reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Integrovaná VGA je špatně zastrčená?

hansiik (7)|16.6.2008 17:07
Ahoj,

mam problem, zakladni deska Gigabite GA-M61PME-S2 s integrovanou grafickou kartou geForce 6150/nForce 430 mi hlasi beep kody, ze je karta spatne vlozena (pritom je integrovana). Nestalo se to nekomu nekdy?

Znamy servisni technik mi rikal, ze ackoliv to pipa kodem spatne vlozene karty, ze to muze byt i slotama pameti. Ze pry kdyz se obcas prohne deska, tak se hnou i ty sloty a ze to treba nemuze detekovat pameti, tak at s tim trochu zahybu. Ale stejne porad nic. Nebo resp. nevim, jak bych mel temi sloty zahybat abych je neznicil nebo neco. Toho se bojim.

Doufal jsem, ze muj problem vyresi, kdyz vlozim do PCIe slotu externi grafiku. Porad stejny problem.

Monitor je tmavy, misto zelene ledky sviti porad oranzova, takze se nedostanu ani do BIOSu, nikam proste. Pocitac po zapnuti jen pipa beep kod spatne vlozene karty.

Diky vsem za postrehy a odpovedi.
Klingacikx (1545)|16.6.2008 17:17
skúšal si resetovať CMOS?
HiLow (1000)|16.6.2008 17:26
Nedriv zkus Clear CMOS, pokud nepomuze, tak odpojit vsechny periferie a nechat jen RAM a CPU. Pripadne pokud mas moznost, tak vyzkouset jinou RAM, nebo CPU.
hansiik (7)|16.6.2008 17:34
Vsechno co zde popisujete jsem zkousel. CMOS jako prvni nejdrive vyndal baterku, pak i jumperem. Vytahal jsem vsechny mozne kabely, vyndal i RAMky, zda-li se kod nezmeni a stale beep kod grafiky. To PC je nove asi 14 dni, do procesoru jsem vubec nesahal. Dnes jsem menil zdroj za novy vykonejsi, kvuli nove graficke karte, ale po vymene zdroje se uz pocitac nerozbehl a to tam jeste ta graficka karta nebyla. Se starym zdrojem uz to take neslo. Pri nejhorsim reklamace, jen se mi to nechce posilat pres pul republiky, dokud nebudu mit jistotu, ze v tom neni nejaka mala certovina.
a8nr (176)|16.6.2008 17:40
Vypadá to, že to zdroj odpálil, uvidíme, co řeknou ostatní.
alkaba (47)|16.6.2008 18:03
Jaký to byl zdroj, co jsi tam připojil? (značka)
hansiik (7)|16.6.2008 18:09
Doufam jen ze zdrojem ne, to abych se ho pak bal pripojit do kazde jine.

Mel jsem tam: Redstar 350W - 2x10 Pinu + 4x P4
Novy: Eurocase 550W - 2x12 Pinu + 4x P4
Salamander (6177)|16.6.2008 18:22
[QUOTE=hansiik;132764]Doufam jen ze zdrojem ne, to abych se ho pak bal pripojit do kazde jine.

Mel jsem tam: Redstar 350W - 2x10 Pinu + 4x P4
Novy: Eurocase 550W - 2x12 Pinu + 4x P4[/QUOTE]

Bozicku - z blata do louze, tim zdrojem by to klidne melo byt, je pry dobry na zabijeni komponentu i lidi :notsure
hansiik (7)|16.6.2008 18:25
[QUOTE=Salamander;132770]Bozicku - z blata do louze, tim zdrojem by to klidne melo byt, je pry dobry na zabijeni komponentu i lidi :notsure[/QUOTE]

Jako ta znacka Eurocase??
Salamander (6177)|16.6.2008 18:31
[QUOTE=hansiik;132771]Jako ta znacka Eurocase??[/QUOTE]

Pokud mas model JSP, potom shledni tento test http://www.svethardware.cz/recenze-srovnavaci-test-14-zdroju-1-cast/14063-4

