reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ako naniest spravne pastu, aku vybrat na chladic?

palo1129 (23)|16.6.2008 16:27
Zdravim, mozno pre niekoho malickost, ziadny problem, ale predsa ked niekto kupi nove komponenty a chce si ich aj sam premierovo poskladat ,che mat istotu, ze sa teplo bude odvadzat co najlepsie do chladica, nie je lahsie sa opytat skusenejsieho. Skuste poradit co je najlepsie pouzit na rozotretie pasty, aku vrstvu, je viac lepsie? Kde pastu nanasate (na chladic, na cpu). Je dobre, ked sa aj plocha pred nanesenim napr. vylesti (vybrusi), mate nejaku oblubenu znacku? A na koniec musi sa po dokonceni a poskladani nechat cpu zahriat, aby sa pasta dobre "zapiekla"
HiLow (1000)|16.6.2008 16:38
Urcite nic nebrus!!! Ja pastu nanasim ziletkou, nebo kouskem tvrdeho papiru. Vrstva musi byt tenka a celistva. Urcite neni vic lepsi nez min.
A pasta se nanasi na procesor, ne na chladic.
Klingacikx (1545)|16.6.2008 16:42
nemyslel si s tým brúsením lapovanie?
no ja neviem podľa mňa je úplne jedno či sa pasta nanesie na procesor alebo na chladič...
HiLow (1000)|16.6.2008 16:55
[quote=Klingacikx;132725]nemyslel si s tým brúsením lapovanie?
no ja neviem podľa mňa je úplne jedno či sa pasta nanesie na procesor alebo na chladič...[/quote]

Ja si myslim, ze je lepsi na procesor, protoze potres jen tu plochu, kterou potrebujes. V opacnem pripade
ji mas na zbytecnych mistech.
Klingacikx (1545)|16.6.2008 17:13
Z toto istého dôvodu som aj ja nanášal pastu radšej na GPU, ale účinok bude ten istý.
[quote=palo1129;132717]
Kde pastu nanasate (na chladic, na cpu)
A na koniec musi sa po dokonceni a poskladani nechat cpu zahriat, aby sa pasta dobre "zapiekla"[/quote]
tak dobrá pasta ne MX-2
po zapeční nečakaj žiadne zázraky, možno tak 2°
mech13 (5526)|16.6.2008 18:43
temata jak nanest teplovodivou pastu tu jsou aspon dve, chtelo by to pouzit tlacitko hledat

jendoducha a pritom dobra metoda je placnout kapku doprostred CPU, pritlacit chladic, pripevnit ho a zavyklat s nim, pasta se roztece mezi IHS a chladic a vytlaci vsechen vzduch - prilozenim na tenkou vrstvu muze mezi pastou a chladicem zustat vzduch
Encore1106 (424)|16.6.2008 18:47
Ohledně nanášení pasty je tady třístránkový topic - https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=17895 - tak tam mrkni ;)
palo1129 (23)|16.6.2008 19:19
[QUOTE=mech13;132779]temata jak nanest teplovodivou pastu tu jsou aspon dve, chtelo by to pouzit tlacitko hledat

jendoducha a pritom dobra metoda je placnout kapku doprostred CPU, pritlacit chladic, pripevnit ho a zavyklat s nim, pasta se roztece mezi IHS a chladic a vytlaci vsechen vzduch - prilozenim na tenkou vrstvu muze mezi pastou a chladicem zustat vzduch[/QUOTE]

dik za rady, s tym placnutim doprostred to znie celkom logicky. No ja som kupil pastu za cca 50 korun zrejme na baze kvovych primesi, pomerne velmi hustej konzistencie takze zda sa mi riskatne sa spoliehat nato, ze sa roztecie po celom cipe. Skor by som sa chcel spytat aku pouzivate vy pastu konkretne v obchode mi vela predavac nepovie ked tam mam na vyber 2 druhy. A este ci staci naniest vrstvu na CPU, lebo som uz niekde cital ze sa nanasa na obe plochy.
Smeli (2302)|16.6.2008 19:37
LOCK, pokračuj v některém z témat o kterých tu byla řeč
mech13 (5526)|16.6.2008 19:38
jen na CPU/GPU/chipset...

jedna z nejlepsich veci co muzes koupit je arctic cooling MX-2

kdyz to dost pritlacis, zavyklas, potocis tak to bude OK, takto se da uspesne nanaset i AC MX-1 povestna svou tuhosti (MX-2 je +- to samy, jen ridsi)