reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel Q9300 - divné teploty jader

dargos (3)|17.6.2008 22:11
HW monitor pri bezne praci hlasi teplotu vsech jader kolem 45 az 50 stupnu ale u jadra 2 me hlasi teplotu kolem 60 stupnu. Tohle se me nezda.
Ma nekdo nejake zkusenosti?
speedsnail (4876)|17.6.2008 22:19
Zkus se podivat jake teploty hlasi coretemp (najdes v sekci download)

A podivej se taky, jestli to teplejsi jadro je to jadro, ktere je vytezovano (to na kterem bezi Windows), pak by to bylo celkem nomralni ze je teplejsi. (i kdyz 10stupnu je uz dost)
noegoncz (319)|17.6.2008 22:46
čau.Mě to dělá to samé. Byl jsem z teho chvíli rozhozenej, ale teploty mám v každém software uplně jiné,tak nevím čem uvěřit. Ale i když PC zatížím jakkoli (CAD,HRY),tak je to ok. Zkoušel jsem i nanášet (pro jistotu) znova pastu, ale výsledek byl stejný. A CPU si myslím chladím dobře (TT CL-P0323 Sonic Tower + noctua 800rpm), přičemž ten pasiv,a který valí noctua není nějak horký, to určitě ne...
dargos (3)|18.6.2008 17:14
Tak jsem vyzkousel coretemp, ten samy vysledek.
Vsechny jadra jsou rovnomerne zatizena v radu procent.

Pri zatezi je situace stejne, teploty vsech jader vyskoci na 57 az 60 a to jedno jadro na 68-70.
Zkouseno s Prime95, a 4 vypocetnimy vlakny.

Rozhodne z toho nepanikarim ale udivuje me to takhle rozdilne teploty jader na tak male plose procesoru bych necekal. Ocekaval byzh ze tepelna vodivost materialu procesoru a chladice tyhle rozdily vyrovna.
HiLow (1000)|18.6.2008 18:16
Taky bych se priklanel k nazoru, ze to nejteplejsi jadro je vyuzivano Win. Ale tva poznamka je dobra ohledne rozlozeni teploty do celeho chipu. Dalsi moznosti je, ze teplotni cidla nejsou az tak presna a jedno je vadne. Ale 10 stupnu je dost velka odchylka.
Salamander (6177)|18.6.2008 23:00
Omlouvam se za ten prvni POST
Jen me napadlo - nemuze byt proste kriva zakladna chladice / krivy heatspreader ?
dargos (3)|20.6.2008 11:56
Asi to rozdělám a podívám se pod chladic. Pri instalaci jsem tam nechal původní nanesenou pastu. Mam Artic freezer 7 pro a při té příležitosti tam dám pořádnou pastu, kterou se me už podařilo najít.
mech13 (5526)|20.6.2008 12:28
na freezeru byva predaplikovana MX-2, coz je jedna z nejlepsich past kterou sezenes... (a jeste k tomu za slusny prachy)