Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 41

Téma: Koupili jste si někdy pro sebe nový počítač už sestavený od nějaké firmy?

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2007

Já mám s nákupem hotové sestavy neblahou zkušenost. V roce 2003 kdy jsem tomu vůbec nerozuměl jsem si objednal (nebo mi bylo objednáno-Vánoce) sestavu u jedné pražské menší firmy která spolupracovala s jednou ostravskou firmou. Bohužel ne vše bylo v pořádku, nefungovala paměť, nedali nám tam vypalovačku DVD-RW ale jen CD-RW a půl věcí co tam bylo tam nakonec nebylo... Hádali jsme se s nima, no nakonec to beztak dopadlo tak že počítač byl od základu časem překután a to dost brutálně. Pak teprve fungoval tak jak měl.

Takže můj stávající počítač jsem sice nestavěl sám (protože to neumím) ale je postavený přesně z těch dílů co jsem chtěl. Jen kabely by mohly být umístěny jinak ale protože tomu nerozumím tak s tím nic neudělám.

Jinak hotovou sestavu bych si koupil klidně ale musela by to být sestava od Dellu, HP anebo Alienware... Samozřejmě herní sestava (jako je třeba Blackbird atd...) což je ovšem unreal protože tohle se tu v ČR neprodává a prodávat nebude.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

No, kdyby tam byla odpověď "Ano, v HW jsem se příliš nevyznal" tak bych zvolil tu, z těchhle uvedených je nejpravdivější "Ne, svůj nový počítač si vždy postavím sám".

Svůj první počítač jsem koupil hotovej v době, kdy jsem se v tom ještě nevyznal (ale otázka je uvedená v přítomném čase, takže to už neplatí), bylo to někdy v roce 98-99 myslím. Nechal jsem si udělat drobné změny konfigurace, koupeno ve specializovaném PC obchodě a na svou dobu spokojenost (díly jsem při upgrade ještě většinu úspěšně rozprodal, zůstal mi jen case se zdrojem, klávesnice a myš). I když už v té době jsem uvažoval i o tom, že si ho sestavím sám, měl jsem i nějaké návody, ale měl jsem z toho v tý době strach, že by všechno nefungovalo napoprvý a pak bych měl problém přijít na to, co je špatně.

V současný době si všechno stavím, a to i pro známé, rodinu apod. (takže tím, že je volba "Ne, svůj nový počítač si vždy postavím sám" postavená do budoucnosti, nevylučuje, že jsem si někdy v minulosti koupil PC sestavený, takže není nepravdivá - ale zase co může člověk do budoucna vědět, třeba si někdy koupím notebook - ale desktop si zřejmě vždycky budu stavět sám).

S PC z hypermarketu je to stejně jako s "finančními poradci", se kterými jsem měl nedávno velmi neblahou zkušenost (resp. zatím to pořád řeším) - tváří se, jako že chtějí člověku pomoct a nabízejí "velmi výhodný" produkt a až posléze člověk zjistí, že si koupil šmejd, a že obchodník myslí jen na svůj zisk a v žádném případě na prospěch zákazníka (když se spolehne na jejich serióznost a všechno si do detailu neověří sám) - prostě v obou případech platí, že i když tomu nerozumím (HW, ekonomice nebo čemukoliv), stejně "výhodným nabídkám" už z principu nevěřit, vždycky je tam nějakej háček (a většinou dost velkej hák). A nejlíp si vše ověřit a pokud nemám známého, který tomu rozumí a kterýmu věřím, se vyptat na fóru, které odpovídá dané specializaci, protože tam jsou lidé, kteří poradí dobře

Lax Lax je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Ne, svůj nový počítač si vždy postavím sám

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2007

pokud tedy nepočítám Atari 130XE a Amigu 1200, které jsem měl před PC

Nováček
    Registrace
    May 2006

Tohle jsem nemohl skousnout, kdyz jsem si kupoval notebook. PC jsem si vzdycky sestavoval sam. A ted najednou koupit neco, co uz bude sestaveny? Z toho jsem mel fakt hruzu

