reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Koupili jste si někdy pro sebe nový počítač už sestavený od nějaké firmy?

Karel Polívka (1485)|16.6.2008 20:28
  • Ano, v HW se příliš nevyznám
  • Ano, v HW se sice vyznám, ale ušetřilo mi to čas
  • Ano, byl za dobrou cenu
  • Ne, ale nebráním se tomu
  • Ne, svůj nový počítač si vždy postavím sám
kane.shw (1231)|16.6.2008 20:29
Ježišmarjá... už z principu nee! :D


Ne, svůj nový počítač si vždy postavím sám
Salamander (6177)|16.6.2008 20:33
Pokud by to byl klasicky pocitac, tak urcite sam, ale jiz delsi dobu uvazuji o nejakem Small Form Factor PC, v tom pripade bych byl ochoten si ho nekde nechat sestavit, popripade pokud bych sehnal dily, s radosti bych se do toho pustil sam.
//Stavba PC je pro me snad lepsi nez LEGO - clovek potom ma radost, kdyz se cely stroj rozjede, to je k nezaplaceni :thumb
///Vlastne jsem jednou sestavovany PC mel, byl to Duron 950Mhz a byl jsem s nim celkem spokojeny
Withman (1337)|16.6.2008 20:39
Ano, svůj první PC (nepočítám 386) jsem dostal v 15 - 16 letech. Byl nakonfigurovaný od jednoho ITáka (zdravím Jardo :D) a postavený v Losanu.

Konfigurace byla:

DFI AK75-EC
Duron 900MHz
256MB SDRAM
GeForce 2 MX440
40GB Seagate
CD-ROM
17" monitor V7
HP Deskjet 920c (funguje do dnes)
bezdrátová, kuličková myš od Geniusu

Docela solidní sestava na tehdejší dobu. Ani nevím, kolik stála. :notsure

Od té doby si stavím PC sám. Další PC bylo s AthlonXP 2600+ :thumb
Milan Šurkala (160)|16.6.2008 20:56
Ano, v roce 2000, kdy jsem tomu ještě moc nerozuměl. Ale nechal jsem si mírně pozměnit konfiguraci, RAM paměť z 32 MB na 64 MB (příplatek byl šílený, raději si jej ani nepamatuju) a pevný disk ze 4,3 GB na 8,4 GB. Byl to Celeron 466 MHz. Cena byla dobrá, prodejce výborný (ABM - skvělé řešení reklamací, nemohu si stěžovat), jen pojem "3D grafika AGP 8MB" mě tehdy dost zklamala. V grafikách byl strašný zmatek, tehdy bylo ještě mnoho výrobců a tak nějak jsem naivně nečekal integrovaný chipset Intel 810 :-) On totiž ten integrovaný čip byl sice připojen vnitřně přes sběrnici AGP, ale deska AGP slot neměla. Ještě hodně dlouho jsem si rval vlasy :-) Jednak grafický výkon nešel rozšířit (leda přes PCI) a jednak Intel 810 měl neskutečně pomalou integrovanou grafiku.
crasher.km (919)|16.6.2008 20:58
Ne, svůj nový počítač si vždy postavím sám
wolf007 (653)|16.6.2008 21:08
ano hotovou sestavu od HP-puvodne to mel byt server ale po modifikaci podle meho vkusu je to ted muj hlavni pc ....
astec (1823)|16.6.2008 21:16
Vzhledem k tomu, že mám NTB tak jo.....
Encore1106 (424)|16.6.2008 22:06
  • Ano, v HW se příliš nevyznám
  • Ano, v HW se sice vyznám, ale ušetřilo mi to čas
K 1. možnosti: První PC myslim koncem roku 1998 od firmy CMS-Consulting, cca 4 roky na to sestava z CzC.
Ke 2. možnosti: Myslim, že minulé léto, jsme kupovali bratrovi počítač, vybral jsem hotovou sestavu z Alzy. Šlo to na firemní peníze, takže ušetřilo mi to čas a nějak moc nevadilo, že sám bych to složil asi trošku jinak a nejspíš i levnějc...

Teď už počítače stavím výhradně sám, případně s pomocí tady na SHWF. :o)
hl.hl (1387)|16.6.2008 23:23
Vsechny pocitace pro sebe a zname nakupuji ve firme SelfMade a jeste nikdy me nezklamala.
astec (1823)|16.6.2008 23:28
Přesně tak firma DoDo nikde a nikdy nezklame
ICE_D (2754)|17.6.2008 00:04
V cervenci 1996 jsem si koupil od mamky z prace 486DX2/80,4MB,256MB :D
Od ty doby si zasadne skladam vsechno sam nebo s malinkou pomoci kamaradu.

