reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

máte někdo zkušenosti s notebooky ADVENT?

vojca (1)|10.10.2006 14:46
máte někdo zkušenosti s notebooky této značky? vypadají zajímavě za výbornou cenu.
např tento :ADVENT 7096
procesor: amd mobile sempron 3000+ 1.8ghz Procesor bios: award bios chipset: ati radeon xpress 200 (128mb) pevný disk: 60gb udma operacní pamet: 1gb ddr pc2700 sodimm (2 x 512mb moduly) cd mechanika: dvd +/- rw display 15.4" Tft (rozlišení 1280 x 800) video karta: ati radeon xpress 200m igp (128mb) zvuková karta: realtek ac 97 audio sítová karta: realtek 8139 / 810x (onboard)ieee 802.11b/g Wireless network card modem: agere systems ac 97 modem porty: 4x usb, 1x lan, 1x modem, 1x headphone, 1x microphone, 1x s-video, 1x vga baterie: sole energy corp em-g320l2s. Výdrž baterie 1.5 Hodiny rozmery: (t x š x h, v mm): 40 x 355 x 273 váha: 2.85kg Operacní systém: windows xp home
cena 13800 kč bez DPH
ICEBOSS (3435)|15.10.2006 00:37
[quote=vojca]vypadají zajímavě za výbornou cenu.
[/quote]
a toho bych se prave bal. u notasu zalezi hrozne moc na konstrukci a zarukach + dostupnosti servisu... klidne bych koupil radsi nejaky levnejsi acer travelmate - maji aspon dobrej servis a kvalita se mi uz taky nezda uplne nejshorsi.
mech13 (5526)|15.10.2006 01:27
[QUOTE=ICEBOSS]a toho bych se prave bal. u notasu zalezi hrozne moc na konstrukci a zarukach + dostupnosti servisu... klidne bych koupil radsi nejaky levnejsi acer travelmate - maji aspon dobrej servis a kvalita se mi uz taky nezda uplne nejshorsi.[/QUOTE]
acer ze ma dobry servis? jedine so jsem o jejich servisu slysel je, ze je casto potreba a ze skoro fsechno resi: "to je vase chyba, na to se zaruka nevztahuje"
ja osobne bych si notebook (a ani nic jineho) nejake takove nezname znacky nikdy nekoupil. nejsu tak bohate, abych si mohl kupovat levny veci
boboco (1987)|15.10.2006 10:15
[quote=mech13]acer ze ma dobry servis? jedine so jsem o jejich servisu slysel je, ze je casto potreba a ze skoro fsechno resi: "to je vase chyba, na to se zaruka nevztahuje"
ja osobne bych si notebook (a ani nic jineho) nejake takove nezname znacky nikdy nekoupil. nejsu tak bohate, abych si mohl kupovat levny veci[/quote]

Zde musím souhlasit s Icebossem, notebooky ACER mají obecně špatnou pověst, ale v počítačový firmě, kde pomáhám je děláme docela často a s reklamacemi nikdy nebyl sebemeší problém. Jen jednou za asi tříleté období si pamatuju, že jsme u ACERa řešili celkovou nefunkčnost, jinak jdou na reklamaci zpravidla jen kvůli mechanice nebo kvůli chybě zákazníka (mechanické poškození atp.) Mimo Acerů děláme ještě ASUSy a kvalitou si myslím, že jsou na tom velice podobně. Zkrátka, když někomu trochu zběhlému poradím ACER, kouká na mě jestli jsem se nezbláznil, ale kdybych si vybíral notebook pro sebe, klidně bych vybíral i z Acerů.
tgfh (2985)|15.10.2006 10:55
Taky souhlasím s ICEBOSSem,
však taky už ode mně dostal kladnou reputaci...
Kefeus (2)|16.10.2006 01:11
Rozhodně značku ADVENT znám. Jde o polského výrobce, který se drží polského hesla o kvalitě. Myslím si, že jde o jednu z nejlepších možností, která na našem trhu existuje. U nižší třídy je ovšem může docházet k občasnému výpadku chlazení. Notebooky jsou taky náchylné na otřesy, tzn. shazují operační systém na kritickém zastavení. Jinak si nemůžu jako uživatel již druhého notebooku této značky nijak stěžovat a co znám přátelé si také nestěžují...
Tonál (1)|2.11.2006 07:40
Zdravím,

mohu se vyjádřit k modelu Advent 7096HU (vyrobený pro maďarský trh - podle klávesnice, která je velmi příjemná a pohodlná na psaní) u nás se prodává někdy také s českými přelepkami klávesnice.
Konstrukčně je to velmi zdařilý notebook, má tuhou konstrukci, taktéž závěsy širokoúhlého LCD jsou dostatečně tuhé. U tohoto modelu je mínusem, že nemá Firewire a nelze jej přidat ani PCMCIA kartou (nemá slot).
Širokoúhlý LCD má dostatečný jas, při provozu z akumulátoru se jas sníží, ale lze jej i jednoduše upravit do původních hodnot. WiFi funguje bezproblémově, notebook má extra tlačítko na zapnutí/vypnutí WiFi. Ventilátor v notebooku je trochu hlučnější. Má cca 5 úrovní otáček, při náhlém zatížení CPU si notebook může někdy pustit ventilátor zhruba na půl sekundy na maximum. DVD±RW mechanika - bez problému. Co se týká výkonu a stability systému, funguje na jedničku. Vzhledem k dostupné ceně je to notebook vhodný pro studenty.

Pokud mohu srovnávat se "značkami" ACER nebo ASUS, je ADVENT mnohem lépe konstrukčně a mechanicky proveden (bytelněji). Nožky jsou dostatečně vysoké, takže při práci když je notebook položen na stole je zajištěno dobré chlazení.
vrty (1)|8.11.2006 11:31
dnes mi právě taky přišel jeden email se slevou 1000kč a ňákým tajným kódem na tento notebook http://obchod.eurotech.cz/product.php?productid=1000311&

a jako parametrama vypada opravdu dobře... za tu cenu...

jen mě teda zarazila ta absence PCMCIA karty
malá výdrž baterie jen 1.5h
je trochu těžší tahat teda 3Kg každý den teda nebudu

jinak fakt dobrý... jako přenosný desktop asi ideální...