reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): pristup odepren

Neregistrovaný (0)|13.6.2008 17:47
Jméno tazatele: remi

Znění dotazu:
Zdravím.Prosím o radu mám windows 2000 xp. Zaviroval se mi pocitač tak jsem si dal obnovu systému inovací windowsu jenže tato inovace mi způsobila, že sem se nemohl dostat zpátky do windowsu a to ani v nouzovém režimu. Tak jsem chtěl zachránit data zkusil nainstalovat windows na svůj druhý hardisk že si najedu do složky dokumenty a data přetáhnu, ale do té složky se nemužu dostat piše mi to hlašku pristup byl odepřen tak se chci zeptat zda-li se stím dá ještě něco dělat. Diky za každou radu.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Maximus12 (763)|13.6.2008 17:53
[QUOTE=Neregistrovaný;131885] Jméno tazatele: remi

Znění dotazu:
Zdravím.Prosím o radu mám windows 2000 xp. Zaviroval se mi pocitač tak jsem si dal obnovu systému inovací windowsu jenže tato inovace mi způsobila, že sem se nemohl dostat zpátky do windowsu a to ani v nouzovém režimu. Tak jsem chtěl zachránit data zkusil nainstalovat windows na svůj druhý hardisk že si najedu do složky dokumenty a data přetáhnu, ale do té složky se nemužu dostat piše mi to hlašku pristup byl odepřen tak se chci zeptat zda-li se stím dá ještě něco dělat. Diky za každou radu.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká: [/QUOTE]

windows 2000 xp ???? Jinak ty máš nastavené přihlašování do WIN. na heslo žj ? Proto ti to nejde přetahnout..

Zkusil bych na těch XPčkach projet antivirem ten disk s 2000 a odvirovat ho, to za prvé. Jinak jak se to chová při nabíhání ? Píše to nějakou hlášku ? Zamrzne to někde ?
astec (1823)|13.6.2008 18:02
[QUOTE=Neregistrovaný;131885] Jméno tazatele: remi

Znění dotazu:
Zdravím.Prosím o radu mám windows 2000 xp. Zaviroval se mi pocitač tak jsem si dal obnovu systému inovací windowsu jenže tato inovace mi způsobila, že sem se nemohl dostat zpátky do windowsu a to ani v nouzovém režimu. Tak jsem chtěl zachránit data zkusil nainstalovat windows na svůj druhý hardisk že si najedu do složky dokumenty a data přetáhnu, ale do té složky se nemužu dostat piše mi to hlašku pristup byl odepřen tak se chci zeptat zda-li se stím dá ještě něco dělat. Diky za každou radu.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká: [/QUOTE]

Zkus pravé tlačítko na ten nepřístupný adresář, vlastnosti, zabezpečení, Upřesnit, Vlastník, vybrat sebe a převzít vlastnictví. Potom Záložka oprávnění a tam se přidej a je to.
Neregistrovaný (0)|13.6.2008 18:06
Jo jo měl sem tam nastavené heslo a ješte bych měl dodat ze sem zkusil naistalovat windows prímo do složky windows, bez formatovaní takže ted mi to najiždi normalně ale do dokumentu se nedostanu.
hl.hl (1387)|13.6.2008 18:10
Prinejhorsim bych zkusil nejaky LiveCD a odtud by ses mel na ten disk dostat.
Neregistrovaný (0)|13.6.2008 18:20
[QUOTE=astec;131890]Zkus pravé tlačítko na ten nepřístupný adresář, vlastnosti, zabezpečení, Upřesnit, Vlastník, vybrat sebe a převzít vlastnictví. Potom Záložka oprávnění a tam se přidej a je to.[/QUOTE]

Nevím ale když na to kliknu tak tam žádnou položku zabezpečení nemám.
astec (1823)|13.6.2008 18:24
[QUOTE=Neregistrovaný;131895]Jo jo měl sem tam nastavené heslo a ješte bych měl dodat ze sem zkusil naistalovat windows prímo do složky windows, bez formatovaní takže ted mi to najiždi normalně ale do dokumentu se nedostanu.[/QUOTE]

A když uděláš to co jsem Ti doporučoval, co to udělá. Dostaneš se tam? Dokumenty jsi vytvořil jako jiný uživatel a tudíž nemáš práva do té složky vlízt.