DNES BYCH SI NIKDY NEKOUPIL HOTOVOU SESTAVU! Nikdy totiz neni konfigurace dle meho gusta ;)
Trippax (154)|17.6.2008 00:08
Ne, svůj nový počítač si vždy postavím sám
a nielen svoj... :D
uran238 (2)|17.6.2008 07:46
Leda notebook bych si koupil sestavený. Pravda je taková, že kdykoli jsem měl možnost shlédnout postavený PC prodejcem, vždycky do něj nezapoměli zakomponovat zastaralé a neprodejné kusy HW co již nemohli samostatně prodat, ale netvrdím, že to dělají všichni.
noegoncz (319)|17.6.2008 08:09
[QUOTE=uran238;132936]Leda notebook bych si koupil sestavený. Pravda je taková, že kdykoli jsem měl možnost shlédnout postavený PC prodejcem, vždycky do něj nezapoměli zakomponovat zastaralé a neprodejné kusy HW co již nemohli samostatně prodat, ale netvrdím, že to dělají všichni.[/QUOTE]

bohužel, hlavně v supermarketech je to častý problém. Srandy na letácích ala :128MB PAMĚTI NA GK !!!!!!!! nebo 2GB PAMĚTI !!!! (což je samozřejmně fain,ale pak ta cena...) jsou k pláči...

jinak samozřejmně : Ne, svůj nový počítač si vždy postavím sám

tedy v 7.třídě na základce jsme kupovali první pc (Intel Pentium 2 266mhz,20GB hdd asi,32MB RAM,S3 virge 4MB,32x CD-ROM SAMSUNG (na RMA byla snad 8x :) ) a Windows 95 jsem instaloval podle přiložené příručky :D
PersonalComputer (107)|17.6.2008 08:46
Já mám s nákupem hotové sestavy neblahou zkušenost. V roce 2003 kdy jsem tomu vůbec nerozuměl jsem si objednal (nebo mi bylo objednáno-Vánoce) sestavu u jedné pražské menší firmy která spolupracovala s jednou ostravskou firmou. Bohužel ne vše bylo v pořádku, nefungovala paměť, nedali nám tam vypalovačku DVD-RW ale jen CD-RW a půl věcí co tam bylo tam nakonec nebylo... Hádali jsme se s nima, no nakonec to beztak dopadlo tak že počítač byl od základu časem překután a to dost brutálně. Pak teprve fungoval tak jak měl.

Takže můj stávající počítač jsem sice nestavěl sám (protože to neumím) ale je postavený přesně z těch dílů co jsem chtěl. Jen kabely by mohly být umístěny jinak ale protože tomu nerozumím tak s tím nic neudělám.

Jinak hotovou sestavu bych si koupil klidně ale musela by to být sestava od Dellu, HP anebo Alienware... Samozřejmě herní sestava (jako je třeba Blackbird atd...) což je ovšem unreal protože tohle se tu v ČR neprodává a prodávat nebude.
Dojigiri (1629)|17.6.2008 09:50
No, kdyby tam byla odpověď "Ano, v HW jsem se příliš nevyznal" tak bych zvolil tu, z těchhle uvedených je nejpravdivější "Ne, svůj nový počítač si vždy postavím sám".

Svůj první počítač jsem koupil hotovej v době, kdy jsem se v tom ještě nevyznal (ale otázka je uvedená v přítomném čase, takže to už neplatí), bylo to někdy v roce 98-99 myslím. Nechal jsem si udělat drobné změny konfigurace, koupeno ve specializovaném PC obchodě a na svou dobu spokojenost (díly jsem při upgrade ještě většinu úspěšně rozprodal, zůstal mi jen case se zdrojem, klávesnice a myš). I když už v té době jsem uvažoval i o tom, že si ho sestavím sám, měl jsem i nějaké návody, ale měl jsem z toho v tý době strach, že by všechno nefungovalo napoprvý a pak bych měl problém přijít na to, co je špatně.

V současný době si všechno stavím, a to i pro známé, rodinu apod. (takže tím, že je volba "Ne, svůj nový počítač si vždy postavím sám" postavená do budoucnosti, nevylučuje, že jsem si někdy v minulosti koupil PC sestavený, takže není nepravdivá - ale zase co může člověk do budoucna vědět, třeba si někdy koupím notebook :D - ale desktop si zřejmě vždycky budu stavět sám).

