reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Počítač za vysvědčení?

Karel Polívka (1485)|13.6.2008 08:59
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Počítač za vysvědčení?

Blíží se konec školy a tedy i vysvědčení, proto nejspíše vyvstává u rodičů otázka, jak odměnit své ratolesti za vysvědčení splňující jejich očekávání. Je ale vhodné za dobrý prospěch nadělit právě nový počítač? A pokud ano, kde a podle čeho by jej měli rodiče neznalí problematiky vybírat a čemu se vyvarovat? Ať už jsou Vaše názory jakékoli - vyjádřete je, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
pas!k (3765)|13.6.2008 09:41
Rekl bych ze toto je tema ktere nezasahne uplne kazdeho.. Mimochodem myslim si ze stejne jako o vanocich i v tomto obdobi z tohoto nejvic tezi pofiderni obchudky nebo ruzne tesco sestavy .. kde rodic proste jde a koupi to nejlevnejsi .. vysledek je pak jasny:) Decko ktere zije v domeni ze ma doma supermoderni pocitac (je prece novy) a rozcarovani ve chvili kdy si pusti nejakou novejsi hru a ejhle .. Osobne bych ale za vysvedceni pc diteti nekoupil :) Spis bych se ho snazil motivovat aby si aspon cast samo zafinancovalo (brigady atd :) To ze se dobre uci dela hlavne samo pro sebe pro nikoho jineho :)
james008 (47)|13.6.2008 09:46
Tak ja si myslim ze pocitac pro dite je vicemene nutnost
a darovat je za dobre vysledky ve skole je velmi dobra prilezitost.

Vyvarovat by se meli tomu aby koupili pc nikoliv notebook,
z duvodu pripadne kradeze nebo ztraty ditetem....
taky by nemeli kupovat pc s nabouchanou grafikou, jinak dite
bude 90% casu parit gamesy a ne vyuzivat pc primarne
k ulehceni dalsiho uceni ci ziskavani informaci apod.
Dite taky koupi pc dostane moznost lepe komunikovat
s vrstevniky..icq, skype... takze mili rodice...
nezapomente na webkameru mikrofon a repraky :-))
... vyvaroval bych se take bezdratovym periferiim ;-)

Vzhedem k tomu ze dite kteremu kupujem pc a jeste zadne nema
bude mensi tak bych si poridil ve vybave pc nejaky poradny ochranny
balik s parental kontrolou ci moznosti omezeni... Kaspersky IS,Bitdefender IS/Bitdefender TS, Norton IS/N360...

Rozhodne bych kupoval pc sestavu jiz postavenou a klidne drazsi ale u
kvalitni firmy navic se zamerenim na tichost masiny.
I kdyz makam v oboru tak bych tim usetril svuj cas pri servisu
apod + dite by si poradilo samo pomoci hotline i kdyz bych
byl pracovne dele mimo (popr v soucinnosti s matkou).

Co se tyce varianty ze se diteti kupuje jen nove pc misto starsiho...
tam to co pisu vyse a konfiguraci dle toho co dite pouzivalo
predtim ale trosku nasobne naslapnutejsi :-)

To jen tak co me napadlo u snidane v rychlosti......
Preji vsem hezky vykend :-)
johny__g (6387)|13.6.2008 09:52
Já osobně za dobré vysvědčení nikdy nic nedostával a vůbec mě to netrápilo. Je pravda že sem se nemusel moc učit, takže mít dobré známky mě nestálo velké úsilí. A vůbec sem neuvažoval o tom, že ty dobré známky mám jen kvůli rodičům nebo abych dostal nějakou odměnu. Ale třeba přispět dítěti na nový počítač, proč ne. Zbytek ať si vydělá na brigádě (když už mu bylo 15).
Maximus12 (763)|13.6.2008 09:56
No tak u PC za vysvědčení bych se vyvaroval všech rádoby akcí obchoďáků, které propragujou super PC za vysvědčení. Celkově jejich "nabušené sestavy" jsou sestavy na jednu věc, od nich bych si PC nikdy nekoupil. Když kupovat PC tak v klasickém kamenném obchodě, kde aspoň ten obchodník poradí a ta sestava se dá dokupy, když se v tom teda člověk resp.rodič nevyzná. To asi tak k výběru PC !!
To zda kupovat PC za vysvědčení je jiná otázka, tu bych asi nechal na konkrétní případy. Kdybych se měl rozhodovat já zda koupit PC za vysvědčení nebo ne tak asi ne.
kikloop (140)|13.6.2008 10:04
Pocitac za vysvedcenie je zase len skvelou prilezitostou pre obchodnikov. Je to vlastne take "mrtve" obdobie, vsetky krestanske sviatky siroko daleko nikde, tak si treba najst inu prilezitost ako nieco predat :)