Starousedlík SHW Avatar uživatele Maximus12
    Registrace
    May 2006

ANO - své první dva PC sem měl z IT firmy pač se jednalo o 486 a Pentium 100 . V té době jsem toho o hardwaru moc nevěděl. V současné době si PC stavim už jen sám, jednak si to udělám podle sebe, jednak za to často IT firmy chtěj i prachy navíc co si u jedné pamatuju chtěli nějakých 550 bez DHP za sestavení PC, i když si u nich dotyčnej koupil všecky komponenty. Takže jedině sám !!

Nováček
    Registrace
    Jun 2008

nejsem taková lama, abych si nedokázal sestavit vlastní PC :-)

Nováček
    Registrace
    Feb 2008

Hotový kompl bych si ze supermarketu určitě nekůpil, enom moje první dva komple sem sehnal z druhej ruky, zbytek poctivě poskládaný

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Ja si samozrejme komp vzdy radasej postavim sam, ale ak by som mal realne uvazovat o nasadeni nejakeho servera tak jedine znackovy - su vyladene a vacsinou sa poskytuju s podporou. Ci uz "on site", alebo inou.. Samozrejme ze nehovorim o Linux routeri v podkrovi

Erb Erb je offline
    Nováček
    Registrace
    Apr 2007

V roce 2001 jsem si nechal sestavit počítač u firmy (malý obchůdek) i s instalací Windows. Od té doby jsem zkušenější a upgraduji si sám.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Ano, v HW se příliš nevyznám
    v roce 1999 jsem koupil pentium 100 s 32MB RAMky a int.grafikou bez CDROMu za 5000,-
    Tenkrát jsem věděl na co je tlačítko POWER a RESET a pár příkazů z DOSu ;-)

Athlon 1300, 1GB SDRAM, deska Asus A7V, TNT2-M64, CD vypalovačka, bedna big tower říznutá na ATX...
    PC poskládaný ze šrotu mě celkem vyšel na cca 1000,- před dvěma roky (RAM + flaška Stalinových slz ;-)
    Na Crysis to není :-D , ale na starý CAD, office, internet a staré hry i pod DOSem to bohatě stačí,
    víc po PC ani nechci ;-)

Nováček
    Registrace
    May 2006

tescoPC, dekuji nechci (:

jediny pc bych si koupil od alienware, coz je takovej mercedes mezi postavenymi pc (:
    a pak samozrejmne notebook, ale taky jedine bych si ho mohl upravit (:

Moderátor / Poděs SHW Avatar uživatele ICEBOSS
    Registrace
    May 2006

ne. prvni i druhy pocitac jsem si vybral komponenty a ve firme mi to smontovali. pak uz jsem si vsechno delal sam

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Prvni pocitac jsem odkoupil z firmy ve ktere jsem driv pracoval .. to bylo jeste v dobach kdy se nova 486 dx prodavala za 50 tisic Vsechny ostatni pc sem si jiz skladal sam .

Nováček
    Registrace
    May 2007

Chybí mi varianta:
    Komponenty jsem si vybral já, ale sestavit jsem si ho nechal dodavatelem.

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Měli jste někdy grafickou kartu od 3Dfx?
    Od Karel Polívka v sekci Grafické karty
    Reakcí: 120
    Poslední příspěvek: 24-02-2014, 22:57
  2. Počítač se někdy zasekne při uspávání
    Od Gouranga v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 20-08-2013, 23:04
  3. Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 30-07-2013, 11:26
  4. Chladili jste někdy svůj počítač vodou?
    Od Petr S. v sekci Ankety v magazínu
    Reakcí: 45
    Poslední příspěvek: 20-07-2011, 23:04
  5. Měli jste někdy vlastní herní konzoli? Pokud ano, jakou?
    Od Karel Polívka v sekci Volná témata
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 17-09-2007, 12:16