reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nový case a chlazení - 2000,-

wanabe (28)|13.6.2008 12:21
Ahoj,
Rozhodl jsem se, že vyměním svůj case a při této výměně se pokusím i trochu PC ztišit. Jedná se mi hlavně o výměnu původního chladiče na GK (Gigabyte 8800GT GV-NX88T512H-B). Různě jsem pročítal fóra a všude doporučují Accelero S1. Dále bych chtěl vyřešit "průvan" v casu. Nejspíše dva 120mm větráky (jeden v předu druhej vzadu)

Takže moje otázky:
1. Chtěl bych poprosit o radu jaký case vybrat (bez zdroje) Já si zatím vybral tenhle:
[code]http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41922[/code]
2. Stačí k uchlazení mé GK Accelero samotný, nebo je lepší tam přidat ještě větrák (moje GK není přetaktovaná a ani to zatím nemám v plánu)
3. Jak vyřešit průvan v casu a jaký na to koupit větráky
4. Jdou nějak regulovat otáčky ventilátorů? Mám desku MSI MS-7250 (K9N Platinum)

Za case, větráky a chladič na grafiku bych chtěl dát nejvíc 2000,-

Díky moc
mech13 (5526)|13.6.2008 12:34
0) S1 je jasna volba, nejvykonejsi a nejlevnejsi chadic - tak zkus nekomu poradit neco jinyho:D
1) jo, docela slusna. sice ma slabsi plechy, ale jinak ujde - za ty prachy neni spatna
2) pokud bude v case slusny prutok vzduchu, melo by to accelero zvladnout samotny. kdyz na neho ale das zpomaleny 120mm fan, tak jednak budes mit teploty do 50 stunu a vetrak stejne neuslysis, takze ja bych ho tam dal
3) kdybys mel vic penez tak noctua, ale s omezenym rozpoctem jednoznacne vede nexus http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=54749
4) http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30179 tady nedoporuuju koupit napevno predchstany prodluzky s odporama (nexus 12->10, xilence 12->9...) - nevim proc, ale nevunguji... xilence pousti plnych 12V, ten nexus to omezil aspon na 11... ale nic moc. tim primecolerem si natocis kolik se ti hodi, funguje spolehlive
johny__g (6387)|13.6.2008 12:38
Recenzi máš třeba tady. Je to prostě levná case, tenký plech, relativně dobře vyřešené chlazení - 2 x 120 mm větrák, design je otázkou vkusu, provedení asi průměr. Nic moc ale za ty prachy se to dá.
Větráky - dobrá je Noctua nebo Scythe, ale jsou dražší. Na výfuk by třeba stačil nějaký AC na 5 voltů - mně se zdají tiché.
Na Accelero bych dal jeden 80 nebo 120 mm větrák na 5 V, který bude ofukovat napájecí část.
Regulaci bych nastavil napevno - zapojením na 5 V nebo odpor. Trošku si s tím pohraješ, zjistíš optimální nastavení a pak už to neměníš. Jestli to umí tvoje deska poznáš v manuálu nebo BIOSu.

Edit: tak mech13 byl rychlejší, ale docela sme se shodli.
mech13 (5526)|13.6.2008 13:00
[QUOTE=johny__g;131796]...Na výfuk by třeba stačil nějaký AC na 5 voltů - mně se zdají tiché.[/QUOTE]

doufam ze to na tom obrazku jen tak vypada, ale na in/out bych rozhodne nedoporucoval vetrak bez ramecku - je to hodne poznat a vzduch jde vsude bokem jen ne tam, kam ma jit. bez ramecku se hodi tak leda na accelero nebo podobne ucely kde ma vetrak ofukovat vetsi plochu nez jak je sam velky, ale na vyfuk/sani urcite vzit s rameckem
wanabe (28)|13.6.2008 13:38
Super, díky moc Vám oběma za rady. A ještě mála drobnost. Pročítal sem tady na foru o výměně toho chlazení na GK a chtěl jsem se zeptat. Jsou v balení s Accelerem dodávány pasivky na paměti? A čím je nejlepší očistit paměti aby na nich drželi?

Díky
Salamander (6177)|13.6.2008 13:45
[QUOTE=wanabe;131814]Super, díky moc Vám oběma za rady. A ještě mála drobnost. Pročítal sem tady na foru o výměně toho chlazení na GK a chtěl jsem se zeptat. Jsou v balení s Accelerem dodávány pasivky na paměti? A čím je nejlepší očistit paměti aby na nich drželi?

