Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Excel do HTML

Nováček Avatar uživatele olasek001
    Registrace
    Nov 2007

Dobrý den
    Mám dotaz zda je možné vyexportovat nějaké pole z Excelu do HTML.
    Uvedu příklad. V Excelu mam zpracovanou tabulku kde jsou desítky průpočtů a výpočtů a já do stránek potřebuji dostat jen jedno pole a to s výsledkem a potom sem tam potřebuju zobrazit taky nějaký ten průpočet. Hledal jsem různě na netu, ale všude jsou jen convertory celých stránek do html což mi je k prdu protože ty výpočty potřebuju mít skrytý.
    Můj nápad je asi takový, že bych potřeboval zadat Excelu nějakou proměnnou, kterou bych potom v tabulce přiřadil jméno name="" jako v PHP, ale nevim jak na to pole přímo odkázat.
    Proto se ptám jeslti někdo něco takového již někdy nedělal. Budu vděčý za jakoukoliv radu.
    Předem děkuji
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

No, přímo to nějak propojit (bez použití technologií typu ASP + dataprovider + blablabla.... který jsou nad rámec normálního člověka nejde). Doporučil bych si v excelu udělat samostatnej list, na kterym bude jen to
    co se má zobrazit (kdyžtak odkaz na buňky na jinym listu se dělá např =list1!A2). Určitě pak seženeš konvertor, kterej umí převést aktuální list....
    Pokud takovej konvertor neseženeš, tak přinejhorším označit ten list, dát kopírovat, otevřít novej sešit, dát vložit jinak, vybrat z možností hodnoty. No a pak ten novej sešit uložit do html.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Dojigiri
    Registrace
    Jun 2008

Možná lze dokonce odkazovat i z dokumentu na buňky v jiným dokumentu - nevím jak v Excelu, ten už nepoužívám asi 5 let, ale OpenOffice to umí tak bych tipoval že Excel snad taky...

Nováček Avatar uživatele olasek001
    Registrace
    Nov 2007

Teď mám ještě jeden dotaz. Potřeboval bych jeslti jde, aby se ta tabulka měnila v reálném čase. Tudíž něco napíšu v Excelu a automaticky se to zaktualizuje i ve stránce. Je to možný nebo to taky nejde jako u mého předchozího dotazu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele crasher.km
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od olasek001 Zobrazit příspěvek
    Dobrý den
    Mám dotaz zda je možné vyexportovat nějaké pole z Excelu do HTML.
    Uvedu příklad. V Excelu mam zpracovanou tabulku kde jsou desítky průpočtů a výpočtů a já do stránek potřebuji dostat jen jedno pole a to s výsledkem a potom sem tam potřebuju zobrazit taky nějaký ten průpočet. Hledal jsem různě na netu, ale všude jsou jen convertory celých stránek do html což mi je k prdu protože ty výpočty potřebuju mít skrytý.
    Můj nápad je asi takový, že bych potřeboval zadat Excelu nějakou proměnnou, kterou bych potom v tabulce přiřadil jméno name="" jako v PHP, ale nevim jak na to pole přímo odkázat.
    Proto se ptám jeslti někdo něco takového již někdy nedělal. Budu vděčý za jakoukoliv radu.
    Předem děkuji
    a nešlo by to udělat,že propočty budeš mít na jedné stránce a výpočty se budou generovat do dalšího listu a ten pak překládat do HTML ?

Starousedlík SHW
    Registrace
    May 2006

No, obecně by to šlo, ale je to velmi netriviální.... Nejjednodušší řešení bude připravit si tabulku tak, aby po každý změně šel spustit konvertor. No a pak třeba .bat soubor, kterej spustí konvertor a soubor nakopíruje na patřičný místo.
    Jinak by to šlo pomocí ASP stránek, ale pokud se takto ptáš, tak je to mimo Tvé možnosti.

Občasný diskutér Avatar uživatele koubis
    Registrace
    May 2006

Pokud jsem dobře pochopil tvůj dotaz, tak pokud ovládáš Visual Basic, máš k dispozici VBA v Excelu. A v propojení s nějakou databází (např. MySQL) bys mohl celkem jednoduše a efektivně dosáhnout cíle.

Podobná témata

1. www stránky ( html )
    Od khedeja v sekci Volná témata
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 18-12-2011, 18:58
  2. Prevod URL/html to PDF
    Od homi v sekci Software denní potřeby
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 08-11-2011, 23:58
  3. HTML do PDF konverze
    Od bluenite38 v sekci Software denní potřeby