Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 32

Téma: Nový case a chlazení - 2000,-

Nováček Avatar uživatele wanabe
    Registrace
    Nov 2007

Ahoj,
    Rozhodl jsem se, že vyměním svůj case a při této výměně se pokusím i trochu PC ztišit. Jedná se mi hlavně o výměnu původního chladiče na GK (Gigabyte 8800GT GV-NX88T512H-B). Různě jsem pročítal fóra a všude doporučují Accelero S1. Dále bych chtěl vyřešit "průvan" v casu. Nejspíše dva 120mm větráky (jeden v předu druhej vzadu)

Takže moje otázky:
    1. Chtěl bych poprosit o radu jaký case vybrat (bez zdroje) Já si zatím vybral tenhle:
    Kód:
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41922
    2. Stačí k uchlazení mé GK Accelero samotný, nebo je lepší tam přidat ještě větrák (moje GK není přetaktovaná a ani to zatím nemám v plánu)
    3. Jak vyřešit průvan v casu a jaký na to koupit větráky
    4. Jdou nějak regulovat otáčky ventilátorů? Mám desku MSI MS-7250 (K9N Platinum)

Za case, větráky a chladič na grafiku bych chtěl dát nejvíc 2000,-

Díky moc
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

0) S1 je jasna volba, nejvykonejsi a nejlevnejsi chadic - tak zkus nekomu poradit neco jinyho
    1) jo, docela slusna. sice ma slabsi plechy, ale jinak ujde - za ty prachy neni spatna
    2) pokud bude v case slusny prutok vzduchu, melo by to accelero zvladnout samotny. kdyz na neho ale das zpomaleny 120mm fan, tak jednak budes mit teploty do 50 stunu a vetrak stejne neuslysis, takze ja bych ho tam dal
    3) kdybys mel vic penez tak noctua, ale s omezenym rozpoctem jednoznacne vede nexus http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=54749
    4) http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30179 tady nedoporuuju koupit napevno predchstany prodluzky s odporama (nexus 12->10, xilence 12->9...) - nevim proc, ale nevunguji... xilence pousti plnych 12V, ten nexus to omezil aspon na 11... ale nic moc. tim primecolerem si natocis kolik se ti hodi, funguje spolehlive

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Recenzi máš třeba tady. Je to prostě levná case, tenký plech, relativně dobře vyřešené chlazení - 2 x 120 mm větrák, design je otázkou vkusu, provedení asi průměr. Nic moc ale za ty prachy se to dá.
    Větráky - dobrá je Noctua nebo Scythe, ale jsou dražší. Na výfuk by třeba stačil nějaký AC na 5 voltů - mně se zdají tiché.
    Na Accelero bych dal jeden 80 nebo 120 mm větrák na 5 V, který bude ofukovat napájecí část.
    Regulaci bych nastavil napevno - zapojením na 5 V nebo odpor. Trošku si s tím pohraješ, zjistíš optimální nastavení a pak už to neměníš. Jestli to umí tvoje deska poznáš v manuálu nebo BIOSu.

Edit: tak mech13 byl rychlejší, ale docela sme se shodli.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od johny__g Zobrazit příspěvek
    ...Na výfuk by třeba stačil nějaký AC na 5 voltů - mně se zdají tiché.
    doufam ze to na tom obrazku jen tak vypada, ale na in/out bych rozhodne nedoporucoval vetrak bez ramecku - je to hodne poznat a vzduch jde vsude bokem jen ne tam, kam ma jit. bez ramecku se hodi tak leda na accelero nebo podobne ucely kde ma vetrak ofukovat vetsi plochu nez jak je sam velky, ale na vyfuk/sani urcite vzit s rameckem

Registrace
    Nov 2007

Super, díky moc Vám oběma za rady. A ještě mála drobnost. Pročítal sem tady na foru o výměně toho chlazení na GK a chtěl jsem se zeptat. Jsou v balení s Accelerem dodávány pasivky na paměti? A čím je nejlepší očistit paměti aby na nich drželi?

Díky

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od wanabe Zobrazit příspěvek
    Super, díky moc Vám oběma za rady. A ještě mála drobnost. Pročítal sem tady na foru o výměně toho chlazení na GK a chtěl jsem se zeptat. Jsou v balení s Accelerem dodávány pasivky na paměti? A čím je nejlepší očistit paměti aby na nich drželi?

Díky
    pasivky tam jsou, a imho je to nejlepsi ocistit technickym lihem

Starousedlík SHW Avatar uživatele meeee
    Registrace
    Jun 2007

Případně isopropylalkoholem.

Registrace
    Nov 2007

Ted sem tak procházel ventilátory a narazil jsem na "Arctic Cooling Turbo Module" , která je dělaná přímo na Accelero. Myslíte, že je to dobrá volba a nebo je lepší koupit třeba ten Nexus, který navrhoval Mech13(Nexus D12SL-12 BW) a namontovat ho na GK?