[QUOTE=RECENZE]Prakticky ihned po otevření zdroje jsem se vyděsil doslova k smrti, výrobce na úkor bezpečnosti šetřil na dvou matičkách M4 a jedné vějířové podložce. Znalejší jistě vytušili, že jde o způsob připojení ochranného zelenožlutého vodiče, jenž je přichycen pod jeden ze šroubků držících desku zdroje bez jakýchkoliv podložek. Výše uvedené ve mně vzbuzuje pochybnosti, že zdroj prošel zkouškami EZÚ. Jak jsem zjistil, tak u nás může vydat prohlášení o shodě sám výrobce/dovozce a pochybení se řeší teprve tehdy, až takové zařízení někoho přizabije. K vnitřnostem zdroje se nebudu dále vyjadřovat, platí v podstatě totéž co u verze v hliníkové skříňce. Tento zdroj se výborně hodí jako vánoční dárek úhlavnímu nepříteli a nebo tchýni. [/QUOTE]
hansiik (7)|16.6.2008 19:04
Hmm tak to potesi. Zitra ten zdroj asi pudu omlatit o hlavu prodavajicimu. I kdyz nevim, jestli na zaklade teto recenze muzu pozadovat nejake odskodne ci vymenu zdroje. Koneckoncu, nemusi to byt tim zdrojem, ne? Vsechny vetraky se v kompu toci. Kdyby zdroj desku odpalil, tak je totalne mrtva ne? A mozna by to napsal i recenzent, ze mu neco umrelo. Budto mam holt smulu, ze se mi to zrovna stalo a nebo je to necim jinym jeste.
Tanajmic (14)|17.6.2008 10:34
no každopádně kup si jiný zdroj, tady jsme na tyhle neznačkový zdroje vysazený :-)
V desce se může něco odpálit a větráčky pojedou dál to s tim nesouvisí. Zkus sehnat nebo si od někoho půjčit základní desku a všechno přehodit na ní, jinak to neodzkoušíš a mi tu budeme jen střílet.
pinc (85)|17.6.2008 12:18
A co VGA do PCI ?
s tou to naběhne ?
hansiik (7)|17.6.2008 13:51
Na zitra jsem domluveny s technikem z te firmy, kde jsem zdrojk koupil, ze se na to podivame. Tak snad budu mit stesti a vymeni mi zdroj. Resp. radsi bych penize a priplatil si za nejakeho Corsaira nebo Chiefa. Uz jsem se poucil ze na zdroji nesetrit :)

[QUOTE=pinc;133011]A co VGA do PCI ?
s tou to naběhne ?[/QUOTE]

Ne ne, doufal jsem ze to tim vyresim, ale dela to to same. Asi urcite bude v haji deska.

Jen doufam ze to neschytalo jeste neco dalsiho. To by se mnou asi svihlo :)
kikloop (140)|17.6.2008 15:52
hm, a teda pamete su skusal ?? beep kody su sice pekna vec, ale necakaj ze vadne komponenty sa vzdy budu spravat rovnako a poslusne hlasit co je vadne :D
skus rozne kombinacie, beh s jednym modulom, popripade inou znackou..
hansiik (7)|18.6.2008 21:04
[QUOTE=kikloop;133056]hm, a teda pamete su skusal ?? beep kody su sice pekna vec, ale necakaj ze vadne komponenty sa vzdy budu spravat rovnako a poslusne hlasit co je vadne :D
skus rozne kombinacie, beh s jednym modulom, popripade inou znackou..[/QUOTE]

vážně to bylo těma paměťma.. zřejmě to první spuštění PC s novým zdrojem v něm vyvolalo nějakou zákeřnou vlnu, která mi odpráskla oba moduly.. s jinými to jde.. jsem z toho už blázen :)
HiLow (1000)|18.6.2008 21:57
[quote=hansiik;133524]vážně to bylo těma paměťma.. zřejmě to první spuštění PC s novým zdrojem v něm vyvolalo nějakou zákeřnou vlnu, která mi odpráskla oba moduly.. s jinými to jde.. jsem z toho už blázen :)[/quote]

No, bud rad, ze to nebyla MB a dalsi periferie. Co ten zdroj, jaky teda koupis?
pinc (85)|19.6.2008 08:19
[QUOTE=hansiik;133524]vážně to bylo těma paměťma.. zřejmě to první spuštění PC s novým zdrojem v něm vyvolalo nějakou zákeřnou vlnu, která mi odpráskla oba moduly.. s jinými to jde.. jsem z toho už blázen :)[/QUOTE]

Naběhlo to se starým zdrojem ?
Promiň, ale
to spíš ukazuje na chybu obsluhy (na 85%), statická elektrina, neexistence přepěťové ochrany, případně nedomáčknutá paměť, zapomenutý šroubek ap ...