reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Zvýšení a zlepšení výkonu počítače

Neregistrovaný (0)|16.6.2008 18:15
Jméno tazatele: PAT

Znění dotazu:
zdravím mám zakoupený počítač už od minulého roku ale i když neustále do něj investuji tak se mi nezdá že výkonnost počítače stoupá ale klesá co s tím při nových hrách se seká obraz,chraptí zvuk a spouštění jakéhokoliv prográmku ,hry i samotnému načítání windows toto vše je strašné pomalé i po přeinstalaci windowsu.poraďte co mám dělat.Zakladní desku mám Asus P5B Deluxe,graf.kartu Geforce 7900gtx,Ram 1G ddr2 teĎ jsem přidal ještě 1G,procesor Intel Core2-2,4ghc,zdroj 400w,hrd 320 nevím co dál napsat prosím odepište děkoji.Známý mě radil že když je sdílená zvukovka tak prý výkon počítače je o 15% niší ale odpověd nechám na vás.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Salamander (6177)|16.6.2008 18:20
trosku to pls rozepis - co je to za zdroj, pameti, disk a tak ... zvukovka by nebyla spatna :notsure (treba i audigy se)
ale pokud mas nejakej EC zdroj, tak bych hlavne zainvestoval tam a koupil aspon Corsair VX450.
No a pokud mas vice penez nazbyt, obmenil bych i grafickou kartu.
kane.shw (1231)|16.6.2008 18:44
...a co teploty jednotlivých komponent? CPU, grafické karty, ale i hardisku a vůbec jaké máš chlazení ve skříni - máš tam vůbec nějaký fan na přívod studeného (před hdd) a odvod teplého (pod zdrojem) vzduchu?

Co prach v casu? Máš uklizeno? Nebrzdí/neomezuje ti to chlazení na cpu a grafice?

Jo a pisni sem ten tvůj zdroj - co je to za značku?

Pak už opravdu záleží, jak píše Salamander, kolik na to máš peněz :notsure, otázka zní jestli se s tím budeš ještě patlat a upgradovat (ne že by to nemělo smysl, čipset 965P je ještě použitelný :thumb), nebo jestli to celé prodat a postavit si tady pod naším odborným dohledem;) zcela nový komp.
To je tvé rozhodnutí...
hl.hl (1387)|16.6.2008 23:16
Zavolej si kamarada MATa a spolecne to urcite vyresite!!! :)

Ale ted vazne. Rozepis se jak radi druzi. Zkus specifikovat, co presne je vlastne pomale. Pridej sem (nejlepe screeny) z nejakych benchmarku (disk - HDTach, HDTune, grafika - 3Dmark, procesor) a z toho mozna neco usoudime.

Jeste se podivej, jestli to pri tom sekani nacite neco z disku (blika LED). Pokud ano, tak by to mohlo byt jen rezimem vkterem bezi disk.
-HoNY- (557)|20.6.2008 11:30
Já bych začal následovně:

1) Zkontrolovat přítlak chladiče CPU - může blbě doléhat a procesor throtlí
2) Deska - je správně nastaven BIOS? Ručně nastavit hondnoty, pokud to nepomůže, flahnout nový BIOS
3) Stabilita a funkčnost komponent - Memtest+ -> Orthos -> Ati Tray Tools
4) OVLADAČE: Alfa a omega stabilního systému - Odzkoušet si poslední ovladače (chipset poslení ze stránek intelu, grafiku z webu nV, zbytek může být z ASUSu) -> vypálit je na CD a provést si zálohy -> formát HDD -> rozdělit disk na 40GB a zbytek -> potom čistá reinstalace Windows -> Intel INF -> VGA -> LAN -> ZK -> http://windowsupdate.microsoft.com/ -> updatovat všechno, co půjde (.NET Framework, Microsoft Installer, MDAC ...) -> 3DMark, HD Tune, Everest... -> Provést testy
5) Stále je výkon v nepořádku :confused: - svěř počítač někomu, kdo tomu rozumí lépe, určitě to bude fungovat
Logout (4018)|20.6.2008 11:57
No, pokuď to předtím běželo rychlejc, tak to (neexistující) zvukovkou nebude - byť ta ve hrách nějaký procenta přidá. Ale opravdu, na to aby se s tim nějak hejblo, tak potřebujeme výsledky benchmarků, který objektivně řeknou, jestli je nějakej problém, nebo jestli jen prostě chceš výkonnější stroj než máš - a podle toho Ti poradíme buď co dokoupit (ale výrazně ten Tvůj stroj urychlit nebude úplně zadarmo, je vcelku up to date), nebo jak vyřešit problém....