Osobne som za vysvedcenie nikdy nic nedostal, maximalne sme si zasli na zmrzlinovy pohar. A vobec mi to nechybalo, alebo netrapilo.. bola ina doba.. :)

Na druhej strane to vsak az tak uplne nezatracujem. Ak vidim ze dieta ma zaujem o pocitace (nie len hry) a v danom skolskom roku sa zlepsilo, tak by som na danu moznost pristupil. Ale jedine ako prekvapenie, nie tym sposobom, ze sa ho budem snazit motivovat k lepsim vysledkom kupou PC.
Maximus12 (763)|13.6.2008 10:48
[QUOTE=kikloop;131742]Pocitac za vysvedcenie je zase len skvelou prilezitostou pre obchodnikov. Je to vlastne take "mrtve" obdobie, vsetky krestanske sviatky siroko daleko nikde, tak si treba najst inu prilezitost ako nieco predat :)

Osobne som za vysvedcenie nikdy nic nedostal, maximalne sme si zasli na zmrzlinovy pohar. A vobec mi to nechybalo, alebo netrapilo.. bola ina doba.. :)

Na druhej strane to vsak az tak uplne nezatracujem. Ak vidim ze dieta ma zaujem o pocitace (nie len hry) a v danom skolskom roku sa zlepsilo, tak by som na danu moznost pristupil. Ale jedine ako prekvapenie, nie tym sposobom, ze sa ho budem snazit motivovat k lepsim vysledkom kupou PC.[/QUOTE]