Díky[/QUOTE]

pasivky tam jsou, a imho je to nejlepsi ocistit technickym lihem :thumb
meeee (1110)|13.6.2008 13:48
Případně isopropylalkoholem.
wanabe (28)|13.6.2008 14:42
Ted sem tak procházel ventilátory a narazil jsem na "Arctic Cooling Turbo Module" , která je dělaná přímo na Accelero. Myslíte, že je to dobrá volba a nebo je lepší koupit třeba ten Nexus, který navrhoval Mech13(Nexus D12SL-12 BW) a namontovat ho na GK?
johny__g (6387)|13.6.2008 15:01
Jestli ti jde o ticho, tak ten Turbo modul nebrat. Bežný zregulovaný větrák bude stačit.
Logout (4018)|13.6.2008 16:41
Ahoj, z levnejch case je myslím teď nejlepší koupě EC:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53375
oproti tý elite váží dvakrát tolik - což vypovídá o její robustnosti a tedy dobrém tlumení vibrací hdd. Zároveň už se konečně EC vcelku povedlo vyřešit chlazení (i když má ještě mouchy).
(Jestli umíš s flexkou/pilkou na železo a před montáží desky a zdroje bys v ní vyříznul mřížku u předního i zadního ventilátoru - a u zadního dal drátovou mřížku - tak se kvalita skříně ještě zvedne...

Turbomodul na běžné chalezní je zbíťo, když uděláš dobrej průvan ve skříni, je to lepší.

Další case, který maj smysl do 2000 je myslím Coolermaster Centruion a Chieftecy.
pas!k (3765)|13.6.2008 16:50
Jen bych doplnil ze budes potrebovat jeste vrtacku .. protoze nektere diry si budes muset dovrtat do mist kde mely byt puvodne.
mech13 (5526)|13.6.2008 17:17
[QUOTE=wanabe;131830]Ted sem tak procházel ventilátory a narazil jsem na "Arctic Cooling Turbo Module" , která je dělaná přímo na Accelero. Myslíte, že je to dobrá volba a nebo je lepší koupit třeba ten Nexus, který navrhoval Mech13(Nexus D12SL-12 BW) a namontovat ho na GK?[/QUOTE]

tak nejak chlazeni pameti probiral cool.user s PB nekde v tematu o grafikach, a ony kdyz pameti nejsou chlazeny vubec, tak jim to vubec nevadi.
pokud si nebudes uplne jisty ze jsi pameti dobre odmastil a pasivy drzi jak prisroubovany, tak je tam v klidu nedavej - vubec nic se nestane

turbo modul neni uplne spatny, ale pokud mas misto tak tizsi, levnejsi i ucinejsi bude klasicky 120mm vetrak primontovany stahoavci paskou

AD EC: je to na tobe, za tyto prachy zadna skrin neni dokonala, a kdyz chces aby fungovala poradni musis si ji dodelat sam. pokud se ti ta EC libi a mas doma dostatecny naradi, proc ne. na "papirovejsi" elite by mely stacit aspon trochu robusni stipacky a pilnik
Logout (4018)|13.6.2008 17:41
Pasik: když bude šikonvej, tak mu tam ty díry zůstanou. Tydle EC už jsou připravený na 120mm větrák. Takže to neni ani taková katastrofa tam ty originalni perforace (klasicka nevystoupla hexagonalni mrizka) nechat - i tak to bude relativně dobře řešený chlazení. Ta mřížká neni o moc horší než u jinejch horších skříní.
SamecP (1751)|13.6.2008 21:29
[QUOTE=wanabe;131790]Ahoj,
Rozhodl jsem se, že vyměním svůj case a při této výměně se pokusím i trochu PC ztišit. Jedná se mi hlavně o výměnu původního chladiče na GK (Gigabyte 8800GT GV-NX88T512H-B). Různě jsem pročítal fóra a všude doporučují Accelero S1. Dále bych chtěl vyřešit "průvan" v casu. Nejspíše dva 120mm větráky (jeden v předu druhej vzadu)

