
MaoCeTung (72)|12.6.2008 10:37
[QUOTE=hl.hl;131350]To s tim odpojenim jsem myslel jen aby se poznalo, jestli je to stejne a jestli tedy skutecne dojde k preruseni signalu od GK.

Jeste by stalo za to zjistit, zda je v tu chvili jen vypnuty signal z GK a PC jede dal nebo jestli je vytuhnute PC komplet. Nastav si PC tak, ze po kratkem zmacknuti vypinace na bedne se sam vypne (melo by to tak byt defaultne). A az se ti pak vypne monitor, tak zkus kratce zmacknout to tlacitko, jestli se PC vypne nebo ne.[/QUOTE]

diky za rady zkusime.
Jeste jsem dostal jednu radu, zahod CRT a kup si poradny LCD s DVI a pak to teprve res jestli to vypinani bude pokracovat - to by nebylo od veci, ale otazkou je, jestli to neco vyresi:-)
AlAhmed (47)|12.6.2008 12:12
Monitorem to byt nemože, to je akorat periferia, kerá zobrazuje obraz, a pokud preatane dostávaat signál, tak logicky mosí zčernat. Problém hledaj jinde, dost možná ti odešel zdroj. To by odpovídalo náhodnému vytuhování komplu
Richmond (8084)|12.6.2008 21:40
mel jsem podobny problem, stacilo lcd/monitor pripojit pres dvi a nainstalovat drivery pro monitor. konkretne to delalo na lcd neovo a crt adi. jestli to nepomohlo tak bych sel po teplotach a nasledne na reklamaci pokud nemas kartu kde odskouset
hl.hl (1387)|12.6.2008 21:45
[QUOTE=Richmond;131598]mel jsem podobny problem, stacilo lcd/monitor pripojit pres dvi a nainstalovat drivery pro monitor. konkretne to delalo na lcd neovo a crt adi. jestli to nepomohlo tak bych sel po teplotach a nasledne na reklamaci pokud nemas kartu kde odskouset[/QUOTE]

A jak pripoji ten jeho CRT pres DVI?
MaoCeTung (72)|12.6.2008 21:56
[QUOTE=hl.hl;131603]A jak pripoji ten jeho CRT pres DVI?[/QUOTE]

jj, spravny dotaz, prechod s DVI na D-Sub jina moznost neni. Uz je objednan jiny na vymenu, tak uvidime! Jestli se neco zmeni, donesla se mi taky rada, to primo od pracovnika firmy zastupujici Microsoft v ČR, že by to mohla dělat tato prechodka.

Jeste dotaz, kde by se dal ve Win XP zjistit vypis systemovych chyb, kde bych mohl zjistit, jestli treba nedoslo k nejake konkretni chybe treba driveru?? Diky
Logout (4018)|12.6.2008 22:10
Ovládací panely-nástroje pro správu-prohlížeč událostí (event viewer)
MaoCeTung (72)|13.6.2008 00:02
[QUOTE=Logout;131617]Ovládací panely-nástroje pro správu-prohlížeč událostí (event viewer)[/QUOTE]

Díky za radu, vyzkouším co se tam dočtu
Richmond (8084)|13.6.2008 08:41
prechodky se delaji 2 typy: 1. ma zapojeny vsechny "pichlaky" (ty pozivam ja) a 2. maji zapojeny s bidou pulku - ty dostanes vetsinou ke grafice (nvidia). ja to propojuju vyhradne s plnym osazenim (jak prechodky D-SUB > DVI tak propojovaci kabely)...
MaoCeTung (72)|13.6.2008 09:22
[QUOTE=Richmond;131710]prechodky se delaji 2 typy: 1. ma zapojeny vsechny "pichlaky" (ty pozivam ja) a 2. maji zapojeny s bidou pulku - ty dostanes vetsinou ke grafice (nvidia). ja to propojuju vyhradne s plnym osazenim (jak prechodky D-SUB > DVI tak propojovaci kabely)...[/QUOTE]