V tom souhlas, motivovat dite pocitacem bych moc nedelal. Spis jako prekvapeni to, pac kdyz to dostane jako prekvapeni tak si třeba řekne učil sem se dobře a teď sem dostal toto :D. Kdežto když o tom ví, je to jiná.
Ivo Mašek (507)|13.6.2008 11:13
Já jsem za vysvědčení jako kluk dostával knížku. A k Vánocům to byla třeba stavebnice merkur. Oni v té době počítače ještě nebyly, pokud nepočítáme ta monstra skrývající se v prostorách velkých, jak tovární hala.
Dneska je situace podstatně jiná (a vůbec si nejsem jistý, zda z materialního hlediska lepší). Počítač se nikdy nevyrovná pěkným knížkám, ať už dobrodružným, nebo literaturám faktu.
Dětem jsem samozřejmě PC pořídil, respektivě postavil (všechna PC u mě doma jsem si stavěl sám, a to už od poloviny 90-tých let). nebylo to přesně k poslednímu červnu, ale během roku. mají už druhý, já čtvrtý.
Zásadně bych PC nekupoval, ačkoli dle testů z posledních let se situace zlepšila. Ale není nad to, si to sestavit sám.
Takže vzhledem k dnešní době je asi PC jako "dárek" za vysvědčení dobrá volba., ale přece jenom .......
Milan Šurkala (160)|13.6.2008 11:33
No, dárek je to hezký, má však jednu nevýhodu. Počítač koupený na začátku prázdnin je docela pohroma. Dítě je úplně nadšené z nového počítače, pořád sedí a zkouší místo toho, aby lítalo venku. Prázdniny tak spíše prosedí doma nebo pozve kamarády ať si jdou zahrát. To není moc dobré. Spíše bych počítač kupoval na Vánoce. Dítě se ten týden vyhraje, pozná spoustu věcí, ale škola jej donutí se brzy přeorientovat i na jiné věci a odsune brzy počítač trochu do pozadí.
Jak počítač vybrat? No to je dost těžké. Rozumně sestavená sestava je docela zázrak, preferoval bych nějaký rozumný IT obchod, kde se počítač dá rozumně konfigurovat a stavěl bych asi na něčem na rozhraní low-endu a mainstreamu s rozumnou grafikou. Finančně to rodinu nevysaje, děti si zahrají i nové hry,...
xstreetfighter (453)|13.6.2008 12:01
Pravda, ja sem si musel na vetsinu veci taky vydelat sam nebo aspon z vetsi miry spolufinancovat. Pamatuju si jeste kdyz sem mel asi 13 let (10 let zpet), tak sem sbiral od rana do vecera bukvice na vykup abysme si mohli koupit PC-tehdy CELERON 400, 32 MB ram, 8MB integrovana grafika, 6GB disk, s MODEMEM za 35000 KČ.
Pripada mi, ze dnesni mladez je banda rozmazlenych spratku kteri si nedokazou niceho vazit...Takze nic, brigady a makat!!!
Neregistrovaný (0)|13.6.2008 12:07
Myslím že je to dobrej nápad, i když v současnosti by se spíše vyplatilo počkat , protože intel bude uvádět nové procesory, tudíš ty stávající budou zlevněny, další věcí je platforma tj. možnost UPg vylepšení počítače časem, pokud se koupí současná technologie nebude to v budoucnu možné, proto bych kupoval už ted raději sestavy s vyšším výkonem, ale osobně sy myslím že budou lidi bušit do Amd protože jsou levnější. Vyvarovat se koupí v supermarketech, nekupovat tam nic. notebook bych zvážil jestli se jeho mobilita využije protože na tech malých display není nic vidět. KUpoval bych tam kde nabízí servis mají prodejny po celé čr jsou schopní řešit nasté problémy se sestavou. Nenechat se lákat na nižší ceny. Raději kupovat osvědčené znaky pc, kdo má víc jednoznačně jít do apple.
Problém většiny pc je že nemají dostatečný software, jsou nevýkoné, hlučné - což je daleko podstatnější než výkon. vzhledm k tomu že LED lcd se u nás vyskytují málo klasické lcd bych kupoval po dlouhém zvážení a spíše dražší protože při 100% led podscícení můžete být překvapeni hlukem jako ze zářivky a to už je hodně nepřijemná závada. Takže kdybych to měl shrnout LCD led pokud se dá sehnat, počítač jednoznačně intel na 3GHz ram 4GB , dál bych to nechal na fantazii dodavatele.
Neregistrovaný (0)|13.6.2008 12:29
je nutné mít na paměti že český obchodníci nejsou připraveni na komunikaci se zákazníky, nenabízí zboží které by zákazník chtěl. Nejsou schopni poradit tím co je výhodné, ale spíše na čem nejvíce vydělají a dělají to zpravidla tak aby se nemuseli obtěžovat. V minulých letech jsem viděl nabídky ukaž vysvědčení dostaneš slevu, myslí že je to stupidní způsob stejně jako podle známek. Nespoléhejte na obchodníky nemají na to za těch pár let nabízet dobré služby. Je to jako ve všem brak, podvod. Kupoval bych jenom u firem které jsou na trhu nejméně 10 let a mají pobočky po celé čr.
Woyta (284)|13.6.2008 12:29
Ja svuj prvni pocitac dostal az v prvaku na stredni. A ano primarne jsem ho pouzival k hrani.
Samozrejme nejlevnevnejsi co sel koupit. (Celer 400mhz, integrovana TNT2, 128mb ram, 20gb, cd-rom 15" a tiskarna) Cili za 30k. (dnes je i moje PDA vykonejsi :) )
Ale uznejte, ze hry meli tenkrat vic do sebe. Jeste se mi tu vali CD s auty do Midtown Madness 2. Stahovat to tenkrat pres dial up byl zazitek. Samozrejme, ze jsem ho za sve penize trochu vylepsil. (CD-RW, druhy disk, vic ram. O 3 roky pozdeji vyhorel komplet diky EC zdroji. Takze se narychlo a co nejlevneji koupil zaklad noveho. To uz jsem o PC mel trochu povedomi a vybiral jsem sestavu sam. Athlon XP 2000+, MSI KT4-AV, 256mb a starsi GF4 MX440. Neco se podarilo vyreklamovat a disk jsem mel puvodni (byl v dobe zkazy u kamarada). A zacalo se hrat vic. grafika zase chvili stihala a zase jsem za sve penize vylepsoval PC a jeste jsem zacal koketovat s OC. Takze do PC jsem vrazel prakticky vsechny moje prijmy.