Takže moje otázky:
1. Chtěl bych poprosit o radu jaký case vybrat (bez zdroje) Já si zatím vybral tenhle:
[code]http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41922[/code]
Díky moc[/QUOTE]
Jen bych chtěl doplnit,že ty plechy jsou opravdu tenké.Sám tuhle skříň mám a asi bych jí znova nekoupil.Je fakt,že za tu cenu to není tak špatný,ale není fakt moc kvalitní.To bychsi radči došetřil a koupil třebaGigabyte Triton Black.Má jí otec a ej to výborná kvalitní škříň...
Logout (4018)|13.6.2008 21:35
Anebo dal si dvě stovky do prasátka na horší časy a koupil tu EC. Fakt neni špatná, měl jsem jejího předchůdce a ten nejhorší problém: chlazení - vyřešily poměrně dobře (lépe chlazený dobrý skříně začínaj IMHO od centurionů a chiefteců za necelý dva litry). Jinak její jedinej další problém byla jedna ne zcela padnoucí bočnice, ale podezřívam se, že jsem šláp na ty packy, co maj dosednout do skříně, takže to je spíš moje chyba. V kategorii levnejch skříní myslim teď tadle EC nemá moc konkurenci.
Deee-aN (3834)|14.6.2008 08:59
Já mám tohle: www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051450890UR1NYG7F (Tt M9) a za ty peníze je super. Ty vestavěný ventilátory podvoltuješ na 5V a nebudeš o nich vědět. Můžeš je ještě nasadit na tohle: www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514507N0BU0CMDSE (antivibration bolts). Navíc můžeš na čelo přidat další větrák.
Logout (4018)|14.6.2008 17:11
No nevim, nechci Ti ji hanit :-), ale zas to jsou dost tenký plechy (já vim, sem na ně úchylnej). Ale jinak vnitřní dispozice je ideální (aspoň pro mě - vyhodit koš na disky a zavěsit je na gumu popř. pro movitější do silentmaxu.
Jen právě nevim, jestli se za tydle peníze nevyplatí si přihodit pět set a koupit bytelnýho Centuriona nebo chiefa.
Deee-aN (3834)|14.6.2008 20:24
[quote=Logout;132185]No nevim, nechci Ti ji hanit :-), ale zas to jsou dost tenký plechy (já vim, sem na ně úchylnej). Ale jinak vnitřní dispozice je ideální (aspoň pro mě - vyhodit koš na disky a zavěsit je na gumu popř. pro movitější do silentmaxu.
Jen právě nevim, jestli se za tydle peníze nevyplatí si přihodit pět set a koupit bytelnýho Centuriona nebo chiefa.[/quote]

Já teda nevim, ale v tomhle případě můžou tenký plechy dělat složitějším snad jen nasazování bočnic. To je ale spíš o manuální zručnosti a o tom, jak často s nima musí člověk manipulovat. Obecně si myslím, že se tloušťka plechů přeceňuje. Pevnost skříně dělá spíš kostra a ta je v tomhle případě IMHO naprosto dostatečná. Řekl bych, že to má "na svědomí" konstrukce 5,25 slotů. Musím na ní zatlačit o dost víc, než se jí při běžném provozu může stát, aby se trošičku zkřížila.
Na Centuriony jsem při vybírání koukal taky a nepřesvědčily mě, abych si připlatil. A myslím, že jsem udělal dobře. Tt M9 je za ty peníze dobrá volba.

BTW, co mě na ní opravdu vadí, je ten podsvětlený ventilátor na intake. Prohodím ho s tím zezadu, eventuálně zruším diody.
ICEBOSS (3435)|14.6.2008 21:11
je pravda, ze za 650 Kc asi nic lepsiho nesezene, ale zase priplatit 2 kila na o lepsi CM Elite se mi nazda tak hrozny.
Deee-aN (3834)|14.6.2008 21:22
[quote=ICEBOSS;132241]je pravda, ze za 650 Kc asi nic lepsiho nesezene, ale zase priplatit 2 kila na o lepsi CM Elite se mi nazda tak hrozny.[/quote]

