Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 45

Téma: Nova PC sestava

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Draecason Zobrazit příspěvek
    (Snad)Posledni dotaz pred koupi tenhle disk Western Digital WD6400AAKS NEBO Samsung SpinPoint F1 HD642J
    je to docela jedno, vyber podle ceny/dostupnosti/zaruky/sympatii. jsou to srovnetelne disky

jen jeste zvaz ten zdroj, Corsair HX 520 rozhodne neni mrtvy, mezi nim a tim enerem se rozhodni podle stejnych kriterii jaka jsem ted vypsal u disku. za zminku totiz stoji 5 let zaruka u corsairu
    ener neni lepsi, jsou to stejne kvalitni zdroje
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

>mech13: Enery 82+ mají o něco vyšší účinnost a lepší průtok vzduchu, takže míň hřejí než Seasonicem vyráběné zdroje. Opravdu jsem neměl dobrý pocit když při Orthosu z mého S12II430 fučel teplý vzduch. Navíc jsou tady problémy s pískáním, se kterýma ses sice asi nesetkal, ale hodně lidí jo. Mi to dělaly 3 Seasonicy po sobě a pokaždé závadu potvrdili i na reklamačním. Na silentpcreview je pak třeba thread o zvukových projevech Corsairu HX520:
    http://www.silentpcreview.com/forums...t=corsair+buzz

Jestli dostane dobrý kousek tak to bude vpohodě, ale je tu reálná šance že problémy budou. Mě osobně nebavilo pořád dokola posílat zdroj na reklamaci a mít odstavené PC/shánět náhradní zdroj, takže jsem si koupil Enermax a je klid...
    Naposledy upraveno uživatelem elpsycho: 20-06-2008 v 00:01

Registrace
    May 2006

no ja zatim neslysel o problemech seasonic (corsair) + gigabyte, a jelikoz on bere GB desku, nemel bych strach. s asuskama a jinema vyrobcama bych to moc nekombinoval, ale u GB se to nestava

Starousedlík SHW Avatar uživatele SamecP
    Registrace
    Jul 2007

No já můžu zdroj Corsair HX 520 jenom doporučit.Mam ho na sestavě v podpisu a vůbec žádný problém.Jde krásně potichu a je kvalitní...

Starousedlík SHW Avatar uživatele Janyk1
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od SamecP Zobrazit příspěvek
    No já můžu zdroj Corsair HX 520 jenom doporučit.Mam ho na sestavě v podpisu a vůbec žádný problém.Jde krásně potichu a je kvalitní...
    Corsair HX520 je v dnešní době jeden z nejkvalitnějších zdrojů(spolu s novými Enermaxy 82+ a VX450 a některými dalšími). Dá se jen doporučit

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

Corsair je valitní zdroj - o tom žádná - ale Enrmaxy prostě maj o pár procent lepší účinnost a teda kladou menší nároky na chlazení (jak zdroje, tak potažmo i ostatních komponent).

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Pokud chceš neslyšný zdroj, ber Enermax 82+. Já jsem zjistil ,že jsem si měl připlatit pár stovek za MODU82+. Teď se mi po skříni poflakuje dost nevyužitých kabelů.

Registrace
    May 2006

ano, ener je o neco ucinejsi. jenze to neco je dost podstatny slovo, protoze v zatezi je rozdil 0.36%, pri 50% 0.85% a pri 20% uz je rozdil postrehnutelnejsi, 2.89% jenze to uz zase v praxi dela jen cca 3 Watty...

HX520 deli od oceneni 80+Bronze 2-3W pri kazdem z tech 3 mereni, coz je imho zanedbatelny

Pro corsaira je + 5let zaruka a o 4 klila lepsi cena, pro enera o 3-4Watty lepsi ucinost...

zdroj:
    http://www.80plus.org/manu/psu/psu_r...0HX-Report.pdf
    http://www.80plus.org/manu/psu/psu_r...25W-Report.pdf

EDIT: takze co je lepsi? 400,- a 3 roky zaruky navic, nebo o 3-4W lepsi spotreba?

a abych nezapomel, corsair je taky neslysny
    Naposledy upraveno uživatelem mech13: 20-06-2008 v 14:13

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele elpsycho
    Registrace
    Nov 2006

Kdyby někdo zaručil že to nebude pískat, taky bych se přiklonil k levnějšímu Corsairu Jinak rozdíl účinnosti je opravdu minimální, ale společně s nacpaným vnitřkem Seasonic-made modelů to udělá znatelný rozdíl vnitřních teplot zdroje. A opravdu je ještě o něco tišší, viz poslední tabulka tady:
    http://www.silentpcreview.com/article806-page5.html.

Registrace
    May 2006

no nwm, ten corsair http://www.silentpcreview.com/article692-page3.html mi v porovnani s Modu82+ http://www.silentpcreview.com/article806-page3.html nejak precpane neprijde

a ano je tizsi, ale bavime se o hlucnosti kterou prehlusi 95% pevnych disku (vyjmka muzou byt F1 nebo novy WD, ale je to hlucnost kterou z casu postrehne jen extremni audiofil). zavrenim bedny a odsunutim ji metr od hlavy jsou veskery rozdily ty tam, proste clovek nevi jestli to je zaply nebo ne.
    ener je tizsi diky nizsim otackam vetraku, takze zase to je neco za neco... lechce vyssi otacky -> vetsi prutok vzduchu nebo nizsi otacky -> horsi prutok vzduchu. ktery zdroj ma teda lepsi vnitrni teploty zdroje? corsair/seasonic je povestny tim, ze vubec neodvetrava skrin a je potreba honit vzduch dalsim 120mm vetrakem. enermax zakonite musi byt to same

a piskani - ano, muze se to stat. s gigabyte deskou se to jeste nestalo. pri nakupu pres net je moznost do 14 dni vratit

nechci tady jednostrane tvrdit ze corsair je super neporovnatelne lepsi nez ten enermax, rozhodne jsou ty enery hodne kvalitni zdroje, jsou plne srovnatelne s corsairama. to co tu resime jsou jen drobne rozdily mezi nejlepsimi zdroji ktere se daji za rozumne penize sehnat. jen tvrdim ze prichodem 82+ nejsou vsechny ostatni zdroje ze hry

Starousedlík SHW Avatar uživatele Janyk1
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od mech13 Zobrazit příspěvek
    a abych nezapomel, corsair je taky neslysny
    enermax je také velmi tichý/neslyšný

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Od jake firmy mam vzit ati 4850....je lepsi vzit od Gigabyte kdyz beru MB, take od nich...pripadne jake to ma vyhody :-D diky

Starousedlík SHW Avatar uživatele SamecP
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od Draecason Zobrazit příspěvek
    Od jake firmy mam vzit ati 4850....je lepsi vzit od Gigabyte kdyz beru MB, take od nich...pripadne jake to ma vyhody :-D diky
    Vem tu nejlevnější co najdeš

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele HiLow
    Registrace
    Jul 2006

Citace Původně odesláno od SamecP Zobrazit příspěvek
    Vem tu nejlevnější co najdeš
    Taky bych to tak videl.

Registrace
    May 2006

nejlevnejsi dostupnou s referencnim designem (=ty co vypadaji vsechny stejne jen maji na chladici jinou nalepku)

u nejake levnejsi s vlastnim designem bych mel strach ze je osizena

kombinace MB gigabyte + grafika gigabyte nema vubec zadne vyhody, vubec zadny duvod to zohlednovat (pokud treba nechces dve nalepky gigabyte nebo nejsi fanousek znacky)

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123