Takze dnes mam svoje soukrome PC ktere se snazim drzet tak nejak na prumerne urovni a rodicum jsem postavil jejich vlastni.
Porad hraju hry a v utery mam absolutorium na VOS.

Hrani neni zle. Zalezi co se hraje. FPS jsou dobre na reakce, strategie na rozvoj mysli. Ja rad hraju Live for speed. Benefit tehle hry je , ze mam celkem dobrou predstavu o tom jak se bude auto chovat v kriticke situaci a fyziku v tomto simulatoru porad zlepsuji.

Dnesni rodice v teto dobe vyrustali takze povedomi o PC maji a s velkou prevdepodobnosti si ho kupuji i pro sebe.
Kazdopadne ja zastavam nazor, koupit solidni zaklad pro dalsi upgrade a dite tak motivovat a mit vyresene darky na hodne dlouhou dobu. :) Nebo ho motivovat treba k brigadam at si na lepsi HW videla sam.

Vzdy se najdou taci co u PC travi vsechen cas. Osobne treba nechapu hrace WOW. Travim u PC sice spoustu casu ale snazim se rozsirit si obzor. Dalo by se rict, ze diky memu zajmu o pocitace jsem tam kde jsem. Ted zbyva posledni krok. Pokud se zadari, tak mozna na nove Octavii najdete dil ktery jsem vytvoril ja.
crasher.km (919)|13.6.2008 13:17
osobně kdybych ukázal máti tento článek ,tak bych si musel asi začít sám platit internet :D
ICE_D (2754)|13.6.2008 13:29
Tak ja jsem uz par let pracujici, ale pocitac jsem si "k vysvedceni" nadelil :D Dohnaly me k tomu okolnosti. Za 12,5k jem poridil slusnou mainstreamovou sestavu primarne na hry. Za tuhle cenu Vam obchodaky nabidnou shit, kterej bude mit hodnotu tak o polovinu nizsi.
Takze moje rada zni, vyhybat se supermarketum, pripadne hotovym sestavam, tam je situace podobna. Nejlepsim resenim je poradit se se zkusenymi, vybrat si jednotlive komponenty a pokud nejsme zdatni a nemame na to lidi, tak priplatit par stovek za kompletaci sestavy firmou.

Je pravda ze dite prosedi cast leta doma u pocitace, ale kazde dite ceka za dobre vysvedceni odmenu a to hned. A nez mu koupit nejakou hovadinu, tak snad radsi ten pocitac...
pas!k (3765)|13.6.2008 13:32
Ja si prvni pc poridil sam za vlastni penize .. byl to odkup z firmy ve ktere jsem tenkrat pracoval za 8 tisic jsem koupil 486dx 2 s 8mb pameti .. 1mb ram stal tenkrat 1000 kc :) takze to byla dobra koupe ;)
noegoncz (319)|13.6.2008 14:17
nj, když jsem byl ve škole, tak za vízo jsem viděl tak maximálně stovku nebo jsme šli na zmrzlinu. Nevím, zda-li to bylo těma známkama, ale kdybych řek, že chci za vízo PC,tak bych asi neuspěl :)

Mj zrovna včera mi přišlo emailem....
:)
aaa.jpg
Kaštan42 (6)|13.6.2008 17:36
Je mi 15. Počítač chci už 10let (slovy: deset). Při každé příležitosti (vánoce, narozeniny,...) rodičům připomínám mé stálé přání. Konečně do tohoto roku jsem si našetřil dost (15000) na novy PC. Rodiče ještě naštěstí také 1/3 přidají. Mobil mám už několik let starý a jinak nic většího jsem si za tu dobu nekoupil. Díky tomu si PC budu velmi vážit a piplat si ho do nejmenšího detailu (docela se zajímám o IT a svůj PC už vybírám od půlky dubna; jen u výběru větráčku jsem strávil mnoho hodin :-) u různých recenzí a diskuzí). Určitě z něj budu mít radost a prožívat s ním vše dobré i zlé po následujících několik let :-).