Čestný člen Avatar uživatele johny__g
    Registrace
    Sep 2007

Jestli ti jde o ticho, tak ten Turbo modul nebrat. Bežný zregulovaný větrák bude stačit.

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Ahoj, z levnejch case je myslím teď nejlepší koupě EC:
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=53375
    oproti tý elite váží dvakrát tolik - což vypovídá o její robustnosti a tedy dobrém tlumení vibrací hdd. Zároveň už se konečně EC vcelku povedlo vyřešit chlazení (i když má ještě mouchy).
    (Jestli umíš s flexkou/pilkou na železo a před montáží desky a zdroje bys v ní vyříznul mřížku u předního i zadního ventilátoru - a u zadního dal drátovou mřížku - tak se kvalita skříně ještě zvedne...

Turbomodul na běžné chalezní je zbíťo, když uděláš dobrej průvan ve skříni, je to lepší.

Další case, který maj smysl do 2000 je myslím Coolermaster Centruion a Chieftecy.

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Jen bych doplnil ze budes potrebovat jeste vrtacku .. protoze nektere diry si budes muset dovrtat do mist kde mely byt puvodne.

Registrace
    May 2006

Ted sem tak procházel ventilátory a narazil jsem na "Arctic Cooling Turbo Module" , která je dělaná přímo na Accelero. Myslíte, že je to dobrá volba a nebo je lepší koupit třeba ten Nexus, který navrhoval Mech13(Nexus D12SL-12 BW) a namontovat ho na GK?
    tak nejak chlazeni pameti probiral cool.user s PB nekde v tematu o grafikach, a ony kdyz pameti nejsou chlazeny vubec, tak jim to vubec nevadi.
    pokud si nebudes uplne jisty ze jsi pameti dobre odmastil a pasivy drzi jak prisroubovany, tak je tam v klidu nedavej - vubec nic se nestane

turbo modul neni uplne spatny, ale pokud mas misto tak tizsi, levnejsi i ucinejsi bude klasicky 120mm vetrak primontovany stahoavci paskou

AD EC: je to na tobe, za tyto prachy zadna skrin neni dokonala, a kdyz chces aby fungovala poradni musis si ji dodelat sam. pokud se ti ta EC libi a mas doma dostatecny naradi, proc ne. na "papirovejsi" elite by mely stacit aspon trochu robusni stipacky a pilnik
    Naposledy upraveno uživatelem mech13: 13-06-2008 v 18:23

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Pasik: když bude šikonvej, tak mu tam ty díry zůstanou. Tydle EC už jsou připravený na 120mm větrák. Takže to neni ani taková katastrofa tam ty originalni perforace (klasicka nevystoupla hexagonalni mrizka) nechat - i tak to bude relativně dobře řešený chlazení. Ta mřížká neni o moc horší než u jinejch horších skříní.
    Naposledy upraveno uživatelem Logout: 13-06-2008 v 18:52 Důvod: Neumim se vyjadřovat :-(

Starousedlík SHW Avatar uživatele SamecP
    Registrace
    Jul 2007

Ahoj,
    Rozhodl jsem se, že vyměním svůj case a při této výměně se pokusím i trochu PC ztišit. Jedná se mi hlavně o výměnu původního chladiče na GK (Gigabyte 8800GT GV-NX88T512H-B). Různě jsem pročítal fóra a všude doporučují Accelero S1. Dále bych chtěl vyřešit "průvan" v casu. Nejspíše dva 120mm větráky (jeden v předu druhej vzadu)

Takže moje otázky:
    1. Chtěl bych poprosit o radu jaký case vybrat (bez zdroje) Já si zatím vybral tenhle:
    Kód:
    http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=41922
    Díky moc
    Jen bych chtěl doplnit,že ty plechy jsou opravdu tenké.Sám tuhle skříň mám a asi bych jí znova nekoupil.Je fakt,že za tu cenu to není tak špatný,ale není fakt moc kvalitní.To bychsi radči došetřil a koupil třebaGigabyte Triton Black.Má jí otec a ej to výborná kvalitní škříň...

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Anebo dal si dvě stovky do prasátka na horší časy a koupil tu EC. Fakt neni špatná, měl jsem jejího předchůdce a ten nejhorší problém: chlazení - vyřešily poměrně dobře (lépe chlazený dobrý skříně začínaj IMHO od centurionů a chiefteců za necelý dva litry). Jinak její jedinej další problém byla jedna ne zcela padnoucí bočnice, ale podezřívam se, že jsem šláp na ty packy, co maj dosednout do skříně, takže to je spíš moje chyba. V kategorii levnejch skříní myslim teď tadle EC nemá moc konkurenci.
    Naposledy upraveno uživatelem Logout: 13-06-2008 v 22:47

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Chlazení case
    Od Dotázek v sekci Chlazení
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 17-06-2012, 18:56
  2. case, chlazeni
    Od johoo v sekci Skříně
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 02-10-2011, 14:23