reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

hiper M580W

gauch (2)|14.6.2008 23:32
Dobrý den,

chci se zeptat jestli má někdo nějaké zkušenosti se zdroji značky Hiper a konkrétně s M580W? mám ho ve vybrané sestavě a zatím jsem se s ním nesetkal.
hl.hl (1387)|15.6.2008 00:31
Mas na ten zdroj nejaky odkaz? Kolik stoji? Je soucasti case nebo ho kupujes zvlast? Pokud zvlast, tak myslim nestoji za to delat experimenty.
elpsycho (1602)|15.6.2008 00:40
Existuje nějaký závažný důvod proč musíš mít zrovna tuhle značku? Obávám se že v rámci ČR ti k ní nikdo moc neřekne. Zahraniční recenzi konkrétního typu jsem taky nenašel, ale ve většině recenzí se zpravidla stejně nic nedozvíš - přinejlepším změří osciloskopem zvlnění napětí na jednotlivých větvích (v horším případě spoléhají na nějakou utilitu k základní desce) a účinnost při různé zátěži. Když je zdroj v těchto dvou parametrech slušný a navíc přečká krátkodobé maximální zatížení bez sebedestrukce, tak mu rovnou udělí ocenění s doporučením. A v reálném použití pak třeba odejde po pár měsících poloviční zátěže.

Ale jako varování bych bral že z 10 uživatelských hodnocení na newegg.com 5 lidí píše že jim nejdéle do roka umřel:
http://www.newegg.com/Product/ProductReview.aspx?Item=N82E16817128013

Dobré uživatelské zkušenosti (podpořené smysluplnými recenzemi) tu jsou se zdroji Enermax 82+, Seasonic S12/M12 a Corsairy VX450/HX520/HX620/TX650 (vyráběné Seasonicem, narozdíl od VX550 a TX750).
gauch (2)|15.6.2008 00:51
No problém je, že je součástí sestavy a bohužel ho není možné vyměnit za jinou značku. Chci koupit tuto sestavu na ebay vzhledem k tomu jak se vyvýjí kurz měn. Ale jak to tak vydím, asi jo pak někomu prodám koupím jiný. Díky za radu