Docela mě štve, když někdo dostává každý rok nový mobil a obrok PC nebo notebook. Oni si ho pak neváží a zacházejí s ním dost špatně. Proto radím rodičům, aby svého potomka nechali si na svůj počítač vydělávat a těšit se. Budou z něj pak mít mnohem větší radost, potěšení a budou si ho více vážit.
ICE_D (2754)|13.6.2008 18:31
[QUOTE=Kaštan42;131880]Je mi 15. Počítač chci už 10let (slovy: deset). Při každé příležitosti (vánoce, narozeniny,...) rodičům připomínám mé stálé přání. Konečně do tohoto roku jsem si našetřil dost (15000) na novy PC. Rodiče ještě naštěstí také 1/3 přidají. Mobil mám už několik let starý a jinak nic většího jsem si za tu dobu nekoupil. Díky tomu si PC budu velmi vážit a piplat si ho do nejmenšího detailu (docela se zajímám o IT a svůj PC už vybírám od půlky dubna; jen u výběru větráčku jsem strávil mnoho hodin :-) u různých recenzí a diskuzí). Určitě z něj budu mít radost a prožívat s ním vše dobré i zlé po následujících několik let :-).

Docela mě štve, když někdo dostává každý rok nový mobil a obrok PC nebo notebook. Oni si ho pak neváží a zacházejí s ním dost špatně. Proto radím rodičům, aby svého potomka nechali si na svůj počítač vydělávat a těšit se. Budou z něj pak mít mnohem větší radost, potěšení a budou si ho více vážit.[/QUOTE]

Konecne nekdo z mlade generace, kdo to ma v hlave v poradku. Fandim Ti ;) Kdyz budes potrebovat radu pri skladbe sestavy, urcite si tu zaloz tema, zdejsi guru Ti jiste radi poradej ;)
Vezir (120)|13.6.2008 18:53
Počítač jako odměna za výsledky ve škole podle mne není úplně nejideálnější, záměrně neříkám že je to přímo špatné, ono vše závisí na okolnostech, ale pokud si dítě zvykne na to že za každé dobré vysvědčení něco takového dostane (a věřte, že takových dětí je hodně) pak si myslím že to není dobře. Například já a mý dva bráchové jsme dostali první počítač až říjnu (již je tomu mnoho a mnoho let) a to proto, abychom jej mohli využít pro školní účely (ačkoliv jsme na tom hráli hlavně hry), tenkrát to stálo rodiče 40000, ale byla to plně vybavená sestava včetně tiskárny a softwaru (286-25, 2MB RAM, 80MB Disk, 3.5" floppy, MS-DOS 5.0 a kanc. balík T602,M602,C602,D602). Světe div se tento zázrak tehdejší techniky mě přivedl tak trochu do pozice ve které jsem nyní, počítač se stal mým koníčkem i zaměstnáním, pomocníkem i trýznitelem, prostě součástí mne samého. Potíž je v tom, že dnešní mládež (neplatí to pochopitelně pro všechny, což je dobře) tráví u počítače až nezdravě mnoho času, místo toho bych tedy svému dítěti (kdybych jej měl) pořídil kvalitní kolo či něo podobného, prostě aby mohlo užívat krásného letního počasí a przdnin jako takových, přičemž počítač ať třeba staší se ve většině domácností stejně vyskytuje a dítko ať si u něj sedí když je venku škaredě, nebo když si hledá na internetu něco co jej zajímá či hraje hry (v rozumné míře).
crasher.km (919)|13.6.2008 19:09
Tak sem taky přispěju svou story.
Jsou 2 sorty lidí. První ,která PC dostane a je to brutální dělo a nikdy to nevyužijí a druhá,která si šetří celej rok na PC a jsou rádi,že si koupí stroj pro ně dostačující....
Jenže... ta první sorta nemá z toho požitej-jistě. Něco tam pod stolem svítí a hraje se na tom dobře,ale to je všechno.
Ta druhá sorta ale si musela vydělat-vidí tam tu práci,to že si ve většině případu poskládali sami doma, ty nervy při prvním zapojování .... A třeba já bych o to nechtěl být ošizen .