650,-?:runaway Nemyslíš doufám tu Tt M9 (http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051450890UR1NYG7F)
Richmond (8084)|15.6.2008 01:57
bych teda radsi sel do toho coolermastera, bocnice sice slaby ale vbavenost to srovna...
Deee-aN (3834)|15.6.2008 08:46
[quote=Richmond;132299]bych teda radsi sel do toho coolermastera, bocnice sice slaby ale vbavenost to srovna...[/quote]
vbavenost?:runaway
Asi myslíš vybavenost. Co máš konkrétně na mysli?
Logout (4018)|15.6.2008 11:57
Dean: no problém s těma prohejbajícíma se skříněma je v tom, že pak můžou trpět komponenty. Máš pravdu, že dost dělá konstrukce. Když však srovnám TT Swing s Eurocase ML (starší typ), tak rozhodně neni lepší v utišení vybrací, spíš horší. A to je swing dražší a má silnější plechy. Tak už prostě TT nevěřim. Ale může jít
(u nás obou) o špatnej/dobrej kus...
Richmond (8084)|16.6.2008 11:26
[quote=deeean;132330]vbavenost?:runaway
Asi myslíš vybavenost. Co máš konkrétně na mysli?[/quote]
konektory na hd audio, odrusovaci ferit, dist. sloupky na vycentrovani mb, celkem slusnej ventilator, bezroubkova instalace... btw tritona dela pro gigabyte coolermaster
PersonalComputer (107)|16.6.2008 12:33
Co všichni na té Coolermaster Elite (které já osobně přezdívám Eshit) vidí ? Kromě ceny ? Mizerné plechy, nic moc zpracování... Já to nechápu. Když jsem před dvěma lety měnil skříň (nějaká eurocase či co to bylo) tak jsem si určil (a to jsem byl a pořád jsem student !!!!) dva a půl tisíce coby limit. Nakonec jsem si koupil Soprano a byl jsem více než spokojený. Myslím že dost zajímavá skříň (i podle zahraničních recenzí) je tato:http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55787 Antec Three Hundred. Už jenom výbava je více než zajímavá, řekl bych že to je nine hundred bez děravého těla...Elite je skříň pro kancelářský počítač, herní mašina si zaslouží lepší domek...
mech13 (5526)|16.6.2008 13:35
[QUOTE=PersonalComputer;132672]Co všichni na té Coolermaster Elite (které já osobně přezdívám Eshit) vidí ? Kromě ceny ? Mizerné plechy, nic moc zpracování... Já to nechápu. Když jsem před dvěma lety měnil skříň (nějaká eurocase či co to bylo) tak jsem si určil (a to jsem byl a pořád jsem student !!!!) dva a půl tisíce coby limit. Nakonec jsem si koupil Soprano a byl jsem více než spokojený. Myslím že dost zajímavá skříň (i podle zahraničních recenzí) je tato:http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55787 Antec Three Hundred. Už jenom výbava je více než zajímavá, řekl bych že to je nine hundred bez děravého těla...Elite je skříň pro kancelářský počítač, herní mašina si zaslouží lepší domek...[/QUOTE]

jo, ten Antec je super case, ale kdyz se podivas na jeho cenu a cenu elite, tak jsme skoro o kategorii jinde.
tady se do dvou tisic musi vejit accelero, bedna a vetraky, coz se s Antecem nevejde

rozhodne to je dobra skrin na kterou se HODNE vyplati si priplatit

jeste ze se tu uz delsi dobu neobjevuji pripady "jedenactset za bednu se zdrojem", ale porad si malokdo muze dovolit vysolit za bednu i zdroj po dvou litrech.

nekdy ty penize proste nejsou, tak se musi vybrat mezi EC nebo elite

//po tom, co PersonalComputer objevil toho anteca bych autorovi poradil at proste sezene jeste nejaky kilo navic a vezne ho, ale bez penez to nepujde
Richmond (8084)|16.6.2008 16:58
jj, ten antec je za patnact kilo fakt supr kauf, asi ho zacnu davat do sestav a jeste usetrim :thumb
PersonalComputer (107)|16.6.2008 22:18
Anebo co takhle ThermalTake Strike bez větráku v bočnici ? Podle recenze tady na webu je to dobrý kejs a je lacinější nežli Antec.
Deee-aN (3834)|16.6.2008 23:13
Já sice nepovažuju sílu plechů za až tak důležitou, ale v tomhle případě mi necelých 5kg příjde dost málo. Určitě bych si připlatil za ten Antec.
wanabe (28)|17.6.2008 12:33
Chci všem poděkovat za rady.

Nakonec jsem koupil CoolerMaster Elite (mě bohatě stačí, nic netaktuju, tloušťka plechů mi v ničem nevadí, takže nepotřebuju zas tak extra Case), 3x větráky Nexus a Accelero.
Jeden větrák dopředu, jeden dozadu a poslední na grafiku společně s Accelerem

Po sice trochu delší montáži(něco podobného jsem dělal poprvé) se mi vše podařilo. Hluk z Casu se snížil tak o 20% a hlavně teploty klesly. Na grafice z původních 79 na 45 v zátěži a na ostatních komponentech tak o 10 stupňů.

A ještě jsem se chtěl zeptat: na bočnici zůstaly dvy průduchy. Mám je nechat nebo je mám spíš utěsnit?

Díky
mech13 (5526)|17.6.2008 13:39
vyzkousej jak ti ovlivnuji teploty;)

nech je volne. skus nejakou zatez a podivej se na teploty. vezmi papir a izolepu, diry zalep, znova skus zatez a podivej se co teploty...
wanabe (28)|17.6.2008 13:59
OK vyzkouším. Ale i tak jsem naprosto spokojený s výsledkem. Ještě jednou díky za rady