A myslíš že by to mohlo způsobovat i třeba kvůli tomu, že přechodka je ta jak píšeš pod bod. 2??:stupid
Richmond (8084)|14.6.2008 11:41
nevim jak u crt - tam pouzivam tu komplet zapojenou, ale u lcd bezi normalne i ta obycejna. rad bych to odskousel, ale bohuzel momentalne nemam v okoli nikoho s timhle problemem. zrovna ty prechodky od MSI jsou nezapojeny. u toho pc to delalo presne to samy - bud to vypadlo hned pri prechodu do 3d nebo par vterin po - proste se monitor vypnul ale system normalne bezel. po prepojeni pres dvi + instalace ovladacu pro monitor vse beha tak jak ma a to jsem podezrival kartu ze se prehriva.
P1010447.JPG
MaoCeTung (72)|15.6.2008 12:09
[QUOTE=Richmond;132079]nevim jak u crt - tam pouzivam tu komplet zapojenou, ale u lcd bezi normalne i ta obycejna. rad bych to odskousel, ale bohuzel momentalne nemam v okoli nikoho s timhle problemem. zrovna ty prechodky od MSI jsou nezapojeny. u toho pc to delalo presne to samy - bud to vypadlo hned pri prechodu do 3d nebo par vterin po - proste se monitor vypnul ale system normalne bezel. po prepojeni pres dvi + instalace ovladacu pro monitor vse beha tak jak ma a to jsem podezrival kartu ze se prehriva.[/QUOTE]

tak to mas asi pravdu a jak je vidět na tom obrazku tech DVI konektoru, je dost mozne, ze zmenou to pomuze, v tydnu se ji pokusim u nas nekde sehnat.:mistake
PS: jinak mas koukam stejnou podlozku pod mys jako ja:thumb:runaway
Logout (4018)|15.6.2008 12:58
Se koukněte sem:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface
ty "chybějící" piny přenášej digitální signál, kterej jaksi ve VGA konektoru stejně nemá dráty. Takže ty piny jsou úplně zbytečný a jedná se pouze o to, jestli je pro výrobce redukce jednodušší šetřit měď a vyrábět dva různý konektory, nebo ušetřit na logistice a vyrábět jeden.
hl.hl (1387)|15.6.2008 14:16
[QUOTE=Logout;132391]Se koukněte sem:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface
ty "chybějící" piny přenášej digitální signál, kterej jaksi ve VGA konektoru stejně nemá dráty. Takže ty piny jsou úplně zbytečný a jedná se pouze o to, jestli je pro výrobce redukce jednodušší šetřit měď a vyrábět dva různý konektory, nebo ušetřit na logistice a vyrábět jeden.[/QUOTE]

Tak tak. A taky nechapu jak by mohla jina rekukce (i kdyby nakrasne ty piny vedly dale pres analog) pomoci, kdyz na zacatku bylo napsano, ze monitor zcerna az po 30 sekundach hrani a navic PC je vytuhnute.
Richmond (8084)|15.6.2008 19:18
no ja teda nevim jestli si mel nekdy zapnuty crt pres tu redukci ale je zajimavy ze kdyz zapnu monitor bez redukce tak mi to rekne no signal a v tu chvili co tam dam redukci tak mi monitor prestane hlasit no signal a jednoduse zcerna. me je to uplne sumak, ja chtel jen pomoct s postupem co fungoval u me...
MaoCeTung (72)|17.6.2008 21:56
Tak bohuzel, vymena DVI - D-Sub konektoru nepomohla, tak musim hledat jinou moznost
Jiziii (796)|17.6.2008 22:09
no mě se vypínal monitor při světlejch barvách tak skus ubrat barvy a kontrast
a když ti vapadne tak neresetuj comp ale vytáhni monitor ze zástrčky a počkej až zhasne a pak ho zas hod do zásuvky
hl.hl (1387)|17.6.2008 22:11
[QUOTE=Jiziii;133176]no mě se vypínal monitor při světlejch barvách tak skus ubrat barvy a kontrast
a když ti vapadne tak neresetuj comp ale vytáhni monitor ze zástrčky a počkej až zhasne a pak ho zas hod do zásuvky[/QUOTE]


Jako kdyz mu vytuhne PC, tak jak ho ma bez resetu nahodit?
Jiziii (796)|18.6.2008 21:06
no prostě černá obrazovka když sem ji měl já tak sem měl blbej monitor tak mě to jen napadlo a to že mu nereaguje komp sem si nuvědomil
mi to zčerná jen když to mám přehřátý ale to už se řešilo
MaoCeTung (72)|25.6.2008 10:39
moc dekuji za rady, ale nic nepomohlo a navic GK zacala trochu piskat, tak sla do krabice a do obchodu na reklamaci. Za mesic uvidim, jestli to bylo GK a pokud ne....... budu zkouset dal. Jak dopadla reklamace se napisu! Jinak zatim diky Mao
MaoCeTung (72)|12.8.2008 11:15
tak konecne je vse jak ma byt:-) grafiku jsem vyreklamoval sice to trvalo 31 dni, ale vymenily kus za kus a uz je vse v pohode. Takze vsem dekuji za pomoc a radu. Mao