S PC z hypermarketu je to stejně jako s "finančními poradci", se kterými jsem měl nedávno velmi neblahou zkušenost (resp. zatím to pořád řeším) - tváří se, jako že chtějí člověku pomoct a nabízejí "velmi výhodný" produkt a až posléze člověk zjistí, že si koupil šmejd, a že obchodník myslí jen na svůj zisk a v žádném případě na prospěch zákazníka (když se spolehne na jejich serióznost a všechno si do detailu neověří sám) - prostě v obou případech platí, že i když tomu nerozumím (HW, ekonomice nebo čemukoliv), stejně "výhodným nabídkám" už z principu nevěřit, vždycky je tam nějakej háček (a většinou dost velkej hák). A nejlíp si vše ověřit a pokud nemám známého, který tomu rozumí a kterýmu věřím, se vyptat na fóru, které odpovídá dané specializaci, protože tam jsou lidé, kteří poradí dobře :thumb
Lax (97)|17.6.2008 10:13
Ne, svůj nový počítač si vždy postavím sám
mikeb (74)|17.6.2008 11:43
Ne, svůj nový počítač si vždy postavím sám

pokud tedy nepočítám Atari 130XE a Amigu 1200, které jsem měl před PC :inlove
Xingular (2)|17.6.2008 12:35
Tohle jsem nemohl skousnout, kdyz jsem si kupoval notebook. PC jsem si vzdycky sestavoval sam. A ted najednou koupit neco, co uz bude sestaveny? Z toho jsem mel fakt hruzu :)
Maximus12 (763)|17.6.2008 13:57
ANO - své první dva PC sem měl z IT firmy pač se jednalo o 486 a Pentium 100 :D. V té době jsem toho o hardwaru moc nevěděl. V současné době si PC stavim už jen sám, jednak si to udělám podle sebe, jednak za to často IT firmy chtěj i prachy navíc co si u jedné pamatuju chtěli nějakých 550 bez DHP za sestavení PC, i když si u nich dotyčnej koupil všecky komponenty. Takže jedině sám !!
B3legost (11)|17.6.2008 14:20
Ne, svůj nový počítač si vždy postavím sám
nejsem taková lama, abych si nedokázal sestavit vlastní PC :-)
AlAhmed (47)|17.6.2008 14:24
Hotový kompl bych si ze supermarketu určitě nekůpil, enom moje první dva komple sem sehnal z druhej ruky, zbytek poctivě poskládaný
kikloop (140)|17.6.2008 15:48
Ja si samozrejme komp vzdy radasej postavim sam, ale ak by som mal realne uvazovat o nasadeni nejakeho servera tak jedine znackovy - su vyladene a vacsinou sa poskytuju s podporou. Ci uz "on site", alebo inou.. Samozrejme ze nehovorim o Linux routeri v podkrovi :D
Erb (32)|17.6.2008 20:45
V roce 2001 jsem si nechal sestavit počítač u firmy (malý obchůdek) i s instalací Windows. Od té doby jsem zkušenější a upgraduji si sám.
thomas.007 (43)|17.6.2008 21:06
Ano, v HW se příliš nevyznám
v roce 1999 jsem koupil pentium 100 s 32MB RAMky a int.grafikou bez CDROMu za 5000,-
Tenkrát jsem věděl na co je tlačítko POWER a RESET a pár příkazů z DOSu ;-)

Ne, svůj nový počítač si vždy postavím sám
Athlon 1300, 1GB SDRAM, deska Asus A7V, TNT2-M64, CD vypalovačka, bedna big tower říznutá na ATX...
PC poskládaný ze šrotu mě celkem vyšel na cca 1000,- před dvěma roky (RAM + flaška Stalinových slz ;-)
Na Crysis to není :-D , ale na starý CAD, office, internet a staré hry i pod DOSem to bohatě stačí,
víc po PC ani nechci ;-)
tmaven (1)|18.6.2008 11:33
tescoPC, dekuji nechci (:

jediny pc bych si koupil od alienware, coz je takovej mercedes mezi postavenymi pc (:
a pak samozrejmne notebook, ale taky jedine bych si ho mohl upravit (:
ICEBOSS (3435)|18.6.2008 23:48
ne. prvni i druhy pocitac jsem si vybral komponenty a ve firme mi to smontovali. pak uz jsem si vsechno delal sam
pas!k (3765)|19.6.2008 07:27
Prvni pocitac jsem odkoupil z firmy ve ktere jsem driv pracoval .. to bylo jeste v dobach kdy se nova 486 dx prodavala za 50 tisic :) Vsechny ostatni pc sem si jiz skladal sam .
JiVy (9)|19.6.2008 11:49
Chybí mi varianta:
Komponenty jsem si vybral já, ale sestavit jsem si ho nechal dodavatelem.
Maximus12 (763)|19.6.2008 12:48
[QUOTE=JiVy;133693]Chybí mi varianta:
Komponenty jsem si vybral já, ale sestavit jsem si ho nechal dodavatelem.[/QUOTE]