Sám sem roznášel ve 13 noviny ,abych si tehdá vydělal na MOJE první PC. A ten pocit MOJEHO,že mi to nikdo nemůže vzít mi zůstal a od té doby neřeknu máti ani pomalu o peníze na kafe.
Není lepšího pocitu-než si na to sám vidět a udělat vlasntíma rukama,člověk z toho pak má mnohem větší radost a jak už někdo tady ve vláknu říkal,tak si ho i víc váží :)

[SIZE="1"](doufam že to nebylo moc nudné :D sem se kua nějak rozepsal :D)[/SIZE]
BlackFrog (563)|13.6.2008 21:02
Mě je téměř 17, počítač mám jestli si dobře pamatuju 6 let (viz podpis). Na většinu upgradů jsem si vydělával sám, a taky si počítače náležitě vážím.

Jinak počítač je dnes pro studenty téměř nutností, proto jsem přesvědčen, že by počítač neměl být za odměnu, prostě by být měl. O tom za jaký peníz by se mělo dítě s rodičemi rozumně domluvit, podle rodinného rozpočtu i jiných okolností. (Pokud bude mít dítě problémy ve škole, bude celé dny sedět u pc, doma s ničím nepomůže a nebude ani vůbec sportovat tak bych mu rozhodně nekoupil drahé pc, naproti tomu dítěti bezproblémovému, sportujícímu, s velkou zálibou ve večerním/víkendovém/prázdninovém hraní her bych dobrý stroj i na ty hry pořídil).
Nelíbí se mi ale, že v dnešní době i velmi malé děti sedí denně u pc místo toho aby lítali venku, hráli "vybiku" nebo hokej s tenisákem.

Ale pořizovat PC přímo za vysvědčení je podle mě nesmysl. To rači mu koupit tu knížku a jít po vysvědčení na rodinnou večeři.

EDIT: říkám že mám počítač od nějakých 11 let a zároveň že menší děti příliš sedí u pc... do nějakých 14ti jsem měl PC společný se sestrou, nebylo to skutečně jen moje pc... :)
pegy (757)|13.6.2008 23:11
No pre predajcov to moze byt dobra reklama, ako zvysit zisk z predaja, realne si ale myslim, ze PC by sa malo kupit, ked je ho potreba a nie len pri nejakej prilezitosti, zas z druhej strany to moze byt zaujimava motivacia pre ziaka :) Osobne som radcsej kupoval PC, ked som potreboval zvysit vykon a nie koli dobremu vysvedceniu :)
HiLow (1000)|13.6.2008 23:44
Ja si osobne myslim, ze za vysvedceni by se pocitac davat nemel. Proste, kdyz ho dite bude potrebovat, tak mu ho koupim, kdyz ne, tak si vystaci se starym. Treba moji osmiletou dceru PC skoro vubec nezajima. Dal jsem ji jeden do pokojicku a jen se na nej prasilo. Radsi chodi ven, a to je podle me v poradku. Proto jsem PC odnesl do sklepa. Kdyz si neco potrebuje najit, nebo ma chut si neco zahrat, tak jde na nas rodinny.
tomra (25)|15.6.2008 11:19
No ja jsem mel pocitac cca od 12 let a v te dobe jsem pouze hral a hral,ale byl pro vsechny,takže jsem měl časvý omzenení :( Ale skola mi šla bez problémů a treninky jsem mel 4x týdně.
První vlastní PC tedy NtB jsem dostal za maturitu,když mě vzali na Univerzitu ... a je pravda, že na hry to nebylo... Ale opravdu jen na studium :(
Před rokem jsem si poridil vlastni PC za vlastni penize a je super :) a tu skolu snad po 5letech dodelam :)

Takze PC jedno do rodiny urcite! vystaci tak na 4-5let ... kdyz bude novy,tak bude prcek urcite hrat az bude stary,tak se bude venovat necemu jinemu :) ke studiu mu to bude stacit
Hrat se bude vzdy ...

