Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 22 z 22

Téma: DVD-RAM jak zprovoznit

StD StD je offline
    Starousedlík SHW Avatar uživatele StD
    Registrace
    Feb 2007

NZ; já si na ta media ukládám práci, ke které jsem se dosud nedostal a zřejmě ještě dlouho nedostanu...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Zoidik
    Registrace
    Sep 2006

Přidám taky moji zkušenost.
    Jak píše Withman s InCD. Musel jsem ho také nainstalovat a potom v něm naformátovat DVD-RAM. Poté jsem si mohl cokoliv kopírovat na disk a choval se jako HDD. Nicméně pokud jsem naformátoval medium na FAT32 nebo NTFS jak píše daemon64, tak mi DVD-RAM odmítalo fungovat. Přesěji řečeno, zamrzal mi celý systém. Tenkrát jsem měl LG H22N nebo jak se jemenovala pod systémem WinXP. No, tak jsem si to zkusil a nějak to již nepoužívám, nemám pro DVD-RAM využití.

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Zoidik Zobrazit příspěvek
    Přidám taky moji zkušenost.
    Jak píše Withman s InCD. Musel jsem ho také nainstalovat a potom v něm naformátovat DVD-RAM. Poté jsem si mohl cokoliv kopírovat na disk a choval se jako HDD. Nicméně pokud jsem naformátoval medium na FAT32 nebo NTFS jak píše daemon64, tak mi DVD-RAM odmítalo fungovat. Přesěji řečeno, zamrzal mi celý systém. Tenkrát jsem měl LG H22N nebo jak se jemenovala pod systémem WinXP. No, tak jsem si to zkusil a nějak to již nepoužívám, nemám pro DVD-RAM využití.
    No u tebe bych primárně soudil jednak na neznalost - viz druhá část citace v postu #9 (kde tam vidíš NTFS?) a to, že InCD formátuje primárně na UDF 1.5 a nesmí mu do funkce "mount device" nic zasahovat; druhak "odmítání funkce a zamrzání OS" může mít celou dlouhou řadu druhořadých příčin - copak jsi tam měl nainstalované za aplikace běžící současně, s jakými vrstvami přístupu: SPTI, ASPI??? Bez té znalosti se to zanalyzovat nedá. Takto to beru za jednoduchý odsudek typu: U mne to nefungovalo, je to apriori špatné.
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 23-02-2011 v 09:55

Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od StD Zobrazit příspěvek
    No u tebe bych primárně soudil jednak na neznalost - viz druhá část citace v postu #9 (kde tam vidíš NTFS?) a to, že InCD formátuje primárně na UDF 1.5 a nesmí mu do funkce "mount device" nic zasahovat; druhak "odmítání funkce a zamrzání OS" může mít celou dlouhou řadu druhořadých příčin - copak jsi tam měl nainstalované za aplikace běžící současně, s jakými vrstvami přístupu: SPTI, ASPI??? Bez té znalosti se to zanalyzovat nedá. Takto to beru za jednoduchý odsudek typu: U mne to nefungovalo, je to apriori špatné.
    Nezkoumal jsem nastavení. Pravda je, že v té době jsem byl míň znalý než teď. Nikde jsem neřekl že to u mě nefungovalo. Jenom to fungovalo za trochu jiných podmínek než se tady píše. Zkusil jsem si jak to funguje, ale využití jsem nenašel, tak to nevyužívám.

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

...
    To ti nikdo nenutí - DVD-RAM media byla svou konstrukcí navržena na mnohem vyšší počty cyklů zápis/výmaz především pro DVD-Recordery a jejich použití v PC je pouze druhotné. Totéž tu splní media DVD-+RW, ovšem zhruba s třetinovým počtem těchto cyklů (teoreticky se uvádí u DVD-RW cca 1000x, ale je to odvislé samozřejmě od kvality "značky" a zacházením - některá vyhodíš už po 20 výmazech a jiná se ti někdy nepodaří zapsat ani jednou, takže ten "průměr" leží oproti teorii o mnohem níže). Asi tak. Své by ti měla napovědět i pořizovací cena...
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 23-02-2011 v 14:51

Registrace
    Sep 2006

Jj, vím že nikdo nenutí Pravda je, že na zálohování by byly DVD-RAM ideální. Osobně mi přišlo, že se tyhle media nikdy nějak moc výrazně neprosadily.

StD StD je offline
    Registrace
    Feb 2007

...moc výrazně neprosadily.
    Stejně jako DVD-Recordery, brzy se do nich dostaly HDD a vzápětí přišlo HD a dnes jsou to kousky historie a šrotu - jinými slovy dravost kapitálu obchodovat s penězi zákazníků nezná mezí a nemá konec. O tomhle právě je toto forum SHW, ne? Znát nejen přítomnost, možnou budoucnost vývoje, ale i minulost, byť jen nedávnou.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Jak zprovoznit virtualizaci VT-x ?
    Od petrmet v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 11-08-2014, 23:24
  2. Nelze zprovoznit ?
    Od 66petr v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 12-02-2011, 16:53
  3. DDR2: Jak zprovoznit dual channel 8GB ram ?
    Od korman v sekci Operační paměti
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 29-12-2010, 14:26
  4. jak zprovoznit pc?
    Od Rezina v sekci Ovladače a BIOSy
    Reakcí: 65
    Poslední příspěvek: 04-05-2009, 21:37
  5. Jak mám zprovoznit CoolNQuiet?
    Od kirby16 v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 29-05-2007, 08:39