Jasně to je taky možnost, ja za tu dobu co si s PC hraju využil víc možností
-od firmy, výběr komponentů a sestavení, vlastní sestavení...
majcoš (57)|19.6.2008 22:03
ja sem před 2,5 roky kupoval sestavu u LYNX to sem tomu ještě nerozuměl, jejich přístu byl ze začátku dobrý ale jak sem přišel s první reklamaci že se mi restartuje comp tak mi řekli že to jsou jen viry a zaplatil sem 1000,- za odvirováni ale po páru dnech se mi to začalo restartovat znova za chcíli jsem se seznámil s jedním človíčkem co pracuje v it obchodě jako servisní technik a ten mi projel celý pc a řekl že odešel řadič pamětí. tak sem to šel reklamovat a strašně se kroutili ale nakonec to poslali tu desku někde do prahy a trvalo to skoro měsíc a potom mi 2 dny před koncem čekací lhůty zavolali že je pc hotové :-(. ale novou sestavu si budu skládat za pomosí lidí na této stránce a za pomocí výše vuedeného kamaráda (že Danku).
P@pi (1519)|20.6.2008 13:16
Samozřejmě, můj první PC byl od Autocontu (Pentium), stejně tak další (Celeron 300 MHz), jeden byl už ani nevím od koho (AMD K6), další cca tři (Duron 900, Duron 1000, Athlon XP 2000+) byly z menšího servisu v ČB, který bohužel už zavřeli. Takže mám vesměs asi tři vlastnoručně postavené PC. Samozřejmě ty starší už také prošli mojema rukama, ale orig jsem je nestavěl já.
mech13 (5526)|20.6.2008 13:25
Atari bylo teda uz poskladany, ale prvni komp dotlacil tata z prace kde je daval dohromady takze ne od firmy:D pak jich bylo jeste par co jich daval dohromady tata a pak uz jsem se o to staral ja:)
r34ktor (7477)|20.6.2008 15:07
Pominuli 8-bity, tak moje první domácí PC třídy AT bylo od fy ProCA (budiž ji distributorské nebe lehké). Pokud si dobře vzpomínám, tak bylo založeno na CPU AMD K5-100. :cool: Od té doby si stavím PC sám.
Pavel Boček (4169)|20.6.2008 17:00
Ano, v HW se příliš nevyznám
Ano, v HW se sice vyznám, ale ušetřilo mi to čas

Tak někde mezi...tehdá jsem se ve skládání zdaleka tak nevyznal jako dnes..hodně mi to dalo, už nikdy si to nenechám složit :)

Bylo to již K8 (3200+ Venice, 2 GB RAM, 250 GB Seagate, A8N-E) od Mironetu...
Ivo Mašek (507)|21.6.2008 09:48
Nikdy jsem nekupoval hotový, byť částečně, PC. Všechny součásti si kupuji sám a sestavení PC si také dělám sám.
chesterfield (163)|21.6.2008 10:00
Moje skore je 3:2. Trikrat som si skladal sam a dva boli uz skompletovane - prvy bol Didaktik M a druha nejaka supervyhodna zostava od firmy Brave ( tymto im nechcem robit reklamu, fuj, fuj, fuj ).
hippouss (246)|21.6.2008 10:05
stavel jsem si sam PC, dnes toho moc nestavim (max kdyz stavim PC pro nekoho...) byl sem nucem prodat PC a prejit na NB a ten sem si jen nakonfigoroval, zmetci mi to uz postavili :D
Pavel Boček (4169)|21.6.2008 20:57
Ano, v HW se příliš nevyznám
Ano, v HW se sice vyznám, ale ušetřilo mi to čas

Tak někde mezi...tehdá jsem se ve skládání zdaleka tak nevyznal jako dnes..hodně mi to dalo, už nikdy si to nenechám složit :)

Bylo to již K8 (3200+ Venice, 2 GB RAM, 250 GB Seagate, A8N-E) od Mironetu...

Mno, ten úplně první byl od jednoho člověka od otce z práce...ale žádná firma, ač myslím na to nějak měl ŽP. Jediný doklad k tomu byl paragon s údaji úplně jinými než ve skutečnosti :stupid

[SIZE="1"]Prosím o přidání toho nového nebo o výmaz prvního.[/SIZE]
maniiax (75)|26.9.2009 20:57
no muj prvni sem si nechal slozit od firmy a v teto dobe s mojema zkusenostma si pc skladam jen ja sam. zda se mi to lepsi a hlavne usetrim kupu penez