A jestli PC za vysvedceni ?? To asi jen pro sourozence dohromady a to puvodni by muselo uz byt v ,,nefunkcnim" stavu. Jinak bych vyuzil,ze se blizi leto, to znamena neco na sport ven, nebo ze na tabor s kamosema muze jen,kdyz bude pekny vysvedceni apod...,
a az mu bude 15 a vice,tak aby si cca 25% nasporil sam a pak by byli videt priority ... do ceho opravdu chce investovat.
Neregistrovaný (0)|16.6.2008 14:04
Po přečtení článku- Počítač za vysvědčení: nejvýznamnější značky/výrobci PC, musím ragovat na poslední zminovaný apple, je uvedena jako jiná skupina, nutno ovšem to uvést na pravou míru jiná skupina znamná něco audi s8. Apple techlogický nepřekonatelný a jeho počítače mac pro není nic jiného než obyčený pc který má dva 4 jádrové processory co to znamná obyčejný pc má trvanlivost asi jako nakládaná hruška toj 4 roky a pak se jen čeká, MAc pro bude i za 10 let plně výkonstně fukční pc. TAkže investice do nej je to nejlepší co může člověk udělat pokud ty peníze má. Časem totiž vydělá.
Proč je apple ale jiný především je spjat s výrobci jako je intel což není žádná jiný firma nikomu nevyrobí procesor na míru. Druhou stranou věcí jsou samostatné techlogie apple. Je před ostatními 5 let, zdůvodnění jsou vysoce výkonné sestavy, nebo sestavy s použitím ssd disků, nebo lcd let techlogie- nová technologie monitorů která se v čr neprodává jen v usa.
TAkže pokud chcete poznat co je americká kvalita, kupte si apple. apple je ve všem domyšlen každý detail je podroben složitémů přemýšlení než je vyroben sestrojen a uveden jak produkt. u apple je samozřejmostí kvalita a naprostá promyšlenost všeho.
Kromě toho mají svůj sw , o applu se nemusí pochybovat bud na něj máte nebo pokud ano nemá smysl kupovat nic jinýho. takže nikoli poslení aple naprosto první se nadčasovými technologie.
kane.shw (1231)|16.6.2008 14:32
Imho je hloupost dávat dítěti za dobré známky ve škole/vysvědčení vůbec nějakou odměnu za takové peníze (bavím se o řádech desítek-tisíc CZK), kterou by jako odměnu bral :notsure - to je zas věta :D
Pokusím se to vysvětlit:
Podle mě je úkolem každého rodiče, vysvětlit dítěti to, že škola je pro jeho vlastní dobro. Vím, jak to je v reálu, věřte nebo ne, také jsem býval dítětem... :D Hold to je úděl rodičů ;)

O tomto tématu se dáv debatovat mnohem složitěji, o výchově dětí, o rodině atd. Abych to zkrátil, PC/NB by mělo být už snad stadardním vybavením domácnosti. Za těch cca 10.000CZK co se dá doupit nový nb nebo za těch pár tisícikorun, co pořídíš obyč starší kancl komp do rodiny už to není snad žádný problém. Takže ohledně studijního vyžití pro dítě - zázemí má.