Než jsem to natukal, tak jsi odepsal.... Hele ten disk kde maš ta nedostupna data je FAT32? Nebo NTFS.
Logout (4018)|13.6.2008 18:25
Pokud všechno selže, tak linux defaultně na windowsovskejch disích ignoruje práva. Takže použij jakoukoli live distribuci linuxu a data z toho disku dostaneš.
Neregistrovaný (0)|13.6.2008 18:29
[QUOTE=astec;131902]A když uděláš to co jsem Ti doporučoval, co to udělá. Dostaneš se tam? Dokumenty jsi vytvořil jako jiný uživatel a tudíž nemáš práva do té složky vlízt.

Než jsem to natukal, tak jsi odepsal.... Hele ten disk kde maš ta nedostupna data je FAT32? Nebo NTFS.[/QUOTE]

prave kdyz kliknu pravym tlacitkem a dam vybrat vlastnosti tak tam dal zadnou polozku zabezpeceni nemam disk je NTFS
astec (1823)|13.6.2008 18:31
[QUOTE=Neregistrovaný;131904]prave kdyz kliknu pravym tlacitkem a dam vybrat vlastnosti tak tam dal zadnou polozku zabezpeceni nemam disk je NTFS[/QUOTE]


Tento počítač, otevři jej, najdi na nějakém disku adresář, jakýkoliv. Poté v horní nástrojové liště je volba nástroje, pak Možnosti, záložka zobrazení, odškrtni fajfku u Použít zjednodušené sdílení souborů. Tlačítko OK a je to. Pak postupuj dle toho co jsem Ti napsal dříve
Neregistrovaný (0)|13.6.2008 18:55
[QUOTE=astec;131907]Tento počítač, otevři jej, najdi na nějakém disku adresář, jakýkoliv. Poté v horní nástrojové liště je volba nástroje, pak Možnosti, záložka zobrazení, odškrtni fajfku u Použít zjednodušené sdílení souborů. Tlačítko OK a je to. Pak postupuj dle toho co jsem Ti napsal dříve[/QUOTE]

no vsechno jsem udelal pridal se jako vlastnik ale do te polozky opravneni to nejak nemuzu dostat
astec (1823)|13.6.2008 19:01
[QUOTE=Neregistrovaný;131914]no vsechno jsem udelal pridal se jako vlastnik ale do te polozky opravneni to nejak nemuzu dostat[/QUOTE]

Mas tam neco takoveho???
a.jpg
Neregistrovaný (0)|13.6.2008 19:13
[QUOTE=astec;131915]Mas tam neco takoveho???[/QUOTE]

mam ale kdyz kliknu na tu nedostupnou slozku tak mi ukazuje 0 souboru 0 slozek ale hardisk je vic jak zpoloviny zaplnenej takze ty data by tam meli byt
astec (1823)|13.6.2008 19:37
[QUOTE=Neregistrovaný;131919]mam ale kdyz kliknu na tu nedostupnou slozku tak mi ukazuje 0 souboru 0 slozek ale hardisk je vic jak zpoloviny zaplnenej takze ty data by tam meli byt[/QUOTE]

Jo tak..... tak to mas smulu s klasickymi nastroji pod WIN, zkus jak Ti radili nabootovat z linuxu a zkusit se k datum dostat takto
Neregistrovaný (0)|13.6.2008 19:38
[QUOTE=Neregistrovaný;131919]mam ale kdyz kliknu na tu nedostupnou slozku tak mi ukazuje 0 souboru 0 slozek ale hardisk je vic jak zpoloviny zaplnenej takze ty data by tam meli byt[/QUOTE]

tak sem to tam nakonec dostal do te slozky opravneni ale je to porad stejny porad se tam nedostanu jinak diky za pomoc jeste to zkusim najak poresit