Pokud už se o to chce zajímat na úrovni takové, kdy chce mít vlastní komp, hrát hry, bádat kolem IT, mít na to výkon, tak snad i nějaká ta odměna by být mohla. Kupříkladu v podově finančního příspěvku právě na novou sestavu/NB, na kterou si už nějaký čas šetří, či vydělává :thumb

Určitě bych za vysvědčení nekupoval děckovi herní komp za 20.000CZK!
Toť můj názor, na druhou stranu je potřeba také v tomto ohledu zcela spoléhat na rodiče. Mají za dítě zodpovědnost, tak snad vědí, čeho a jak si bude jejich dítě vážit nejvíce...
Woyta (284)|16.6.2008 18:48
[QUOTE=Neregistrovaný;132691]...[/QUOTE]
LOL
A ted vazne.
To co najdes uvnitr macu je jen obycejny PC HW muzes koupit za o dost nizsi cenu.
LCD nakoupis kvalitnejsi a levneji.
Mac je jen premiova znacka.
A s Audi bych Apple rozhodne nesrovnaval.
HiLow (1000)|16.6.2008 19:49
[quote=Woyta;132784]
A s Audi bych Apple rozhodne nesrovnaval.[/quote]
Moje slova, Mac jsem mel, a uz nechci....
ICEBOSS (3435)|16.6.2008 21:14
nejaky pecko za odmenu je dobry darek, zvlast pokud namotivuju dite, aby si cast zaptatilo samo... neco jako. Dam ti na PC tolik, kolik si na nej das sam... :-). Naprosto nechapu, na co potrebuji ctrnactilety holky na gymplu notas...
kane.shw (1231)|16.6.2008 22:02
No přece aby byly kúúúúúúúúúl, [ajsy] :D

Jde o to odhadnout, jestli k tomu má to dítě vůbec vztah. Uživatelská gramotnost IT je něco jiného, než opravdový zájem o problematiku IT.

Můj synovec (11 let) má o PC zájem defacto jen v zimě. Jinak chodí na ryby, blbne venku, prostě normální "venkovské" dítě;).

Snad nejhorší, co může nastat, je to, když rodiče koupí "za odměnu" šíleně drahý komp a dítě o to nemá zájem. No jo, ale vysvětli jim to :rolleyes:, když za to v tesku dali skoro 30.000CZK a teď na to padá prach. To se potom rádo úkoluje: "Když už jsem ti to koupili, tak to budeš používat!" - i to jsem viděl, hrůza :(

Jak říkám, imho základní komp, za pár tisícikorun už snad může mít doma každý, a pak ať si junior sám zvolí, jestli ho to vůbec bude zajímat :thumb
BlackFrog (563)|16.6.2008 22:34
já už se třeba o pc zajímal v nějakých 6ti letech (to jsem smazal tátovi celé účetnictví chvíli před uzávěrkou :D )...
Mr-Paul (45)|21.6.2008 14:53
proc ne ze? kdyz si to ten zmetek zaslouzi ;)
Maximus12 (763)|21.6.2008 15:06
[QUOTE=Neregistrovaný;134149]mě se líbí tohle http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10512008R09820TFJW

nebo http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10512008R09820TH94[/QUOTE]

Tak specializované obchody hlavně ty velké dělaj takovéto sestavy a některé nejsou vůbec špatné, jako tyhle dvě, hlavně ta první :). ALe přeci jen preferuju třeba já když si všecko můžeš vybrat sám podle sebe a nic ti ten výrobce nenalajnuje. Ale třeba v případě alfacompu myslím, že jdou u těch sestav dělat i úpravy takže proč ne :)
AlAhmed (47)|27.6.2008 11:44
Mě na kompl naši nedali ani korunu, na všecko sme si moseli ze sourozencama našetrit sami. Za vysvědčení sme dostávali tak nanejvýš čokoládu (a že to byly krásné vysvědčeňá, teda aspoň na základce :) )
Pavel Boček (4169)|2.7.2008 15:48
Jó tak na základce, to bývalo jiné kafe :) To jsme dostal PC, ale ne za vysvcědčení, ale hned k novému šk. roku...teď je tu někde na komponenty. Na druhém PC jsem se už fnančně podílel a upgrade byl pak v mojí režii. I tohle PC je z větší části moje, ačkoli otec se ho snaží pořád přivlastnit :angry

Teď je ovbednáno LCD, ale ne k vysvědčení, ale prý k narozeninám. Vůbec nechápu, jak může takovou věc někdo říct ? :angry To PC používají rodičové, tak jak pro mě ? :angry Co to vadí, že tu jsem poslední tři měsíce ? To je přechodný stav :turtle:slug:idea:D